Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Конфигурацията в премиум икономи ще 2 - 4 - 2, за разлика от икономи , където е 3 - 3 -3 .

 

 

За кой полет имате билети ?

 

https://simpleflying.com/qatars-ex-cathay-b777s/amp/
 

 

В airfleets също може да се види по регистрация ,въпреки че  излизат само А7-BOA и A7-BOD с премиум икономи ( W class) .

 

4CD859BF-FBB8-4CB2-8DE3-31F3F3C1975F.jpeg.d6c41ce0774057d50856be6a57309181.jpeg

Връзка към коментар
преди 23 минути , stanislavpp каза:

Конфигурацията в премиум икономи ще 2 - 4 - 2, за разлика от икономи , където е 3 - 3 -3 .

 

 

За кой полет имате билети ?

 

https://simpleflying.com/qatars-ex-cathay-b777s/amp/
 

 

В airfleets също може да се види по регистрация ,въпреки че  излизат само А7-BOA и A7-BOD с премиум икономи ( W class) .

 

4CD859BF-FBB8-4CB2-8DE3-31F3F3C1975F.jpeg.d6c41ce0774057d50856be6a57309181.jpeg

Да, аз това го видях, но когато си вляза в профила и отида на избор на места не ми излиза такава комбинация а и очевидно не е това самолета, защото бизнес класата е само до 9-ти ред, от 10-ти почва икономи.

 

Полета ни е QR 672 на 6.03.

Връзка към коментар

Ясно , до 16.03 ще е един или два от четирите самолета в сървис и гледайки в Гугъл флайтс , първа класа се продава само за полети 676 и 674 , 672 е без първа класа, тоест няма да има и премиум икономи седалки в конфигурацията 2-4-2.

Връзка към коментар
преди 33 минути , stanislavpp каза:

Ясно , до 16.03 ще е един или два от четирите самолета в сървис и гледайки в Гугъл флайтс , първа класа се продава само за полети 676 и 674 , 672 е без първа класа, тоест няма да има и премиум икономи седалки в конфигурацията 2-4-2.

Жалко, щеше да ми е интересно да я пробвам... Като цяло съм разочарован, че и двата полета ще са с 777, предпочитам 350-ките, с които летяха до сега, но предвид проблемите им с тях е обяснимо.

Връзка към коментар

777 е прекрасен самолет, обикновено с голямо пространство, не случайно в топ 7 на оборудваните с първа класа самолети, шест от тях са  зз 777 и едничко за А380. Споменатите самолети на Cathay Pacific са ранкирани на шесто място и изглеждат по този начин:

 

A1F21994-EB4E-4E9D-BFBA-547B76BFB820.jpeg.5c6e2b033bbf9c8ede077b9086d91967.jpeg
 

 

4CD4085A-7806-463A-8C1D-CA0B128BB059.jpeg.187ddb35b27a9265c771a7b90f2e2151.jpeg

 


 

В контекста на прекратяването на производството на А380 , наследника на 777 с обозначението 777Х ще е новият флагман в авиоиндустрията. Вече е в последна фаза на тестове, първите доставки са планувани за началото на 2024, а финализираните поръчки са над 320 броя…

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам ваучер от минаата година на неизползван билет.

Къде при резервацията трябва да му впиша номера?

При първоначалното поле, там където задавам дестинация, дати и пътници не се получава.

А на бг номерата никой не вдига!

Може ли някой по запознат да ми помогне!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mistela каза:

Имам ваучер от минаата година на неизползван билет.

Къде при резервацията трябва да му впиша номера?

При първоначалното поле, там където задавам дестинация, дати и пътници не се получава.

А на бг номерата никой не вдига!

Може ли някой по запознат да ми помогне!

Започни резервация и на екрана при плащането има поле за използване на ваучер. Това в началото е промо код за отстъпка, а не за приспадане на сума от ваучер. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Лоялните клиенти на QR като че ли са губещи от тази промяна, иначе за Катарците като мажоритарен собственик на Бритиш и IAG подобно опростяване и консолидиране на лоялната програма на групата IAG е резонно. Амбициите на Ал Бакер от самото създаване на алианса OneWorld е да заеме първо място , но вече двайсет години са твърдо последни от трите алианса. Надявам се скоро Oman air да се присъедини , а след тях и JetBlue.

 

https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2022/February/Avios-Partnership.html#?activeTag=Press-releases

 

Връзка към коментар

На OW имa бая да почакат даже и за второто място - изобщо им липсва южноамериканска авиокомпания, в Африка с RAM обхващат малка част от континента, а до самото Мароко предвид близостта до Европа има много опции, включително и лоу кост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Днес арабелите ме изненадаха неприятно като ми анулираха неделният Доха - София  при новото наместване на графикa. За Доха-София , отпадат честотите във вторник , сряда и неделя за неопределено време , вероятно завинаги . Флай Дубай и Емирейтс много са ги натиснали ценово в София.

Тъжната новина е , че няма да видя продукта на CX , няма свободни места  за първа класа предишният ден на нито един от двата полета Мале-Доха с техният самолет и ни местят на друг полет (със скромен  А320)  в бизнес класа. @Jorro май ти си на същият полет QR671.

 

 

Връзка към коментар

Няма да отпаднат завинаги, просто заради неочаквания омакарон, възстановяването се забави. Аз също си бях купил февруарски неделен, който го отмениха, но за следващия висок сезон зимата си има.

Връзка към коментар
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Днес арабелите ме изненадаха неприятно като ми анулираха неделният Доха - София  при новото наместване на графикa. За Доха-София , отпадат честотите във вторник , сряда и неделя за неопределено време , вероятно завинаги . Флай Дубай и Емирейтс много са ги натиснали ценово в София.

Тъжната новина е , че няма да видя продукта на CX , няма свободни места  за първа класа предишният ден на нито един от двата полета Мале-Доха с техният самолет и ни местят на друг полет (със скромен  А320)  в бизнес класа. @Jorro май ти си на същият полет QR671.

 

 

Не, аз съм на следващия 672, който е с 777-300, но като гледам снощи е излетял 15 годишен техен 777 и се отказах да плащам за ъпгрейд.  Всъщност местата са ми на 15ти ред, ако сменят самолета може да ме огрее с Премиум икономито май май. Преди като летяха с а350 си струваше да се ъпгрейднеш, но за 4ч със стар боинг май съм по-скоро пас. Кофтито е, че от София не ми дава промо цена за ъпгрейд, а той ми е по-дългия полет на връщане и ми се искаше да спя, защото ще имаме 7ч в Доха през нощта. Видях, че дайнърс имат включени капсули за спане 2ч=1 посещение в салон, та сигурно ще поспим малко и после ще закусим в салона. Аз като буквах полета в неделя вече го нямаше и затова тръгваме в неделя вечер и се прибираме в понеделник следобед. 

Връзка към коментар

QR672 e DOH-MLE, може би 673 е MLE-DOH ? Радвай се на широкофюзелажният 777, да не сменят в последният момент  на А320 , както в нашият случай. Бизнес оборудването им в А320 е в два варианта : с lie flat и старият с full recliners. Предполагам ще видя различните  варианти при двата сегмента.

Връзка към коментар
преди 8 минути , stanislavpp каза:

QR672 e DOH-MLE, може би 673 е MLE-DOH ? Радвай се на широкофюзелажният 777, да не сменят в последният момент  на А320 , както в нашият случай. Бизнес оборудването им в А320 е в два варианта : с lie flat и старият с full recliners. Предполагам ще видя различните  варианти при двата сегмента.

Да, на отиване е 672 на връщане 673. Няма да го сменят с а320, от години пускат 1 полет с а320, а другите три с а350 или 777. Като гледам и цените на билетите в момента, вероятно е и пълен. До Малдивите все си мисля, че ще пуснат с lie flat, обикновено до Източна Европа ги търкалят старите.... Даже веднъж ми се падна в икономи с радио без IFE

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Имам закупени билети с Катарците от mytrip.co.uk, но за съжаление няма да мога да ги използвам. Съответно мисля да се възползвам от възможността да си взема ваучер с 10% допълнително от стойността на резервацията. Искам да попитам когато избера тази опция къде и под каква форма пристига ваучерът/ кода за следваща резервация. Т.е. дали е нужно да уведомявам mytrip.co.uk или ще го получа директно аз? 

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

В тези смутни времена купувайте директно без посредници. Обикновено отговорът е "обърнете се към тези, където сте купили билета". Тези смени и ваучери май бяха само за директно купуване през сайта или приложението им. 

 

Това което е 100% сигурно, че билет с посредник няма как да си го оправиш сам. Трябва контакт със съпорта на  mytrip/qatarairways

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, Ники Петров каза:

Здравейте,

 

Имам закупени билети с Катарците от mytrip.co.uk, но за съжаление няма да мога да ги използвам. Съответно мисля да се възползвам от възможността да си взема ваучер с 10% допълнително от стойността на резервацията. Искам да попитам когато избера тази опция къде и под каква форма пристига ваучерът/ кода за следваща резервация. Т.е. дали е нужно да уведомявам mytrip.co.uk или ще го получа директно аз? 

 

Благодаря предварително!

През 2020-а катарците бяха ларж и при директно поискване даваха +10% ваучери даже за билети, купувани през посредници, лично го правих няколко пъти. Само че през 2022 ситуацията изглежда различно, прочети тук и тук.

 

На теория може да пробваш директен контакт с катарците, но е силно вероятно да те отсвирят. Свържи се с mytrip, дефакто те (от твое име) трябва да поискат ваучера от тях и после да ти го препратят. Самата авиокомпания няма удръжки или глоба при тази процедура, но ми е интересно дали mytrip ще те одерат много за доброволно пожеланата отмяна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам в коя категория попада искането за ваучер ,но вероятно е по ценоразписа за канселиране на полет по желание.

 

 

Списъкът с таксите на mytrip e най-отдолу.Едва ли е много различен за различните държави :

 

https://us.mytrip.com/rf/travel-conditions

Връзка към коментар
На 10.03.2022 г. в 10:46, Ники Петров каза:

Здравейте,

 

Имам закупени билети с Катарците от mytrip.co.uk, но за съжаление няма да мога да ги използвам. Съответно мисля да се възползвам от възможността да си взема ваучер с 10% допълнително от стойността на резервацията. Искам да попитам когато избера тази опция къде и под каква форма пристига ваучерът/ кода за следваща резервация. Т.е. дали е нужно да уведомявам mytrip.co.uk или ще го получа директно аз? 

 

Благодаря предварително!

Двам update по случая. След многобройни имейли до mytrip.co.uk и без обратни такива днес звъннах на call center-a на Катар и request-нах ваучер директно през тях. Девойката по телефона ме увери, че в рамките на 7 до 10 работни дни ще го получа на имейла при резервация. Дано е истина....

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
На 22.02.2022 г. в 9:27, neuromancer каза:

Я, интересна новина:

Qatar Airways to adopt Avios, drop Qmiles!

 

От днес вече е официално в сила , няма вече Q miles , както и може да правите безплатни трансфери на Авиос между акаунтите в Иберия, Еър Лингъс , Бритиш и Катар. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нещо не са го направили баш като хората. Уж се свързват, ама е по различен начин от другите. И не може да се използва цялата сума.

 

Откъм Катар се вижда общата сума, откъм Бритиш се вижда само тяхната. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.