Прескочи до съдържание

Ревюта на коли под наем


Препоръчани мнения

 

1. Фирма - Dollar

 

2. Местоположение - OGG airport ( Maui)

 

3. Дати на наема - 06.11/15.11 = 9 дни

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой? - през посредник - https://www.discounthawaiicarrental.com/

 

5. Клас кола - full size sedan

 

6. Базова цена на ден - 27$

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка. - не

 

9. Размер на депозита. - без депозит

 

10. Размер на самоучастието. - без самоучастие

 

11. Тип карта оставена като гарант.  - Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. - бързо

 

13. Състояние на автомобила. - 7/10 ,на 35532 мили

 

14. Други

 

Предварително се бях записал за експресната им програма ( безплатно е) и бях единствен на тази опашка. Девойчето се засуети, че няма готов автомобил ( бях предварил с 40 минути) и след бърз разговор със съседите от Трифти, ми предложи вместо седан - ван Нисан Куест, който аз с голямо удоволствие приех( предвид бебе,съпруга, бебешка количка, столче за кола и прочие).

 

Любопитен факт Оказа се , че конкуренти като Трифти (филиал на Баджет) и Долар (филиал на Херц) ползват един и същ офис, и автопарк.

 

Любопитен факт 2 : За пръв път попадам на кола под наем, при която клиента сам попълва на листа самостоятелно всички забележки и драскотини , а на излизане от паркинга има чек пойнт, на който само се оставя копие . Много практично!

 

Връщането на автомобила : бърз процес, състоящ се от супер бърз оглед за щети и записване  на км.

61709673-CD00-4AFF-BDF1-497E8CE246BD.jpeg

DBD13EC4-721F-45AD-BE3E-8A74AD70862B.jpeg

Връзка към мнение

1. Фирма - Europcar

 

2. Местоположение - летище Акаба, Йордания

 

3. Дати на наема - 11.11.2018 - 14.11.2018

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой? - през rentalcars

 

5. Клас кола - седан, първоначално беше някакъв Хюндай, получих Пежо 301 автомат

 

6. Базова цена на ден - 35 Евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото. - пълно/пълно, получих я с 1/3 резервоар, върнах я пак с толкова...

 

8. Допълнителна застраховка. - да, през worldwideinsure

 

9. Размер на депозита. - 350JOD ( 500 USD )

 

10. Размер на самоучастието. - самоучастие при щети на стойност US$ 580, самоучастие при кражба на стойност US$ 1,740

 

11. Тип карта оставена като гарант. - VISA credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. - гишето се оказа багажникът на служебният им автомобил. Много експедитивни - под 10 мин за попълване документите, оглед, инструкции и айде

 

13. Състояние на автомобила. - около 3 годишно Пежо, 70+ хил.км, отвън понадрано на доста места, отвътре много запазено

 

14. Други - Фирмата няма офис на летището. Бях предвидил час след кацането за оправяне на гранични/митнически формалности, минахме за минути. Кацнахме и по-рано. Посрещачът никакъв го нямаше. Всички останали от самолета се натовариха по таксита и рентакар-и, останахме само ние и две семейства на възраст да чакаме представител на Юръпкар. Въпреки че, изрично бях дал номер на полета си отсидяхме 1 час чакайки. Междувременно де що имаше военни, полицаи и от други рент фирми му звъняха на пожар. Дойде точно в колкото бях указал при наемането - 21.30, въпреки, че другите бяха заявили колата си за 21.00.

Първо го привикаха ченгетата та му четоха конско цели 10 минути, после и аз му четох...

В крайна сметка се оказа много разбран и експедитивен момък.

Колата я получихме на паркинга на летището, на 10 м от сградата на пристигащи.Разбрахме се, че ще ни чака в деня за издаване пак там, с уговорката ако няма никой да я оставим на паркинга с ключовете вътре.

При издаването огледа колата набързо и отгоре-отгоре, подписа бумагите и кой откъдето.

Като цяло съм доволен - 9.5/10

 

 

peugeot.jpeg

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма

Europcar

 

2. Местоположение

Stuttgart airport

 

3. Дати на наема

08-09.12.18

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 Rentalcars, topcahchback

5. Клас кола

Поло, но ми дадоха Опел Корса бензин турбо с 4 врати.

6. Базова цена на ден

24 евро

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

Да, през външен посредник

 

9. Размер на депозита. 

300 евро

 

10. Размер на самоучастието. 

 

900 евро

11. Тип карта оставена като гарант. 

Diners

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бях само аз-бързо

13. Състояние на автомобила. 

Ново, на 4000км, аз му направих 900 за два дни.

14. Други

 

Избрах тази фирма по няколко причини, първо имаха най-малък блокаж, другите искаха между 500 и 1000 евро, второ нямаха ограничение в побега, а цената беше с не повече от 20% над другите.

Предложиха застраховка, но казах, че имам и не настояваха. На взимане не ми дадоха протокол за състояние, просто беше нова без драскотина, в докумнтите беше написано, че таксуват щети с над 2мм диаметър.

На връщане не я гледаха изобщо, само я запалиха за да видят горивото, всичко отне 2 минути.

 

Депозита го върнаха след като им звънях  10 дни след връщането, за да ми изпратят документа за освобождаване reversal. Както и предния път, след като го изпратих впоследствие  на Дайнърс, парите ги освободиха след 10  минути.

 

Нямам никакви забележки, всичко беше много бързо и без проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

1.Фирма

Alamo

2. Местоположение

Cancun Airport

3. Дати на наема

11.02-20.02.2019

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 Директно през мексиканската версия (mx) на Aламо 

5. Клас кола

Compact automatic 

6. Базова цена на ден

 17$ (Наем + TPL)

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

 пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

Не

9. Размер на депозита. 

750$

10. Размер на самоучастието. 

Няма

11. Тип карта оставена като гарант. 

Visa Infinite

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бях само аз , 10 мин

13. Състояние на автомобила. 

 На 24к км , син Шевролет Авео с десетина външни ожулвания, нищо дразнещо

14. Други

Офисът е на 5 минути с шатъл от летището.

Съвсем нормален процес на наема, един слаб опит за продажба на зареждане на резервоара с техен бензин. 

Депозитът всъщност беше само оторизация(холд) , след приключване на наема вече го нямаше.

Особеност при наем в Канкун е, че търсачките дават цена от 5$/ден с включен базов TPL 750 000 песос, но мексиканците казват, че трябва да е платен в Мексико и не го признават , тоест ви го предлагат допълнително срещу 15-20$дневно или не ви дават автомобила. Аз го добавих от mx версията на сайта с увеличен лимит от 3 000 000 песос и нямах никакви проблеми на гишето.

Връщането на колата отне 5 минути.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Фирма

Budget

 

2. Местоположение

Летище Лука, Малта

 

3. Дати на наема

18-22.02.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

През посредник - www.ebookers.com

 

5. Клас кола

Mini Car, от най-малките, Kia Picanto, 4 врати, ръчни скорости, климатик

 

6. Базова цена на ден

4,50€

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно - нормалната политика, без ситен шрифт

 

8. Допълнителна застраховка.

Използвах външен доставчик за покриване на excess, само веднъж ме питаха дали искам застраховка и повече не са ме притискали да взимам от тях.

 

9. Размер на депозита. 

1000€ - един резервоар гориво + самоучастието беше блокирано по картата. Парите бяха освободени 1 седмица след края на наема.

 

10. Размер на самоучастието. 

~1000€

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Mastercard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нямаше други хора и бяхме само ние. Всичко беше готово в рамките на 5 мин.

 

13. Състояние на автомобила. 

Получихме Kia Picanto на 33 хил. км, която по документи трябваше да е без забележки. На практика имаше 10-ина малки щети (драскотини по боята и огледалата, една лекичко вдлъбната ламарина). Нищо сериозно, маркирахме ги на протокола и потеглихме.

 

14. Други

Колата се взимаше и се връщаше от паркинг до терминала, нямаше шатъли. Офисът се споделя с Avis, което е нормално - Budget и Avis са на практика два бранда на една и съща фирма.

 

Има бензиностанция на входа на летището, на която може да напълните резервоара преди да върнете колата - цените из цяла Малта са еднакви. Колонките приемат обикновено само кеш. Внимавайте със самозареждането (без служител) - много често туристите изгарят с някоя банкнота поради незнание как да работят с колонките на самообслужване.

 

Имах една нервна ситуация, която обаче я отдавам на моето главоболие по това време. Когато вземах колата, не обърнах внимание, че служителят (надявам се неволно, тъй като беше в края на смяната му!) написа щетите не в полето за вземана на колата, а за връщане. Т.е. по документи излизаше, че колата съм я взел перфектна, а я връщам с 10-ина щети. Същата вечер звънях на customer support-а, но не успях да се свържа. На следващата сутрин също, затова газ обратно на летището. Там попаднах на техния чернокож служител Доминик (благодаря му!), който беше много позитивен, веднага вдяна проблема и попълни лисващите данни и се подписа. При предаването на колата той беше отново на смяна, разписа ми документите и с усмивка се разделихме.

 

Много коректни! Препоръчвам на 100%. Нямаше подводни камъни.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма 

GreenMotion - greenmotion.co.uk. Работи на принципа на франчайза, т.е. всеки офис е отделна фирма, която е брандирана като GreenMotion.

 

2. Местоположение

летище Хийтроу, Великобритания. Офисът е извън терминалите. Трябва да се хване шатъл, който обикаля на определен интервал по разписание. В зависимост от терминала, на който пристигате номерът на автобуса е различен. Трябва да си купите билет за шатъла, който фирмата би трябвало да ви възстанови. Не съм ползвал шатъла, така че на въпроси за колко човека може да се ползва, кога възстановяват сумата и др., не мога да отговоря.

 

3. Дати на наема

19/03/2019 - 22/03/2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => www.arguscarhire.com

 

5. Клас кола

Commercial Van (VW Transporter T28 SWB), дизел. Триместен VW с прилично товарно пространство с дължина 2,30 метра.

 

6. Базова цена на ден

14 паунда/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

От отбелязано до отбелязано. В моя случая взех вана с 1/4 гориво и трябваше да го върна пак с поне 1/4.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, TP, TPL, Road Assistance.

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от GreenMotion.

 

9. Размер на депозита. 

£2505, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

£2505 за щета или кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса от 4 гишета работеха 2 в 19:30 часа. Трябваше да чакаме 20 минути да дойде нашият ред, а пред нас бяха 2 човека Самото обслужване на гишето отне 10-ина минути. 3 минути ми се обясняваше защо трябва да си купя допълнителна застраховка, с различните й разновидности, но на третия отказ от моя страна, служителката се отказа.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен ван на 17 000 мили. По него нямаше сериозни забележки. Отвътре: кабината беше безупречно чиста, а товарния отсег - сравнително чист, освен ако не искате да транспортирате медицински материали в него. Отвътре беше облицован с дървени плоскости за намаляване на потенциалните щети.

 

14. Други

Ограничен пробег - по 95 мили/ден.

Офисът се намира на приблизително 15 минути от терминалите на Хийтроу и при положение, че се чака автобус на интервал 30+ минути, оставете си добър буфер за получаване на колата.

Офисът, където се попълват първоначалните документи и офисът, за вземане на колата са 2 различни места. Върви се, буквално, през хотел Holiday Inn (Heathrow M4,Jct.4). Във вътрешния паркинг на въпросния хотел се намира паркингът на GreenMotion.

Вземането на вана беше по тъмно, така че нямах възможност да огледам машината добре. Затова ми казаха, че на следващия ден до 10 ч. сутринта трябва да изпратя снимки на техния имейл с щетите, които съм намерил. В противен случай се съгласявам с написаното в протокола.

 

Дотук беше беше отличната част. Връщането на вана беше проблематично. Връщах го по тъмно, при което служител взе документите и с мощен прожектор почна да обхожда возилото сантиметър по сантиметър, да го гледа под различен ъгъл. Как не изкара отнякъде лупа... След 15 минути взиране, мерене, обхождане, сумтене, момъкът намери една драскотинка на предната броня, която не беше отбелязана в пропокола и която аз не съм бил изпратил като снимка. Любезно ми обясни, че въпросната щета ще трябва да бъде таксувана, попита ме дали имам сключена външна застраховка, аз потвърдих, и тогава почна да попълва документите за щетата. Според ценоразписа им тя струваше £250. Сумата беше удържана от депозита, а останалата сума по депозита беше освободена по картата в рамките на седмица.

 

Не препоръчвам, освен имате опит с наемането, железни нерви или външна застраховка със 100% покритие на самоучастието!

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Пафос - Кипър 

Nissan Note

1.Фирма

Global

2. Местоположение

MEET & GREET AT THE AIRPORT - FREE SHUTTLE BUS. Parking No.5 - Opposite Arrivals Exit - 30 meters straight

3. Дати на наема

15.05-20.05.2019

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

през Райънеър след закупуване на билетите

5. Клас кола

Compact automatic 

6. Базова цена на ден

11,8 Евро

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

 пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

Не

9. Размер на депозита. 

 EUR 650

10. Размер на самоучастието. 

първите 1000 евро

11. Тип карта оставена като гарант. 

Visa 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

 10 мин

13. Състояние на автомобила. 

 на 15000км Нисан Ноут идеално,

14. Други

Офисът е на 5 минути с шатъл от летището.

Съвсем нормален процес на наема,

Работно време 08:00 - 21:00

Моля, имайте предвид, че ако Вашата резервация е в часове извън тези описани по-горе, на гишето ще има представител, който да Ви посрещне.

Моля, имайте предвид, че ако вземете или върнете Вашето превозно средство извън резервираните дата и час за вземане/връщане, може да се над числят допълнителни такси или може да бъде невъзможно. 

БОНУС с тази кола получавате 1 безплатен допълнителен шофьор 🙂

Възраст на млади шофьори: 21 до 24 години Такса 7.5 EUR на ден Включва 19% данък.

 

Връзка към мнение

1. Фирма

Hertz чрез местен преставител www.lotterentacar.net

 

2. Местоположение

Jeju International Airport, South Korea

 

3. Дати на наема

19.05.2019- 21.05.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Резервацията е направена през Хрец, които работят в Южна Корея с Lotte Rent-a-car

 

5. Клас кола

Minivan Auto (Group H)  Kia Carnival без ограничения в пробега

 

image.png.46d1314c9eca5f04d1e1b7bb2808780d.png

 

6. Базова цена на ден

Vehicle Rental Fare 124800 WON

CDW Subscription Fare 51200 WON

Membership adjustment 58800 WON

Total 176000 WON for 2 days

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

С каквото количество си взел автомобила, с такова го връщаш

 

8. Допълнителна застраховка.

Не, бях само с базовите изисквания, тъй като имам международна застраховка.

 

9. Размер на депозита. 

0

 

10. Размер на самоучастието. 

300 EUR

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Не съм оставял карта като гарант. Платих наема на автомобила с Diners card. Не са изисквали депозит.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Трябваше да си взема номерче и да изчакам около 5 мин.

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добро

 

14. Други

Ползва се шатъл, за да се стигне до мястото на вземане на автомобила. Шатълът е на всеки 10-15 мин. Още на летище Jeju има представителство на Lotte, където проверяват резервацията и докумените. Изрично искаха международна шофьорска книжка, която се издава от СБА. Не приеха българската шофьорска книжка. Когато им подадох международната книжка, почнаха да проверяват някакви неща по техните документи, викнаха и някакво шефче да каже дали може с моята международна шофьорска книжка, и в крайна сметка подготвиха договора за наем. Дадоха ми някакво хвърчащо листче  с номер на call center и описание на наема, което хвърчащо листче е смесица от кроейски и английски, та трябваше да ми превеждат корейските слова. Поисках изрично копие от договора за наем (който е на английски), иначе нямаше да го дадат, тъй като казаха, че са ми дали хвърчащото листче и че щели да пратят договора по имейл. То и така стана, но имейлът беше на корейски, така че ела го чети 🙂 .  След като ми дадоха копие на договора, отидох да взема автомобила от паркинга. Там имаше техен представител, който на сносен английски обясни къде-какво има по колата. 

 

Не съм ползвал никакви допълнителни опции за автомобила. Имаше вграден GPS, така че нямаше допълнително заплащане за GPS.

 

Връщането на автомобила стана много бързо. Бях единственият за връщане на автомобил. Просто оставих колата, техен представител я огледа на бързо, каза, че всичко е наред с автомобила и се метнах на шатъла, който тръгна веднага за летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Фирма

Hertz чрез местен преставител www.lotterentacar.net

 

2. Местоположение

Incheon International Airport, South Korea

 

3. Дати на наема

21.05.2019- 24.05.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Резервацията е направена през Хрец, които работят в Южна Корея с Lotte Rent-a-car

 

5. Клас кола

Minivan Auto (Group H)  Kia Carnival без ограничения в пробега

 

image.png.9a643a8da75dc7bea69bccb8241df025.png

 

6. Базова цена на ден

Vehicle Rental Fare 535600 WON

CDW Subscription Fare 126000 WON

Membership adjustment -34000 WON

Total 661600 WON for 4 days

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

С каквото количество си взел автомобила, с такова го връщаш. Взех колата с количество 6/8, а върнах 7,5/8 и ми върнаха пари за горивото.

 

8. Допълнителна застраховка.

Не, бях само с базовите изисквания, тъй като имам международна застраховка.

 

9. Размер на депозита. 

0

 

10. Размер на самоучастието. 

300 EUR

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Не съм оставял карта като гарант. Платих наема на автомобила с Diners card. Не са изисквали депозит.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Сравнително бързо

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добро, кожен салон, с доста електроника по колата.

 

14. Други

Автомобилът се взима от летището, Terminal 1, обаче 🙂 . Документите се попълват на терминала, и след това отиваш да вземеш колата от подземния паркинг на ниво B3. Дадоха ми пак едно хвърчащо листче, почти изцяло на кроейски, което листче трябваше да разбера как да върна колата. Служителят започна да ми обяснява и превежда, и накрая каза, че като стигна до B3 и мястото, където се връща автомобила, да им звънна, за да дойдат да приемат автомобила. Аз им казах, че няма как да им звънна, а да си предвидят някой да ме чака. Взех автомобила, но връщането беше истинско приключение 🙂 . По инструкция трябваше да върна автомобила на Short-term parking lot B3. Пропуснах първата отбивка за Short-term parking lot, и влезнах през следващата, която видях за Short-term parking. Да, обаче, входът към подземния паркинг беше блокиран и се започна едно обикаляне из паркинга, така че да намеря къде е входът за подземния паркинг, който си стоеше така блокиран. Направих две кръгчета на паркинга, видях, че няма да се оправя, и спрях автомобила на едно място. Отидох до гишето на терминала, където е представителството на Lotte, за да им кажа, че колата е на паркинг, ама не знам как да стигна до подземен паркинг B3, section A. Девойката на гишето хич не беше хепи с моите умения за връщане на автомобила и извика някакъв техен представител, с когото отидохме до автомобила. Този се мръщеше през целия път и време, че съм го разкарвал, че колата не е в подземния паркинг и подобни. Аз му казах, че от всички места за връщане на автомобил на Херц, това е най-смотаното и объркващо.  И му казах, че като представител на Херц може да се държи малко по-любезно с редовни клиенти на Херц. Както и да е, отидохме до колата, той взе ключа, провери колата, всичко наред, отбеляза, че оставям колата с повече гориво, и ми каза, че ще трябва да платя за паркинг 6000 WON, тъй като автомобилът не бил оставен на тяхното парко място. След това ме подкани да взема автомобила, да ми покажел как се стига до В3, на което му се измях и ми казах, че е взел вече ключовете за автомобила и да се оправя. Набързо отидох отново до гишето на терминала, за да ми върнат парите за горивото, обаче ми удържаха 6000 WON за пракинг. Тръгнахме да се разправяме, обаче прецених, че няма смисъл и им казах, че ще пусна оплакване към Херц.

 

Не съм ползвал никакви допълнителни опции за автомобила. Имаше вграден GPS, така че нямаше допълнително заплащане за GPS.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

1. Фирма

KAPPA RENTAL SERVICES - https://www.auto-kappa.gr/

 

2. Местоположение

Гърция - Крит - Ханя

 

3. Дати на наема

16.07.2019 - 18.07.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно през сайта на фирмата.

 

5. Клас кола

 Mini Bus 7 Seats Type: VAN - Fiat Doblo, VW Caddy or Similar. На нас ни се падна Нисан, дизел.

 

6. Базова цена на ден

80 евро

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

С каквото количество си взел автомобила, с такова го връщаш.

 

8. Допълнителна застраховка.

Да, 7 евро на ден. Използвахме в пакет с T.I. Insurance + 3 евро(общо за днитте).

 

9. Размер на депозита. 

Без депозит.

 

10. Размер на самоучастието. 

От 300 евро до 500 евро зависи от класа кола. За този е 500 евро.
 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Без карта, платихме в брой, не са искали карта.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Отговарят на заявките през сайта в рамките на часове.

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добро, чист, почти нов автомобил.

 

14. Други

Използвахме бебешка седалка за 6г. дете - безплатно. Използвахме и 7-те места - 4 възрастни и 3 деца. През сайта могат директно да се изберат допълнителните екстри, като общата цена веднага се смята. Много добро обслужване! Запазихме колата месец предварително с два разменени емейла. Понеже бяхме отседнали в къща в стария град на Ханя, се срещнахме с човека от фирмата пред една таверна и от там ни заведе до колата паркирана наблизо. Върнахме я на друго място - свободен паркинг до старото пристанище. При връщането колата не я оглеждаха. Тази фирма имаше най-ниска цена с включена пълна застраховка за този период, и този клас кола. Постарах се предварително да проуча всички фирми в района на Ханя и си направих табличка - https://drive.google.com/file/d/1Eh86L1MQPXswGGPB3cOgFXkoT-8TknD0/view?usp=sharing

Известните големи фирми-посредници имаха високи цени и повечето не предлагат коли само за 3 дни, а искат и кредитна карта, така че тях съм ги изпуснал във файла.

1-DSCN9906.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Фирма
Blue Car Rental - https://www.bluecarrental.is/

 

2. Местоположение

Исландия, международно летище Рейкявик (още известно като Кефлавик)

 

3. Дати на наема
28.05.2019 - 01.06.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?
Директно

 

5. Клас кола
Компактен SUV с включен GPS. Toyota C-HR или подобна.

 

6. Базова цена на ден
62 евро, но имаше отстъпка до 52 евро на ден. Отстъпките мисля, че са постоянни и просто въртят активните кодове. 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.
Пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.
Включена е в цената

 

9. Размер на депозита. 

0, взеха картата само чисто информативно, нямаше блокирана сума. 
 

10. Размер на самоучастието. 

Около 600 евро
 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Мисля, че беше или Mastercard или Diners Club. Със сигурност направих резервацията с Diners-a, но не помня какво оставих като гарант. 

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 
Този път по-бавно от преди, имаше опашка, но мисля че за 10-15 минути минахме. Има машина за билетчета, така че не се редиш, а дърпаш билетче и чакаш. Имат онлайн чекин, който ако е направен на теория би трябвало да минеш по-бързо. 

 

13. Състояние на автомобила. 

Без забележки

 

14. Други
Вместо тойотата ни дадоха Dacia Duster. По начало Дачия не може да се сравнява с Тойота, но в случая нямах против, защото щяхме да караме по доста черни пътища, а Дачията е по-висока. Така че това, което загубихме евентуално като качество на материалите в купето, получихме като по-висок просвет и в нашия конкретен случай това беше добра замяна. Освен това Дачията беше дизел, което свали от разходите ни за гориво. 

 

P5300083.jpg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

1. Фирма 

GLOBAL (www.global-rent-a-car.com)

 

2. Местоположение

летище Катовице, Полша. Офисът е на терминала. Паркингът на колите им се намира на 30 метра от терминала.

 

3. Дати на наема

27/07/2019 - 04/08/2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Auto Europe (www.autoeurope.eu)

 

5. Клас кола

От най-малките. Mini 4 Door Car - Smart For Four с 4 врати. Бензин, ръчна скоростна кутия.

 

6. Базова цена на ден

7.50 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, TP, TPL.

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Global.

 

9. Размер на депозита. 

500 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

500 евро за щета или кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit. Тук имаше малка греда. Картата, която исках да ползвам изтичаше след 3 месеца. Служителят каза, че не може да я приеме. Предполагам това беше, защото при евентуална глоба няма да могат да си изтеглят парите. Добре че имах алтернативна КК.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Офисът е малък и предполагам, че имат само едно гише с един служител. Ние бяхме единствените клиенти и обслужването беше в рамките на 10 минути. Нямаше натрапчиво предлагане на застраховки. Само един въпрос с обяснение за самоучастието, за което съм отговорен.

 

13. Състояние на автомобила. 

Нелош автомобил на 38 хил. км. По колата имаше доста забележки (само драскотини), но всичките бяха предварително отбелязани в протокола, така че това беше добре.

 

14. Други

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми.  При вземането имаше кратко обяснение на важните неща, ето ти ключовете и карай. На връщане - бърз оглед и разписан протокол без забележки. 

Разблокирането на сумата по картата беше бавно. Отне им 3 седмици.

Коректни! Препоръчвам. Нямаше подводни камъни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Фирма

Goldcar

 

2. Местоположение

Catania Airport, Sicily, Italy

 

3. Дати на наема

25.8-01.09.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта на Голдкар

 

5. Клас кола

CC клас според класификацията на сайта им

 

6. Базова цена на ден

21,70 евро за 7 дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

Ползвахме външна застраховка от WWI, 21 паунда за 7 дни. Тяхната на сайта им беше 220евро, на място искаха да ни я продадат за 237евро.

 

9. Размер на депозита. 

950 евро + 140 евро за горивото =1090 евро блокирани по КК

 

10. Размер на самоучастието. 

по общите им условия

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Visa Credit на ПИБ

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Работеха всички 4 гишета, не сме чакали изобщо. Миналата година по същото време работеха 2 и чакахме поне 40мин., затова сега се изненадахме приятно.

 

13. Състояние на автомобила. 

След като разбра, че имаме външна застраховка и няма да си купим тяхна за 237 евро, дамата на гише стана адски недружелюбна и реши , че ще ни даде коли с щети /вимахме 2 едновременно с напълно еднакви условия/. Даде ни 2 броя Ланчиа Ипсилон 1.2 бензин на 6 000км. с по 3-4 ужулвания.

 

14. Други

В договора при взимане не бяха описали всички щети по колите, а на паркинга в 23ч. в Неделя нямаше човек, който да отрази и другите щети, затова се наложи да закараме колите пред офиса им и служител на гише излезе да попълни допълнителните неща. На връщане служителката не ги оглеждаше толкова подробно и нямаше проблем , след 10мин. получихме на мейла протокола за връщане и инвойс за удържани 0,00 евро. Освободиха депозита след 3-4 дни.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

1. Фирма

Vassilakis Rent A Car 

2. Местоположение

Chios/Chios/Greece

 

3. Дати на наема

04.09-08.09.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта 

 

5. Клас кола

A или Б, не помня, понеже беше много отдавна през формата им, но ми дадоха Ц 20 дизел.

 

6. Базова цена на ден

Бяха ми калкулирали 120 евро за 4 дни, като връщането в последствие беше  3-4 часа след както  бяха  минали 4-те пълни дни, навсякъде това значи още един таксуван ден, но тази фирма казаха, че няма да ме таксуват  и така стана.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно, беше 1/2, върнах 1/2

 

8. Допълнителна застраховка.

Не, но и нямаше нужда

 

9. Размер на депозита. 

Няма

 

10. Размер на самоучастието. 

Има 500евро

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

-

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Чакаше ме човек, всичко мина за 5 минути

 

13. Състояние на автомобила. 

Не му работеше климатика, въпреки, че светеше лампата му, имаше хлабава кора на шофьорската врата., беше на 80 хиляди.

 

14. Други

 

Връзка към мнение

1. Фирма 

Budget.

 

2. Местоположение

летище Берген, Норвегия. Офисът е на терминала. Паркингът на колите им се намира на 100 метра от терминала. Има навес по целия път, така че да не ви вали дъжда в дъждовния Берген.

 

3. Дати на наема

26/08/2019 - 01/09/2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => www.easyrentcars.com

 

5. Клас кола

Compact (Hyundai i20 или подобна). Бензин, автоматична скоростна кутия. Неограничени км.

 

6. Базова цена на ден

35 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, TP, TPL.

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Budget.

 

9. Размер на депозита. 

На гишето ми обясниха, че ще ми блокират няколкостотин евро по КК, но на практика ми блокираха само 100-ина евро за гориво.

 

10. Размер на самоучастието. 

~1000 евро за щета или кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Офисът не е малък и от общо 4 гишета работеха 2. Преди нас имаше един клиент, заради когото трябваше да изчакаме 10-ина минути. А след това и нашето обслужване отне приблизително 10 мин. Нямаше натрапчиво предлагане на застраховки. Само един въпрос с обяснение за самоучастието, за което съм отговорен.

Винаги правя резервациите така, че да има малък буфер при евентуално закъснение на самолета. Само че този път не само нямаше закъснение, но самолетът подрани, минахме супер бързо през граничния контрол и 45 минути пред посочения час бяхме цъфнали на гишето на Avis/Bugdet. Обясних, че сме малко подранили, помолих служителят да провери дали има свободна кола, ако не - ще изчакаме. А той, за моя изненада, каза "no problem" и почна да действа с документацията.

Тук за първи път ми се случи служител да ме попита за предпочитанията ми за автомобил - Toyota Yaris или VW Polo. И двамата с жена се спогледахме и казахме Яриса. Оказа се чудесно решение, защото получихме отличен хибриден автомобил, с който навъртяхме 1800 км със среден разход 4 л/100 км, а в допълнение пътните такси за екологичните автомобили са по-ниски. Така че това решение ни спести пари в иначе скъпарската Норвегия.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил на 39 хил. км. По колата имаше няколко забележки (само драскотини) и те не бяха отбелязани в протокола. Казах на служителя за тях, а той ги измери с линийка и каза, че са твърде малки и не ги броят за щети. Една от драскотините беше на покрива (?!) с дължина повече от педя, но и за не нея коментарът беше "no problem, go on". Културни различия може би.

 

14. Други

И вземането, и връщането бяха без проблеми.  При вземането имаше кратко обяснение на важните неща, ето ти ключовете и карай. На връщане - бърз оглед и разписан протокол (на таблет) без забележки. 

Разблокирането на сумата по картата беше в рамките на 3 дни. 

След 10 дни си дръпнаха автоматично парите за пътните такси. Документ за това така и не ми пратиха, но тъй като сумата беше повече от прилична, не съм се занимавал да им изисквам доказателства.

Коректни! Препоръчвам на 100%. Нямаше подводни камъни.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма 

SicilyByCar

 

2. Местоположение

летище Бари, Италия. Офисът е на терминала. Паркингът на колите им се намира на 500 метра от терминала. 

 

3. Дати на наема

09/10/2019 - 16/09/2019 - 7 пълни денонощия

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: rentalcars.com

 

5. Клас кола

Economy (VW Polo или подобна). Бензин, ръчна скоростна кутия. Неограничени км. Дадоха ни Dacia Sandero Stepway.

 

6. Базова цена на ден

Общо 145 лева (73 евро) за 7 дни, с включени застраховки, намалаващи самоучастието при кражба до 200 евро и ликвидиращи самоучастието при щета до 0. На място все пак решихме да доплатим за застраховка на стъкла, джанти, гуми, под и покрив на цена 55 евро за 7 дни.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, TP, TPL, застраховки, намалаващи самоучастието при кражба до 200 евро и ликвидиращи самоучастието при щета до 0. На място все пак решихме да доплатим за застраховка на стъкла, джанти, гуми, под и покрив на цена 55 евро за 7 дни. Единственото допълнително покритие, което спестихме, беше пътна помощ на цена от 21 евро за 7 дни.

 

9. Размер на депозита. 

200 евро, възстановени по сметка 2 дни след връщането на колата.

 

10. Размер на самоучастието. 

200 евро за кражба (за районите на Пулия и Кампания) и 0 евро за щета.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Wizz air MasterCard от ДСК.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

С цел избягване на евентуално забавяне от дълго чакане на опашка си бяхме купили опция Queue Jump за 20 лева, която се оказа излишна, тъй като нямаше други клиенти на двете гишета. Нямаше такива и на гишетата на големите компании, но пред Autovia/Ecovia, които (уж) излизаха най-евтино през rentalcars.com, висяха над 10 човека.

 

13. Състояние на автомобила. 

Dacia Sandero Stepway на 12 хил. км. Нямам досегашен опит с рентакар и по съвети от форума и други приятели започнах оглед за щети. Имаше няколко драскотини и те не бяха отбелязани в протокола. Служителят започна да ми обяснява нещо на италиански с добавени тук-там думи на английски, от които останах с извода, че са твърде малки и не ги броят за щети. След като видях, че трудно ще се разберем, пък все пак имам пълно покритие за всякакви щети, се реших да не губим повече от нашето ценно време и го оставих и него на мира.

 

14. Други

Връщането беше без проблеми.  Същият служител обиколи колата, без да я заглежда особено, погледна индикацията за горивото, записа километрите и подписа протокола без забележки. Депозитът беше разблокиран 2 дни след връщането на колата.

Обръщам внимание, че в сайта на rentalcars.com тази оферта не излизаше на първа страница, а можеше да бъде видяна след като избереш опция за показване на оферти само от тази компания. SicilyByCar няма много добри отзиви в нета (както между впрочем се оказа и за реномирани компании като Hertz, Avis и др.), но цената от около 10 евро/ден с включена пълна застраховка за почти нулево самоучастие, ме изкуши да рискувам и сега категорично не съжалявам.

Препоръчвам ползването на SicilyByCar!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Firefly

 

2. Местоположение

Летище Catania. Офисът им е извън терминала - идват и те вземат с шатъл.

 

3. Дати на наема

24/10/2019 - 28/10/2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта им

 

5. Клас кола

Fiat 500/ Fiat Panda или подобна. Бензин, ръчни скорости, неограничени километри.

 

6. Базова цена на ден

Мисля, че беше около 6-7€/ден / 114€ за 4 денонощия с пълната им застраховка

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Взехме пълната 

Въпреки, че имаме годишна застраховка от iCarhireinsurance, след врътките на Goldcar в Бари, решихме да не си разваляме почивката в Катания с италиански номера... Още повече, че полетът ни пристигаше късно и по тъмно нямаше как да се направи обстоен оглед на автомобила.

 

9. Размер на депозита. 

0€! Дори и за гориво не са ни блокирали.

 

10. Размер на самоучастието. 

0€, включително кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Visa Galaxy Credit на ДСК.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бяхме чели, че не отговарят на телефона и се бяхме подготвили психически за чакане. За наше учудване звъннаха сами на мъжа ми само 2 минуто след като слязохме от самолета и си включи телефона. Той беше попълнил предварително всички данни - включително номер на полет, шофьорска книжка и т.н., за да не губим време на гишето. Шатълът им дойде 10 минути след излизането ни от терминала. В офиса ни чакаха с готов договор. Помолихме за Fiat 500 - дадоха ни го. Взехме ключа и отпрашихме.

 

13. Състояние на автомобила. 

На 1 година и под 15000 км, пълен резервоар. Не го оглеждахме, тъй като бяхме с пълна застраховка, а и беше тъмно. На следващия ден на светло вече видяхме, че някой го беше обиколил от край до край с ключа. Имаше и други забележки по боята, които по никакъв начин нямаше да забележим в тъмното. Иначе супер симпатичен Fiat 500 1.2 бензин, със стъклен покрив. Купето беше чисто.

 

14. Други

Бяхме единствените им клиенти от този полет. Нямаше никакво мотане и бавене. Данните на шофьора бяха предварително попълнени, така че ни отне повече време да стигнем от терминала до офиса им, отколкото да си взмеме колата и да тръгнем.

 

Връщането също беше безпроблемно - не сме и очаквали друго при вземането на пълна застраховка - единствено провериха горивото. 

NB!!! - За разлика от повечето rent-a-car компании в Сичилия, пълната застраховка на Firefly сваля самоучастието до 0€ дори и при кражба! Не покрива единствено загуба на ключа. Не ни блокираха и пари за гориво - единствено наемната цена беше таксувана по картата. 

Има и една неприятна забележка - няма яснота относно политиката за отмяна на резервацията преди да я направиш. Чак след приключването ѝ разбираш, че при анулация има 30€ административна такса, която се прилага и при промяна на резервация, тъй като дефакто промяна няма, а има анулация на старата и създаване на нова резервация, така че преди да резервирате кола от тях, се уверете, че данните са коректни и няма да я отменяте или променяте.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

1. Фирма

Budget

 

2. Местоположение

Мадрид-летище Т1

 

3. Дати на наема

Два отделни наема за по 24 часа в края на октомври и началото на ноември.

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 

Едната резервация директно, втората през rentalcars

 

5. Клас кола

Икономичен

 

6. Базова цена на ден

45 евро

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно 

Да се има предвид, че предлагат автоматично опция, при пробег до 120км на ден, може да се върне без да се зарежда и се приспадат автоматично 14евро+ДДС, аз направих така първия път.

 

8. Допълнителна застраховка.

Бях им писал предварително, защото на сайта не пише колко е застраховката и взех с ексес  0 евро, но без да покриват стъкла и гуми за 16евро на ден. Ако се добавят и те, става 24.

 С посредниците за 1 ден няма много смисъл, защото 1-3 дни е минималната им тарифа и излизаше подобна сума.

 

9. Размер на депозита. 

300 евро, но в моя случай заради застраховката блокираха само депозит за гориво+цената на застраховката.

 

10. Размер на самоучастието. 

1300€

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Diners Club

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нормално бърза и ефективна.

 

13. Състояние на автомобила. 

 

Първият път вместо астра ми предложиха 7 местен ван автоматик, но го отказах. След това ми предложиха  Renault Kadjar на няколко хиляди км и с много екстри, някои от които дразнещи за мен. Постоянно пипкане на най-различни звукови сигнали и аларми не ми допада, но като цяло хубава кола.

 

Бяха един от малкото избори с неограничени километри. 

 

Връзка към мнение

1. Фирма

Autoreisen

 

2. Местоположение

Тенерифе северно летище и Фуертевентура летище

 

3. Дати на наема

Два отделни наема за по 3 и 4 дни в края на октомври и началото на ноември

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 

Директно

 

5. Клас кола

Икономичен - Сеат Ибиса и Ситроен С3

 

6. Базова цена на ден

Около 20 евро на ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно 

Вече имат опция за връщане до 2 часа по-късно без да се начислява цял един ден както правят всички компании. Примерно се взима в 10 сутринта и мога да я върна утре в 12 на обед и ще се плати само за 1 ден/24 часа, много добра опция!

 

8. Допълнителна застраховка.

Не, с ексес 0 са всички наеми. Предлагат допълнителна за по 2 евро на ден, за загуба на ключове, грешно гориво и разни подобни неща, които за мен са безсмислени.

 

9. Размер на депозита. 

Няма, плаща се с дебитна или кредитна карта, в брой не. Аз винаги съм плащал с дебитна.

 

10. Размер на самоучастието. 

 

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Diners Club

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нормално бърза и ефективна.

 

13. Състояние на автомобила. 

 

Ибисата беше доста добре, Ситроена не чак толкова, просто беше доста слаб мотора.

Връзка към мнение

1. Фирма

Cabreira Medina

 

2. Местоположение

Тенерифе - Пуерто де ла Крус

 

3. Дати на наема

31-1.11

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 

Директно

 

5. Клас кола

 

Кабриолет, Fiat 124 spyder

 

6. Базова цена на ден

45 евро  на ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно 

 

 

8. Допълнителна застраховка.

 

Не, с ексес 0 са всички наеми. 

 

9. Размер на депозита. 

 

Няма, плаща се с дебитна или кредитна карта.

 

10. Размер на самоучастието. 

 

 

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Diners Club

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нормално бърза и ефективна.

 

13. Състояние на автомобила. 

 

До последно не беше ясно, дали ще имат точно такава или подобна, звънях им 2 пъти доста преди деня на взимането на колата.

Бях решил, че ако нямат точно такава кола или по-хубава примерно 124 Абарт или 500 Абарт, няма да взимам нищо, понеже имаше вариант да ми дадат и Астра кабрио. 

За късмет имаха такава и я взех, всичко мина перфектно, останах много доволен от автомобила и състоянието му, беше на 60к км.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма 

Centauro

 

2. Местоположение

международно летище Малага, Испания. Офисът не е на терминала. За целта на излизане от терминал пристигащи, се оглеждате за представител на Сентауро. или му звъните по телефона. Излизате от сградата, тръгвате надясно, завивате пак надясно и стигате до Shuttle Bus Stop, където спират всички шатъли на рентал фирмите. Може да звъните на телефона в офиса (ако все още не сте го направили) и след малко идва микробус на спирка, който ви води в офиса след 5 минутно пътуване. 

 

3. Дати на наема

19/12/2019 - 28/12/2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Opodo.

 

5. Клас кола

От най-малките. Car code A (Fiat 500 or similar)

 

6. Базова цена на ден

5.70 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.(При вземането на колата ме таксуваха ме 53 евро, които при връщане на автомобила с пълен резервоар, бяха рефънднати след 2 работни дни.)

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Centauro.

 

9. Размер на депозита. 

1050 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1050 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеха 2 гишета в 9 ч. вечерта. Трябваше да изкакаме 15 минути да дойде нашият ред. Самото обслужване на гишето отне 5 минути. Само веднъж ми обясниха за допълнителна застраховка и ме попитаха дали я искам. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил Fiat 500 на 12 хиляди км. Имаше 3 забележки по броните, които бяха описани в протокола предварително. Аз не успях да направя добър оглед, защото беше тъмно и валеше. CentAuro имат в протокола шаблон с кръг с диаметър 5 см. За щети, които са по-малки от въпросния кръг не търсят сметка на клиента. Готино е да не мислиш за дребни щети. Ако попаднете в престрелка, дупките от куршуми няма да ви ги таксуват. 🙂

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми.  При вземането имаше кратко обяснение на важните неща, ето ти ключовете и карай. На връщане - бърз оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

 

1. Sixt

 

2. Летище Бове/Франция

 

3. Дати на наема 10-13 януари

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 

директно от сайта им

 

5. Клас кола 

най-евтината, но ми дадоха Сеат Леон комби на 6 хиляди и нещо километра.

 

6. Базова цена на ден

 

23 или 69 евро за 3 дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка, имах отделна на Rentalcover, не настояваха много да си правя при тях, само стандартните, проби

 

9. Размер на депозита. 

300 евро

 

10. Размер на самоучастието. 

не знам, мисля, че пак 300 евро

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

 

Виза, не приемат Дайнърс пробваха 

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

нямаше никой, минахме за няколко минути

 

13. Състояние на автомобила. 

 

отлично, имаше една чукната джанта и петно на задната броня

 

14. Други

 

Имат лимит 250км на ден, което за мен беше достатъчно. Леона беше с някакъв странен двигател, още като го карах усетих, че работи като термомелка и се оказа, че е с 3 цилиндъра -1.0 Т. Не бях срещал 3 цилиндъра в такъв клас кола, скоро очаквам и на голям клас да се монтира такова нещо. Поне беше много икономична.

На връщане я огледаха, казаха, че всичко е наред и че до 2-3 дни ще върнат депозита, което много ме учуди. Днес парите бяха налични, няма и 3 дни, понеже я върнах в понеделник вечерта.

При взимането изпращат мейл с отбелязаните забележки и целият договор, както и при  връщането.

 

Като цяло съм много доволен. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма - AutoVillage

 

2. Местоположение - Кипър, Ларнака, Arch Makariou III 24, Meneou, Larnaca 7000

 

3. Дати на наема - 25.09.2019 - 01.10.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой? - от сайта на фирмата

 

5. Клас кола - Compact. Дадоха ни 10 годишен Ситроен С4, с автоматична скоростна кутия.

 

6. Базова цена на ден - 3 Euro/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото. - пълно / пълно

 

8. Допълнителна застраховка. - Направихме в компанията, за сигурност поради обратното движение в Кипър, за щастие не се наложи да прибягваме до нея. 12 Euro/ден

 

9. Размер на депозита. - 100 Euro

 

10. Размер на самоучастието.  - 100 Euro

 

11. Тип карта оставена като гарант. - Дебитна карта Мастеркарт

 

12. Скорост на обслужване на гишето. - Бързо, получаването/връщането на колата е отдалечено от летището, използва се бус за трансфера (безплатно).

 

13. Състояние на автомобила. - Нормално амортизирано за 10 годишна кола, нямахме проблеми. Километраж 108970 км.

 

14. Други - Фирмата се държи от англичани, живеещи в Кипър. Бързо ни обслужиха, при кацането ни чакаха с бус на паркинга, и тъй като не ги намерихме там, те ни взеха от спирката на летището,

Малко странно ми беше първоначално, защото огледът на колата за щети се прави заедно с вас, вие показвате какво виждате, те го отбелязват на лист и се разписвате двамата. Получавате копие от копирна машина на този протокол.

Препоръчвам ги, цените им бяха без конкуренция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази фирма сме я използвали 2 пъти през 2019 г., на 2 различни места, но ще ги опиша в едно мнение, и ще ги разделя на различни редове под всяка точка.

1. Фирма - Centauro

 

2. Местоположение

Испания, Валенсия

Италия, Бергамо

 

3. Дати на наема

Испания: 23/04/2019 - 27/04/2019

Италия: 19/06/2019 - 24/06/2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

И двата пъти директно от сайта. Единият път няколко дена след моята резервация колата беше с над 5 евро по-евтина и направих безплатен отказ на предишната поръчка, платих наново. Парите бяха върнати след няма 3 дни.

 

5. Клас кола - и двата пъти съм резервирал клас А с 4 врати. Получихме:

Испания:  Шкода Фабия 1.0 със 75 к.с. 

Италия: Форд Фиеста 1.1 с 85 к.с.

 

6. Базова цена на ден

Испания: 3,03  Euro/ден

Италия: 11,74 Euro/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

И двата пъти при резервацията пишеше пълно/пълно, но получихме:

Испания: 85% пълен резервоар

Италия: 75% пълен

 

8. Допълнителна застраховка.

Испания: направихме пълна застраховка в компанията, цена 15 Euro/ден

Италия: Направихме външна застраховка през Worldwideinsure

 

9. Размер на депозита. 

Испания: Депозит само за горивото: 50,19 Euro, върнаха го бързо.

Италия: Депозит 1050 Euro за автомобила и 55,50 Euro за горивото. Освободиха ги веднага след връщане на колата, аз обаче ги видях след почти месец, поради проблем с моята банка.

 

10. Размер на самоучастието. 

Испания: без

Италия: 1050 Euro

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Credit Visa - и двата пъти

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бързо и двата пъти бяхме 2 на опашката.

 

13. Състояние на автомобила. 

Перфектно и двата пъти.

Испания:  Шкода Фабия 1.0 със 75 к.с.,  чисто нова на 1558 км, имаше камера за паркиране при заден ход. Малка мощност, на равен път се движи перфектно, на по-сериозно изкачване трябва да се сваля предавка, няма мощност.

Италия: Форд Фиеста 1.1 с 85 к.с. - базов модел, колата имаше само 3 драскотини, отразени в протокола, който получих.

 

14. Други

Колите не се взимат от летището, има бус с който транспортират от/до летище. Във формата за резервация има подробно описание, къде точно спира бусчето.

Документите, които разписах и двата пъти, ги получавах на хартия и на електронна поща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Фирма
    Alamo

2. Местоположение

    Los Angeles (LAX)

3. Дати на наема

    14.01-22.01

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

     autoslash.com>priceline.com

5. Клас кола

     Full size sedan

6. Базова цена на ден

    29$

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

     Не, ползвах такава от КК

9. Размер на депозита. 

    нямаше депозит

10. Размер на самоучастието. 

     не

11. Тип карта оставена като гарант. 
      
Виза Инфинит

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      без гише

13. Състояние на автомобила. 

       автомобил на 11к км, без забележки, аз си избрах Киа Оптима сред десетина автомобила .

14. Други

      Имаше по-евтини оферти от други фирми, избрах Аламо заради две прекрасни опции, които колкото по-скоро станат стандарт, толкова по-добре.

 

1)skip-the counter - онлайн се попълват всички необходими данни и избрани опции, системата генерира баркод , който показваш заедно с шоф.книжка на излизане от паркинга

 

2). сам си избираш автомобил : паркинга е разделен на зони за различните класове автомобили, отиваш на избраният от теб клас и си избираш сам автомобил, влизаш в него, палиш и на излизане от паркинга ти сверяват шоф.книжка , КК и данните от резервацията. Отнема буквално 5 минути целият процес, от слизането от шатъла до проверката на излизане от паркинга. 10/10

    
    Връщането отнема една минута, служителя прави бърз оглед, сканира вина на автомобила и ти разпечатва касов бон от мобилно устройство. 10/10

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.