Прескочи до съдържание

Виза за Дубай (ОАЕ като цяло) - разяснителна тема


Препоръчани мнения

Да доналея малко масло в огъня - оферта на дубайска агенция за виза, пратена ми по мейл - пак 75 евро :)

Дааааам

75€ това е точно така но за двуседмична виза а месечните които ги издават са на двойна цена. тези българските агенции месечните ги издават за толкова. Ние всъщност не сме се запитвали защо бълг агенции не ни дават по краткосрочни визи а дали цената няма да им падне тогава. По скоро всички пътуваме от три до десет дни.

Но и виждам че в точка 3 май ще трябва да помислиш за спонсор. Трябва ти компания която да гарантира или някой. Бих ти станал спонсор...

Успех

Връзка към мнение

Аз подадох документи през дубайска агенция за 95 долара, не са ми искали нито спонсор, нито някаква сума за гаранция, хотела също не съм го резервирала от тях.  Очаквам да ми издадат визата 15 дни преди пътуването, ще пиша като има развитие.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да докладвам: моите визи от дубайската агенция пристигнаха (около 2 седмици преди пътуването), изглеждат истински :) ! Платих по 95 долара за 14 дневни визи, но всъщност са ми издадени 60 дневни такива. С оглед на това, че може би в скоро време визите ще отпаднат, може и да не е много полезно, но ако някой се интересува да ми пише на лични за името на агенцията. Потвърждавам, че не съм резервирала абсолютно никакви допълнителни услуги от тях!

Връзка към мнение

 С оглед на това, че може би в скоро време визите ще отпаднат, може и да не е много полезно, но ако някой се интересува да ми пише на лични за името на агенцията. 

Зани, имаш ли някаква конкретна информация за предстоящо отпадане на визите или просто така смяташ?

Връзка към мнение

Зани, имаш ли някаква конкретна информация за предстоящо отпадане на визите или просто така смяташ?

Tonik , ей тук го обсъждаха и изглежда наистина ще отпаднат в най-скоро време ... айде да се обзаложим , че Wizz след това няма да имат цена под 150-200 евро ;)

 

http://magelanci.com/topic/1653-визи-за-българи-и-можем-ли-нещо-да-направим/page-4

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

ОАЕ отменят визите за 12 страни от ЕС, сред тях България

 

http://dnes.dir.bg/news/balgari-vizi-obedinenite-arabski-emirstva-16250615?nt=4

 

Ихаа, да затваряме панаира в тая тема значи? :) И да почваме да ровим за билети за Дубай!

 

Някой има ли линк към официален източник, да не стане поредната новина представена като краен факт, преди да се е случило?

Връзка към мнение

ОК, не било 15 март, а 22, и не било отмяна на визите, а наличност на Visa on Arrival. Компютри и компоти :)

 

Все пак огромен прогрес, сега ще се разровя да видя колко струва тая виза. 

 

Редакция: изглежда, че Visa on Arrival е безплатна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм вземал VOA в Дубай с канадският си паспорт - беше безплатна и важеше 6 месеца, сигурно и за български паспорти ще е безплатна. Сега ще стане ирония на съдбата - за канадци само с предварително взета виза (сговниха се отношенията, поне искаха през 2012), а за българи ще е на място.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А честито!
 

ОК, не било 15 март, а 22, и не било отмяна на визите, а наличност на Visa on Arrival. Компютри и компоти :)

 

Все пак огромен прогрес, сега ще се разровя да видя колко струва тая виза. 

 

Редакция: изглежда, че Visa on Arrival е безплатна.

 

Жоро, а къде прочетохте, че ще има VOA ? :rolleyes:

Връзка към мнение

А честито!

 

 

Жоро, а къде прочетохте, че ще има VOA ? :rolleyes:

 

Един от многото: http://gulfbusiness.com/2014/03/eu-citizens-get-uae-visa-arrival-march-22/#.UxcbqPm1Yas

Връзка към мнение

Ето и официалното становище на Министерството на външните работи на ОАЕ относно визовия рижим за следните страни от Европейския съюз: Полша, Словения, Словакия, Чехия, Литва, Унгария, Латвия, Естония, Малта, Кипър, Хърватска, Румъния и България. :) .В резултат на прието решение, гражданите на всички 28 страни в ЕС ще могат да влизат в ОАЕ без да се налага предварително да кандидатстват за виза

http://www.mofa.gov.ae/mofa_english/portal/fe10396a-91e0-4d34-b876-7a60ba85fdc1.aspx

Редактирано от Roje
Връзка към мнение

Има някаква тънка символична разлика между "без виза" и "visa on arrival". Безвизови са само страните от персийския залив, а за всички останали има безплатна visa on arrival, което е почти същото :) Мисля, че основната разлика е в разрешения престой, ако си съвсем безвизов може да останеш колкото искаш, иначе си имаш стандартното ограничение от 30 дни. Бъркам ли?

 

Май в Сингапур е нещо подобно. 

Връзка към мнение
Все пак е безплатна виза, което е прекрасно.

 

Free Visit Visa on arrival nationalities (valid for 30 days)

Visit visas or entry permits can be obtained on arrival in Dubai and UAE if you are a national of one of the 32 (or 33 or 34 or 36) countries (+13 more countries from 22 Mar 2014) in the following table. No prior arrangements need to be made and the visa stamp is free when arriving at Dubai International Airport, Abu Dhabi Airport, or other airports and land or sea borders in the UAE. You might have to pay 20 or 30 dhs at UAE land borders. Nationals of these countries can also get their UAE visas renewed more easily, for example by driving to Oman and back (but first confirm you can get an Omani visa at the border). This list is sometimes referred to as the visa-waiver countries or nationalities.

Citizens of the GCC countries Bahrain, Kuwait, Oman, Qatar, and Saudi Arabia either do not need a visa to enter the UAE, or can obtain one on arrival (conflicting information seen). Non GCC national expat residents of GCC countries might be able to obtain a UAE visa on arrival. See separate heading below.

 

  • Andorra
  • Australia
  • Austria
  • Belgium
  • Brunei
  • Bulgaria5
  • Canada
  • Croatia5
  • Cyprus3,5
  • Czech Republic5
  • Denmark
  • Estonia5
  • Finland
  • France
  • Germany
  • Greece
  • Holland (Netherlands)
  • Hong Kong
  • Hungary5
  • Iceland
  • Ireland
  • Italy
  • Japan
  • Latvia5
  • Liechtenstein
  • Lithuania5
  • Luxembourg
  • Malta1,5
  • Malaysia
  • Monaco
  • Netherlands (Holland)
  • New Zealand
  • Norway
  • Paraguay2
  • Poland5
  • Portugal
  • Romania5
  • San Marino
  • Singapore
  • Slovakia5
  • Slovenia5
  • South Korea
  • Spain
  • Sweden
  • Switzerland
  • United Kingdom
  • United States
  • Vatican City

 

  1. Malta unconfirmed if included or not, is not on 33 country list on DNRD website (last checked 20 Jan 2010).
  2. Paraguay was not in the original list of countries but was seen in a list published by the the Gulf News on 25 Dec 2006. Is not on DNRD website 33 country list (last checked 20 Jan 2010).
  3. Included in list published by Gulf News 20 Jan 2010 but not in DNRD website list of countries (last checked 20 Jan 2010).
  4. Excluded from 02 Jan 2011 to 10 Jun 2013 as a result of airline landing rights dispute between Canada and the UAE.
  5. New countries added with effect from 22 Mar 2014 (announced 05 Mar 2014).
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Мисля, че основната разлика е в разрешения престой, ако си съвсем безвизов може да останеш колкото искаш, иначе си имаш стандартното ограничение от 30 дни. Бъркам ли?

 

На мен ми дадоха VOA за 6 месеца (2006 г.)

 

Една хубава новина за визи най-после...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Ето още малко допълнителна информация, която получих на имейла от БГ тур компания. Предполагам, че ако втората част от това съобщение се окаже истина, то съвсем скоро парите, които се даваха за виза ще отидат на друго място (или поне част от тях - по-малка част, но все пак част):

 

"Уважаеми клиенти,
 
официално получихме потвърждение за отпадане на визовия режим с ОАЕ /Дубай от 22.03.2014г.!
 
Моля да имате предвид , че за всички заминавания до тази дата ще бъдат вадени визи по стандартния до момента начин с паспорт и снимка!
 
 
Считано от 31.03.2014 г. в Дубай, ОАЕ се въвежда Туристическа такса.
Таксата е валидна за всички туристи пристигащи след тази дата независимо от датата на потвърждение на резервацията, и е валидна за всички хотели в зависимост от категорията и престоя, и е следната:
Категория хотел Такса за стая на нощувка в US Долар
5* хотели 5.5
4* хотели 4.5
3* хотели 3.0
2* хотели 3.0
1* хотели 2.0
Делукс хотел-апартаменти 5.5
Супериор хотел-апартаменти 4.5
Стандарт хотел-апартаменти 3.0
 
 
Таксата е валидна само на територията на Дубай и в момента не е валидна на територията на другите емирства.
Таксата се заплаща на място на рецепцията на хотела!"
Връзка към мнение

 

Ето още малко допълнителна информация, която получих на имейла от БГ тур компания. Предполагам, че ако втората част от това съобщение се окаже истина, то съвсем скоро парите, които се даваха за виза ще отидат на друго място (или поне част от тях - по-малка част, но все пак част):

 

"Уважаеми клиенти,
 
официално получихме потвърждение за отпадане на визовия режим с ОАЕ /Дубай от 22.03.2014г.!
 
Моля да имате предвид , че за всички заминавания до тази дата ще бъдат вадени визи по стандартния до момента начин с паспорт и снимка!
 
 
Считано от 31.03.2014 г. в Дубай, ОАЕ се въвежда Туристическа такса.
Таксата е валидна за всички туристи пристигащи след тази дата независимо от датата на потвърждение на резервацията, и е валидна за всички хотели в зависимост от категорията и престоя, и е следната:
Категория хотел Такса за стая на нощувка в US Долар
5* хотели 5.5
4* хотели 4.5
3* хотели 3.0
2* хотели 3.0
1* хотели 2.0
Делукс хотел-апартаменти 5.5
Супериор хотел-апартаменти 4.5
Стандарт хотел-апартаменти 3.0
 
 
Таксата е валидна само на територията на Дубай и в момента не е валидна на територията на другите емирства.
Таксата се заплаща на място на рецепцията на хотела!"

 

Хм, това отделно от стандартните 20%? В букинга не ми излиза тази допълнителна такса.

 

Редакция: http://www.telegraph.co.uk/travel/travelnews/10616518/Dubai-to-introduce-tourist-tax.html

Щяло да е да финансират проектите за Expo 2020.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес си резервирах хотел в Дубай и не ми начислиха никаква туристическа такса. Но може би ще начисляват чак след 31 Март.

Връзка към мнение

Днес си резервирах хотел в Дубай и не ми начислиха никаква туристическа такса. Но може би ще начисляват чак след 31 Март.

 

Аз предполагам, че таксата ще се плаща на място в хотела (както е във Венеция например).

Връзка към мнение
Георги Матеев

Всъщност да, напълно е възможно. Ще поживеем и ще видим... Поне таксата не е дразнещо висока.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.