Прескочи до съдържание

Ревюта на коли под наем


Препоръчани мнения

 

1. Фирма

https://greenmotion.com

2. Местоположение

Costa Rica-SJO

3. Дати на наема

12.08.2022 - 18.08.2022

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно, 

5. Клас кола

Тойота Ярис седан, няма общо с Ярис от Европа, по-скоро е Корола седан  надпис Ярис. 

6. Базова цена на ден

Имат цели 4 вида цени, като аз я взех месеци по-рано за 340 долара - платени в момента на резервиране. В Коста Рика е много специфично, имат две или три застраховки и т.н. Ако не се вземе по-рано, цените често са х2 и нагоре. Тези бяха от най-евтините като цяло и с добри отзиви.

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно/Пълно

8. Допълнителна застраховка.

Най-високия пакет премиум плюс +, с два плюса. Въпреки това, пак има 200 долара застраховка, като платих и пътна помощ, не била включена дори в най-скъпия им пакет още 15 долара.

9. Размер на депозита. 

200 долара 

10. Размер на самоучастието. 

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

МастерКарт. 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бяхме само ние и всичко стана супер бързо. 

13. Състояние на автомобила. 

Средна работа, съединителя отделяше доста нагоре, на 100к км беше.

14. Други

Имах безплатен ГПС и ми връчиха 20 годишно отделно устройство Гармин с кабел за запалката, който реално беше безполезен, защото си купих сим карта.

Обаче ме предупредиха, а и го пишеше, че ако го загубя не се покрива от застраховката и цената му беше като нов преди 20 години или 350 долара!

 

Като цяло нямах проблеми и всичко мина добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Фирма

https://www.malagacar.com/

2. Местоположение

Малага Испания

3. Дати на наема

01.08.2022 -08.08.2022

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно, 

5. Клас кола

Ситроен C3

6. Базова цена на ден

32 EUR  на ден , като я резервирахме 2 месеца  по-рано с включени всички застраховки.

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно/Пълно

8. Допълнителна застраховка.

Не сме правили допълнителни застраховки

9. Размер на депозита. 

 

10. Размер на самоучастието. 

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Виза. 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Работеха 3 гишета и стана много бързо. 

13. Състояние на автомобила. 

Почти нов на 10к км . Бензин . Климатика работеше добре.

14. Други

Получаването на колата става в техния офис. До него те карат с бусче от летището. Наложи се да чакаме около 20 минути , тъй като беше по обед и имаше много пристигащи самолети. Предаването - в техния офис , отново те карат с бус до летището - рано сутринта чакането отне 5 минути.

 

Нямахме проблеми и сме доволни.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

1. Фирма

https://www.abrix.sk/

2. Местоположение

Братислава, Словакия

3. Дати на наема

06.09.2022 - 10.09.2022

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

От сайта на фирмата, реално първоначално е заявка за резервация, на която отговарят с оферта по мейл. Сайтът дава възможност да се посочи в кои страни ще се пътува (без допълнителна такса), както и да се добавят винетки за другите страни.

5. Клас кола

Skoda Fabia combi - бензин

6. Базова цена на ден

26 EUR без ДДС

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно/Пълно

8. Допълнителна застраховка.

SCDW за сваляне на самоучастието - около 50 EUR

9. Размер на депозита. 

Без депозит

10. Размер на самоучастието. 

Без самоучастие

11. Тип карта оставена като гарант. 

Не са искали карта, но пък платих с дебитна.

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Колата взехме от летището срещу допълнителни 5 EUR, тъй като нямат офис там. Полетът пристигна с около 20 мин по-рано и въпреки това ни чакаха вече. Следели са го, предполагам. Много подробно и откровено ми показаха всички забележки по купето и джантите при отдаване.

13. Състояние на автомобила. 

Прилично, всичко по автомобила работеше (на 110К км). Не ми хареса, че е програмиран да гаси двигателя на всяко изчакване / кръстовище, а си представям как скапва това двигателя в задръстване. Имало копче за прескачане на програмата, но го разбрах от момчето чак на връщане.

14. Други

Много добра комуникация с офиса преди и по време на неама - отговаряха бързо на въпросите ми.

 

От скромният си опит с автомобили под наем споделям философията, че местните компании са за предпочитане пред мастодонтите.

IMG_20220907_155341.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, PlamenPeev каза:

да гаси двигателя на всяко изчакване / кръстовище, а си представям как скапва това двигателя в задръстване. Имало копче за прескачане на програмата, но го разбрах от момчето чак на връщане.

IMG_20220907_155341.jpg

Това се нарича старт-стоп система. Винаги се пуска, след като се запали двигателя, дори да си я спрял при предното каране. Никой не те пита и всички нови коли са така по регулация. Приеми го за минималното зло ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Sicily By Car (SBC)

 

2. Местоположение

Летище Катания, Сицилия. Офисът се оказа, че не е при другите компании в самия терминал, а в сграда извън него. Паркингът на колите е близо до офиса. 

 

3. Дати на наема

01/10/2022 - 08/10/2022 - 7 пълни денонощия

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: rentalcars.com

 

5. Клас кола

Fiat Panda, бензин-хибрид, ръчна скоростна кутия, неограничени км.

 

6. Базова цена на ден

Общо 399 лева (204 евро) за 7 дни, с включени застраховки, ликвидиращи напълно самоучастието при кражба и при щета. Първоначално резервирах на 20 август за около 600 лева при същите условия. На 2 септември видях, че цената е паднала, направих нова резервация и канселирах първата, а парите ми върнаха след няколко дни. Още една седмица по-късно установих, че съм ударил бингото, защото резервация за същите дни и при същите условия беше скочила на 1300 лева и до датата на вземането на колата не падна.

При вземането от офиса все пак решихме да доплатим за застраховка на стъкла, джанти, гуми, под и покрив на цена 56 евро за 7 дни, за да ни е мирна главата.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, TP, TPL, застраховки, ликвидиращи напълно самоучастието при кражба и при щета. На място все пак решихме да доплатим за застраховка на стъкла, джанти, гуми, под и покрив на цена 56 евро за 7 дни. 

 

9. Размер на депозита. 

200 евро, възстановени по сметка няколко часа след връщането на колата.

 

10. Размер на самоучастието. 

0,00

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Wizz air MasterCard от ДСК.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Много бързо. Полетът ни закъсня с час и половина. Писах им мейл да ги уведомя, че ще закъснеем, отговориха ми веднага, че няма да има проблем. Предложиха допълнителна застраховка на стъкла, джанти, гуми, под и покрив, която предварително бяхме решили да вземем. Благодарение на скоростта на обслужване и допълните застраховки (които ни спестиха детайлното оглеждане за евентуални малки, неописани в протокола щети, както и евентуални притеснения) се качихме на колата 15 минути след като се явихме в офиса.

 

13. Състояние на автомобила. 

Fiat Panda на 19 хил. км. Бензин-хибрид, ръчна скоростна кутия. Чак на 5-тия ден установих, че пандичката имала и 6-та скорост. Притеснявах се дали багажникът ще побере две куфарчета ръчен багаж, оказа се, че и четири биха се събрали.

 

14. Други

На сайта на rentalcars.com офертите с ликвидиране на самоучастието при щета и кражба не излизат на първа страница, а могат да бъдат видени след като избереш опция за показване на оферти само от Sicily By Car. За тази компания няма много добри отзиви в нета, но ние я ползваме безпроблемно за втори път в Италия и я препоръчваме без резерви.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма 

Alamo

 

2. Местоположение

Летище Madrid, има офиси на 1 и 4 терминал, може да се вземе от единия и да се върне на другия.

3. Дати на наема

05/11/2022 - 08/11/2022 - 3 пълни денонощия

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно, не се изисква никакво предплащане. 

 

5. Клас кола

Поло

 

6. Базова цена на ден

37-38евро на ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Платих към тях застраховка 65 евро за три дни.

 

9. Размер на депозита. 

Само 150евро и тук идва изненадата. В момента в който върнах колата ми се появи нотификация от ДСК и реално бяха налични. До сега не бях виждал такова нещо.

В началото бяха само блокирали общата сума наема + депозита.

 

10. Размер на самоучастието. 

0,00

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Wizz air MasterCard от ДСК.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Много бързо и на взимане и на връщане нямаше хора пред мен.

 

13. Състояние на автомобила. 

Ново Поло, автоматик с 7 скорости, 1,2 турбо бензин, гори малко и се движи добре.

 

14. Други

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Turisprime

 

2. Местоположение

Летище Lisabon, бусчето ни взе пред терминала и ни закара до офиса на около 1 км , като върнахме колата , бусчето ни докара до терминала

3. Дати на наема

28/11/2022 - 02/12/2022 - 4 пълни денонощия

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

През посредник carjet.com , платих 3,2Е на посредника авансово , останалите 32Е в брой при получаване , оставих им 35Е

 

5. Клас кола

Fiat 500

 

6. Базова цена на ден

8 евро на ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Предложиха ми застраховка от 24,5Е на ден която отказах.

 

9. Размер на депозита. 

Само 320евро , върнаха парите 16 часа след като върнах колата

 

10. Размер на самоучастието. 

1550Е , предложиха да я намаля до 0 срещу 24.5 Е на ден и само 110 Е депозит , отказах

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

MasterCard от БНП ПАРИБА.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Много бързо и на взимане и на връщане нямаше хора пред мен.

 

13. Състояние на автомобила. 

Нов ФИАТ 500 с 6 скорости,  бензин, гори малко и се движи добре.

 

14. Други

За над 500 км платих 36Е за бензин при цена 1,75Е/Л. 

IMG_20221129_083513.jpg

IMG_20221129_083711.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

1. Фирма -  Aercar

 

2. Местоположение - Кипър, Ларнака

 

3. Дати на наема - 20.01-27.01

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой? - Carjet

 

5. Клас кола - Economy, дадоха ни Nissan Note  автоматик на  90000 км.

 

6. Базова цена на ден - 13 Euro/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно .

 

8. Допълнителна застраховка. - Направихме  през Wordwideensure 30 евро за 7 дни.

 

9. Размер на депозита. - 1000 евро

 

10. Размер на самоучастието.  - 1000 евро

 

11. Тип карта оставена като гарант. - Кредитна карта Мастеркарт

 

12. Скорост на обслужване на гишето. - Бързо, получаването/връщането на колата е отдалечено от летището, използва се бус за трансфера (безплатно).

 

13. Състояние на автомобила. - Нормално, нямахме проблеми. 

 

14. Други -  Бързо ни обслужиха, при кацането ни чакаха с бус на паркинга.

Дадоха ни протокол с отбелязани щети по колата. Аз също напарвих снимки доколкото можеше , защото беше 23 часа и не беше много светло. Казаха, че за  наранявания по лаковото покритие на колата няма да правят проблем.

Изрично ни казаха, че е забранено ходенето до Северен Кипър, но ние бяхме два дни там с нощувка във Фамагуста. При връщането на колата не ни казаха нищо. Не знам дали следят по Джипиеса дали сме пресичали границата. Веднага освободиха депозита. Дори момчето беше българин, което на две, на три направи огледа  и остана много учуден,  като го помолих да напише на протокола , че всичко е ОК с колата. Закъсняхме с 20 минути , но не са ни правили проблем. Бих ги ползвал отново.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

1. Фирма

https://www.malagacar.com/

2. Местоположение

Летище Малага

3. Дати на наема

18.12.2022-21/12/2022

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта на фирмата

5. Клас кола

Fiat 500 бензин

6. Базова цена на ден

21 евро на ден с пълна застраховка

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

няма

9. Размер на депозита. 

няма

10. Размер на самоучастието. 

няма

11. Тип карта оставена като гарант. 

Виза на ПИБ

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Чакаха ни на паркинга с бус. За 5 минути бяхме в офиса. Работят 3 гишета. За 5 минути се сдобихме с ключове.

Когато връщахме колата, служителя само запали колата, за да провери количество на гориво и веднага ни откара на летището.

13. Състояние на автомобила. 

46000 км, чист

14. Други

Препоръчвам, много сме доволни.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

1. Фирма -Top Rent A Car

2. Местоположение- Наета от София за пътуване до Истанбул.

3. Дати на наема 28.10-02.11.2022

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой? - Резервирах директно от сайта с отстъпка.

5. Клас кола - Компактен

6. Базова цена на ден - 11.00 €

7. Политика за горивото - пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка- Винаги заплащам за Top Protection покритие.

9. Размер на депозита - 200 €

10. Размер на самоучастието  -

11. Тип карта оставена като гарант - Visa Infinite

12. Скорост на обслужване на гишето - Имаше опашка и чаках в продължение на 15 мин.

13. Състояние на автомобила - Чисто нов автомобил в безупречно състояние

 

 

image.png

 

image.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Фирма 

Wiber

 

2. Местоположение

международно летище Палма де Майорка, о-в Майорка, Испания. Офисът не е на терминала. Излизате от сградата на Пристигащи, тръгвате направо в посока многоетажния паркинг. Пред него вдясно е Shuttle Bus Stop на Wiber, където спират. Може да звъните на телефона в офиса (ако все още не сте го направили) и след малко идва микробус на спирка, който ви води в офиса след 10-минутно пътуване. 

 

3. Дати на наема

21/12/2022 - 29/12/2022

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Expedia.net.

 

5. Клас кола

Compact SUV. Получих Toyota C-HR Hybrid.

 

6. Базова цена на ден

5.14 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси. (При вземането на колата ме таксуваха 79 евро за гориво, които при връщане на автомобила с пълен резервоар, бяха рефънднати след 2 работни дни.)

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Wiber.

 

9. Размер на депозита. 

1000 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1000 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеха 3 гишета в 12 ч. вечерта. Имаше опашка и трябваше да изчакам 10-ина минути за моя ред. Самото обслужване на гишето отне 10-ина минути. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил Toyota C-HR Hybrid на 16 хил. км. пълна с всевъзможни екстри ( Adaptive Cruise control, задна камера и пр.) Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните и една от вратите, които бяха надлежно отбелязани предварително в договора.Аз не успях да направя оглед, защото беше тъмно.

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми. При получаването на колата ми стана странно, че искаха да им покажа бордните карти от полета, с който съм пристигнал. Освен това ми казаха, че при паркиране на колата, трябвало да се остави една бланка с информация за наема на колата на предното табло. На връщане - бърз едноминутен оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1. Фирма -Cizgi Rent A Car

2. Местоположение- Gaziantep-имат офиси в цяла Турция.

3. Дати на наема 31.12-02.01.23

4. През посредник ли резервира? - Резервирах директно от сайта им.

идва първи мейл, че съм пуснал мейл за резервация, след това втори с потвърждение и след това трети където трябва да се потвърди от мен с цъкане на бутон линк.

5. Клас кола - економичен

6. Базова цена на ден - 18.00 €

7. Политика за горивото - пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка- Не, имаше пълно каско в цената. 

9. Размер на депозита - 0  

10. Размер на самоучастието  - 0€

11. Тип карта оставена като гарант - никаква 

12. Скорост на обслужване на гишето - 5 мин.

13. Състояние на автомобила - Добро 

 

малко странна политика имат да застрахвката, за да няма депозит трябва да съм наел колата в рамките на три дни от влизането в Турция, ако не има 50€ блокаж.

уж пишеш, че се плаща с кредитна карта, но може с всичко, включително кеш.

аз платих с Револют 

 

дадоха Рено клио с малък турбо бензинов двигател, не беше нова, но не беше и зле.

бих го наел и на други места за в бъдеще 

 

имат и задължителна 5€ на ден такса за електронната винетка.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Бях забравил да напиша най-важното ревю за кола под наем. Този път няма да е хвалене!

 

1. Фирма

Thrifty Car Rental

2. Местоположение

Летище JFK-Ню Йорк

3. Дати на наема

02.10.2022-05.10.2022

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта на фирмата

5. Клас кола

Type: Compact  Nissan Versa or similar 

6. Базова цена на ден

Малко над 100евро, не помня точно,

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

Имах през rentalcover

9. Размер на депозита. 

400 долара

10. Размер на самоучастието. 

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Виза

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Тук идва интересното.

Отидохме 30 мин по-рано, имаше няколко човека опашка. Когато дойде нашият ред и минаха обичайните въпроси, отказахме застраховка и пр, приключихме с документалната част, като се добави и втори шофьор и ни служителката ни каза да изчакаме отстрани.

Забелязах, че имаше и други чакащ като нас, минали през гишето.

Така почакахме 20+ мин и следващите, които минава през гишето, също се нареждаха да чакат с нас, незнайно какво и колко.

След още 20 мин чакане, един човек, който чакаше преди мен отиде да пита какво става. Аз още не разбирах защо всички чакаме, но след като той се върна към чакащите хора, го попитах какво става. Каза ми, че нямало коли!

След още 15+ минути, същия отиде до гишето и този път чух, че не можел повече да чака и си даде картата, взеха му пари за нещо по-скъпо. Така човекът си замина, като каза, че няма избор..

След това, аз отидох до гишето и питах до кога ще чакаме. 

Служителката беше може би най-бруталната и противна личност която съм виждал някога. Каквото и да я питах, тя отговаряше, when is ready, I will call you, като постоянно беше с каменна физиономия, носеше и две маски и зад стъклото едвам я разбирах, не че съм много силен с английският.

След още 15 мин пак отидох и ме посрещна с Do you have some question или нещо от сорта.

Понеже бяха минали над 1 час, а идеята ни беше да ходим до Ниагара, като оставим колата в Америка, а видно плановете ни се проваляха исках да питам, дали можем да минем границата с колата.

На този въпрос, каменното лице ми отговори отново с I do not know..Не можех да повярвам какво чувам. Питах пак, същия отговор. Вече избухнах и пак питах кога ще имам автомобил и че отговорът който ми дава не ме удовлетворява. Питах я кога ще стане, след 2 часа, следобед или утре. Тя си седеше с каменното изражение и обяви същото when is ready, I will call you. Усетих колко съм безпомощен и се оттеглих отново.

След още 10-15 мин ни извика и ми даде ключ за кола.

Отиваме на паркинга и какво да видя, Шевролет Спарк! На целия паркинг беше само това нещо и една огромна Тойота тундра. Стана ми пределно ясно, че ако реша да се разправям, може да чакам незнайно колко часа още. Решихме да се качваме и да карам, защото и без това закъсняхме с 1,5 часа, а уж искахме да сместим някакво време.

След това погледнах ревютата в гугъл и изглежда, че моят случай не е изолиран. Масово хората пишат идентични неща, абсурдно поведение на служителите и редовно  предлагане на прословутия Шевролет спарк..

 

https://www.google.com/search?q=thrifty+rent+a+car+jfk+airport&client=opera&hs=L6q&sxsrf=AJOqlzUf5_y2JyuPZcIGI1U3j1dPGAqqQA%3A1673092012798&ei=rFu5Y6SqMMGRxc8P2N2AkAg&oq=thrifty+rent+a+car+jfk&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQARgAMggIABCABBDLATIECAAQHjoLCAAQBxAeEPEEEAo6BggAEAcQHjoICAAQCBAHEB46CAgAEAcQHhATSgQIQRgASgQIRhgAUABYmBNgpiBoAHABeACAAZ0BiAGPCJIBAzEuOJgBAKABAcABAQ&sclient=gws-wiz-serp#lrd=0x89c267679e054e41:0xbd5c116d32ff5985,1,,,,

 

13. Състояние на автомобила. 

Нормално, но за 2к км не става.,.,

14. Други

Абсолютно не препоръчвам, да се избягва на 100%

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 1. Фирма

Goldcar - https://www.goldcar.es/en/

 

2. Местоположение

Летище Лисабон, Португалия

 

3. Дати на наема

20-23.01.2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно през сайта.

 

5. Клас кола

CC, форд фиеста или подобна, ръчни скорости. Получихме шкода фабия.

 

6. Базова цена на ден

Сложно ми е да го напиша на ден, а и имаше леки несъответствия. За трите дена:

- 13,29e наем

- 6,46e наем на транспондер (Via Verde) за тол таксите по португалските пътища; като цяло е задължителен в повечето случаи, защото има пътища, за които таксите не можеш да платиш на патарина/гише/бариера. Наемът на транспондера се определя на ден, доколкото разбрах, т.е. малко над 2 евро на ден.

- 2,37e такса за летището (сега забелязвам, че в мейла пише 1,59e, т.е. има разминаване)

Т.е. общо 22,12e за трите дена, обаче от картата са взети 45,29лв, което е странно, защото едва ли курсът е такъв. Не знам какво е станало, в банкирането не мога да видя сума в евро. Разликата е никаква дето се вика, ама не ми е ясно откъде идва.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

Външна от WWI с по-голямото покритие, 25,72лв за трите дена.

 

9. Размер на депозита. 

Близо 3000лв общо:

- 1200e excess

- 150e toll spend

- 132e бензин

 

10. Размер на самоучастието. 

1200e

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Кредитна Mastercard

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бързо. Теглихме номерче, оказа се, че има свободно гише и ни обслужиха веднага. При вземането на самата кола от паркинга също не чакахме.

 

13. Състояние на автомобила. 

На 40000км, беше виждал доста за това време сякаш.

Имаше три маркирани щети (драскотини), маркирахме още две, реално имаше драскотина на преден капак, която пропуснах да кажа, а по-късно видяхме и драскотини по покрива. Страничните кори на рамката на стъклото не стояха прилегнали, имаше луфт, нещо се беше случвало там, видях го постфактум. Съединителят отлепяше високо (не разбирам, но май значело, че е износен?), чат-пат усещах неравномерна работа на двигателя, но иначе не сме имали проблеми.

 

14. Други

Офисът е на самото летище, заедно с други рентал компании. Следват се табелките за rent a car. Малко трудно се ориентирахме до самия паркинг, наложи се да се върна при служителката от гишето и тя излезе с мен и ми посочи къде трябва да ходим.

Стрелката на горивото сочеше на макс, но бързо падна надолу, което значи, че не е била съвсем догоре. Сигурно е чест номер при колите под наем, аз за сефте наемам. 🙂 Предполагам предишният наемател е виновен.

Колата имаше стикер на Europcar, въпреки че я наемахме от Goldcar.

Мацката на гишето беше много готина и точна. Каза да огледаме внимателно колата и, че повечето щети са по джантите и да ги гледам и тях. Вземането на самата кола беше малко странно. Отидохме до паркинга, където човекът ни даде ключа и каза на кое място е паркирана колата. Очаквах да дойде с нас, но не го направи. Огледах колата - видях щети за маркиране. Върнах се при него, той ми каза да докарам колата. След това отбеляза щетите на листчето, което имах и надраска нещо неразбираемо. Каза, че нещото на джантата, което посочих не било щета и не го вписа. Английският му беше слаб.

Връщането на колата -  огледа колата и ме накара да се подпиша на таблет. Не беше много ясно на какво се подписвам, иначе при въпрос всичко наред ли е, отговори утвърдително. Беше голяма лудница при сдаването на колите като цяло. Каза, че протокол ще получа на мейла. Физически не получаваш нищо. От нещата в мейла не разбрах съвсем всичко, любопитно е, че в частта с маркирането на щетите си стояха само старите. Не знам нормално ли е.

Блокираните суми по картата бяха две (1. excess 2. tolls + бензин). След 7 дена бяха отблокирани, по-малката беше отблокирана малко по-рано. С отблокирането си приспаднаха и съответните тол такси, които сме ползвали. Детайлна разбивка на тол таксите ми пратиха някой ден след сдаването на колата.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Avis

 

2. Местоположение

Летище Aqaba, Йордания 

 

3. Дати на наема

30/01/2023 - 03/02/2023 - 4 пълни дни

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно през сайта, https://www.avis.com.jo/

 

5. Клас кола

Nissan Sunny

 

6. Базова цена на ден

20 JOD , платени с Revolut

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

same-same

 

8. Допълнителна застраховка.

външна застраховка от https://worldwideinsure.com/, 17 паунда за периода

 

9. Размер на депозита. 

350 JOD, възстановени в пълен размер, точно след 7 дни

 

10. Размер на самоучастието. 

1200 JOD

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Visa Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Договора и плащането се осъществяват на масичка на паркинга на летището, но тъкмо се местеха в офиси срещу паркинга и когато я връщах вече имаше офис. Летището е много малко и слабо натоварено и всичко стана много бързо. 

 

13. Състояние на автомобила. 

Нормално, нисък клас кола, базово оборудване, нормален разход, идеално чиста.

 

14. Други

Цената на горивото е около 1-1.10 JOD за литър. Пътищата са приемливи, като за отбелязване е, че в планините около Петра, има големи изкачвания и спукания. Маркировка и мантинели са голяма рядкост, освен по Desert Highway, и по-тъмно трябва повишено внимание. Движението не е особено натоварено (в Аман не съм ходил). Местните си карат по арабски без особено спазване на правила - мигачи, предимство в кръгови, пешеходни пътеки и т.н., но нищо притеснително. Паркира се безплатно навсякъде както дойде. По пътя има полицейски постове, спират питат откъде си и пожелават приятен ден.

Изключително доволен съм от обслужването от Avis, отбелязаха всички забележки по колата без напомняне от моя страна, и при връщането всичко беше наред. Като цяло отлична оценка за услугата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам, че вероятно не е за тази тема, но бих искал да попитам нещо. 

От едно известно време ми излиза реклама на коли под наем - ladybug.com. Някой знае ли какви са тези, как са и т.н.? 

Иначе аз съм традиционалист и си ползвам немския www.billiger-mietwagen.de и засега съм доволен. 

Връзка към мнение

 

1. Фирма

    Хърц ( Hertz )

 

2. Местоположение

    IVC ( Нова Зеландия )

 

3. Дати на наема

    12.01-19.01.2023
     

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

    посредник , Чейс Травъл с кешбек 10мили/$

 

5. Клас кола

   compact SUV auto,

  Мицубуши ASX

 

6. Базова цена на ден

    49$
 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

      same/same

 

8. Допълнителна застраховка.

     безплатна от кк Виза Инфинит

    

9. Размер на депозита. 

     дребна сума (250-300$)

 

10. Размер на самоучастието. 

      0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

       Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

       10/10

13. Състояние на автомобила. 

      много добро ,36к км

14. Други

оценка :10+

 

Цената е за еднопосочен наем , летище Инверкаргил - летище Крайстчърч, крайна цена 342$ , предплатени шест месеца по-рано. Наблюдението ми за НЗ е, че цените вървят единствено нагоре с приближаването на датата на наем , два месеца преди наемането цените твърдо стояха двойни , а последният месец тройни.

 

За офиса и сървиса на Хърц само суперлативи кога да изкажа, ако има перфектен наем - така си го представям . Летище IVC е много малко ,точно пред офисите на рентакар компаниите се намира видео стена с полетите за деня. Ключа и документите ме чакаха, много приятно и възпитано младо момче направи копие на кк и ш.книжка , потвърди имейла ми , след което изпрати в електронен формат снимките на автомобила ( нямаше нито една забележка ) ,  целият процес отне 3-4 минути, автомобилите са паркирани на паркинга пред терминала на летището до самият вход/изход. За отбелязване е, че нямаше нито дума за upsell за допълнителни неща …

 

Процеса на връщане в офиса на летище CHC беше още по-бърз, само хвърляне на ключовете и подпис, без оглед или друго. Най-приятният ми наем на автомобил в кариерата .😉


78DC7874-1216-467A-B3ED-CC7405512FDD.jpeg.adba9f0ca14cb319807f851c7c61dbaf.jpeg

 

 

 

 

3AE3B8D1-4441-4F5E-8F2A-7B17CD2F96E7.jpeg.96dd46f4639875e0c222ad751f89edc5.jpeg
 

 

 

994677F9-996F-45E9-BD78-0F95DF287B89.jpeg.3f3f7e5ae630c9e5708f656345a032fd.jpeg

 

 

EB0F2360-F001-4629-BBAD-9380DB4B3374.jpeg.a283e149e6b8e1b59c36f7d4cae8be21.jpeg

 

 

1790030A-0420-4F62-AC3A-C1D5A7C6A101.jpeg.2924976c3c103fd35bc7b814c7d4721e.jpeg

 

 

7C3BF99A-3DEB-4DC0-BB2E-F9A9FBBA2898.jpeg.5c0e1c48109f2c1af598defb5b2394c6.jpeg

 

 

BE0CC446-B3E4-47F5-B250-E31F95792DB0.jpeg.dc60d834c378739456d010930863433b.jpeg

 

 

57608807-DEE1-417E-ACD3-E0CD8D7FB2FE.jpeg.2aacd0a43b15678b64c66e862b970d9f.jpeg

 

 

3A4CA5F8-9419-43EE-9FF1-698DDA729AF8.jpeg.43e23b2ff9e2b485c45c44a708258092.jpeg

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1. Фирма

     Budget

 

2. Местоположение

    ROT ( Нова Зеландия )

 

3. Дати на наема

    19.01-25.01.2023г.

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

    през посредник , Чейс Травъл с кешбек 10 мили/$

 

5. Клас кола

     compact SUV auto

     Мицубуши ASX

 

6. Базова цена на ден

     48$

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

     same/same

 

8. Допълнителна застраховка.

    безплатна от кк Виза Инфинит

 

9. Размер на депозита. 

     250$

 

10. Размер на самоучастието. 

      0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

      кк Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      8,5/10  

13. Състояние на автомобила. 

      добро с две много минимални визуални забележки, 33к км

 

14. Други

      Оценка : 9,5/10
 

Цената е за еднопосочен наем , летище Роторуа - летище Оклънд, крайна цена - 290$ , предплатени 6 месеци по-рано. На Северният остров цените също само се повишават във времето. Летище ROT е малко , лентата за багаж е пред офисите на рентакар компаниите . Обслужването беше ОК , малко мудна женица ме обслужи (бяха двама служители едновременно на гишето) , но учтиво и без опити за upsell, 10 минути общо. Паркингът е отвън, точно до изхода от терминала на летището.

 

Процеса на връщане на летище Оклънд е изключително бърз , сканиране на вин номер и светкавичен оглед .Върнах я срамно мръсна отвън* , извиних се, разбира се , но в крайна сметка нямаше начисляване на допълнителна такса . 
 

* денят преди връщане на автомобила , имаше затворен път в следствие на катастрофа и заобиколният път минаваше през черен кален път в продължение на 40км. 

 

! Важно ! Навигацията ще ви заведе на погрешно място за връщане на автомобила на летище Оклънд ( на терминал заминаващи, вместо на паркинга за рентакари). След като наближите летището , следвайте табелите за рентакар дроп-оф, които ще ви заведат на правилното място - голям паркинг на няколко етажа, като връщането на всички  рентакари е  на партерният етаж . Навито ще ви  накара да завиете точно преди да видите първата насочваща табела за връщане на рентакарите.

 

414225CF-AE2B-4427-876D-371907A97296.jpeg.0b31ea087980902f6fe3b9ed4eb8681f.jpeg
 

29684E6C-3CB0-48C9-8B74-A9C5A7F55F6D.jpeg.a70a1d8d0e723c6ef7094fcf3f9dcc94.jpeg

 

 

35011751-669C-4B8F-B78D-18373D11BE7F.jpeg.2197a0efa1ef2056f58c1ddc213e5d29.jpeg

 

 

3C5A2A84-AFD2-483C-8904-D7B1A87699C7.jpeg.b75ff5f3fcbdb1241f2453c004125ddd.jpeg

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

1. Фирма

     Хърц

 

2. Местоположение

    NOU, Нова Каледония

 

3. Дати на наема

     01.02.2023г

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

     Без резервация 

 

5. Клас кола

    икономи

    MG3

 

6. Базова цена на ден

    51$

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    same/same

 

8. Допълнителна застраховка.

    не

 

9. Размер на депозита. 

     0

 

10. Размер на самоучастието. 

       0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 
   
Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      5 мин

 

13. Състояние на автомобила. 

      отлично , автомобил на 2000км без нито една забележка

 

14. Други

    Оценка 9/10

 

Цената е за дневен еднопосочен наем между международното летище NOU ( La Tontouta)  и вътрешното летище GEA ( Magenta ), намиращото се  в столицата Нумеа , разстоянието между двете е 49км.

 

 

Доста любопитен наем, който ни осигури много комфорт в голямата жега и спести безкрайно много неудобства .Между двата полета ( пристигане в 08,30ч от Вануату и излитане в 15.30ч за Ил де Пан) имахме хубавите 7 часа , за които нямах някакво решение какво да правим . През нито една търсачка не излизаше възможност за еднопосочен наем между двете летища и планът ми беше да импровизирам на летището при пристигане . Оцпиите бяха няколко

1. такси -80€ до центъра , където да оставя багажа в някой магазин , да разгледаме/ обядваме в  столицата , после такси до второто летище, намиращо се на 4км от центъра

2. трансфер  до центъра за 84€ общо за двама човека и половина , после такси до второто летище .

3. автобус до центъра , багаж в магазин и такси до другото летище 

4.рентакар 

 

След като изпуснахме автобусът по моя вина ( погрешно запомняне на разписанието 9.15ч вместо в 9.00ч) , реших да си пробвам късмета (чара )  в някой  рентакар офис ( намират се отвън, между терминала и автобусната спирка в една редица заедно с монополиста при трансферите - Arc de Ciel ) .Първият офис беше заключен, вторият беше с непознато за мен заглавие, следващият беше Хърц. Влязох и се оказа ,че имат свободни автомобили и няма проблем за еднопосочен наем . Бинго!  

35 градуса жега ли ще ме уплашат сега ?!? Инструкциите за връщане на автомобила на другото летище бяха повече от скромни - оставете автомобила където ви е удобно , а ключа в пощенската кутия на Хърц….


Предвид голямата жега се оказа голямо удобство , за час стигнахме до центъра на Нумеа , оставихме куфарите в багажника и излязохме на разходка . След развиващо Вануату , ми се струваше , че съм се телепортирал в Монте Карло . За мое (не) щастие , по някое време ни  подмина едно крещящо зелено Чу-Чу влакче и ходихме да го търсим. Качихме се на 90 минутен тур из столицата и времето между двата полети  беше уплътнено много приятно ….

 

Връщането на автомобила на  вътрешното летище е интересно с организираният си хаос ( пълен айляк/майтап работа) - има голям,  препълнен и хаотичен паркинг , паркирането на автомобила става , където си намерите свободно място из целият паркинг , включая и всички тротоари. Процес при връщане на автомобила няма , просто хвърляте ключа в съответната пощенска кутия , когато ви е удобно ….


 

3D3CB886-FD5E-4A9A-BF34-8DF98BF2C64C.jpeg.2c26c99ac22130935d2790759ad2a83f.jpeg
 

 

6618E26E-7DF6-4771-9E65-617E1A70422D.jpeg.37815c1aceab6bac9f801be70aa7c5b0.jpeg

 

 

1EE8F42E-7FD7-4308-8DB0-2059A1FEC654.jpeg.cefb38c51740f3701b935358c9098f33.jpeg

 

 

AC939432-40EF-4DF8-8E56-255BF031A3C7.jpeg.3441047aa494ced399096a38c47adec3.jpeg

 

 

70CB2B27-6899-4417-AE48-4597C1AAC604.jpeg.fe94f245c9a816dd835cb6e603fc3117.jpeg

 

 

 

 

C4AEBFCF-68DC-4828-BEDE-D813AB33095F.jpeg.148710999eebde02cf664f284b08c001.jpeg

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

1. Фирма 

AutoUnion

 

2. Местоположение

международно летище Ларнака, Кипър. Офисът не е на терминала. Излизате от сградата на Пристигащи и шофьор трябва да ви чака. Звъннаха ми по телефона точно, когато излязохме от терминала, и след 5 минути се появи служителят им.

 

3. Дати на наема

12/02/2023 - 18/02/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Holiday Autos.

 

5. Клас кола

Compact. Получих Suzuki Alto и Nissan Note. Долу ще обясня защо 2 коли.

 

6. Базова цена на ден

12 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Same to Same, т.е. с колкото гориво се получи колата, с толкова трябва да се върне. Никакви проблеми и скрити такси. (При вземането на колата ме таксуваха 70 евро за гориво, които при връщане на автомобила със същото ниво на резервоара, бяха рефънднати след 2 работни дни.)

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от AutoUnion.

 

9. Размер на депозита. 

700 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

700 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеше 1 гише в 3 ч. следобяд. Нямаше опашка. Самото обслужване на гишето отне 15-ина минути. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

  • Suzuki Alto на 162 хил. км без сериозни забележки, с нормалното захабяване за 6-год. кола. Това е най-старата кола, която съм наемал и дано така да си остане. Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните, които бяха надлежно отбелязани предварително в договора.
  • Nissan Note на 80 хил. км без сериозни забележки. Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните, които бяха надлежно отбелязани предварително в договора.

И двете коли бяха докарани от Япония, тъй като при стартирането на двигателя се чуваше Hello и нещо си на японски, и надписите на аудиосистемата бяха само с йероглифи. Това заедно с обратния волан не беше особен проблем. Но неприятното беше, че лостчетата за мигачите и чистачките бяха разменени. На европейските автомобили мигачите са отляво, а чистачките - отдясно. При въпросните японски коли мигачите са отдясно, а чистачките отляво. Колко пъти си изчистих стъклото преди завой?!?

 

14. Други

Коректни!

Неограничени км.

Това беше една от малкото фирми, които не правят проблеми за пътуване в турската част. Няма допълнителни такси за минаване на границата. Единствено ни казаха, че каквото и се случи в северната част, е наша отговорност.

Вземането на колата, обаче, беше проблематично. Оказа се, че колата, която трябваше да ни дадат, е била ударена и е отишла в сервиз, и към момента нямаха друга по-голяма кола от Suzuki Alto, която да ни дадат. А бяхме 5 човека, а Сузукито е 4-местно по документи. Казаха, че след 24 часа ще налична Nissan Note. Вариантите бяха:

  •  да канселираме изцяло резервацията по тяхна вина без неустойки и на място от летището да търся нова рентал фирма или;
  • да взема Нисана след 24 часа, като щяха да направят пропорционален отбив от цената, но оставахме без транспорт и щяхме да загубим от времето разглеждане или;
  • вземаме миниатюрното Сузуки и на другия ден фирмата ще ни докара колата където и да се намираме в Кипър.

Спряхме се на последната опция. Трябваше ни кола и не искахме да губим повече време. Добре, че и петимата бяхме магеланци само с по една малка раница на раменете. На следващия ден по обяд разменихме колите на уреченото място. Всичко стана за 10 минути. Но пак имаше лека греда. Оказа се, че електронният ключ на колата не работи. Новата кола не разпознаваше, че ключът й е в купето. Добре, че служителката бързо намери другия ключ на колата.

 

И второто връщане на кола беше без проблеми. 

Разблокирането на сумата по картата беше сравнително бързо (в рамките на 2 дни). 

Извод: препоръчвам, но имайте предвид, че колите не са първа младост и са японски.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1. Фирма

     SIXT

 

2. Местоположение

    Charleroi Airport

 

3. Дати на наема

     22.02.2022- 8`00-24.02.2023-18.00

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

     Carjet.com

 

5. Клас кола

    икономи

   На гишето ме ъпгрейднаха с Пежо 5008 Дизел

 

6. Базова цена на ден

    55Е 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    same/same

 

8. Допълнителна застраховка.

    Дебеличкото нежно момченце първо ми даде по-висок клас кола .След това ме попита каква застраховка искам , частична за 55Е или пълна за 110. Тук леко тилтнах и му казах частична вместо да му кажа, че не искам допълнителна застраховка. Проблемът е,че не ме попита дали , а каква , доста некоректно , но аз съм си виновен.

 

9. Размер на депозита. 

     300е

 

10. Размер на самоучастието. 

       1000е

 

11. Тип карта оставена като гарант. 
    Мастъркард Кредитна

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      5 мин

 

13. Състояние на автомобила. 

      отлично , автомобил на 25000км без нито една забележка

 

14. Други

    Оценка 9/10

 

 

 

Офисът на SIXT е до самият терминал. Бяхме 7,50 пред офиса , в 7,55 ни поканиха да влезем , за 5 минути оформиха договора  и го пратиха на мейл. Колата се взима от паркинг на 300 метра от летището и се връща пак там . На връщане бяхме ядосани,че ми блокираха 125Е на бензиностанция без да можем да заредим и докато уцелим входа за паркинга 3 пъти влизахме та и още 4Е за паркиг платихме. За 700 км. заредих 32 литра или 51Е 

IMG_20230223_092126_1.jpg

IMG_20230223_131016.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 25.02.2023 г. в 2:14, ivan69 каза:

1. Фирма

     SIXT

 

2. Местоположение

    Charleroi Airport

 

3. Дати на наема

     22.02.2022- 8`00-24.02.2023-18.00

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

     Carjet.com

 

5. Клас кола

    икономи

   На гишето ме ъпгрейднаха с Пежо 5008 Дизел

 

6. Базова цена на ден

    55Е 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    same/same

 

8. Допълнителна застраховка.

    Дебеличкото нежно момченце първо ми даде по-висок клас кола .След това ме попита каква застраховка искам , частична за 55Е или пълна за 110. Тук леко тилтнах и му казах частична вместо да му кажа, че не искам допълнителна застраховка. Проблемът е,че не ме попита дали , а каква , доста некоректно , но аз съм си виновен.

 

9. Размер на депозита. 

     300е

 

10. Размер на самоучастието. 

       1000е

 

11. Тип карта оставена като гарант. 
    Мастъркард Кредитна

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      5 мин

 

13. Състояние на автомобила. 

      отлично , автомобил на 25000км без нито една забележка

 

14. Други

    Оценка 9/10

 

 

 

Офисът на SIXT е до самият терминал. Бяхме 7,50 пред офиса , в 7,55 ни поканиха да влезем , за 5 минути оформиха договора  и го пратиха на мейл. Колата се взима от паркинг на 300 метра от летището и се връща пак там . На връщане бяхме ядосани,че ми блокираха 125Е на бензиностанция без да можем да заредим и докато уцелим входа за паркинга 3 пъти влизахме та и още 4Е за паркиг платихме. За 700 км. заредих 32 литра или 51Е 

IMG_20230223_092126_1.jpg

IMG_20230223_131016.jpg

Само да добавя , че ме измамиха с километрите . Начислиха ми 277*0,15Е -41,55 Е за надвишение на лимита от 750км( 250 км на ден) Ние изминахме не повече от 700 км. Проверявайте си километража преди да излезете от летището! Поне върнаха депозита ама наема ми се върза дявол на магаре с допълнителната застраховка и допълнителните км. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма

Ebrahim Tours

2. Местоположение

остров Мавриций, Гранд Байе

3. Дати на наема

12.03.2023 -26.03.2023

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно, 

5. Клас кола

Сузуки Дзире / Suzuki Dzire

6. Базова цена на ден

MUR 1 800. Допълнително има такса MUR 950 за взимане на колата от летището, както и същата такса за връщане там. Обща цена MUR 31900.

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Същото като при взимане, в нашия случай 1/2 резервоар.

8. Допълнителна застраховка.

Не сме правили допълнителни застраховки, но те и не предлагат пълна застраховка.

9. Размер на депозита. 

MUR 20000 (около 800 лв.)

10. Размер на самоучастието. 

Като депозита.

11. Тип карта оставена като гарант. 

Дебитна карта Мастер карт. 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

На летището няма гише, чакаха ни на изхода с табелка. 

13. Състояние на автомобила. 

Почти нов на 22000 км, регистрация май 2022 г.. Бензин с автоматични скорости, десен волан. Климатик.

14. Други

Получаването беше безпроблемно, единствено колата се оглежда и отбелязват щетите със служителят на фирмата, трябва да се внимава да не се изпусне нещо. Бяхме объркали заявката за детско столче, тъй като беше неделя се наложи замяна на следващия ден (работен - понеделник), супер бърза реакция от страна на фирмата в 10 часа сутринта беше сменено.

Единствено се забави връщането на депозита, но фирмата твърди, че е по вина на моята банка.

Препоръчвам фирмата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Prestigio rent a car

 

2. Местоположение

летище Риека, Хърватия. Офисът е на терминала, в самата сграда на летището.

 

3. Дати на наема

04/04/2023 - 11/04/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => VipCars

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките.

 

6. Базова цена на ден

10 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. На практика ми дадоха колата с 7/8 резервоар и трябваше да я върна със същото количество гориво.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Prestgio.

 

9. Размер на депозита. 

700 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

700 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеше 1 гише в 12 ч. по обяд. Нямаше опашка за чакане. Самото обслужване на гишето отне 10-ина минути. Въобще не ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти. 

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил Fiat 500 Hybrid на 3 хил. км. На практика чисто нова кола, чиста отвътре. Имаше няколко драскотинки и ожулвания по броните, които се забелязваха с въображение. Огледахме колата заедно с техен служител, подписах приемо-предавателния протокол и след малко дори ми изпратиха снимки на колата с миниатюрните щети. 

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми. На връщане - бърз едноминутен оглед, подпис и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

Трябва да кажа добра дума и за посредника VipCars. Трябваше да се свържа на два пъти със съпорта им - единият път заради отлагане на полета с 36 часа за следващия ден, и втори път - за закъснение са ново двучасово закъснение. За първи път ми се случи това (и то два пъти). Свързах се с онлай чата им с молба да се информират доставчика и да променят началния час на вземане на колата. И двата пъти в рамките на 10-15 минути казусите бяха решени. Може би причината беше, че резервацията не беше 100% предплатена, а само няколко евро и Prestigio бяха на зор да се реализира въпросният наем.

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Фирма 

malagacar.com

2. Местоположение

Летище Малага. Офисът не е при другите компании в самия терминал. От изхода на терминала ви взимат с бусче, с което ви закарват до офиса за 5 минути. След връщане на колата ви закарват до летището.

3. Дати на наема

02/04/2023 - 09/04/2023 - 7 пълни денонощия

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно.

5. Клас кола

Fiat 500, бензин-хибрид, ръчна скоростна кутия, неограничени км.

6. Базова цена на ден

22 евро на ден с пакет пълна застраховка без самоучастие при кражба и при щета и с включен в цената втори шофьор. Резервацията направих 3 месеца преди пътуването.

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. 

8. Допълнителна застраховка.

Full пакетът, който взехме беше със застраховки, ликвидиращи напълно самоучастието при кражба и при щета и без депозит. Цената беше промоционална и беше същата като за базисния пакет.

9. Размер на депозита. 

Депозит не са ми блокирали. Всъщност, ако не се лъжа, даже не съм давал данни за кредитна карта - нито при предварителната резервация, нито на място при получаване на колата.

10. Размер на самоучастието. 

0,00

11. Тип карта оставена като гарант. 

Wizz air MasterCard от ДСК.

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Много бързо, макар да имаше и други клиенти. За 10 минути ни дадоха договора и тръгнахме. При връщането погледнаха само колко е горивото, казаха да оставим ключа и посочиха къде да изчакаме бусчето до терминала. Първоначално се зачудих дали не трябва да ми дадат документ, че връщам колата в изрядно състояние, но после се усетих, че те даже не са ми взели данни от кредитната карта и няма как да ми удържат повече пари.

13. Състояние на автомобила. 

Fiat 500 на 11 хил. км. Бензин-хибрид, ръчна скоростна кутия. Доста зор видяхме да съберем две куфарчета ръчен багаж и две раници в малкото багажниче. За сравнение, в Пандичка и четири куфарчета биха се събрали.

14. Други

Препоръчвам горещо.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.