Прескочи до съдържание

Wizz Air кредитна карта от ДСК


Георги
Съобщението е добавено от Георги,

Банка ДСК вече не участват във форума, при въпроси използвайте стандартните канали за контакт. 

Препоръчани мнения

Ще може ли частично да се плаща билет или услуга с точките на сайта на Уиз или трябва цялата стойност да е събрана под формата на точки? Също ми е интересно как стои въпроса с купуване на билет за друг, различен от титуляра, с точки? Без титуляра да пътува с другия. 

Връзка към мнение
2 hours ago, bobole4e said:

Ще може ли частично да се плаща билет или услуга с точките на сайта на Уиз или трябва цялата стойност да е събрана под формата на точки? Също ми е интересно как стои въпроса с купуване на билет за друг, различен от титуляра, с точки? Без титуляра да пътува с другия. 

Можеш да плащаш частично (с колкото кредит разполагаш) и остатъка да го платиш по стандартните начини , с карта например. При всички случаи ти трябва да си част от пътниците, в противен случай няма да ти даде изобщо опцията да платиш с кредита. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Виждам, че вече са си сменили формата за кандидастване за кредитната карта на Уиз. Вече минимума е 500лв, а не какво в началото 100лв. и са добавили опция да пишеш дали имаш профил в Уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз в неделя подадох онлайн за карта от ДСК с лимит 700лв.

В понеделник ми се оабдиха, изпратиха ми мейл с инстркция как да си сваля evrotrust и да подпиша декларация съгласие ЗЗЛД. Всичко стана за 5 мин и успях да подпиша въпросната декларация. Тази сутрин отново ми се обадиха и ме питаха  3-4 стандарти въроса, работя ли, колко човека е семейството и т.н.

Преди 2 часа ми се обадиха, че съм одобрен, да отида другата сряда да подпиша договора в банката и да си взема направо картата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ilian359 каза:

Там няма да минеш за 5 минути 😝

там се подписваш на 25 листа, в два екземпляра, значи към 50 подписа. Отделно подписче за личните данни, отделно... дали искаш да получаваш СМС известие (тук те съветвам да не слагаш чавка, защото 1 СМС е 15 ст. и при едно плащане, ако натрупаш няколко точки на уизеър, губиш 15 ст. и то се обезмисля. Аз в друга банка на кредитната имам СМС известяване само за покупки над 100 лв, но при ДСК не може)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, montepinar каза:

дали искаш да получаваш СМС известие (тук те съветвам да не слагаш чавка, защото 1 СМС е 15 ст. и при едно плащане, ако натрупаш няколко точки на уизеър, губиш 15 ст. и то се обезмисля.

SMS известията на ДСК са безплатни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Ilian359 каза:

SMS известията на ДСК са безплатни.

Не са, или поне не за всички, за миналия месец имам такса 1,80 за 12 бр. смс. Безплатни са тези, които изпращат с 3д кода при онлайн пазаруване.

Връзка към мнение
преди 12 минути , kali каза:

Не са, или поне не за всички, за миналия месец имам такса 1,80 за 12 бр. смс. Безплатни са тези, които изпращат с 3д кода при онлайн пазаруване.

SMS-ите, известяващи за похарчена сума, са безплатни за всички кредитни карти на ДСК. За дебитните карти действително таксуват по 0.15 лв. на съобщение.

 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Ilian359 каза:

SMS известията на ДСК са безплатни.

питах около десетина пъти, не са безплатни. Явно говориш за друго нещо.  И кредитния инспектор... и седмица по-късно жената на касата, от която си получих пластиката ми каза същото - 15 ст. струва СМС, който получиш от ДСК за кредитната карта. И на колцентъра на ДСК бях звънял да питам за лихви още най- в началото, същото ми казаха. НО уточниха, че може и да не получавам СМС, ако не искам.

Връзка към мнение

Хм, ще видим на мен какво ще ми кажат и по-точно какво ще пише в 50-те страници  договор, все някъде ще е отбелязано дали са платени или не.

Връзка към мнение
преди 9 минути , yordanov каза:

SMS-ите, известяващи за похарчена сума, са безплатни за всички кредитни карти на ДСК. За дебитните карти действително таксуват по 0.15 лв. на съобщение.

 

трима души, работеши в ДСК, в рамките на 1 седмица ми казаха ,че се таксува по 15 ст.  , ако искам СМС известяване.  Няма логика да си измислят, или да лъжат.  По-скоро биха ме заблудили, ако не е безплатно да ми кажат, че е

преди 3 минути , zzxxcc каза:

И аз имам кредитна карта от ДСК и смс известията ми са безплатни. Така е и по тарифа.

Screenshot_2018-07-04 I - тарифа-за-физически-лица pdf.png

 

 

и ти имаш кредитна карта към ДСК, но тя може да е различна. И аз имах кредитна VISA към ДСК, тази е МАстеркард и хората или си измислят, или не знаят...  Но и кредитен инспектор, и отделно друга мацка на гише-обслужване, и трети човек.. на колцентъра ми го казва. Така че мисля, да се доверя на тях. Аз не съм поискал СМС известяване.  Който желае, може да заяви, че иска СМС известяване, въпрос на ваше решение

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
преди 3 минути , zzxxcc каза:

И аз имам кредитна карта от ДСК и смс известията ми са безплатни. Така е и по тарифа.

Screenshot_2018-07-04 I - тарифа-за-физически-лица pdf.png

Къде го видя това, че са безплатни в тарифата? Пише, че са безплатни само като изпращат 3Д парола.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , montepinar каза:

питах около десетина пъти, не са безплатни. Явно говориш за друго нещо.  И кредитния инспектор... и седмица по-късно жената на касата, от която си получих пластиката ми каза същото - 15 ст. струва СМС, който получиш от ДСК за кредитната карта. И на колцентъра на ДСК бях звънял да питам за лихви още най- в началото, същото ми казаха. НО уточниха, че може и да не получавам СМС, ако не искам.

Хм, странно. До сега не са ме таксували за SMS при друг вид тяхна кредитна карта.

 

Ето от сайта:

Цитат
  • Картконтрол – при всяка финансова операция с Ваша карта, ние ще Ви уведомим незабавно. Този вид известие е безплатно за всички притежатели на кредитни карти, издадени от Банка ДСК

Има го и в официалната тарифа на банката, секция "SMS Съобщения".

Връзка към мнение
преди 16 минути , zzxxcc каза:

И аз имам кредитна карта от ДСК и смс известията ми са безплатни. Така е и по тарифа.

Screenshot_2018-07-04 I - тарифа-за-физически-лица pdf.png

Тази табличка към Wizzair карта ли е? Ако не - няма смисъл да я публикувате.

Аз имам 3 карти към ДСК - виза, маестро и мастеркард... и трите са с различни условия.  Безплатни са СМСите само при 3-D известяването, когато правиш онлайн покупка.  СМС-ите, които са за транзакция...  плащане или или получаване на пари към сметката... са по 15 ст, но те не са задължителни и човек може да се откаже от тях. Единственото, от което не може да се откаже е СМС веднъж  месечно при падежната дата, който информира за минималната сума за револвиране.  

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
преди 4 минути , yordanov каза:

Хм, странно. До сега не са ме таксували за SMS при друг вид тяхна кредитна карта.

 

Ето от сайта:

Има го и в официалната тарифа на банката, секция "SMS Съобщения".

сам го каза, "при ДРУГ ВИД кредитна карта".

При този се таксува очевидно. Не виждам защо изобщо спорим. Ти ми отговаряш с линкове, аз ти казвам трима служители на банката какво ми казват. Твое право е да си получаваш СМС, ако държиш. Мисля, че темата е за Wizz Credit Card , не е за "друг вид кредитна карта".  По-горе също друг човек ти написа, че 1.80 лв за 12 СМСа ... което също  е достатъчно красноречиво, че е по 15 ст. на минута. От колцентъра ми го потвърдиха. А вече какво пише в сайта... не знам. Нова карта, нови условия.  (p.s. а и при предишната ми КРЕДИТНА карта Visa към ДСК, в началото ... преди години ...получавах СМС-и, които се таксуваха и после спрях функцията, получавам само веднъж месечно при падежната дата. Тази карта я закрих сега, като си взех уиз картата)

Връзка към мнение
преди 3 часа, Алекс каза:

А тази кредитна карта на ДСК как се погасява - с превод или може от друга дебитна карта?

ама другата дебитна трябва да е на същата банка...

аз лично си ги погасявам сумите електронно през профила DSK Direct от "Превод между мои карти" и прехвърлям от дебитната към кредитната, за да не ходя да се редя на опашки в банката. Иначе да, разбира се, че може и с превод кеш във всеки клон на банката

Връзка към мнение
преди 30 минути , montepinar каза:

Тази табличка към Wizzair карта ли е? Ако не - няма смисъл да я публикувате.

Аз имам 3 карти към ДСК - виза, маестро и мастеркард... и трите са с различни условия.  Безплатни са СМСите само при 3-D известяването, когато правиш онлайн покупка.  СМС-ите, които са за транзакция...  плащане или или получаване на пари към сметката... са по 15 ст, но те не са задължителни и човек може да се откаже от тях. Единственото, от което не може да се откаже е СМС веднъж  месечно при падежната дата, който информира за минималната сума за револвиране.  

Тарифата е за всички кредитни карти, издавани от ДСК!

И 303 служители на ДСК ако искаш питай, пак ще ти дадат различна и предимно грешна информация.

Винаги в такива случаи като им покажа тарифата, признават, че грешката е тяхна.

Никога не съм бил таксуван за получаване на смс известия при извършена транзакция точно поради тази причина. Решението е бой по главата с тарифата, докато не я научат.

Отделно - смс за минималната сума за револвиране също е безплатен - т. 1.12.

 

https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/кредитни/детайли-за-кредитни-продукти/индивидуални-продукти/кредитна-карта-dsk-wizz-air?utm_source=WizzAir&utm_medium=Banner&utm_campaign=Home page banners

Вашите предимства

  • Участвате в специално създадена Бонус програма  -  натрупвате точки винаги, когато пазарувате с Вашата карта. Всеки път, когато пътувате с Wizz Air, можете да използвате всички или част от събраните точки за резервации на самолетни билети и покупки на услуги от сайта на Wizz Air - www.wizzair.com.
  • Получавате безплатно високо ниво на членство в програмата Wizz Discount Club. Като член на програмата, ползвате допълнителни отстъпки от цената на самолетни билети и други услуги на www.wizzair.com при всяко Ваше пътуване с Wizz Air.

  • Отстъпките, които ползвате, като член на Wizz Discount Club, важат и за ваши придружители по време на полета – до максимум 5 други лица

  • Отпуснатият кредит е без краен срок за погасяване

  • Възможност за издаване без обезпечение

  • Дължите лихва единствено върху използваната част от кредита

  • Възможност за ползване на безлихвен кредит до 45 дни

  • Вие решавате кога и как да погасявате задълженията си, като след всяко погашение можете да ползвате кредита си отново

  • Имате възможност да захранвате картата и със собствени средства, с които да разполагате над кредитния си лимит

  • Можете да издадете допълнителни карти на Вас или на посочено от Вас пълнолетно лице

  • Сигурни разплащания в Интернет – за всяко плащане Ви изпращаме еднократна 3-D парола при пазаруване в сайтове, включени в програмите за сигурност Verified by Visa и MasterCard SecureCode
  • Безплатни SMS известия при извършване на транзакции и постъпления с Вашата карта

  • В случай че в рамките на гратисния период погасите цялото си задължение към падежна дата, няма да Ви бъде начислена лихва върху изразходваните суми за покупка на стоки при търговец

  • Преференциални лихвени равнища при следните условия – в рамките на месеца, от падежна до падежна дата, да извършите поне 5 транзакции на обща сума над 500 лв.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 40 минути , vl_stamboliev каза:

Къде го видя това, че са безплатни в тарифата? Пише, че са безплатни само като изпращат 3Д парола.....

Т. 1.13 - картконтрол по револвираща кредитна карта.

Това са транзакции, извършени на банкомат и пос терминал, вкл. и виртуален.

 

Ако служител, кредитен инспектор или дори управител на клон на ДСК твърди, че смс известяването за извършена транзакция с която и да е тяхна кредитна карта се таксува, очевидно не познава тарифата на банката.

Отделно в информацията за Wizzair кредитната карта си пише, че смс известяването за извършени транзакции е безплатно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , zzxxcc каза:

 

  • Безплатни SMS известия при извършване на транзакции и постъпления с Вашата карта

  •  

тогава как ще коментираш това, което @kali  написа, че за 12 СМС-а от ДСК е таксувана с 1.80 лв?

Очевидно в сайта трябва да си рефрешнат информацията. Но не виждам защо ни питате за подробности относно уиз картата, като в същото време спорите с нас, цитирайки ни какво пише в сайта. За тази конкретна карта условията са такива. 

преди 22 часа, Topfly каза:

Някой има ли идея защо за София-Варна с Уиз ер няма цени с дискаунт клуба? При вътрешни полети трябва ли да начисляват ДДС в цената?

36200066_10156522548207390_7148175557484609536_n.png?_nc_cat=0&oh=464a6400a448b7dd21ec34747c677461&oe=5BA03D2F

 

ето, че има някакво, макар и минимално намаление при вътрешни полети (с 3.80 лв)

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
преди 1 час, montepinar каза:

тогава как ще коментираш това, което @kali  написа, че за 12 СМС-а от ДСК е таксувана с 1.80 лв?

 

Не виждам Kali да е конкретизирала дали картата е дебитна или кредитна.

 

преди 1 час, montepinar каза:

Очевидно в сайта трябва да си рефрешнат информацията.

 

Всички служители на ДСК казват точно това, когато ги хванеш, че ти дават грешна информация.

А когато изискаш проверка по случая се оказва, че на сайта информацията е напълно вярна и актуална и проблемът е в служителите, защото те не познават продуктите и условията на банката.

Боя се, че клиентите на ДСК, които нямат частно банкиране, могат да получат адекватна информация само от профила им във фейсбук.

 

преди 1 час, montepinar каза:

Но не виждам защо ни питате за подробности относно уиз картата, като в същото време спорите с нас, цитирайки ни какво пише в сайта. За тази конкретна карта условията са такива.

Именно за тази конкретна карта условията са такива - Безплатни SMS известия при извършване на транзакции и постъпления с Вашата карта.

Ако някой се е оставил да го излъжат, че тези известия се таксуват по 15 стотинки, явно не е склонен да търси правата си.

 

Отделно точно в листа за личните данни и смс известяването пише - "Чл.8. За издаване и ползване на кредитната карта, Клиентът заплаща такси, съгласно действащата към датата на събиране на таксите Тарифа за лихвите, таксите и комисионите, които Банка ДСК прилага по извършвани услуги на клиенти, съответно към датата на извършване на операцията, във връзка с която са дължими."

 

А тарифата е ясна - 1.13. - картконтрол по револвираща кредитна карта - без такса.

 

 

Редактирано от zzxxcc
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , zzxxcc каза:

Не виждам Kali да е конкретизирала дали картата е дебитна или кредитна.

Не конкретизирах, защото след разразилия се спор реших да проверя какви транзакции имам по кредитната и по дебитната. И по двете карти за периода 1.06 - 29.06. имам над 12 плащания на ПОС, като за дебитната са 17, броих ги много внимателно. Та нямам никаква представа тези 12 смс-а за какво всъщност са.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.