Прескочи до съдържание

Wizz Air кредитна карта от ДСК


Георги
Съобщението е добавено от Георги,

Банка ДСК вече не участват във форума, при въпроси използвайте стандартните канали за контакт. 

Препоръчани мнения

Мисля да ползвам картата в Панама и евентуално в Колумбия следващата седмица. Има ли опасност от ДСК да ми блокират картата по някакъв начин, понеже съм чел подобни истории с други карти?

И също така - вие плащате ли с тази карта в други валути, освен в лева? Видях, че курсът за обмяна е както си е на ДСК, въпросът е дали има някакви допълнителни такси за обмяна и т.н. (не видях в общите условия подобни такси, но все пак да попитам).

Връзка към коментар
8 minutes ago, r_nikolov1 said:

Мисля да ползвам картата в Панама и евентуално в Колумбия следващата седмица. Има ли опасност от ДСК да ми блокират картата по някакъв начин, понеже съм чел подобни истории с други карти?

И също така - вие плащате ли с тази карта в други валути, освен в лева? Видях, че курсът за обмяна е както си е на ДСК, въпросът е дали има някакви допълнителни такси за обмяна и т.н. (не видях в общите условия подобни такси, но все пак да попитам).

Виж си хубаво курса (дето е като на ДСК). Там може да има 2-3-4% комисионна. Ако курса е междубанковия, тогава добре. (при положение, че няма други такси.)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , r_nikolov1 каза:

не видях в общите условия подобни такси

Точно в общите условия имат такса 1% за превалутиране 🙂 Което за мен е скрита такса, защото не е в тарифата.

Обявените картови курсове на сайта им включват тази такса от 1% превалутиране.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Мисля да ползвам картата в Панама и евентуално в Колумбия следващата седмица. Има ли опасност от ДСК да ми блокират картата по някакъв начин, понеже съм чел подобни истории с други карти?

Блокиране заради подозрителна транзакция винаги може да се случи, дори и да си седиш у вас. Осигури си канал за връзка с банката ако се наложи, и поне една допълнителна карта за бекъп. Ако вече си плащал нещо от колумбийски сайт по интернет вероятността да я блокират е по-малка. Може и да има възможност да се обадиш и да предупредиш, че ще пътуваш, не знам за тази карта как е и има ли смисъл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря много, имаме празници и ми предстоят заведения утре и вдругиден. Регистрирах се, но никъде никаква промоция не виждам. Малко помощ може ли?

Връзка към коментар

Покупката следва да е направена при Участващ търговец, който има Merchant Category Code (MCC) от следния списък:

MCC Описание

0024 МЕСТА ЗА ХРАНЕНЕ, РЕСТОРАНТИ

0074 РЕСТОРАНТИ ЗА БЪРЗО ХРАНЕНЕ

1465 МАГАЗИНИ ЗА БОНБОНИ, ЯДКИ И СЛАДКАРСКИ ИЗДЕЛИЯ

5441 МАГАЗИНИ ЗА БОНБОНИ, ЯДКИ И СЛАДКАРСКИ ИЗДЕЛИЯ

5451 МАГАЗИНИ ЗА МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ

5811 КЕТЪРИНГ

5812 ЗАВЕДЕНИЯ ЗА ХРАНЕНЕ, РЕСТОРАНТИ

5813 Барове, коктейлни салони, дискотеки, нощни клубове и таверни – места за пиене (алкохолни напитки)

5814 РЕСТОРАНТИ ЗА БЪРЗО ХРАНЕНЕ

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, The rider каза:

Днес ако ви се ходи "на заведение", задръжте малко! От утре ги почваме кръчмите и т.н! И то само на първо число!🍻🥂🍕

https://www.priceless.com/culinary/product/187449/mastercard-day-bulgaria

Промоцията е за всички МС, а не само за Уизз картата на ДСК.

За мен този линк е общ към Мастер карт и не мога да стигна до посочената промоция. Линковете на @Милен Вълчев ми помогнаха в регистрацията!

Благодаря и на двамата! Регистрирах и двете си карти. ☺️

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 минути , Яничка каза:

Промоцията я въртят от няколко дни във Facebook. Само мен ли ме притеснява, че се изисква въвеждане на 16-цифрения номер на картата?

 

преди 10 минути , Яничка каза:

Промоцията я въртят от няколко дни във Facebook. Само мен ли ме притеснява, че се изисква въвеждане на 16-цифрения номер на картата?

И мен. И, че го направих.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Милен Вълчев каза:

Покупката следва да е направена при Участващ търговец, който има Merchant Category Code (MCC) от следния списък:

MCC Описание

0024 МЕСТА ЗА ХРАНЕНЕ, РЕСТОРАНТИ

0074 РЕСТОРАНТИ ЗА БЪРЗО ХРАНЕНЕ

1465 МАГАЗИНИ ЗА БОНБОНИ, ЯДКИ И СЛАДКАРСКИ ИЗДЕЛИЯ

5441 МАГАЗИНИ ЗА БОНБОНИ, ЯДКИ И СЛАДКАРСКИ ИЗДЕЛИЯ

5451 МАГАЗИНИ ЗА МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ

5811 КЕТЪРИНГ

5812 ЗАВЕДЕНИЯ ЗА ХРАНЕНЕ, РЕСТОРАНТИ

5813 Барове, коктейлни салони, дискотеки, нощни клубове и таверни – места за пиене (алкохолни напитки)

5814 РЕСТОРАНТИ ЗА БЪРЗО ХРАНЕНЕ

Как да се разбере дали има МСС? Това едва ли се поставя на видно място. Или караме по метода на пробите и грешките.

Връзка към коментар

 

преди 27 минути , Дани Магелани каза:

Как да се разбере дали има МСС? Това едва ли се поставя на видно място. Или караме по метода на пробите и грешките.

Всеки един търговец приемащ плащания с ПОС /виртуален и/или физически/ терминал има МСС - Merchant Category Code (MCC)  в системите на MasterCard и Visa, защото по този начин се определя вида на търговеца и това какво продава, чрез устройството. Никъде не се обявяват публично тези МСС-кодове, по-скоро и търговците не ги знаят повечето малки и средни такива. МСС-кодът се определя от банката или дружеството опериращо терминала, за да категоризират правилно търговеца преди терминала да стане активен и да започне да приема плащания. 

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 13 минути , agenta каза:

 

Всеки един търговец приемащ плащания с ПОС /виртуален и/или физически/ терминал има МСС - Merchant Category Code (MCC)  в системите на MasterCard и Visa, защото по този начин се определя вида на търговеца и това какво продава, чрез устройството. Никъде не се обявяват публично тези МСС-кодове, по-скоро и търговците не ги знаят повечето малки и средни такива. МСС-кодът се определя от банката или дружеството опериращо терминала, за да категоризират правилно търговеца преди терминала да стане активен и да започне да приема плащания. 

 

 

 

 

Багодаря! Да разбирам, че щом приема плащане с МС, значи всичко е ОК.

Връзка към коментар
преди 4 минути , The rider каза:

За всички дебитни и кредитни е промоцията.

А ако искаш да регистрираш повече от една Мастъркард на твое име примерно от различни банки?

Връзка към коментар

Къде в dskdirect може да се види таксата за refund, получен по Wizz картата? Или е само в извлечението? Знам колко процента е, просто търсех къде са го посочили.

Връзка към коментар
преди 35 минути , Яничка каза:

Къде в dskdirect може да се види таксата за refund, получен по Wizz картата? Или е само в извлечението? Знам колко процента е, просто търсех къде са го посочили.

И в средства - движения по сметки, и в карти - транзакции по карти съм я виждала, но като сума. За изписан процент, нямам спомен. В момента се сещам за едно връщане от края на 2022 г., но нещо са го архивирали вероятно и при опит да проследя, ми показва няма резултат.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.