Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Един технически въпрос. Паспортите ни изтичат 30.07.2015. Ако подадем документи сега за туристическа виза за САЩ, одобрят ни евентуално, а пътуването се осъществи месец май 2015 дали трябва да сме с нови паспорти или с настоящите? И въобще тези 6-месеца до изтичане на паспортите създават ли проблем?

Връзка към коментар

Един технически въпрос. Паспортите ни изтичат 30.07.2015. Ако подадем документи сега за туристическа виза за САЩ, одобрят ни евентуално, а пътуването се осъществи месец май 2015 дали трябва да сме с нови паспорти или с настоящите? И въобще тези 6-месеца до изтичане на паспортите създават ли проблем?

 

Ще си извадиш нов догодина и ще носиш и двата. В стария ще е визата, като ходиш да го сменяш отбелязваш на служителката, че имаш валидна виза и тя ще продупчи всички страници, без тази с визата. По този начин и аз влизах в САЩ последния път. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един технически въпрос. Паспортите ни изтичат 30.07.2015. Ако подадем документи сега за туристическа виза за САЩ, одобрят ни евентуално, а пътуването се осъществи месец май 2015 дали трябва да сме с нови паспорти или с настоящите? И въобще тези 6-месеца до изтичане на паспортите създават ли проблем?

Абе по-добре си изкарайте нови паспорти, че иначе ще смените 3 паспорта, докато ви изтече визата. :) То така или иначе ще си смените паспортите след 6 години, ама е много по-добре да си запазите предишния паспорт, в който имате Американската виза, отколкото да трябва да се обяснявате на БГ властите, защо връщате паспорта, който ви е издаден през 2015 в който няма да има Американска виза примерно, а още си държите паспорта от 2010. :) Тези 5 годишни паспорти са чиста болка в задника, обаче никой не иска да направи нищо по въпроса за съжаление.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-добре, но постоянният ми адрес е във Варна, сега съм в София и се очертава да си ходя по Коледа чак, че до 20.11.14 все съм нанякъде. А ми се искаше да пробвам да взема виза и понеже често излизат добри цени на билетите и да си купя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой знае ли как стои въпроса с повторното посещение в САЩ при 10-годишна виза b1/b2?

На мен на летището ми биха печат с престой 6 месеца, до 15 април. Вече се върнах, а тези дни приятел, живеещ в САЩ ми каза, че не мога повторно да отида, докато не изтече този 6 месечен срок?

Връзка към коментар

Това което аз знам е, че в рамките на една календарна година, имаш право да пребиваваш не повече от 9 месеца на тяхна територия, след което 3 пауза, и отново си свободен да ходиш. Поне така прави вече няколко пъти на един познат майка му... 
Макар че тук има и доста хора с актуални 10-годишни визи, те може би са по-наясно. 

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също имам горчив опит с отказ на виза за САЩ. През 2002 имах покана за конгрес. Представих всички документи, що поискаха, нотариални актове за имоти, банкови сметки. Изклечах огромната опашка с всички роми, дето им дадоха визи. Разпитва ме, откъди накъде ще има такава покана, как съм си я уредила, разказах. Отряза ме, без никакви обяснения. Като рекох, че искам да ми каже на какво основание - рече -"за нас вие сте потенциален емигрант". Аз, обаче, отново се опънах - какъв потенциален емигрант, погледнете какъв ми е бизнесът, вижте колко имоти и пр. Не сте подходяща за американска виза и толкова.

Толкова ми беше унизително, че съм се зарекла - втори път няма да им се моля. Ако махнат визите, веднага ще се запътя натам. Ако не ги махнат - ей го целият останал свят. :) :) :)

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Горното мнение няма много общо с въпроса ми, но както и да е.

 

Относно @ plovdivian - доколкото аз знам, срока на пребиваване не трябва да надхвърля 6 месеца в годината, те затова и печат с такъв престой ти удрят на паспорта.

 

Въпроса ми е - някой правил ли го е, знае ли дали така или не. Примерно, ако по време на престоя решиш да скокнеш до Канада и да се върнеш, това май пак се счита за повторно влизане.

 

Според мен няма логика да ти забраняват повторно влизане в рамките на печата ти, но така ми казаха и аз точно затова питам и тук, има ли някой да знае? 

Връзка към коментар

Мисля, че не би трябвало да има проблем.

 

Януари ще правя круиз, стартиращ от САЩ, и покрай него 2-3 пъти ще излезна и влезна в страната. Не мога да си представя усложнения в тази връзка, няма логика.

Връзка към коментар

http://tery-robin.blogspot.com/

После ще обикаляме цялата Централна Америка, ще отидем в Мексико и ще мислим как да си вземем щатски визи като не сме в БГ (ако някой има инфо по въпроса, моля да сподели). Надяваме се да успеем с визите и да се отправим към САЩ като прекараме там лятото и за зимата вероятно ще трябва да се изнесем към Мексико и да щурмуваме Канада по-натам, или да рискуваме да преживеем една канадска люта зима. Някъде в този безумен план ще впишем и Аляска, която за мен лично е най-привлекателното място на континента и заслужава много внимание. Та както казах - приемаме всякакво инфо и помощ за американските и канадските визи, трябва да ги вземем без да сме си в България, което може да се окаже сложно...

Връзка към коментар

Някой знае ли как стои въпроса с повторното посещение в САЩ при 10-годишна виза b1/b2?

На мен на летището ми биха печат с престой 6 месеца, до 15 април. Вече се върнах, а тези дни приятел, живеещ в САЩ ми каза, че не мога повторно да отида, докато не изтече този 6 месечен срок?

U.S. Customs and Border Protection

www.cbp.gov

 

Traveling to other countries while in the U.S. on a B1 or B2 visa

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/751/~/traveling-to-other-countries-while-in-the-u.s.-on-a-b1-or-b2-visa

Връзка към коментар

Та както казах - приемаме всякакво инфо и помощ за американските и канадските визи, трябва да ги вземем без да сме си в България, което може да се окаже сложно...

 

А по-вероятно невъзможно. Чел съм пътеписите на Тери из Африка , но според мен в САЩ и Канада няма шанс .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Обикновено туристическите визи за САЩ са с валидност 10 години (в редки случаи 1) . Валидността на визата дава право на притежателя да пътува до САЩ в рамките на съответния срок, но дали и за колко време ще бъде допуснат се решава от граничния служител, които поставя печат в паспорта с датата, до която притежателят на визата може да остане в страната. При пътувания до Канада и Мексико не съм много сигурен как стоят нещата, но можеш да провериш тези сайтове:

 

http://www.cbp.gov/

 

http://travel.state.gov/

Връзка към коментар

Колегата neuromancer искаше само да предупреди, но според мен мненията си бяха директно за триене. Расистки изказвания или подмятания са тотално против правилата на форума и нямат място тук. Такива дискусии да се водят другаде и по тази точка ще сме толкова стриктни, колкото е необходимо.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не би трябвало да има проблеми за круизи. Като влезете на американската територия се дават 6 месеца и в рамките на този период може да се влиза и излиза многократно в САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен,понеже съм нов във форума се извинявам ако някой е задал подобен въпрос на моя но не открих другаде подобна тема!

Преди 8 години получих отказ за туристическа виза за USA и сега мисля отново да пробвам,и въпроса мие този отказ дали ще влияе роля и на бъдещото ми кандидатстване?!През това време съм ходил из много държави на екскурзии а преди 5 години се върнах от London където работих 3 години!Благодаря предварително за отговорите.

Връзка към коментар

Здравейте и от мен,понеже съм нов във форума се извинявам ако някой е задал подобен въпрос на моя но не открих другаде подобна тема!

Преди 8 години получих отказ за туристическа виза за USA и сега мисля отново да пробвам,и въпроса мие този отказ дали ще влияе роля и на бъдещото ми кандидатстване?!През това време съм ходил из много държави на екскурзии а преди 5 години се върнах от London където работих 3 години!Благодаря предварително за отговорите.

На мен ми дадоха 10 годишна виза след отказ. Питаха ме каква е била причината за отказа и правиха някакви проверки (останах последна, след всички итнервюирани), но беше ОК.

Връзка към коментар

А как кандидатства за ВИЗА - с покана или на екскурзия???Все още не съм взел решение как да кандидатствам(работя,разполагам с извесна сума пари,имам имоти но нямам семейство)

Връзка към коментар

А как кандидатства за ВИЗА - с покана или на екскурзия???Все още не съм взел решение как да кандидатствам(работя,разполагам с извесна сума пари,имам имоти но нямам семейство)

Имах покана, защото отивах на конференция. От друга страна, такъв беше и случаят първия път, все още не знам защо ми отказаха.

Връзка към коментар

Имах покана, защото отивах на конференция. От друга страна, такъв беше и случаят първия път, все още не знам защо ми отказаха.

Могат дами изпратят няколко различни приятели покани,но въпроса е дали с покана или на екскурзия(круиз примерно)в кой от тези два случая е по голяма вероятноста дами дадат виза:)

Връзка към коментар

Няма правила при даването на тази виза. За проверяващият е важно да установи трайни връзки на кандидатстващия с България. Във всички случаи една покана няма да е излишна, а в определени случаи ще се окаже задължителна за постигане на желания резултат. Моят съвет е да не се прибягва до каквито и да е било тарикатлъци с цел заблуда на проверяващия, защото същите ще се окажат фатални за кандидатстващия...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма правила при даването на тази виза. За проверяващият е важно да установи трайни връзки на кандидатстващия с България. Във всички случаи една покана няма да е излишна, а в определени случаи ще се окаже задължителна за постигане на желания резултат. Моят съвет е да не се прибягва до каквито и да е било тарикатлъци с цел заблуда на проверяващия, защото същите ще се окажат фатални за кандидатстващия...

Всичко ще бъде законно при кандидатстването,просто се чудя с кой вариянт имам по голям шанс за виза,а относно поканата могат дами пратят трима души три покани но надали това ще има толкова голямо значение:)а иначе миналата седмица един познат с реална банкова референция за сметката му(80 000$)му отказали виза(има бизнес и 30 работника но няма семейство)явно наистина всичко е на късмет!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.