Прескочи до съдържание

Виза за Дубай (ОАЕ като цяло) - разяснителна тема


Препоръчани мнения

Да направя няколко допълнения към отпадането на визите за ОАЕ :) .

Отпада предварителното платено изваждане на визи.

Визи ще се издават безплатно при пристигане на летището.

За издаването на визи при пристигане в Дубай / ОАЕ след 22.03 поне за сега е необходимо, пътуващите от България  да представят на място следните документи:
- цветно копие на 2-ра и 3-та страница от международния паспорт, който трябва да е валиден минимум 6 месеца след датата на отпътуване от ОАЕ
-  цветна актуална снимка на туриста (паспортен формат)
- за лица под 18 год.: копие от акта за раждане, преведено на английски език и нотариално заверено. Лица под 18 години могат да пътуват само ако са придружени от родителите си.
- не се заплаща такса за издаване на виза на място :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Гледам Wizz май са си калкулирали цената за виза в тарифите :)

Поне отпадат разправиите.

 

Хммм, виждат ти се високи цените ли?     Намират се двупосочни на много добри цени.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Аз гледам за есента . Не , че 300-400 лева са много за полет до Дубай , но пък много се разглезихме ;)

Като сметна , че за 800-900 се пътува например до Сингапур и вече цената на километър почва да ми се струва дебела.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз гледам за есента . Не , че 300-400 лева са много за полет до Дубай , но пък много се разглезихме ;)

Като сметна , че за 800-900 се пътува например до Сингапур и вече цената на километър почва да ми се струва дебела.

 

Подранил си с търсенето на цени по време на разхлаждането там. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами за месец май ми е късно да правя планове , а лятото не съм толкова луд. Подозирам , че вече е дошла голямата жега. B)

Ще видя дали има промяна към края на лятото за цените през есента.

Връзка към мнение

Гледам Wizz май са си калкулирали цената за виза в тарифите :)

 

ми не знам защо така ти се е сторило :rolleyes: , но цените на билетите са си в общи линии каквито бяха и преди да отменят визите :)

Аз точно с цел да се събира статистическа информация от няколко месеца си правя скриншотчета като разцъквам и ето например цената на 08.02 за полети 15-20.05

post-139-0-22788500-1396188393.jpg

 

Ето цената, която излиза днес за полети на същите дати

post-139-0-49432300-1396188399.jpg

 

или за почти два месеца цената се е повишила с ...10лв.

 

И как да са си калкулирали цената на визата (която на сайта на Уиз е $119 (четиридневната), а през агенциите се говореше за €75), при положение, че онзи ден имаше цена 134лв. :rolleyes:

 

Аз гледам за есента . Не , че 300-400 лева са много за полет до Дубай

 

Ето ти в момента билети през есента за 275лв., предполагам при следващия 20%off може да слезе до около 200-220лв., а кой знае - някъде към юли може да паднат и до към 150-170лв. ;)

post-139-0-05243800-1396188409.jpg

 

 

Иначе и аз нещо нямам възможност през май, та ще се ослушваме за есента, наистина :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда засега нямам никакви планове и изцяло зависи какво ще излезе някъде за втората половина на октомври..

Психологическата ми граница за тази дестинация е 250 лева  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз разбрах от официален източник, че визите за Дубай са паднали от 15.03.2014 г,, т.е. вече не се дават по 75 долара на агенциите, но пък можете да си ги похарчите там:)

Връзка към мнение

Е колкото по-надолу по-добре. Аз казвам , че повече не давам  :)  Имам някакви вътрешни предразсъдъци към мюсюлманския свят и ми е интересно да виждам всичко ново , но в никакъв случай главна цел.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Видях, че има доста магеланци, които наскоро са посетили Дубай, и затова питам директно тук. Четох, че са отпаднали визите за българи, това означава ли, че на влизане само слагат входен печат? Необходимо ли е да се представят други документи? За Абу Даби също ли не се искат визи? Предварително благодаря!    

Връзка към мнение

Да, само печат слагат и не се изисква нищо друго. Абу Даби си е част от ОАЕ, така че правилата са същите.

Връзка към мнение

Нищо не искат. Слагат един печат и това е. Преди са сканирали зениците , но при нас в събота нямаше подобно нещо.

Връзка към мнение

stenk, благодаря! А случайно да знаеш дали за еднодневен тур от Дубай до Оман се иска виза? На сайта на агенцията пише, че не, ама аз да питам.

Връзка към мнение

stenk, благодаря! А случайно да знаеш дали за еднодневен тур от Дубай до Оман се иска виза? На сайта на агенцията пише, че не, ама аз да питам.

Хмм, в тази държава има визов режим за нас. Визата се вади директно на летището, сухоземната граница или пристанището... И може да се закупи с различна продължителност. Ето малко инфо -> http://www.omanembassy.in/visa.asp

Връзка към мнение

Мисля, че точно тези еднодневни турове са изключение и за тях наистина не трябва виза, не че е нещо сложно и иначе.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.