Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 4 часа, KristinaYang каза:

Въпроса ми е това не противоречи ли на ред търговски закони....при тяхна вина да не изплащат обезщетения.?

Както Фичо е показал, има си регламент за обезщетенията. А за това чия е вината също има регламент, защото на страничен човек може да му изглежда, че вината е на компанията, а всъщност да е на летището, времето, международното положение (специално катарците имаше един период в който трябваше да заобикалят разни държави).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Блокадата им разказва играта. Падне ли ще излязат веднага на плюс. Също и ние няма да обикаляме половината свят на самолет до Югоизточна Азия като пуснат и сирийското пространство. В момента имат споразумение през Сирия за полети до Ливан само.

Връзка към коментар

Здравейте.

 

Имам една чуденка и нямам обяснение. Моля за жокер от приятел. 

 

Полет  Kuala Lumpur Intl. (KUL) Heathrow (LHR)
20:00 KUL 06:20 LHR

 

Разбивката:

20:00 To 23:05

8h 5m From Kuala Lumpur Intl. (KUL) To Hamad Intl. (DOH)
Qatar Airways 849
BOEING 777-300ER


Stopover
2h 35m stop in Doha (DOH)


01:40 To 06:20

7h 40m From Hamad Intl. (DOH) To Heathrow (LHR)
Qatar Airways 9
Airbus A380-800
 

Това е извадка от Expedia - има го и в други агенции. Само че този полет в 20 часа го няма на сайта на Катарците изобщо. 

 

Може ли някой да ми разкрие тази загадка? 

 

Благодаря.

Връзка към коментар
преди 25 минути , Rainy каза:

Само че този полет в 20 часа го няма на сайта на Катарците изобщо. 

 

При мен излиза!? Кои дати гледаш? Пробвах с 1ви ноември:

42283328-3C76-4EF4-B05F-50C40C370AF2.png

Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

16 ноември, тогава трябва да ми е полета.

И при мен го има. Има 3  полета през деня КЛ до Доха. Това е последния. Точно на 16.11 проверих

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Роми каза:

И при мен го има. Има 3  полета през деня КЛ до Доха. Това е последния. Точно на 16.11 проверих

 

Намерих го, много се извинявам - и благодаря!

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Чекирам се онлайн за сингапур - софия. Но не получих бордна карта а  seat confirmation.доколкото разбирам ще трябва да се редя на гишето за багажа за да ми дадат бордната карта от там ли ? Не ми се е случвало до сега и се притеснявам. То и за двата полета е конфирмейшън  там в доха къде трябва да е web chek in counter a. Имам 2 часа престой ще стигнат ли.ще трябва ли да излизам от зоната за трансфери да взема бордния пас или на полета на гейта могс

Връзка към коментар

Нещо не можах да ви разбера... Кога ви е полета от Сингапур до София? Пише ли защо не ви дава бордна карта?

Обикновено в такива случаи се отива на чек-ин гише и те ще ви дадат бордните карти и за двата полета Сингапур - Доха и Доха-София. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, mililia каза:

Нещо не можах да ви разбера... Кога ви е полета от Сингапур до София? Пише ли защо не ви дава бордна карта?

Обикновено в такива случаи се отива на чек-ин гише и те ще ви дадат бордните карти и за двата полета Сингапур - Доха и Доха-София. 

Полета е утре. Пише че р имсло проблем с издаването на бордната карта и да се ява на гише за. Не ми се е случвало дисега такс.

Връзка към коментар
преди 5 часа, ivelin1012 каза:

Полета е утре. Пише че р имсло проблем с издаването на бордната карта и да се ява на гише за. Не ми се е случвало дисега такс.

Ето какво ми изпратиха

Screenshot_20191015-001618_Drive.jpg

Връзка към коментар
преди 5 часа, ivelin1012 каза:

Полета е утре. Пише че р имсло проблем с издаването на бордната карта и да се ява на гише за. Не ми се е случвало дисега такс.

Не се притеснявайте, а идете на чек ин гишето. Два пъти ми се е случвало вече да ме викат на гише и да не ми издават бордна та карта. Уж е за проверка, но в общи линии отиваш на гишето и без проблем ти издават бордните карти. В Сингапур ще ви издадат всички бордни карти. В Доха няма да имате задължения към чекирането, не се притеснявайте. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Обикновено колко време е необходимо, за да се начислят милите след полет?

Минаха вече 3 седмици и няма нищо. Да им пусна ли едно профилактично запитване?

Билета не съм го купувала от официалния сайт, ако това има някакво значение.

Връзка към коментар
преди 18 минути , iliana_t каза:

Обикновено колко време е необходимо, за да се начислят милите след полет?

Минаха вече 3 седмици и няма нищо. Да им пусна ли едно профилактично запитване?

Билета не съм го купувала от официалния сайт, ако това има някакво значение.

Илианка, ти при чекирането въвела ли си номера на членския клуб, който имаш? Ако не си го направила има опция сега да го направиш, но понякога искат да им пращаш бордни карти. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , iliana_t каза:

Обикновено колко време е необходимо, за да се начислят милите след полет?

Минаха вече 3 седмици и няма нищо. Да им пусна ли едно профилактично запитване?

Билета не съм го купувала от официалния сайт, ако това има някакво значение.

2-5 дена, ако не да дошли досега можеш да си ги искаш през формата.

Няма значение откъде е купен билета, а дали е въведен номера при чекин или преди това

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И на отиване и на връщане не ми даваше да се чекирам онлайн, а да поискам помощ от член на Катарците на гише.

Не съм въвеждала никъде номера на членския клуб, заради което явно не са ми начислени милите. 

Ще им пусна формата. Пазя бордните, така че ще се оправят нещата 🙂 

 

Само дето не може да ми зареди страницата :laugh: Някой друг да е опитвал да зареди страницата за клеймване на Qmiles?

 

 

371561738_notfound.jpg.cf1d22bae936fe31afc23c4630419c7a.jpg

Редактирано от iliana_t
добавена снимка
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, iliana_t каза:

И на отиване и на връщане не ми даваше да се чекирам онлайн, а да поискам помощ от член на Катарците на гише.

Не съм въвеждала никъде номера на членския клуб, заради което явно не са ми начислени милите. 

Ако не става онлайн можеш да им дадеш номера на гишето. Едно време така се правеше, онлайн чекина беше рядкост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да си кажа и аз една хубава дума за катарците. Знаете, че досега само тъпотии с тях ми се случваха.

От трети опит успяха да ми харесат - никакви изненади, точни разписания, сменили са Лонджа на Дайнерс с далеч по-добър. Но черешката на тортата беше фри ъпгрейда ни в бизнес класата за полета Доха-Делхи. В големия самолет. Страхотна е. Само дето полета беше малко къс.

Явно са ми чели тирадите тук и компенсират😉.

Аз доволен.

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар

Някой има ли идея защо не ми дава да си избера места за полета след няколко седмици? Преди месеци ми даде да запазя, но сега като си влязох в резервацията ми даде, че нищо не е отбелязано. Сега пробвах пак и ми дава ми тази грешка - Не можем да обработим Вашето искане. Моля, опитайте отново по-късно.(IBE_99)

 

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Sun4o каза:

Да си кажа и аз една хубава дума за катарците. Знаете, че досега само тъпотии с тях ми се случваха.

От трети опит успяха да ми харесат - никакви изненади, точни разписания, сменили са Лонджа на Дайнерс с далеч по-добър. Но черешката на тортата беше фри ъпгрейда ни в бизнес класата за полета Доха-Делхи. В големия самолет. Страхотна е. Само дето полета беше малко къс.

Явно са ми чели тирадите тук и компенсират😉.

Аз доволен.

Аз пък щото много все ги хваля, на последния полет не ми бяха отбелязали силвър статуса на билета (при чинно отбелязан и видим мембършип номер) и се изпокарах с половината филипински офис служители на земята да мога да си ползвам привилегиите. 😄

 

 

преди 3 минути , ACM каза:

Някой има ли идея защо не ми дава да си избера места за полета след няколко седмици? Преди месеци ми даде да запазя, но сега като си влязох в резервацията ми даде, че нищо не е отбелязано. Сега пробвах пак и ми дава ми тази грешка - Не можем да обработим Вашето искане. Моля, опитайте отново по-късно.(IBE_99)

 

 

Често се бъгва сайта. Наистина опитай пак по-късно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Явно не само сайтът им е бъгав. Приложението им не ми дава да премина през този ребус... Пробвах всеки един възможен вариант на писане на телефонен номер и не става, и не става. Въвеждам в падащото меню код на България и после почва мъката.

Пробвах каквото се сетя:

 

+359...

0035988...

35988...

3590088...

+88...

088...

88...

20191028_204345.jpg

Връзка към коментар

Имаш ли някакъв междинен полет, чийто оператор не са катарците?

Аз имах същия проблем с резервиране на места Пукет-София. Полетът е с 2 прикачвания, всичко е на един билет, но изпълнителят на отсечката Пукет-Бангкок е тайландски и поради тази причина в началото не можех да резервирам. Предполагам, че впоследствие когато е била вече активна опцията за запазването на места именно в тази авиокомпания, тогава ми даде вече да си запазя и аз.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.