Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 38 минути , T.E.Lawrence каза:

Дори при малка промяна има безплатна смяна на маршрута в целия регион и за голям период от време ,но канселация не съм правил. Доскоро имаше и безплатен ваучер с +10% от сумата за всички видове билети. Отскоро го няма само при най-евтините. 

По принцип когато купувах билета си влизаше тези 10 процента за ваучер но при промяната имах само две опции да приема промяната или рефънд,и като поисках рефънда ме прецакаха...с 700евро.Пак ще се мъча да се разправям с тях,дано да е успешно🙂

Връзка към мнение
преди 3 часа, stanimir каза:

Не познавам политиката на Qatar , но е възможно при малки промени , които при това не засягат часа на пристигане в крайната дестинация , авиокомпанията да не позволява безплатно канселиране.

@T.E.Lawrence, @Георги  Матеев ?

 

 

 

 


Друг вариант е билетите да са закупени през посредник , който удържа такса за безплатната анулация .

Връзка към мнение
преди 20 минути , stanislavpp каза:


Друг вариант е билетите да са закупени през посредник , който удържа такса за безплатната анулация .

Закупени са директно от Qatar airways 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Blagovesta78 каза:

 

А имате ли имейла на който сте комуникирали?

Цялата комуникация минаваше през support@qatarairways.com в нишката на съответния рикуест създаден още при първоначалното искане за рифънд плюс няколко телефонни разговори с различни индийци и пакистанци, което само по себе си се превърна в истинско лингвистично преживяване...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Duke каза:

Цялата комуникация минаваше през support@qatarairways.com в нишката на съответния рикуест създаден още при първоначалното искане за рифънд плюс няколко телефонни разговори с различни индийци и пакистанци, което само по себе си се превърна в истинско лингвистично преживяване...

Аз затова и не искам да звъня,защото нищо не разбирам какво ми приказват😃

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Най-накрая пуснаха реално (графика и цените за) Пном Пен, пак вариантът с престой в Сайгон без смяна на самолета.  Тази опция е по-добра от Търкиш, ако се търси ходене до Камбоджа от България. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз докато чакам да дойде на търкиш промоцията не издържахи боднах едни билети до Камбоджа с връщане през Пукет за февруари. Цената излезе около 760 ево, ама до преди няколко седници беше над 1000... Таа, да попитам при 7 часа и половина престой в Доха, може ли да се направи една бърза обиколка на града? 

Връзка към мнение
20 minutes ago, Pepi Popova said:

И аз докато чакам да дойде на търкиш промоцията не издържахи боднах едни билети до Камбоджа с връщане през Пукет за февруари. Цената излезе около 760 ево, ама до преди няколко седници беше над 1000... Таа, да попитам при 7 часа и половина престой в Доха, може ли да се направи една бърза обиколка на града? 

За Доха, може, ама няма особен смисъл. Доха не е нищо особенно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pepi Popova каза:

И аз докато чакам да дойде на търкиш промоцията не издържахи боднах едни билети до Камбоджа с връщане през Пукет за февруари. Цената излезе около 760 ево, ама до преди няколко седници беше над 1000... Таа, да попитам при 7 часа и половина престой в Доха, може ли да се направи една бърза обиколка на града? 

Може, вече има метро до летището и може да стигнеш до града бързо, евтино и лесно. Убер също ти е опция. Катар също предлагат екскурзии, които вече са платени, но не скъпи, виж дали можв да се вместиш в някоя и преценете кой вариат да изберете. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И един бърз въпрос- ако съм си направила резервацията и после съм си направила регистрация за точки и я добавя към профила ми, ще ми се начислят ли точките?

Връзка към мнение
преди 3 минути , Pepi Popova каза:

И един бърз въпрос- ако съм си направила резервацията и после съм си направила регистрация за точки и я добавя към профила ми, ще ми се начислят ли точките?

да

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой има ли опит с катарците, дали има шанс да въстановят сумата по закупен билет. Питах и за смяна на името, не е възможно. Причината е заболяване на родител и невъзможност за летене в създалата се ситуация. 

Връзка към мнение

Edit : намерий си го онлайн. Здравейте, много странно. Чекирах се чрез мобилното приложение на Катар .. и като си отворя boarding pass, не ми излиза QRcode. На някой да му се е случвало..не знам какво е това нещо ...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

София - Токио 

 

@Иван Попов, не се бъзикай с тая цена на Търкиш 🙂

Хващай катарците, макар и нощното пристигане и такси за 130$ ще ти излезе два пъти по-евтин билета...

image.png.432a568d22ba512d51d8cce9d5f345f5.png

 

Да не говорим, че куфар за една седмица? 😄 Може би само за на връщане 🙂 

Редактирано от chandni
Местене от друга тема
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , boogy83 каза:

Не се бъзикай с тая цена 🙂

Хващай катарците, макар и нощното пристигане и такси за 130$ ще ти излезе два пъти по-евтин билета...

image.png.432a568d22ba512d51d8cce9d5f345f5.png

 

Да не говорим, че куфар за една седмица? 😄 Може би само за на връщане 🙂 

 

Като сложиш и връщането горе долу за още толкова, трудно ще стане два пъти по-евтин 🙂

Много хора правят тази грешка, и се подвеждат от цените на катарския сайт (и още един-два подобни), като си мислят, че това е крайната цена. А всъщност това, което си показал, е цена само за отиването, след това си избираш и връщане, и чак тогава виждаш крайната цена  😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, wilks каза:

 

Като сложиш и връщането горе долу за още толкова, трудно ще стане два пъти по-евтин 🙂

Много хора правят тази грешка, и се подвеждат от цените на катарския сайт (и още един-два подобни), като си мислят, че това е крайната цена. А всъщност това, което си показал, е цена само за отиването, след това си избираш и връщане, и чак тогава виждаш крайната цена  😉

 

Уппс да! Заблудих се в бързината, защото преди 2 месеца летях тази отсечка точно за 1700лв с катарците, не знам за Март какво се е случило, та е двойно 🤦‍♂️

Връзка към мнение
преди 4 часа, boogy83 каза:

не знам за Март какво се е случило, та е двойно 🤦‍♂️

Вероятно заради сакурата цените са хвръкнали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, boogy83 каза:

преди 2 месеца летях тази отсечка точно за 1700лв с катарците, не знам за Март какво се е случило, та е двойно 🤦‍♂️

Тая цена се приема, само ако си бил командировка (като в Андора)🙂

  • Смея се 4
Връзка към мнение
On 11/5/2023 at 11:09 PM, Иван Попов said:

Други дати не ме удовлетворяват, защото тогава ми е пролетната ваканция 😊

Другият вариант е да пътувам със scoot през Атина. С куфар до Токио ми е 1333 евро в двете посоки

С Qatar при multi city търсене докарва доста по-добра цена ако се лети в събота 30 март и с връщане понеделник 7 април в София. Само че има 2 дни "загуба" в Доха по този начин. Излиза 2109 лв с букинг директно на сайта на Qatar. Ако може да мине по тяхната програма за безплатен престой би се получило доста добре.

image.png.45a04da131cc5624ec8fad4846d393f5.png

Връзка към мнение
преди 3 часа, chandni каза:

Вероятно заради сакурата цените са хвръкнали.

Не е от сакурата май...февруари й е рано доколкото знам 🙂 

image.png.a10c186a92d03bdef7fc6c703f473bd8.png

преди 1 час, Яничка каза:

Тая цена се приема, само ако си бил командировка (като в Андора)🙂

Друга е схемата там, ама пак е срамна цената :lol: 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Предстои ми пътуване до Токио, като билетът до там ми излезе точно 1633 лв. с катарците. Тънкият момент е, че взех билети 10 месеца по-рано. По-добра цена и до този момент не съм видял, освен една оферта на италианците, при която обаче на връщане кацаш в Рим около 21-22 часа и летиш за София на другия ден в 13-14 часа. Та, ако може да планирате пътуването си толкова рано се намират добри оферти с катарците. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, MayaS каза:

1 час за прекачване в Доха дали ще е достатъчен?

напълно, изобщо не се притеснявайте просто не се отбивайте по магазините и ще успеете 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.