Прескочи до съдържание

Виза за Дубай (ОАЕ като цяло) - разяснителна тема


Препоръчани мнения

Ами там е работата, че не сме група с агенция, а сами пътуваме. А и на колежки на приятелката ми преди 2 години са отказали виза, въпреки че са имали билети, запазен хотел, както и покана от тамошна фирма, тъй като са щели да пътуват по работа. Общо взето заради това сме силно песимистично настроени към евентуалните проблеми, които могат да възникнат с визата.

Връзка към мнение

Ами там е работата, че не сме група с агенция, а сами пътуваме. А и на колежки на приятелката ми преди 2 години са отказали виза, въпреки че са имали билети, запазен хотел, както и покана от тамошна фирма, тъй като са щели да пътуват по работа. Общо взето заради това сме силно песимистично настроени към евентуалните проблеми, които могат да възникнат с визата.

 

Едно е бизнес виза, друго е туристическа. Шанса да стане проблем е минимален и е сравним с шанса да се появи проблем, в която и да е брънка от пътуването. Дубай се опитват да рекламират туризма, повярвай ми, няма да го правят ако отказват неженени жени под 30 :) 

 

А за агенцията се имаше предвид агенцията, която ви издава визата. С полет на Уиз ли ще летите или друга авиокомпания?

Връзка към мнение

Ако питаш дали има 100% гаранция за издаване на визата, няма такава. Нито за теб, нито за приятелката ти. Може би отказа в нейния случай е малко по-вероятен. Как точно избират на кой да дадат виза и на кой да откажат е малко мътна история и само те си знаят, но не е задължително на неженени от женски пол под 30 години да отказват. Просто има известен риск, гледат да се защитят от проституция. 

 

Колко точно е този риск съмнявам се някой да може да каже в %, аз лично бих "рискувал" съвсем спокойно, но не искам да ангажирам никой с моето мнение, още по-малко да съм отговорен ако стане фал :)

Връзка към мнение

Аз скоро вадих визи за пет човека. Три жени под 27 години бяхме и 2ма младежа - всичките с различни фамилии, бяхме в един хотел.

Безпроблем ни станаха визите, така че по-оптимистично гледайте на нещата :)  С xxx ги вадихме.

Редактирано от Георги
премахнато име на агенция
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Всичко много хубаво, ама тая политика с неспоменаването на имената на агенциите прави дискусията ужасно безполезна. В крайна сметка всички спрягат някаква цена от $75, каквато не може да се намери с Google по абсолютно никакъв начин. Самите Wizz искат $160, най-ниската цена, която намирам в БГ агенция (няма да казвам име, за да не ви нарушавам "правилата"), е поне 105 евро за най-късия възможен престой, по-малко е само ако си си резервирал хотела при тях (а аз вече съм резервирал другаде онлайн и е късно да правя промени), всички останали, включително и разни ОАЕ агенции искат дори повече от тези две суми! А смислените алтернативи са изобщо много, много малко! Така че не е ли по-добре, ако изобщо има някой, който върши тази услуга на разумна цена, той да бъде споменат, вместо само да си размятаме лични съобщения?! В края на краищата за изгодни самолетни билети го правим, нали? Къде е разликата?!

Връзка към мнение

 

thomas, нека се съобразим с желанието на създателя на форума. Питай на лични хората, които са споменали цена от 75 долара. Аз ще ти драсна сега как взех аз визи

 

Връзка към мнение

Всичко много хубаво, ама тая политика с неспоменаването на имената на агенциите прави дискусията ужасно безполезна. В крайна сметка всички спрягат някаква цена от $75, каквато не може да се намери с Google по абсолютно никакъв начин. Самите Wizz искат $160, най-ниската цена, която намирам в БГ агенция (няма да казвам име, за да не ви нарушавам "правилата"), е поне 105 евро за най-късия възможен престой, по-малко е само ако си си резервирал хотела при тях (а аз вече съм резервирал другаде онлайн и е късно да правя промени), всички останали, включително и разни ОАЕ агенции искат дори повече от тези две суми! А смислените алтернативи са изобщо много, много малко! Така че не е ли по-добре, ако изобщо има някой, който върши тази услуга на разумна цена, той да бъде споменат, вместо само да си размятаме лични съобщения?! В края на краищата за изгодни самолетни билети го правим, нали? Къде е разликата?!

 

Здравей, ето в тази тема съм описал относно политиката: http://magelanci.com/topic/1383-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80-%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D1%84/

 

Съжалявам, че е неудобно, но мисля че отслабването на хватката ще доведе до повече проблеми, от колкото ползи. Питай първите отговорили в темата на лично съобщение коя е агенцията, която са ползвали и ще помогнат, просто не искам имената да са публични. 

 

Между другото, визата при уиз вече е $129, кандидатстването става онлайн, а цената е донякъде сравнима с българските агенции, ако не ползваш хотел при тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, видях, че са я свалили на $129, което вече не е толкова обидно по-скъпо от $75 (няма и двойно - к'во му плащаш). Получих информация за две агенции на лични съобщения - едната е с официална цена от 105 евро, ама имало врътка да стане и за 85, ако си вземеш и застраховка (официално тази цена важи само ако вземеш от тях и хотел), но се оказа, че врътката не иска да работи - или както ми казаха по телефона, ако е проработила някога, не е трябвало :-)

 

Другата беше с твърдение, че правят виза за 75 долара, но се оказа, естествено, че това е валидно само ако букваш и хотел - иначе даже изобщо не искат и да чуват за виза - а някой се кълне, че ги е ползвал...

 

Или с други думи, като прочете човек всичко в тази тема, накрая остава разочарован като Ийон Тихи от сепулките (ако някой е чел Звездните дневници на Станислав Лем): всички говорят за евтини визи за Дубай, но никой не може да ти даде информация как да се докопаш до такава...

Връзка към мнение

В заглавното мнение е упомената тази разлика. НЯМА виза за $75 без да вземеш хотел от агенцията. Или плащаш 75 долара и взимаш хотел от тях или плащаш примерно 93 евро на уиз и си резервираш хотела сам. Много трудно може да се каже кое ще излезе по-рентабилно и няма как в тая тема да го направим, дори да споменем името на агенциите. 

 

Ето как е отбелязано в заглавното мнение:

 

Доста от българските агенции могат да посредничат за издаването на визата, като цената варира в много широки граници. Ако не искате да резервирате хотел през тях, сумата е поне 85 евро.

 

Ако пък резервирате хотел през съответната агенция, то цената на визата може да е $75, без да е необходимо да оставяте депозит, както е при вариант 1 и 2.

 

Ако е объркващо ще го редактирам, но мисля става ясно, че има 2 цени на виза - едната, ако резервираш хотел през същата агенция и тази виза е $75, а другата ако не резервираш през тях и тя е около 90 евро, колкото е и при уиз. 

Връзка към мнение

Ясно ми е. Въпросът е, че аз силно бих се зарадвал на 85 евро, но реално имам най-малко 95 евро от Уиз (при сегашния курс толкова правят тези $129). А повечето други искат и много повече от това. Впрочем, понеже си помолих и дубайския хотел да ми съдейства, а те казаха, че сами не могат, ми пратиха контакта на дубайска агенция, която можела. И ония ми поискаха над 200 долара :-) Лошо няма - всеки търси изгода. Въпросът е само защо няма проблем да си споделяме открити интересни самолетни оферти, но не става да правим същото за други услуги!? :-) Разбира се, не се бъркам в ничия политика - само питам за логиката.

Връзка към мнение

Ами в случая проблема явно не е, че има агенция за 85 евро, за която всички си траем, а че май няма такава :)

 

Опитах се да го обясня добре в другата тема защо агенциите не се споменават. Защото никъде нямат всички условия публикувани публично, в нормален сайт. Както например са го направили Уиз. Защото и техните визи ги издават агенции, но го правят в специален сайт, в който си попълваш всичко онлайн и е културно и възпитано.

 

Сам виждаш, че с нашите хора не се случва така. При тях трябва да им се обаждаш по телефона, което в един момент излиза извън всякакъв контрол, който може да имаме. За един можело виза за 85 евро, сега за теб не може в същата агенция. Как с чиста съвест да препоръчам подобна услуга?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може ли някой да ми изпрати на лични името на агенцията, която предлага виза за 75$ ако си резервираш хотел чрез тях.

Връзка към мнение

Ами в случая проблема явно не е, че има агенция за 85 евро, за която всички си траем, а че май няма такава :)

Има такава и вече с тях пътувах имах резервиран хотел от тях който беше по евтин от букинг и визата платих 75 €. Но политиката е такава че не трябва да се казва коя е. От тогава много хора ме питаха на лично и аз им казвах. До колкото знам са се възползвали от това. Аз също съм против явната реклама. По начина по който аз намерих всеки може просто да звънне няколко телефона и да си намери начин. Иначе сме тук за да си помагаме а не да се дезинформираме. Хубаво е този който пита обаче да прочете и предишни публикации по същата тема. Там много обширно се описва кога и как.
Връзка към мнение

Дони, ами ти си я казал коя е, и на мен ми я казаха, но те ми казаха, че няма такова нещо - и не искат без резервация при тях на НИКАКВА цена да предложат само виза. Просто да знаеш и ти - звънях и говорих. Бяха много мили - но и също толкова непреклонни, въпреки споменаването, че някой е ползвал такава услуга... В крайна сметка за момента най-доброто беше предложението на BudPort през сайта на Wiz - и за щастие цената им вече е $129, което е някъде между 85 и 105 евро, но все пак под 105 - и всичко става онлайн и с карта, което ми се струва и предимство.

Връзка към мнение

Да разбирам те.

Тук става въпрос за нещо което всики трябва да отчете. Агенциите не издават визи. За съдействие за издаването им единия вариант е самия хотел да стане спонсор и да предвижи изпратените документи за виза и след това да я изпратят персонално на имейл. Когато сам резервираш хотел е необходимо за точно за Дубай да питаш предварително за такова съдействие. Ако си букнеш просто се оказва че хотела лесно може да ти откаже. После си търси други начини които са описани вече много пъти и са по скъпи.

Агенциите си имат взаимоотношения с определени хотели които при резервация им гарантират тази виза. Като често цените които предлагат като крайна цена са по ниски от цената на букинг. Аз бях в хотел Jormand apartments на цена 225€ за 4 нощувки за двама със закуските. Това беше крайната цена. В букинг може и сега да се провери цената ми излизаше 238€ без закуските и още такса от 20% на място. Разликата е огромна. Но от агенцията ти предлагат ограничен брой хотели разбира се и по скъпи. Аз избрах евтиния вариант. Визата заплатих 75€.

Не съм имал проблеми. Аз съм от провинцията и не се е налагало пътуване до софия за срещи с тази агенция. Просто няколко тел разговора. Хубаво е всеки сам да преценява ситуацията. Защото за дубай един таксиметров шофьор ми каза докато ни возеше че след като си тръгнал за дубай трябва да си приготвиш пари. А ако не знаеш какво искаш или къде отиваш още доста повече.

Успех ви пожелавам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

doni92, чакай да не се оплетем съвсем. Максимално просто:

 

- визата трябва да е $75, когато взимаш и хотел от агенцията. Ти си взел подобна опция, но визата е струвала 75 евро. Това не е оптимално по принцип. Да не бъркаме валутите :)

- Ако не се взима хотел от агенцията, някой беше споменал виза от 85 евро, за която thomas твърди, че е непостижима и в момента, ако не се запазва хотел от агенцията най-евтиното си е предложението на Уиз, което към днешен курс е горе-долу 93 евро. 

 

Има леко объркване долар/евро ми се струва :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E той Дони казва , че си е резервирал хотел с тази агенция което обяснява нещата :)

 

Има такава и вече с тях пътувах имах резервиран хотел от тях който беше по евтин от букинг и визата платих 75 €.

Връзка към мнение

doni92, чакай да не се оплетем съвсем. Максимално просто:

 

- визата трябва да е $75, когато взимаш и хотел от агенцията. Ти си взел подобна опция, но визата е струвала 75 евро. Това не е оптимално по принцип. Да не бъркаме валутите :)

- Ако не се взима хотел от агенцията, някой беше споменал виза от 85 евро, за която thomas твърди, че е непостижима и в момента, ако не се запазва хотел от агенцията най-евтиното си е предложението на Уиз, което към днешен курс е горе-долу 93 евро. 

 

Има леко объркване долар/евро ми се струва :)

Евро, не долари, някой беше писал долари в началото на темата, но съм 99% сигурен че е техническа грешка. Иначе официалната на 1 месечната туристическа виза е 100 дирхама. т.е 40 лв 

Редактирано от adreno
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, аз съм го писал в заглавната тема, като всъщност информацията съм я взел от предишните две теми, които заключих. Там се цитираше точно 75 долара.

 

Пак ще се погрижа тия дни за повечко информация и ще обновя, ако е необходимо.

Връзка към мнение

В тази тема сме писали десетки пъти от времето когато тръгнах да проучвам до днес когато вече се върнах. В началото на дестинацията говорихме че е възможно 75$ но това се оказа трудно. Може и ние да не сме разбирали след първите разговори с агенциите. Може би самата виза струва тези 40 лв. не зная но сумата отдавна сме я фиксирали във всички разговори на тези 75 € когато резервираш хотел. Да. Евро. Нека няма грешка. Всички питат и искат ниска цена. Но за сега е по висока по всеки друг начин от тези 75€. Според мен wizz ако искат да напълнят самолетите си и да поддържат дестинацията трябва да предлагат съдействие за издаване на по ниска цена самостоятелно без обвързване с резервация на хотел. Примерно около 50€ мисля че е разумно и постижимо за тях. С увеличеното търсене биха си избили евентуални загуби но както казахте официалната цена не е много висока.

Иначе интереса може и да спадне. За дубай са си нужни средства а българина е малко затруднен напоследък.

Ще използвам поста да запитам. Видях че от дубай Мумбай в Индия не е чак толкова далеч. Дали може да се измисли нещо за няколко дена до там. Някой ако е търсил нещо такова да подскаже

Благодаря

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След изчитане на всички коментари по темата за визата продължавам да имам въпрос и се надявам някой да може да ми помогне :) 

Ще пътуваме за Бангкок на 6ти февруари от Дюселдорф през Абу Даби с Етиад  и ни трябват визи ;) Сайтът на Етиад ме препрати към компания с която работят за издаването на визи и след кореспондеция с тях твърдят,че трябва да си вадим визи два пъти (транзитни за 96 часа по 83 долара на калпак), ясно ми е, че няма виза за многократно влизане. Питането е - при пътуването към Бангкок имаме около 2,5 часа престой, по напред в темата видях,че ако си транзит виза не ти трябва ( може ли да извадим само виза за обратния път )?

 

благодаря предварително :) 

Връзка към мнение

Ако ще стоите само на летището изобщо не ви трябват визи за ОАЕ, това летище не е подобно на американските, доколкото съм запознат. Връщането с престой > 1 ден ли сте го купили? Ако е така, ще ви трябва виза, една.

Връзка към мнение

След изчитане на всички коментари по темата за визата продължавам да имам въпрос и се надявам някой да може да ми помогне :)

Ще пътуваме за Бангкок на 6ти февруари от Дюселдорф през Абу Даби с Етиад и ни трябват визи ;) Сайтът на Етиад ме препрати към компания с която работят за издаването на визи и след кореспондеция с тях твърдят,че трябва да си вадим визи два пъти (транзитни за 96 часа по 83 долара на калпак), ясно ми е, че няма виза за многократно влизане. Питането е - при пътуването към Бангкок имаме около 2,5 часа престой, по напред в темата видях,че ако си транзит виза не ти трябва ( може ли да извадим само виза за обратния път )?

 

благодаря предварително :)

 

Защо ви е виза ако няма да сменяте летището ?

 

П.С. Аха извинявай разбирам , че на връщане искате да поостанете.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.