Прескочи до съдържание

Виза за Дубай (ОАЕ като цяло) - разяснителна тема


Препоръчани мнения

Да направя няколко допълнения към отпадането на визите за ОАЕ :) .

Отпада предварителното платено изваждане на визи.

Визи ще се издават безплатно при пристигане на летището.

За издаването на визи при пристигане в Дубай / ОАЕ след 22.03 поне за сега е необходимо, пътуващите от България  да представят на място следните документи:
- цветно копие на 2-ра и 3-та страница от международния паспорт, който трябва да е валиден минимум 6 месеца след датата на отпътуване от ОАЕ
-  цветна актуална снимка на туриста (паспортен формат)
- за лица под 18 год.: копие от акта за раждане, преведено на английски език и нотариално заверено. Лица под 18 години могат да пътуват само ако са придружени от родителите си.
- не се заплаща такса за издаване на виза на място :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Гледам Wizz май са си калкулирали цената за виза в тарифите :)

Поне отпадат разправиите.

 

Хммм, виждат ти се високи цените ли?     Намират се двупосочни на много добри цени.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Аз гледам за есента . Не , че 300-400 лева са много за полет до Дубай , но пък много се разглезихме ;)

Като сметна , че за 800-900 се пътува например до Сингапур и вече цената на километър почва да ми се струва дебела.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз гледам за есента . Не , че 300-400 лева са много за полет до Дубай , но пък много се разглезихме ;)

Като сметна , че за 800-900 се пътува например до Сингапур и вече цената на километър почва да ми се струва дебела.

 

Подранил си с търсенето на цени по време на разхлаждането там. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами за месец май ми е късно да правя планове , а лятото не съм толкова луд. Подозирам , че вече е дошла голямата жега. B)

Ще видя дали има промяна към края на лятото за цените през есента.

Връзка към коментар

Гледам Wizz май са си калкулирали цената за виза в тарифите :)

 

ми не знам защо така ти се е сторило :rolleyes: , но цените на билетите са си в общи линии каквито бяха и преди да отменят визите :)

Аз точно с цел да се събира статистическа информация от няколко месеца си правя скриншотчета като разцъквам и ето например цената на 08.02 за полети 15-20.05

post-139-0-22788500-1396188393.jpg

 

Ето цената, която излиза днес за полети на същите дати

post-139-0-49432300-1396188399.jpg

 

или за почти два месеца цената се е повишила с ...10лв.

 

И как да са си калкулирали цената на визата (която на сайта на Уиз е $119 (четиридневната), а през агенциите се говореше за €75), при положение, че онзи ден имаше цена 134лв. :rolleyes:

 

Аз гледам за есента . Не , че 300-400 лева са много за полет до Дубай

 

Ето ти в момента билети през есента за 275лв., предполагам при следващия 20%off може да слезе до около 200-220лв., а кой знае - някъде към юли може да паднат и до към 150-170лв. ;)

post-139-0-05243800-1396188409.jpg

 

 

Иначе и аз нещо нямам възможност през май, та ще се ослушваме за есента, наистина :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мда засега нямам никакви планове и изцяло зависи какво ще излезе някъде за втората половина на октомври..

Психологическата ми граница за тази дестинация е 250 лева  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е колкото по-надолу по-добре. Аз казвам , че повече не давам  :)  Имам някакви вътрешни предразсъдъци към мюсюлманския свят и ми е интересно да виждам всичко ново , но в никакъв случай главна цел.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Видях, че има доста магеланци, които наскоро са посетили Дубай, и затова питам директно тук. Четох, че са отпаднали визите за българи, това означава ли, че на влизане само слагат входен печат? Необходимо ли е да се представят други документи? За Абу Даби също ли не се искат визи? Предварително благодаря!    

Връзка към коментар

stenk, благодаря! А случайно да знаеш дали за еднодневен тур от Дубай до Оман се иска виза? На сайта на агенцията пише, че не, ама аз да питам.

Хмм, в тази държава има визов режим за нас. Визата се вади директно на летището, сухоземната граница или пристанището... И може да се закупи с различна продължителност. Ето малко инфо -> http://www.omanembassy.in/visa.asp

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.