Прескочи до съдържание

Нова година в Лондон


Иван Попов

Препоръчани мнения

Нямам спомен да съм се обръщала назад :grin:. Пък и разнообразието е хубаво нещо.

Ама той @Иван Попов е виновен, не аз. Пък както не може да разказва... Ще ми се доще Нова година да е някъде към 16-17 януари 2020.

Редактирано от patilana
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, Гост каза:

Ще се видя с теб още веднъж!

Бай Боже да се виждаме още много пъти!

 

преди 16 часа, Гост каза:

С кмета още нямаме взимане даване.... хахахаа

😀

 

@patilana Айде сега пак аз съм виновен и защо, защото с Нас ли няма да дойдеш! 😀

хаха айде 2020 чак, на сбирката на 17 януари през 2020 ще ти говоря! 😀 

Не занех, че не можеш да разказвам.... 😅 Поне смях има! 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Здравейте, хора, тъй като нашите планове за тази нова година спонтанно пропаднаха и днес реших просто да влезна в edreams и да отлетим на някъде просто ей така... Та се спряхме на Лондон (чувала съм, че зарята там е spectacular и си заслужава да се види поне веднъж)... обаче тъй като е прекалено късно вече и всички билети са продадени за централната позиция, въпроса ми към хората които са били в Лондон е дали има някакво друго място, от което се вижда добре зарята, та дори и малко по-отдалечено да е?

Редактирано от m.zh.ivanova
Връзка към мнение
преди 3 минути , m.zh.ivanova каза:

Здравейте, хора, тъй като нашите планове за тази нова година спонтанно пропаднаха и днес реших просто да влезна в edreams и да отлетим на някъде просто ей така... Та се спряхме на Лондон (чувала съм, че зарята там е spectacular и си заслужава да се види поне веднъж)... обаче тъй като е прекалено късно вече и всички билети са продадени за централната позиция, въпроса ми към хората които са били в Лондон е дали има някакво друго място, от което се вижда добре зарята, та дори и малко по-отдалечено да е?

Заповядай 🙂 С уговорката, че не съм била на тези места... Най-хубавите места са платени. Доколко си струва, всеки решава за себе си.

 

https://www.standard.co.uk/go/london/attractions/where-to-watch-the-london-new-years-eve-fireworks-for-free-a3426771.html

 

Аз лично не бих търсила тези места, а по-скоро бих се сляла с дивотията по Сохо. Но ако не си падате по дивотии и освободено поведение, то тогава нещо по-отдалечено като местата по-горе би били перфектно за вас.

 

Пазете се от джебчии. И да имате чудна Нова Година - Лондон е прекрасен сега 🙂 

 

Връзка към мнение

Страшно много ти благодаря @Rainy... много полезна статия! Весели и усмихнати празници ви пожелавам, Магеланци!! И повече пътувания през новата година разбира се! 😛

 

Редактирано от m.zh.ivanova
Връзка към мнение

Навсякъде около Лондон бридж и Тауър бридж седнала с питие в някое заведение покрай брега на реката е приказно. Или просто на разходка, а ако имате късмет и да не вали... Страхотно е! Приказен град! ))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

Ние също ще сме за Нова година в Лондон. Днес си купихме билетите за самолетите и сме малко неподготвени, не малко, а много, а и няма никакво време. Имам нужда от вашата помощ: прочетох, че влаковете и някои от автобусите ще са безплатни до 4:00 сутринта на Нова година. Тъй като ние трябва да се предвижим от гара Виктория до летище Лутън по това време /летим в 8.00 на 01.01. за бг/ да си купуваме ли билети предварително или на място да решаваме и Моля, дайте план-програма-предложения за новогодишната нощ. Кацаме около 14:00 след обяд на 31.12. в Лондон, обратен полет на 01.01.сутринта. Благодаря предварително! 

 

Връзка към мнение

Здравейте Весела! не бързайте да купувате, проверете на място. Обикновено това важи в рамките на града, не е повсеместно (Лутън е на 36 мили извън Л.). Аз ще опитам да намеря повече информация и да я споделя! 

Ще останете очаровани от Английската столица! При всички случаи ще прекарате една различна Новогодишна нощ!  ))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.novini.london/новина/39588-Лондонското-метро-ще-е-безплатно   Явно се отнася само за градския транспорт, автобусите на "Green lane" едва ли ще са безплатни. От гара Виктория до Лутън са около £15 (преди около 8 г бяха толкова) . Ако мога д а помогна някак си...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Godchild said:

https://www.novini.london/новина/39588-Лондонското-метро-ще-е-безплатно   Явно се отнася само за градския транспорт, автобусите на "Green lane" едва ли ще са безплатни. От гара Виктория до Лутън са около £15 (преди около 8 г бяха толкова) . Ако мога д а помогна някак си...

Благодаря много Goldchild ще си купим билети на national express.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте хора, някой може ли да ни опъти къде се намира този ally pally hill и как да стигнем до него, защото на гугъл мапс нещо не излиза, пък ми се струва добро място за гледка към фоерверките 🙂

Редактирано от m.zh.ivanova
Връзка към мнение
На 28.12.2018 г. в 14:28, Весела каза:

Здравейте Магеланци,

Ние също ще сме за Нова година в Лондон. Днес си купихме билетите за самолетите и сме малко неподготвени, не малко, а много, а и няма никакво време. Имам нужда от вашата помощ: прочетох, че влаковете и някои от автобусите ще са безплатни до 4:00 сутринта на Нова година. Тъй като ние трябва да се предвижим от гара Виктория до летище Лутън по това време /летим в 8.00 на 01.01. за бг/ да си купуваме ли билети предварително или на място да решаваме и Моля, дайте план-програма-предложения за новогодишната нощ. Кацаме около 14:00 след обяд на 31.12. в Лондон, обратен полет на 01.01.сутринта. Благодаря предварително! 

 

Извинявай, чак сега виждам какво сте писали тук! Това и аз го четох, но не и до летището Luton или Gatwick в нашите случаи. А Вие в колко сте си взели билети за Лутън? До колкото знам на място билетите са по-скъпи, дано не бъркам. Аз ги купих октомври по 8£, а сега и по 10£, дори има и свършили в нета за определени часове! 

преди 15 минути , m.zh.ivanova каза:

ally pally hill

Знам, че има някакъв фестивал ноември. Но как се отива и идея си нямам! 

Редактирано от Иван Попов
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , m.zh.ivanova каза:

Здравейте хора, някой може ли да ни опъти къде се намира този ally pally hill и как да стигнем до него, защото на гугъл мапс нещо не излиза, пък ми се струва добро място за гледка към фоерверките 🙂

Предполагам, че се има предвид хълма на Alexandra Palace, откъдето се открива гледка към Лондон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Mary каза:

Предполагам, че се има предвид хълма на Alexandra Palace, откъдето се открива гледка към Лондон.

Значи до самия Alexandra palace има и хълм, така ли? Супер, благодаря 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 28.12.2018 г. в 12:28, Весела каза:

Здравейте Магеланци,

Ние също ще сме за Нова година в Лондон. Днес си купихме билетите за самолетите и сме малко неподготвени, не малко, а много, а и няма никакво време. Имам нужда от вашата помощ: прочетох, че влаковете и някои от автобусите ще са безплатни до 4:00 сутринта на Нова година. Тъй като ние трябва да се предвижим от гара Виктория до летище Лутън по това време /летим в 8.00 на 01.01. за бг/ да си купуваме ли билети предварително или на място да решаваме и Моля, дайте план-програма-предложения за новогодишната нощ. Кацаме около 14:00 след обяд на 31.12. в Лондон, обратен полет на 01.01.сутринта. Благодаря предварително! 

 

Здравей. Съжалявам, че по-рано не можех да отговоря. 

 

Влакове има безплатни - аз лично такъв ползвах извън Лондон преди две-три години, но няма никаква гаранция, че всички са такива. Моята дестинация беше близка... За частните aвтобуси тая съмнение. Аз лично не бих взимала онлайн билети за влак, но за автобус местата са ограничени.

 

Що се отнася до планиране - общо взето два варианта: мотаене по Soho, пиене на бира по пъбовете и сливане в тълпата (ако сте асоциални или се дразните от шумни хора, не е препоръчително) или намиране на безплатно място за фойерверки (виж линка по-долу).

 

Весело изкарване! 🙂 

 

 

преди 14 часа, m.zh.ivanova каза:

Здравейте хора, някой може ли да ни опъти къде се намира този ally pally hill и как да стигнем до него, защото на гугъл мапс нещо не излиза, пък ми се струва добро място за гледка към фоерверките 🙂

 

преди 14 часа, Mary каза:

Предполагам, че се има предвид хълма на Alexandra Palace, откъдето се открива гледка към Лондон.

 

Благодаря на @Mary

 

@m.zh.ivanova Ето тук е визуализирано, както повече информация е дадена сякаш - и повече избор.

 

https://theculturetrip.com/europe/united-kingdom/england/london/articles/alternative-places-to-see-londons-new-years-eve-fireworks-in-london/

 

Alexandra Palace Way, London, N22 7AY, United Kingdom

 

С този адрес може да намерите маршрут, така че ако тръгнете от Trafalgar Square, ето примерен вариант:

 

https://www.google.com/maps/dir/Charing+Cross+Station,+Trafalgar+Square,+London/Alexandra+Palace+Way,+London/@51.5503612,-0.1915905,12z/data=!3m1!4b1!4m18!4m17!1m5!1m1!1s0x487604ceeaadbb11:0xdf61c9ec353e1637!2m2!1d-0.1247618!2d51.5081364!1m5!1m1!1s0x48761bd189083daf:0xbd4b1c3e6904637c!2m2!1d-0.133537!2d51.5903778!2m3!6e0!7e2!8j1546193340!3e3

 

Весело изкарване!

 

П.П. За всички в Централен Лондон по това време: има рестрикции на пешеходците. Ето и информация - да се съобразите.

 

https://www.london.gov.uk/sites/default/files/nye_2016_pedestrian_restrictions_-_7_nov_update_1.pdf

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аз ще бъда на 1-ви през деня в Лондон, полетът ми е чак вечерта от Хийтроу. Познавам сравнително добре града, или поне атракционите му, ако някой има нужда от съвет, или пък се чуди с кой да изпие по бира - насреща съм 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 1.01.2019 г. в 22:06, temporary каза:

Happy New Year !

Я бързо сега да докладвате:
- прибрахте ли се всички безпроблемно?!
- очаровани ли сте от зарята?

😊

@Иван Попов

Много въпроси, а накрая никой не докладва... Така ли се прави....

Тази Нова година и ние заминаваме с жената и детето....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ruwenzogy каза:

@Иван Попов

Много въпроси, а накрая никой не докладва... Така ли се прави....

Тази Нова година и ние заминаваме с жената и детето....

Оги, ако имаш въпроси, с удоволствие ще помогна 😊

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Оги, ако имаш въпроси, с удоволствие ще помогна 😊

Ами не знам дали въобще се допускат деца на новогодишното парти. Не откривам такава информация.

И дали не е опасно за деца....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, ruwenzogy каза:

@Иван Попов

Много въпроси, а накрая никой не докладва... Така ли се прави....

Тази Нова година и ние заминаваме с жената и детето....

Изобщо и темата не съм я видял, извинявай! Не е нарочно. 

Ще докладваме, та как! 

Всичко мина много добре, всички бяхме доволни. Зарята бяха великолепни, много ни хареса и се надявам пак да отидем след някоя година.

А Вие на зарята ли ще сте на 31 или? То вече няма и билети за всички зони, на 27 септември ми пуснаха мейл, че вече са в продажба билетите и на 28 влизам основните зони (синя, бяла и зелена) пак всичко е свършило. Вие кога пътувате, иначе много ще Ви харева! 

@Rainy Много ми помогна, тя ми взе билетите за нас. Благодаря ти! 

@ruwenzogyС каквото знам и мога и аз ще помогна! 🙂

Иначе си заслужава поне веднъж човек да види тези заря! 😊

За детето няма никаква опасност, имаше и миналата година имаше няколко деца на около 6/7 годишна възраст. Но пак трябва да си спокоен. Вие искате да сте на центъра, нали така? Тоест там, където бяхме и ние.?

Ето малко инфо на последната статия.

http://family-twist.com/blog/how-to-spend-the-best-new-years-eve-in-london-with-kids/

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Иван Попов каза:

Изобщо и темата не съм я видял, извинявай! Не е нарочно. 

Ще докладваме, та как! 

Всичко мина много добре, всички бяхме доволни. Зарята бяха великолепни, много ни хареса и се надявам пак да отидем след някоя година.

А Вие на зарята ли ще сте на 31 или? То вече няма и билети за всички зони, на 27 септември ми пуснаха мейл, че вече са в продажба билетите и на 28 влизам основните зони (синя, бяла и зелена) пак всичко е свършило. Вие кога пътувате, иначе много ще Ви харева! 

@Rainy Много ми помогна, тя ми взе билетите за нас. Благодаря ти! 

@ruwenzogyС каквото знам и мога и аз ще помогна! 🙂

Иначе си заслужава поне веднъж човек да види тези заря! 😊

За детето няма никаква опасност, имаше и миналата година имаше няколко деца на около 6/7 годишна възраст. Но пак трябва да си спокоен. Вие искате да сте на центъра, нали така? Тоест там, където бяхме и ние.?

Ето малко инфо на последната статия.

http://family-twist.com/blog/how-to-spend-the-best-new-years-eve-in-london-with-kids/

 

Ми то си няма билети за зарята, бе . Какво е това чудо.....

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, ruwenzogy каза:

Ми то си няма билети за зарята, бе . Какво е това чудо.....

Ами няма и аз миналата година зорлен взех. И то пак благодарение на @Гост! Хем тя ме предупреди ама аз си свирках тогава по Виена и се прибирам след 2 дни в Б-я.... ХА Билети няма!,,,.... :polling:

Тази година ги пуснаха в продажба на 27 септември и на 28 вече синята и бялата зона вече всичко беше sold out! Така, че бъзро се адаптирайте какво ще правите, ако искате да сте там около Окото (иначе аз за корабче умувах много). :smile3: При мен в момента излизат билети само за червената зона. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.