Прескочи до съдържание

Виза за Дубай (ОАЕ като цяло) - разяснителна тема


Препоръчани мнения

Ами на връщане имаме 12 часа между полетите и ще се побъркаме, ако седим само не летището...

Да разбирам, че щом не напускаме територията на летището не ни трябва виза?

 :)

Връзка към мнение

Ако стоите на летището в транзитна зона не са необходими визи, независимо колко часа е престоя.

 

Ако искате да се разходите из града за тези часове ви трябва някакъв StopOver пакет (най-често се осигурява от авиокомпанията или свързана агенция през сайта на авиокомпанията). StopOver-а включва визи и хотел, като визите са 36/96 часови - безплатни или по-скоро включени в цената на хотела, а хотела гарантира за вас, т.нар. sponsor за този период. Включен е и транспорт от/до летището.

Връзка към мнение

Беше ми потвърдено, че все още има налични визи за $75, ако се резервира пакет с хотел през съответната агенция. Човека, който предостави информацията не иска да излезе публично с нея, защото не иска да препоръчва услуга, и после на него да му се трие сол на главата. 

 

От друга страна, втора прясна информация, че наистина като цяло цените по повечето агенции са скочили, и 75 евро се превръща в нещо като стандарт. 

 

Та, който търси ще намери :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм човека... Ще дам името на ТА на лични на всеки, който го иска. Не ми се ще да препоръчвам въпросната ТА, защото мразя да препоръчвам нещо, което не съм ползвала и принципно никога не го правя. Т.е. от тази Т.А съм купувала пакет на тез и 2 пъти хотел и не са ме подвеждали, но не съм и ползвала опцията с визите, а явно това е супер разтегливо понятие... Дори бях забравила за това проучване след като си взех хотел на сметка от букинг и ми отпадна варианта да взема хотел+виза, но Жоро ме помоли да потвърдя и вчера питах пак. Да, цената е тази.

Препоръчах агенцията, която ни направи визите за ОАЕ на лични, оказа се, че опцията, която аз съм ползвала не съществува вече/не е съществувала никога и аз съм извадила късмет за визи с 20 е надолу на човек най-вероятно заради заблеяна/нова служителка (случая с медицинска застраховка като първа услуга и по-евтина виза като втора, но имам фактура на ниската цена - тоест не е плод на мечтите ми :lol: ). Та човек не смее да се обади да каже какво е ползвал да не подведе някой без да иска...

Иначе извън темата с визите, вече съм напред с проучването за Дубай и нещата, които искам да видя, защото пътуването ми е след 2 седмици, та ако някой има въпроси за цени/маршрути/карти съм насреща :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да отбележа тая цена от 75 долара да не се гледа като някъв свещен граал. Просто я цитираме като дъното, което е постижимо. Ако се обвържете с тая цена покрай агенцията си режете избора на хотел само до техните предложения. И то да разчитате, че ще са по-евтини от букинг и другите сайтове. Дали спестяване от 20-ина евро на визата си заслужва да си редуцирате избора на хотели от стотици до десетина? Вие си преценявате :)

Връзка към мнение

Аз пак не съм съгласен. Все пак много им действаме върху подсъзнанието на всички които искат да пътуват. Плашим ги все едно ще пропаднат с 5€ или подобно. Стотици хотели е странно защото половината от тях не са възможни заради огромните в хиляди евро за нощувка особено за дубай.

Но да се върнем на визите.

Когато някой иска скъп хотел както и преди писахме всички скъпи хотели стават спонсори със или без агенции. Тук става въпрос за евтини хотели които всички си букват за да спестят 10€. а гонят някаква ниска цена някой да им даде на готово. Няма нищо на готово. Агенции или фирми разбира се че ще печелят. И ще го правят за всеки на парче или по красота докато не стане принцип или правило.

Какво всъщност се случва и какво трябва да се направи.

Преди да се Резервира хотел. Ако хотела е по скъп предпочита се да е поне от три звезди нагоре и поне четири пет нощувки за двама за да има хотела интерес. Тогава се изпраща мейл в който се иска потвърждението че при евентуална резервация ще се изисква оформянето на виза. Те са свикнали всекидневно на това на клиенти от цял свят. След това се резервира. Един месец преди пътуването се изпращат документи:

Сканиран валиден паспорт

Снимка в размер 5/4 в резолюция не помня точно сега колко точки беше

Потвърждение на полета и връщането обратно

Процедурата е проста.

Хотела изпраща файл с виза за престой в дубай.

Като ви изпраща платежен документ преди това за плащане.

Не съм сигурен дали е 100 дирхама ама е някъде там. Това са наистина 40 лв.

Но всеки трябва да знае че евтините хотели не си мърдат и пръста за виза ако не са обвързани с агенция. Защото сумите по престоя Ви не са удовлетворителни за щетите и загубите които те ще заплатят заради ваше небрежно отношение или за некачествен турист. Глобите са огромни и граничат със взимане на лиценза или затваряне. Не случайно престъпността в дубай е 0%.

Така че дали е 75€ или 75$ разлика от 40 лв знайте че е нещо което може да се спести по друг начин но не и без личното участие на всеки един лично да си направи труда.някой трябва да утъпка пътя и аз видях нагледно как стават нещата. Ако някой иска да го прави бих му помогнал да го направим заедно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да отбележа тая цена от 75 долара да не се гледа като някъв свещен граал. Просто я цитираме като дъното, което е постижимо. Ако се обвържете с тая цена покрай агенцията си режете избора на хотел само до техните предложения. И то да разчитате, че ще са по-евтини от букинг и другите сайтове. Дали спестяване от 20-ина евро на визата си заслужва да си редуцирате избора на хотели от стотици до десетина? Вие си преценявате :)

 

Нищо не пречи да си харесаш няколко хотела в букинг и да питаш агенцията дали може да ти ги уреди и на каква цена (особено ако е по-висок клас хотел обикновено ще си направят труда да попитат дубайската фирма-партньор).

Като се има предвид, пак го подчертавам за бъдещи питащи  цените в букинг са без данък и туристически такси и трябва да се добавят 20% към тях. Коректните агенции дават цената с включените такси (длъжни са по закон все пак), но питайте изрично. В повечето случаи за един и същи хотел ще получите подобна или по-ниска цена.

Предвид спецификата на дестинацията тя е от тези, които самоорганизираното пътуване е по-сложно и както е казал Дони без да си направиш труда няма как да стане. Който е имал вземане-даване и контакт с араби като цяло знае, че там манталитетът е различен, отношенията и партньорството се градят и на база гаранции, посредници и не важат европейските директиви :) И нормално е цената по веригата да се вдигне от 40 на 170 лв - все пак те са топ търговци  :lol:

Все пак това не е пътуване до Париж, което може да скалъпиш буквално за час през интернет от-до.

 

Оня ден едни познати също реваха - ама то визите скъпи, ама то хотелите скъпи. Е що бързахте да резервирате полет тогава?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пак не съм съгласен. Все пак много им действаме върху подсъзнанието на всички които искат да пътуват. Плашим ги все едно ще пропаднат с 5€ или подобно. Стотици хотели е странно защото половината от тях не са възможни заради огромните в хиляди евро за нощувка особено за дубай.

Но да се върнем на визите.

Когато някой иска скъп хотел както и преди писахме всички скъпи хотели стават спонсори със или без агенции. Тук става въпрос за евтини хотели които всички си букват за да спестят 10€. а гонят някаква ниска цена някой да им даде на готово. Няма нищо на готово. Агенции или фирми разбира се че ще печелят. И ще го правят за всеки на парче или по красота докато не стане принцип или правило.

Какво всъщност се случва и какво трябва да се направи.

Преди да се Резервира хотел. Ако хотела е по скъп предпочита се да е поне от три звезди нагоре и поне четири пет нощувки за двама за да има хотела интерес. Тогава се изпраща мейл в който се иска потвърждението че при евентуална резервация ще се изисква оформянето на виза. Те са свикнали всекидневно на това на клиенти от цял свят. След това се резервира. Един месец преди пътуването се изпращат документи:

Сканиран валиден паспорт

Снимка в размер 5/4 в резолюция не помня точно сега колко точки беше

Потвърждение на полета и връщането обратно

Процедурата е проста.

Хотела изпраща файл с виза за престой в дубай.

Като ви изпраща платежен документ преди това за плащане.

Не съм сигурен дали е 100 дирхама ама е някъде там. Това са наистина 40 лв.

Но всеки трябва да знае че евтините хотели не си мърдат и пръста за виза ако не са обвързани с агенция. Защото сумите по престоя Ви не са удовлетворителни за щетите и загубите които те ще заплатят заради ваше небрежно отношение или за некачествен турист. Глобите са огромни и граничат със взимане на лиценза или затваряне. Не случайно престъпността в дубай е 0%.

Така че дали е 75€ или 75$ разлика от 40 лв знайте че е нещо което може да се спести по друг начин но не и без личното участие на всеки един лично да си направи труда.някой трябва да утъпка пътя и аз видях нагледно как стават нещата. Ако някой иска да го прави бих му помогнал да го направим заедно.

 

doni, не говорим за визата с гаранция от хотела. Както стана ясно там има и огромни депозити, и да повечето евтини хотели не си мърдат пръста. Говорим за визата издадена от Уиз, която на тоя етап е 90-95 евро. Това може да е с 30 евро повече от изисканото от агенцията, но после можеш да спиш и в хостел ако искаш. Просто обръщах внимание, че тоя начин на изкарване на виза (уиз) не ти затръшва вратата пред повечето хотели, а ти позволява да си гъвкав в избора си. 

 

Ти си намерил подходящ хотел и дори си спестил пари спрямо букинг, но отбелязвах, че не за всички ще е така. И да се търси евтината виза, преди да е избран подходящ хотел е малко работа от главата за краката. 

 

Подкрепят Ardeno, че е най-добре да си избере човек хотел предварително и да пита агенцията каква цена би му предложила. Просто съветвам да не се започва от визата, а от хотела за да не си ограничава човек избора. И да, работа си е, ама това е част от тръпката :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък да ви кажа, колкото повече чета, толкова повече се навивам да ползвам партньора на Уиз. Чета за някакви знайни и незнайни агенции (не че съм много запозната с тях де, но дори и да съм ги чувала май изобщо не е гаранция, че няма да те метнат) и се сещам как миналата година едни хорица стояха на летището и се чудеха защо, да му се не види, няма да пътуват за Дубай, а агенцията решила да им вземе паричките и да се покрие... Както и да е, може да съм предубедена, но май предпочитам да дам 10-20 евро повече, но да съм спокойна и да не се чудя докато стигна на летището ок ли ми е визата, ще има ли къде да спя и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз имам едно примерно запитване(може да е имало такъв въпрос, но аз лично не видях): ако си купя билет например на Емирците  за полет Барселона-Дубай(който от 1 февруари е с А380 (как ги пълнят тези полети всеки ден с такава машина не знам, но това е друга тема)) ще ми трябва ли виза? Аз съм с български паспорт. 

Може да  е тъп въпроса, но...обещах да пиша повече. 

Връзка към мнение

И аз имам едно примерно запитване(може да е имало такъв въпрос, но аз лично не видях): ако си купя билет например на Емирците  за полет Барселона-Дубай(който от 1 февруари е с А380 (как ги пълнят тези полети всеки ден с такава машина не знам, но това е друга тема)) ще ми трябва ли виза? Аз съм с български паспорт. 

Може да  е тъп въпроса, но...обещах да пиша повече. 

Точно по твоя въпрос съвсем пресен опит може да сподели cck като се върне другата седмица. Всъщност той и вчера го написа накратко тук в тази тема.

 

Ако искате да се разходите из града за тези часове ви трябва някакъв StopOver пакет (най-често се осигурява от авиокомпанията или свързана агенция през сайта на авиокомпанията). StopOver-а включва визи и хотел, като визите са 36/96 часови - безплатни или по-скоро включени в цената на хотела, а хотела гарантира за вас, т.нар. sponsor за този период. Включен е и транспорт от/до летището.

 

За пълненето на А380 и аз съм се чудил, но конкретно по дестинацията Дубай - Барселона няма никакво място за чудене, според мен. Онези с чаршафите "Армани" и "Кавали" се скъсват да пътуват, още повече до такава известна дестинация като Барселона (другите любими са им Париж, Лондон, Монако и Цюрих). Не изхождай от твоята позиция - чак толкова много испанци ли ще пътуват всеки ден? Разбира се, ще има и испанци, но в голямата си част самолета ще е пълен от емиратци с многобройните им семейства. Те като са отишли до Испания да поразгледат, нали ще трябва и да се върнат все един ден. Следователно и в двете посоки на борда ще си има достатъчно пасажери от техните.

Пък и с толкова много А380 какво да правят, по-добре да ги пускат по такива "известни и престижни" дестинации в Европа, отколкото да стоят, нали? ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Големите самолети са и инвестиция в бъдещето, все пак един самолет се ползва поне десетина години. Ако точно сега не се пълни, след две-три години е друга работа.

Връзка към мнение

Със сигурност е по-добре да пътувам до "престижните" и известни дестинации в Европа. 

Връзка към мнение

Мда от летището в Ница хеликоптери кръжат нон-стоп към Монако  (6-8 минути е от летището до хели порта в Монако), а частните гарги сякаш са безброй.

Сектора с частните машини е огромен и са плътно нагъчкани един до друг . Последното лято се разхождах край оградата и след като броих до 180-200 ми писна и се отказах. Предполагам имаше поне 300-350 малки джетове.

Всичко най-най скъпо дето е произвела автомобилната промишленост е неизменно с дубайски , кувейтски и подобни регистрационни табели. Явно тия хора държат да се знае откъде са  ;)

 

Мен лично ме дразнят с парадирането , и това че от пустинята са се качили на частните джетове единствено благодарение на Господ , но това е друга тема  :lol:

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Леко встрани от обсъждането досега, но по никакъв начин офф:

Ако след това решиш / ти се наложи да ходиш до Израел, какво се случва?

Или обратната ситуация: ако си ходил до Израел?

Връзка към мнение

Леко встрани от обсъждането досега, но по никакъв начин офф:

Ако след това решиш / ти се наложи да ходиш до Израел, какво се случва?

 

И на мен ми е интересно да сподели някой, който има опит, особено сега с тази нова дестинация на Уиз...

Връзка към мнение

Аз смених паспортите на цялото семейство заради израелски визи. Като се разръчка човек обстойно се оказва, че не са много оптимистични нещата и на мен не ми се рискува. Нашите приятели, с които пътуваме, отказаха обаче да сменят паспортите си така, че на 31 януари (като се върнем) мога да докладвам дали са имали проблеми, а при свободно време и интернет там и по-рано. За Дубайски печати за Израел в паспорта ми имаше такъв печат и не е имало проблем, а и всичко в интернет сочи, че няма по принцип.

Редактирано от На път
Връзка към мнение

Аз като пътувах до Израел нямаше печати , а даваха едно синъо картонче със сканирана снимка на влизане и едно друго на излизане. Не съм молил да не ми слагат печат и сигурно това вече е стандартната процедура.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.