Прескочи до съдържание

Wizz Air кредитна карта от ДСК


Георги
Съобщението е добавено от Георги,

Банка ДСК вече не участват във форума, при въпроси използвайте стандартните канали за контакт. 

Препоръчани мнения

На 27.06.2018 г. в 10:32, Ilian359 каза:

Относно Wizz-DSK кредитната карта (защо не я отделим в специална тема):

 

Най-после преди час взех моята след като ДСК не си спазиха срока за издаване и ходих на почивка без нея.

Включиха ми я в ДСК директ, но я виждам като обикновена кредитна карта. Никъде не виждам информация за събраните бонус точки, нито възможност за осребряването им. Също така ме интересува колко време отнема това осребряване (прехвърляне в Wizz сметката). Някой може ли да помогне?

При мен проблемът е същият, не се появява никъде тази информация за събраните точки и за осребряването им.  Нито в профила DSK Direct, нито в профила на wizzair.com  И с отговора на Преслава ... "в меню Карти", пак няма такова нещо

Връзка към мнение
На 27.06.2018 г. в 13:24, Преслава каза:

Събраните точки се виждат като избереш от менюто Карти - Бонус програми. За прехвърлянето на точките към Wizz профила има бутон "Усвояване", но не съм го пробвала още.

Първо трябва да се уточни КЪДЕ е това меню "Карти"? В профила на DSK Direct или в този на Wizzair . И на двете места няма такава опция, гледам няколко пъти вече.  В профила на ДСК на тази карта имам опции: "Погаси, Лимити, Блокирай, Клон, СМС известия, 3-Д парола, Транзакции", а в профила на Wizzair има "История на ваучерите, Wizz Discount, Кредитни карти..." т.н., като кликна на Кредитни карти ми дава "Няма запазени кредитни карти: подробности", кликвам на "подробности" и пише "Можете да добавите нова кредитна карта по време на резервацията". Завчера правих 2 резервации с тази карта, но изрично не съм сложил чавка да ги запази по подразбиране, първо защото беше от служебен компютър и винаги може да стане злоупотреба, а и не искам по дифолт да ми купува веднага с тази кредитна карта и да ми пази номера, искам аз да му задам с коя карта искам и ръчно да си пиша номера на картата,  отнема секунди, не ми спестява кой знае колко... тази чавка

преди 5 минути , aleksandrina каза:

А успяхте ли да съберете точки? Те веднага ли се отбелязват или трябва да мине някакъв отчетен период (да кажем месец назад...)?

А, казва ли ти някой. в ДСК бяха като в небрано лозе. Кредитният инспектор на място се запознаваше с условията и той. Аз исках да си закрия една виза карта и да открия тази... , но трябваше да мина през цялата процедура от началото. В крайна сметка годишната ми такса е същата, лихвите същите, лимитът на парите същият... така че нищо не губя. Просто имам безплатен уиз дискаунт и... да видим с тези точки. А от ДСК (клон на Граф Игнатиев) дори не знаеха каква е годишната такса и лихвите, трябваше да проверяват, да звънят телефони...

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, montepinar said:

А от ДСК (клон на Граф Игнатиев) дори не знаеха каква е годишната такса и лихвите, трябваше да проверяват, да звънят телефони...

Е, да отворят magelanci.com- има линкове, има таксите... всичко има. 😁

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

В ДСК Директ на мен ми се появи Карти -> Бонус програми. До вчера там виждах само старата ми кредитна карта и натрупания по нея кешбек. От тази сутрин се появи и Wizz air картата с няколко налични точки и бутони "Усвояване" и "История". Сега ще усвоя тези точки за проба 🙂

 

P.S.: излезе съобщение "Вашите точки ще бъдат достъпни в профила Ви в Wizz Air до два работни дни след усвояването."

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение
В момента, aleksandrina каза:

Е, да отворят magelanci.com- има линкове, има таксите... всичко има. 😁

е, аз говоря за преди поне 3 седмици. Казаха, че буквално преди няколко дни са ги получили новите карти. И на кол центъра звънях да питам за лихвите, та .. "изчакайте един момент"  и слушам 3 минути музика, за да ми кажат после какви са лихвите и годишната такса, хаха. Голяма консултация е било. Мъка, мъка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А и звънях на колцентъра на Wizzair (на неимпулсния номер), държаха ме 15 мин. да слушам мелодийки и накрая операторът изобщо не знаеше за какво иде реч. Казвам му, че точките, които съм натрупал, не са видими на сайта на Wizzair в профила ми, той ме пита какви точки? Казвам, че при пазаруване с Wizz  Credit Card има трупане на точки, но къде да ги видя и как да ги ползвам... той пита "кредитна или дебитна е тази карта"? WTF? Ами кредитна! Очевидно изобщо не беше подготвен, пусна ми пак мелодийката, пак чаках... явно колегите са му обяснили каква е работата. И като му казах, че в моя Wizz профил това не е активирано, та ако може той да го активира, той ми казва, че само при направата на нова резервация това става. Е нали преди 4 дни си направих резервация, даже две... и то с новата карта. Изрично не съм дал чавка, да ми пази номера на кредитната карта, защото компютърът, от който купих билетите не се ползва само от мен. Но явно е трябвало, за да се появи на "Кредитни карти" в профила ми. Аз не съм ОК, който и да е сайт да ми пази номера на картата, където и да плащам онлайн... за секунди мога ръчно да си го въведа, не държа да ми пази данните от картата. Но и операторът не беше сигурен. Въобще един изгубен половин час. От слушане на мелодийки и разговор с неподготвен оператор. Резултат никакъв

Редактирано от montepinar
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, montepinar каза:

Има ли някой с W!Zz Credit Card да ми каже къде се виждат натрупаните точки? Аз имам карта, активиран е W!Zz Discount, имам над 10 плащания с картата (2 от които в сайта на W!Zzair за билети), но никъде не виждам къде се трупат тези точки, които... евентуално се използват и при паразуване в сайта им. Прерових цялото меню, не мога да открия. А и в профила ми в сайта на банката-картоиздател... също не откривам

А как точно се активира уиз дискаунта с тази карта?  

Връзка към мнение

дискаунт е друго... Той си се активира отделно. Още преди да си взема пластиката от банката, получих имейл, че ми е активиран Wizz Discount , валиден юни догодина. Станало е автоматично. Но тези точки в сайта на уизеър не ги виждам като си влеза в профила и логично няма как да ги използвам при пазаруване. Освен да чакам при следваща покупка на билет, да си запаметя номера на кредитната карта, което е много странно изискване (никой не ми беше казал за това условие) и чак при по-следващия път да ползвам точки.  Трагикомична ситуация, неподготвени хора (И аз, и от ДСК, и от Wizz колцентъра)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

в какъв смисъл "валидност на картата"? На кредитната карта е 3 години. На дискаунта е до юни 2019, значи една година, но би трябвало да го удължат след това автоматично. Знам ли вече...

Връзка към мнение
1 minute ago, montepinar said:

в какъв смисъл "валидност на картата"? 

Точно в същия- валидност на картата 3 години, следователно WDC- и той да е 3 години. Не съм сигурна в това, но четох общите условия (публикувани тук) и това съм запомнила. Затова се и учудих, че валидността на WDC е година, но пък не знаех колко е валидността и на самата карта. 

А WDC за 1+1 ли е или пълно членство 1+5?

Връзка към мнение

И аз кандидатствах за карта. Във формата минималната сума беше 100 лв, но по телефона ми казаха, че е 500 лв. Исках да си направя карта със собствени средства, но се надявах да е 100-200 лв.

Членството трябва да е до 5 човека включително пътуващия. Такова е и  стандартното групово членство на wizzair.

 

Връзка към мнение

А какво се случва ако имаш вече дискаунт. В ДСК се наложи аз да им обяснявам кое как е - хабер си нямаха. Аз обаче си купих дискаут, защото ми трябваше по-рано. Та тези 30€ за твоя сметка ли си остават, ако си вземеш карта след като имаш платен дискаунт вече.

В условията пишеше, че дискаунта е валиден до закриване на картата. Вероятно понеже в АК се активира за година, ще го подновят автоматично като изтече.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
преди 12 минути , EliDion каза:

А какво се случва ако имаш вече дискаунт. 

Новия замества стария, аз имах дискаунт до някой си юли тази година, получих мейл, че ми е активиран новия дискаунт за една година и само той се вижда в профила ми. Не са предлагали да ми връщат пари 🙂

Редактирано от kali
Връзка към мнение
преди 1 час, montepinar каза:

дискаунт е друго... Той си се активира отделно. Още преди да си взема пластиката от банката, получих имейл, че ми е активиран Wizz Discount , валиден юни догодина. Станало е автоматично. Но тези точки в сайта на уизеър не ги виждам като си влеза в профила и логично няма как да ги използвам при пазаруване. Освен да чакам при следваща покупка на билет, да си запаметя номера на кредитната карта, което е много странно изискване (никой не ми беше казал за това условие) и чак при по-следващия път да ползвам точки.  Трагикомична ситуация, неподготвени хора (И аз, и от ДСК, и от Wizz колцентъра)

Tи прочете ли нагоре? В профила ти в ДСК трябва да има бутон за прехвърляне на точките към Уиз, и след 2 дена можеш да ги ползваш. Поне това пише, аз нямам такава карта.

Аз съм свикнал дори като имам въпроси, да знам повече от представителите по телефона, така че търпение и обаждане само в краен случай :) Ако не е нещо често срещанео като проблем си е страшна мъка да намериш информация.

Връзка към мнение
преди 33 минути , neuromancer каза:

Tи прочете ли нагоре? В профила ти в ДСК трябва да има бутон за прехвърляне на точките към Уиз, и след 2 дена можеш да ги ползваш. Поне това пише, аз нямам такава карта.

 

ох, това го прочетох и аз. И го видях същото изречение на ДСК профила ми, НО НА W!ZZAAİR профила ми няма нищо по въпроса. Къде ги тия точки? Това имах предвид. Нали именно тях мога да ползвам, ако искам да купувам билет или багаж. Проблемът както винаги е в сайта на W!Zz

Връзка към мнение

Ами доколкото разбирам от ДСК ги прехвърляш и след 2 дена стават налични в Уиз, като кредит, т.е. както с другите кредити от хотели и отменени полети.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Stryper каза:

 

Членството трябва да е до 5 човека включително пътуващия. Такова е и  стандартното групово членство на wizzair.

 

Това сигурно ли е? Да не ме прецакат с топла бира под формата на дискаунт клуб 1+1?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Zaro каза:

Това сигурно ли е? Да не ме прецакат с топла бира под формата на дискаунт клуб 1+1?

Цитат

Получавате безплатно високо ниво на членство в програмата Wizz Discount Club. Като член на програмата, ползвате допълнителни отстъпки от цената на самолетни билети и други услуги на www.wizzair.com при всяко Ваше пътуване с Wizz Air.

 

Цитат

Отстъпките, които ползвате, като член на Wizz Discount Club, важат и за ваши придружители по време на полета – до максимум 5 други лица

 

преди 40 минути , montepinar каза:

ох, това го прочетох и аз. И го видях същото изречение на ДСК профила ми, НО НА W!ZZAAİR профила ми няма нищо по въпроса. Къде ги тия точки? Това имах предвид. Нали именно тях мога да ползвам, ако искам да купувам билет или багаж. Проблемът както винаги е в сайта на W!Zz

A уведоми ли ги при кандидатстването, че вече имаш профил...? Да не се окаже, че не си и ще ти създадат нов профил...

Цитат

Ако вече сте член на Wizz Discount Club, при кандидатстване за кредитна карта DSK-Wizz Air, трябва да предоставите е-mail адреса, с който сте регистрирани в Wizz Air. По възможност информирайте ни и за номера на WIZZ сметката Ви.

Ако нямате регистриран профил в Wizz Air, след издаването на картата, на посочен от Вас е-mail адрес ще получите информация за активиране на профил в Wizz Air.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Zaro каза:

Това сигурно ли е? Да не ме прецакат с топла бира под формата на дискаунт клуб 1+1?

Абсолютно сигурно, аз имах 1 + 1, новото, което активираха е 1 + 5.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Натрупаните точки са видими единствено в ДСК Директ, докато ръчно и нарочно не ги прехвърлите към профила в Wizzair. Сутринта го направих пробно и след около половин час получих e-mail от Wizz:

 

Точките са прехвърлени към профила

Уважаеми пътници!
С удоволствие Ви уведомяваме, че разпределихме точки по профила Ви, които можете да използвате за закупуването на билети за полети и свързани с това услуги.
Wizz Air профил на клиент: -----------
Осребрени точки: ---
Разпределена сума: --- BGN
Дата на разпределянето: 2018.06.30.
Моля, прегледайте нашите текущи предложения на wizzair.com
Искрено се надяваме скоро да Ви посрещнем на борда на някой от полетите на Wizz Air.
Wizz Group
 

Резултати от проучването ми: 

- Не бяха нужни два дни след осчетоводяване на транзакциите да бъдат отразени съответните им точки в ДСК Директ - станало е едновременно тази сутрин.

- Не бяха нужни още два дни, за да се прехвърлят от ДСК към Wizz - станало е за по-малко то 30 минути.

 

С две думи: доволен съм!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

 

 

A уведоми ли ги при кандидатстването, че вече имаш профил...? Да не се окаже, че не си и ще ти създадат нов профил...

 

естествено, че съм ги уведомил и поисках да ми стиковат профила на ДСК с този на авиокомпанията, казаха, че ще го направят. И след 2 дни получих имейл, че имам активиран Wizz Discount, което означава, че са стиковали профилите уж. Щом и в профила ми в сайта на уизеър ми пише, че Wizz discount изтича догодина юни месец, значи... уж са свързани работите. Ама явно не докрай, хаха. Ще следвам стъпките на Ilian ... пък да видим... Благодаря

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.