Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Според мен му проверяват резервацията в хотела, къде е щъкал из света до сега, забърквал ли се е в особени ситуации за които има сведения в SIMO, и изобщо преценяват по някакви си техни критерии този човек наистина ли иска да отиде до Hawaii да си попече гърба (евентуално да кара сърф), или се опитва да ги забаламоса, колкото да му дадат виза, пък след това спокойно да извършва антидържавни действия. ;)

сигурно ще е нещо такова . Независимо от развоя на събитиятя ще пиша какво се случваSent from my iPhone using Tapatalk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

сигурно ще е нещо такова . Независимо от развоя на събитиятя ще пиша какво се случва Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря предварително, мисля, че на всички ще им е интересно как ще приключи сагата :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен му проверяват резервацията в хотела,

Абе, каква резервация за хотел? Нали изобщо не е станало дума за Хавай.

 

От историята на Митко започна да ме гложди идеята да се явя и аз на едно интервю, без да се подготвям кой знае колко, да видим дали ще ми дадат виза :lol: Само така за спорта :)

А сега започнете да пълните касичката на консулството, ей така , за спорта! :negative:

Връзка към коментар

Е той все пак си е направил резервация , какво общо има дали е станало дума.

 

Интересни хара сте , за Северна Корея не бихте жалили пари , но тук е много лошо да се дават -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е той все пак си е направил резервация , какво общо има дали е станало дума.

Аз май нещо не вдявам - като не е казал, че ще ходи в Хавай, те как ще знаят, та да проверяват?

Връзка към коментар

Не вдяваш , защото не си разглеждала предварителната апликация която попълваш преди интервюто.

Там описваш сума и неща като цел на пътуването , гаранти , доходи , месторабота , къде смяташ да отседнеш , за колко време и т.н.

Там може да посочиш адрес и телефон на хотел . Те пък може да решат да проверят и т.н.

Връзка към коментар

Аз май нещо не вдявам - като не е казал, че ще ходи в Хавай, те как ще знаят, та да проверяват?

имам чак за октомври  :) дано до тогава да се разберем  :)))) носех служебна бележка за доходите , резервация за хотел и примерно разписание на полетите , но не ми ги поискаха Sent from my iPhone using Tapatalk

Все пак нека да не гадаем, а да оставим Митко сам да каже, ако желае :)

Връзка към коментар

От историята на Митко започна да ме гложди идеята да се явя и аз на едно интервю, без да се подготвям кой знае колко, да видим дали ще ми дадат виза :lol: Само така за спорта :)

Aбсолютно.

Ние се явихме с доста малко документи и то не заверени и взехме визи, имам чувството, че интервюиращите разчитат повече на психология, отколкото на документи, а може и да е късмет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обадиха се , казаха , че ще ми сложат виза в паспрта и ще ми то пратят . 

Толкова им е било нужно - половин ден, колкото да направят справката с хотела, и със SIMO. :)

Връзка към коментар

Взех си и паспорта . Получих 10 годишна виза . Благодаря на всички за моралната подкрепа и съвети  . Пожелавам успех на всички, които се захванат с това не толкова приятно преживяване  :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте,

Обръщам се с молба за съвет относно изграждане на стройна и непоклатима (  или поне зависеща основно от добрия сън и хормонален баланс на американския бюрократ :) ) тактика за получаване на туристическа виза за САЩ. 

Целта на пътуването ми е гостуване на мой приятел от детските години , който от 15 години е в Америка и е преподавател в Йейл , и реализиране на дългогодишна мечта -да усетя  вкуса  на  Голямата ябълка   . Основното ми притеснение е ,че моят семеен статус и този на канещата страна е single и може да бъдем неоснователно  заподозрени в опит за излизане от категориите "стара мома" и "закостенял ерген" :) . Та след отклонението в стил искрено и лично отправям следните въпросчета: Дали не е по-добре канещата страна да е негова приятелка американка или колега-жена? Поканата е в свободен образец или има задължителни реквизити? Поканата е адресирана,  като обръщение до мен или на вниманието на консулските служители? Дали да не си направя индивидуална резервация за круизче ( не отхвърлям идеята наистина да вместя едно такова в 20 дневния си престой)?............

Благодаря предварително на всички , които имат идеи по моята темичка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз имам двукратен опит, но при не съвсем подобни обстоятелства, т.е. не съм сингъл. И в двата случая поканите бяха от хора, които работят в университети - веднъж професор, а другия път администратор. Бяха написани в свободен текст и адресирани до служителите в посолството в София. Професорът изпрати електронни и хартиени копия до мен и посолството, а администраторът (предполагам като по-опитен) - само електронни копия до мен и мъжа ми, до посолството нищо. Всъщност те сами пратиха поканите, без да ги молим, явно преценявайки, че без тях няма да се справим, затова и текстът беше без наша намеса. Та те пишеха, че молят посолството да им достави удоволствието да ме посрещнат в техния университет на посещение като частно лице, че проявявам интерес към... ала-бала, че имам средства сама да покрия разноските си и че след посещението в университета ще направя малка екскурзия из Щатите в рамките на общо 20 дни и че след това ще се върна в Бг към работата си еди-къде си, където съм уважаван специалист. И за мен предишния път, и за мъжа ми сега (аз не си вадих, защото старата виза още ми важи) свърши работа без никакъв проблем. Не са ни искали нито банкови сметки, нито недвижима собственост или каквото и да е друго.  Само кратко интервю, в което това и си казахме - имаме интерес и можем да си го позволим. (Последното беше попресилено, но нямаше как ;) ).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.