Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Не, техните са най-обикновена възглавница, само че мъничка. А винаги си нося подобн на показаната от теб.

Връзка към мнение
25 minutes ago, Тони said:

Почти сигурно, ако полетът е навреме- да.

А ако не успя да се прекача и изпусна полетът ще ми предложат ли друг полет или аз съм си виновна и ще трябва да се оправям сама?

Връзка към мнение

Щом го продават на един билет, значи те са отговорни да те качат навреме. Ако нещо все пак се случи и изпуснеш връзката, ще те качат на следващия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали  е тук мястото, но все пак искам да попитам..въпроса ми е от типа " Ок ли е тази цена на билет..." ? 

Конкретно полет Мюнхен - Доха - Пукет  /март 2019/, с Катарците ..

Средата на Декември беше около 470€ , но се разминаха нещата и не го купих , а се оказа че ми е перфектен. Казах си няма проблем , постоянно се въртят и пак ще го пуснат така... Но греда. .. и си мисля че съм истървал момента.. защото вече полета изчезна..От една седмица няма никой.Не съм наясно кога КА пускат промоции и дали може да върнат същата оферта .Сега се намира заместител с Етихад отново толкова евтин, но през Рим.. Напълно пасва на плановете /включвайки дневна разходка заради паузата/. И драма- да взимам ли този с Етихад или да се надявам на КА да се вкючат отново , било то и Януари ..? 

Сори ако поста ми не е за тук. 

 

Връзка към мнение

В този ред на мисли - гледам София-Коломбо за под 1000 лева и от цялата година, която съм го следил, май това е най-ниската цена.Ако някой мисли да ходи до Шри Ланка или може да даде идеи за по-евтин билет, ще се радвам да чуя и друго мнение, но май това е максимума, който предлагат Катар.

Връзка към мнение

Тази година февруари летях до Коломбо за 840 лв., като билета взех средата на октомври 2017 г. Явно е имало промоция тогава, но тази година не съм виждал такава цена до Коломбо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам: при спирка от порядъка на 20+ чака в Доха, катарците поемаха поеха ли нощувка, трансфер и други глезотии или има само безплатна виза и всеки да се оправя поединично? Благодаря.

Връзка към мнение

Никога не можеш да им имаш доверие на тия. Дори и да ти кажат, че поемат.

Иначе на въпроса - при нас не я поеха преди 6-7 години. Въпреки двете ни деца сополиви, гледащи тъжно.

Не ни я поеха и втори път, дори и след подвеждащата им информация на сайта, че вече не се изисквали транзитни визи ( преди 2 години) за българи. Даже изгорях с един Crown Plaza, щото си го бях букнал.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

В момента тече някаква промоция явно -  "1 night FREE stopover" -> https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

 

Ама при тези винаги има някакви уловки и недомлъвки в условия, та не знам...

 

Иначе още едно питане за прохождащи студенти: Като имаме ограничение на чекирания багаж от порядъка на 30 кг и 300 см, без да се упоменава бройката позволени парчета, това означава ли, че мога да си взема 2-3-4 парчета, стига да не надвишават позволените 30 кг и общите см да не надвишават 300 см??? Никога не съм пътувал с повече от един чекиран, а сега май ще ми се наложи...

Връзка към мнение
преди 35 минути , Sun4o каза:

Никога не можеш да им имаш доверие на тия. Дори и да ти кажат, че поемат.

Иначе на въпроса - при нас не я поеха преди 6-7 години. Въпреки двете ни деца сополиви, гледащи тъжно.

Не ни я поеха и втори път, дори и след подвеждащата им информация на сайта, че вече не се изисквали транзитни визи ( преди 2 години) за българи. Даже изгорях с един Crown Plaza, щото си го бях букнал.

Това е странно. 2 пъти съм имала прекъсване и двата пъти са ме слагали в прекрасен хотел безплатно. Може би е било условие към билетите ви.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Meidj каза:

В момента тече някаква промоция явно -  "1 night FREE stopover" -> https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

 

Ама при тези винаги има някакви уловки и недомлъвки в условия, та не знам...

 

Иначе още едно питане за прохождащи студенти: Като имаме ограничение на чекирания багаж от порядъка на 30 кг и 300 см, без да се упоменава бройката позволени парчета, това означава ли, че мога да си взема 2-3-4 парчета, стига да не надвишават позволените 30 кг и общите см да не надвишават 300 см??? Никога не съм пътувал с повече от един чекиран, а сега май ще ми се наложи...

Не може. Един чекиран, на парче

преди 3 минути , Роми каза:

Това е странно. 2 пъти съм имала прекъсване и двата пъти са ме слагали в прекрасен хотел безплатно. Може би е било условие към билетите ви.

Късметлийка😀.

И друг път сме го коментирали тук, имат си доста фенове катарците във форума, но аз (а и не само аз) съм дърпал късата клечка 2 пъти с тях. Ама много къса клечка. 

Връзка към мнение

Аз не съм им голям фен. Но това за безплатното настаняване важи само ако няма по-кратка връзка, а не ако нарочно избереш по-дългага.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Sun4o каза:

Не може. Един чекиран, на парче

 

Това е странно. Сигурен ли си? В такъв случай и бизнес класата има право само на едно парче макар и по-голямо като тежина и размери? А като отидеш на допълнителен багаж, не ти дава да добавяш допълнителни парчета, а само допълнителни килограми на баснословни суми. Объркан съм тотално...

 

https://www.qatarairways.com/en/baggage/allowance.html

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

В крайна сметка може две или повече чанти, стига да не надвишават описаните лимити:

Цитат

You are allowed 30kg checked baggage in Economy it can be divided in 2 or more bags .Visit http://qatarairways.com/baggage  for info.

 

Няма и логика да е обратното, след като няма изрично упоменато условие от една чанта.

Връзка към мнение

За най-сигурно им пиши на мейла на българския офис, отговарят за един работен ден. 

 

sofreservations@bg.qatarairways.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 12/26/2018 at 9:19 PM, Meidj said:

Да попитам: при спирка от порядъка на 20+ чака в Доха, катарците поемаха поеха ли нощувка, трансфер и други глезотии или има само безплатна виза и всеки да се оправя поединично? Благодаря.

Вчера и аз направих същото запитване през Фейсбук страницата и след като ми чекнаха билета казаха че няма как да се класирам за безплатен хотел. Предполагам че е заради условието да няма полет с по-кратък престой в Доха, а в нашия ден има 2 такива... Иначе ние ще сме 14 часа там.  И все пак реших да си букна един фрий хотел от сайта им , всичко стана много бързо и получих потвърждение с номер на резервацията.. При което писах мейл с цел да разбера дали изобщо е валидна тя ? А ми бай Ramez Alarnab /Visa Processing Coordinator/  днес отговори че уж  всичко е точно и това е финалното повтърждение...  Но ако ме издънят в последния момент ще си изгубя времето да търся друг хотел ... 

Та както казаха по-горе  ,, много не са за вярване. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Meidj каза:

В крайна сметка може две или повече чанти, стига да не надвишават описаните лимити:

 

Няма и логика да е обратното, след като няма изрично упоменато условие от една чанта.

някои полети са на piece concept, т.е. на парче, други на килограм. Зависи от дестинацията.  Най-добре виж в билета какво пише, вместо общи линкове.

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

някои полети са на piece concept, т.е. на парче, други на килограм. Зависи от дестинацията.  Най-добре виж в билета какво пише, вместо общи линкове.

Същото, каквото и на сайта - Baggage Allowance 30 kg. Няма уточнение нито за размер, нито за брой.

Връзка към мнение

Да потвърдя вече официално и изпитано на практика, че бройката чанти няма значение в горепосочения случай. Може да минеш и с няколко, стига да влизаш в посочените кг. Сънчо е глобен една бира за подвеждаща информация 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е учудващо на фона на рестрикциите, които ни подлагат на всеки полет вече из цял свят. Наскоро познат, заминаващ за САЩ от София надълго и нагло му обясняваха на гишето, как само един чекиран багаж е разрешен и с какъв кеф ще му таксуват втория. Да не говоря, че всички големи компании, гледам през expedia.com, вече таксуват (и то бая солено) и първия чекиран багаж. Та...сори.

 

Но глобата си е глоба. Доста ми се насъбра вече, ще водя списък за тия бири😀.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.