Прескочи до съдържание

Ревюта на коли под наем


Препоръчани мнения

1. Фирма - Enterprise

 

2. Местоположение - летище Stansted 

 

3. Дати на наема - 24-26.01 = 2 дни

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

директно от тях

 

5. Клас кола - най-малката възможна 

 

6. Базова цена на ден - 33 паунда

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка. 

от друг застраховател

 

9. Размер на депозита.

200 паунда

10. Размер на самоучастието. 

 

1200 паунда макс

 

11. Тип карта оставена като гарант.  Дайнърс не мина, Виза

 

12. Скорост на обслужване на гишето.

- бързо

 

13. Състояние на автомобила. - 10/10 , 15 хиляди мили

 

14. Други

 

Без лимит на километрите, дадоха ми клио гт лайн с навигация. Доста икомична беше, имаше 3 ожулени джанти, които не бяха маркирани, уж не взимали пари  за джанти, но ги накарах да ги маркират.

 

Депозита се чудих, че не го виждам в движенията по картата и  след като звънях на ДСК днес ми казаха, че са го върнали още на 26.01 когато съм я върнал.

Напоследък все по-бързо връщат депозитите, дано не се промени тази тенденция.

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

1. Фирма 

AutoReisen

 

2. Местоположение

Тенерифе, летище юг

 

3. Дати на наема

13.02.2020 - 20.02.2020

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно в сайта на фирмата.

 

5. Клас кола

Economy (вторият клас по големина след мини)

 

6. Базова цена на ден

14 евро на ден.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

По принцип при резервацията политиката беше "пълно-пълно", но при взимането на колата тя беше с 1/2 резервоар и трябваше да я върнем със същото количество бензин. Това не беше някакъв особен проблем за нас.

 

8. Допълнителна застраховка.

Не, с ексес 0 са всички наеми. Предлагат допълнителна за по 2 евро на ден, за загуба на ключове, грешно гориво и разни подобни неща, които за мен са безсмислени.

 

9. Размер на депозита. 

0. Нямаше блокирана сума нито за самоучастие, нито за гориво.

 

10. Размер на самоучастието. 

0.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

-

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Офисът се намира на самия терминал на летището. Работеха 2 гишета и имаше хора преди нас и трябваше да почакаме 10-ина минути преди да дойде нашият ред. Самото обслужване на гишето  беше най-бързото, на което съм попадал. Отне не повече от 3 минути. Но причината, предполагам, е, че предварително бях направил чекирането на данните. Служителката само сравни данните, каза за горивото и ни връчи ключовете.

 

13. Състояние на автомобила. 

133 000 км, състоянието беше добро, със забележки. Сеат Ибиса, 5 врати, двигател 1,2. Драскотини тук-там на врати и брони, нищо фрапиращо. Интериорът на места си личеше, че е стар, но всичко си работеше. Като ходова част колата не беше в най-доброто си състояние - имаше вибрации от някое от колелата (може би небалансирана гума), а при леко натискане на спирачката се усещаше биене (може би крив барабан на спирачките). Двигателят с турбо беше изнадващо добър и икономичен. С 4 възрастни и 1 дете, колата ускоряваше отлично по нагорнищата на Тенерифе. И това съчетано с общ разход за цяла седмица от 5 л/100 км.

 

14. Други

Коректни! И взимането, и връщането беше без проблеми. При връщането на колата отново бяха рекордно бързи - нямаше оглед дори за нивото на горивото, само ме попитаха за номер на паркомястото. Питах ги да ми дадат приемо-предавателен протокол, но служителката просто махна с ръка и каза, че "няма нужда, вие не дължите нищо".

 

Полезни екстри, които са безплатни при AutoReisen са втори шофьор и детско столче(та). Ако сте с повече от едно дете, столчетата са в един бус, който стои отворен и клиентите си вземат това, което си харесат и колкото си харесат. Никаква отчетност.

 

С две думи - препоръчвам, ако цената ви устройва. 

Връзка към мнение

1. Фирма

Auto Europe. Резервирах от тях, но реално работят с местна фирма - Inter Rent и договорът за наем беше с Inter Rent

 

2. Местоположение

Летище Пунта Кана, Доминикана;  срещу изхода на летището

 

3. Дати на наема

23-30.01.2018

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Посредник (не мога да намеря дали беше rentalcars.com или economycarrental.com)

 

5. Клас кола

Economy

 

6. Базова цена на ден

17,80 USD

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно до пълно, но се оказва, че с колкото я вземеш, с толкова трябва да я върнеш.

 

8. Допълнителна застраховка

Външна, не са настоявали за тяхна

 

9. Размер на депозита

800 USD. По време на наема не съм проверявала за блокирана сума, но когато се прибрах в България след два дни, нямаше и помен от блокирана сума и не знам дали са я освободили веднага, или изобщо не са я блокирали.

 

10. Размер на самоучастието

600 USD

 

11. Тип карта оставена като гарант

Мастеркард кредит

 

12. Скорост на обслужване на гишето

Средна скорост, жената внимателно въвеждаше данни и не бързаше за никъде. Не беше много добре с английския.

 

13. Състояние на автомобила

Kia Picanto Таратайка. Стара кола, автоматик, хилаво двигателче 1, което се озорваше и на малки баирчета; много драскотини - отбелязаха част от тях, ние още половин час оглеждахме с фенерчета и отбелязахме още n на брой. Радиото започваше да пращи с включването на двигателя и изобщо не можеше да се изключи. Оплакахме се и жената от гишето се опита да го поправи, но като не можа, изтръгна радиото, след това и кабелите му и с усмивка посочи, че ни е решила проблема с шума. 

 

14. Други

За разлика от вземането връщането на колата беше с феноменална скорост. Огледът продължи около 7 секунди и включваше преглед дали горивото не е по-малко от това, с което сме я взели,  както и проба дали фаровете и чистачките работят. Разписаха, че всичко е ок. Нищо друго не са гледали, въпреки че нямахме зазстраховка към тях. Знаят си състоянието на колата. За мен беше изумително, че колата няма чистачка на задното стъкло.

Връзка към мнение

1. Фирма

Avis

 

2. Местоположение

Акаба, Йордания - взеха ни от летището и ни закараха до офиса им в центъра, където оправяхме документи; услугата не се заплаща

 

3. Дати на наема

10-13.03.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Rentalcars.com

 

5. Клас кола

Economy

 

6. Базова цена на ден

~26 евро 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно до пълно, след малко драми, които описвам по-долу, минахме на празно-празно

 

8. Допълнителна застраховка.

Външна

 

9. Размер на депозита

300 USD

 

10. Размер на самоучастието

650 USD

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Mastercard credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето

Средна

 

13. Състояние на автомобила

Добро състояние, но с много драскотини

 

14. Други

На летището не ни чакаше никой, въпреки че бях заявила дата, час и номер на полет и това фигурираше във ваучера ми. Оказа се, че от фирмата изобщо не знаят за моята резервация. Било им редовен проблем при резервации от Rentalcars.com. Служители на други фирми ни питаха коя компания чакаме и и няколко пъти им звъняха. След час и 15 минути висене дойде служител и ни закара в офиса им в центъра.  Обслужването не беше особено любезно - все пак бяхме три жени. Казаха, че нямат кола, каквато сме резервирали (малка, ръчни скорости) и ни дадоха доста по-едрото Рено Дъстър (Рено беше!), автоматик. Както се бяхме вкиснали, този ъпгрейд ни дойде много добре. Колата се оказа с празен резервоар, а чак третата бензиностанция, която намерихме, беше отворена по това време (22.30-23 ч.).

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Тъй като тази тема беше полезна за мен, реших да се регистрирам и да добавя и аз някое ревю.

 

1. Фирма

SicilyByCar

 

2. Местоположение

Италия, Сицилия, летище Каталия. Центърът за коли под наем, в който се намира и офисът на SicilyByCar, е на няколко минути пеш от летището.

 

3. Дати на наема

20.02.2020 - 01.03.2020

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

През rentalcars.com

 

5. Клас кола

Заявен Фиат 500L, дадоха ни Пежо 308 комби дизел, което е по-висок клас.

 

6. Базова цена на ден

322 лв за 10 дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

SicilyByCar имат оферти в rentalcars.com с пълна застраховка към SicilyByCar и 0 самоучастие - нещо, което много трудно се намира за Италия и Сицилия на тази цена. Застраховката не включва стъкла, гуми, джанти и под. Последната ни я предложиха на гишето срещу 79евро за целия период, но отказахме.

 

9. Размер на депозита.

200 евро. Възстановиха ги един ден след връщането.

 

10. Размер на самоучастието. 

0 за щети по автомобила; 0 за кражба, но ако бъде откраднат в Сицилия (или южните региони на Италия) самоучастието е 200евро.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Виза кредит на Уникредит Булбанк

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Центърът за коли под наем отваря в 8:00 сутринта, имаше чакащи хора, но отвориха три гишета и минахме веднага.

 

13. Състояние на автомобила. 

20 000км, в много добро състояние.

 

14. Други

Имаше забележки по автомобила, които не бяха описани в протокола, който ни дадоха на гишето. Извикахме служител да отбележи драскотини по едната джанта, които не бяха нанесени. Купето не сме оглеждали подробно, защото беше застраховано, но в последствие видяхме и по него забележки, които не бяха отбелязани. Така че трябва да се оглежда. Върнахме автомобила преди работно време, оставя се на паркинга и се пускат ключовете и документите в нещо като пощенски кутии. Върнаха ни депозита на следващия ден. Като цяло съм доволен, нямаше проблеми.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Фирма

Sixt

 

2. Местоположение

Испания, летище Аликанте. Гишето е вътре.

 

3. Дати на наема

23.02.2019-05.03.2019

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно на сайта на Sixt.

 

5. Клас кола

Клас ECMR - Опел Корса или подобен. Бяхме резервирали два броя, дадоха ни два броя Опел Корса.

 

6. Базова цена на ден

138 евро за 10 дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

Не, стандартните от Sixt.

 

9. Размер на депозита. 

300 евро.

 

10. Размер на самоучастието. 

750 евро за щети или кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Visa credit на Уникредит Булбанк.

Втората кола беше платена с дебитна карта, но на място нямаше наличност за депозита. Служителят въртя телефони и най-накрая ни разрешиха лице, което не е шофьора, да плати депозита, пак с дебитна карта, като вписаха данните и на двамата. Не ни взеха допълнителни такси за това. Все пак това е схема, на която не бих разчитал, че ще работи всеки път и навсякъде.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нямаше хора пред нас.

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добро, на 4000км.

 

14. Други

При вземането служителят на гишето си даде доста труд да звъни по телефона и да измисли схема как да вземем колата, след проблема с дебитната карта за втората кола. При връщането служителите също бяха много любезни, огледаха колите набързо и казаха, че всичко е наред. Доволен съм, нямаше проблеми.

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

1. Фирма

     Alamo

 

2. Местоположение

    Мексико , летище MEX ,T1

 

3. Дати на наема

     19.02.2020 , 10часов наем с цел посещение на Теотиуакан.

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

   Директно през Аламо , но на локалният домейн: alamo.com.mx

 

5. Клас кола

    Интермидиът , автоматик

 

6. Базова цена на ден

     41$ с включени всички допълнителни застраховки директно от Аламо.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

    Да , закупена директно от Аламо онлайн

 

9. Размер на депозита. 

     0

 

10. Размер на самоучастието. 
       
0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

         Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

        Бавна , гишето на летището е само с рекламни функции, служителя ви отвежда до паркинга през шосето, където е същинското гише и автопарка.

 

13. Състояние на автомобила. 

        Отлично , Тойота Корола на 23к км

 

14. Други

 

     Само  един служител говори английски , което наложи малко изчакване .За отбелязване е , че учудващо нямаха детски столчета за автомобил.

За пръв път наемам автомобил с пълна застраховка ( и то директно от доставчика), което ме накара да не огледам автомобила подробно , и не направих снимки и/или видео. При връщането беше констатирана драскотина на задният стоп , в моят конкретен случай без всякакви последствия заради пълната застраховка от тях. 6/10

Връзка към мнение

1. Фирма

     Авис 

 

2. Местоположение

    Колумбия, летище Меделин (MDE)

 

3. Дати на наема

    09.02-16.02.2020

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

    Директно от Авис

 

5. Клас кола

    Compact, automatic 

 

6. Базова цена на ден

   33$

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

  Пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

    Ползвах такава от КК

 

9. Размер на депозита. 

    0

 

10. Размер на самоучастието. 

    0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

      Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      Средна, нямаше хора пред мен, но служителя не знаеше английски и ползвахме Гугъл транслейт

 

13. Състояние на автомобила. 

      Добро , с леки драскотини , Нисан Тиида на 65к км


14.Други

     
 
Взимане/връщане на автомобила бяха абсолютно безпроблемни, изглежда имат само един служител, който въоръжен с таблет прави снимки на автомобила, показва документите и резервната гума, чудесно отношение..Никакви опити за продажба на допълнителни застраховки .Паркинга е точно срещу офиса на Авис в терминала. 
 Използвам възможността да похваля и централата на Авис - полета ми от Картахена  имаше обявено закъснение от 3 часа, звъннах на международният им номер да променят резервацията ми с новите часове  за взимане и връщане, веднага всичко беше отразено по профила ми. Целият разговор и изчакване едва ли отне и 5 минути... 9/10

Връзка към мнение

1. Фирма
Buchbinder

2. Местоположение

Летище Щутгарт

3. Дати на наема

02.09-07.09, 6 дена

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Auto Europe

5. Клас кола

Skoda Fabia Combi бензин ръчка

6. Базова цена на ден

25 евро на ден

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

     Ползвах външна застраховка

9. Размер на депозита. 

    1200 евро

10. Размер на самоучастието. 

     800 евро

11. Тип карта оставена като гарант. 
Кредитна карта Виза издадена от Експресбанк

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Беше късно вечерта и нямаше други хора на гишето

13. Състояние на автомобила. 

Нов, на по-малко от 20-хиляди. Доста от дребните щетите не бяха отбелязани

14. Други

 Това беше най-ниската оферта включваща двама шофьори и получих такова обслужване от човека на гишето. Изключително агресивно се опитваше да продаде застраховка, особено като видя, че единият от двамата шофьори присъстващи при предаването на автомобила е податлив на подобен рекет. Опитваше да ни убеди, че 800 евро не е размерът на самоучастието, а толкова таксуват на всяка щета. Уж, че ако има три драскотини ще ни таксуват 2400 евро. Което разбира се, е тотална лъжа и в крайна сметка не сме вземали тяхната застраховка.

Все пак връщането на колата беше безпроблемно.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

1. Фирма

https://www.saadatrent.com/english

2. Местоположение

Иран / Iran (Tehran) Летището

3. Дати на наема

15.04.2019 - 30.04.2019

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно през сайта на фирмата. Имат чат за уточняващи въпроси. Отговарят бързо.

5. Клас кола

Икономична - Samand LX - седан.

6. Базова цена на ден

21€ на ден / + 20 € за докарване до летището и 23€ за багажник на покрива. (Към днешна дата цената е 18€ на ден)

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно - нямахме възможност да намерим бензиностанция в Техеран и я върнахме с 1/2 пълен резервоар. Оставихме сумата за допълване при връщането на колата без оскъпяване.

8. Допълнителна застраховка.

Застраховката е включена в цената.

9. Размер на депозита. 

250€

10. Размер на самоучастието. 

няма

11. Тип карта оставена като гарант. 

не се оставя

12. Скорост на обслужване на гишето. 

бързо - на летището нямат гише, чака човек на изходите и после договора подписахме на кафето 

13. Състояние на автомобила. 

1-2 драскотини които отбелязахме в протокола / нов на 9000 км.

14. Други

Free Unlimited Mileage. Вътре е широка и в багажника се събират 3 куфара. Върнахме колата, огледаха я и ни върнаха депозита. През цялото пътуване си чатихме на What's up. Помагаха ни и с друга информация не само свързана с колата. Горещо ги препоръчвам.

1 hour ago, Guinness said:

Пиша в тази тема с уговорката, че ако не е подходяща, някой от админите може да премести въпроса ми. Та, той е следният: някой може ли да препоръча фирма за коли под наем в България, където евентуално да направят някаква отстъпка за магеланци. 😀

Аз мога да ти дам координати на такава дето цените са такива, че няма нужда от отстъпка. Ползвала съм ги 2 пъти и с излизане и до Гърция. Коректни са.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

1. Фирма 

EasyRent

 

2. Местоположение

летище Хийтроу, Великобритания. Офисът е извън терминалите. Трябва да се хване шатъл, който обикаля на определен интервал по разписание. В зависимост от терминала, на който пристигате номерът на автобуса е различен. Ваучерът за наема се показва на шофьора и се пътува без допълнително заплащане. Не съм ползвал шатъла, така че на въпроси за него не мога да отговоря.

 

3. Дати на наема

15-22 юли 2020

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => www.discovercars.com

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките. Дадоха ми Fiat 500.

 

6. Базова цена на ден

£19 /ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно/пълно.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, TP, TPL, Road Assistance.

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от EasyRent.

 

9. Размер на депозита. 

£1500, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

£1500 за щета или кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса имаше само 1 гише. Но освен него има 5 машини за самообслужване. Обработката на документите на гишето отне 5-10 минути. Опашка нямаше.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отлично Фиатче на 7 400 мили. По него имаше само една забележка на предната броня и една на джантите, които бяха предварително описани от менижъра. Отвътре беше чисто.

 

14. Други

Неограничен пробег.

Офисът се намира на приблизително 15 минути от терминалите на Хийтроу и при положение, че се чака автобус на интервал 30+ минути, оставете си добър буфер за получаване на колата.

Връщането на колата беше бързо и безпроблемно. Паркирах, извиках служител. Той огледа колата за 10-ина секунди, провери нивото на горивото и разписа протокола.

Депозитът по картата беше освободена на следващия работен ден след връщането на колата.

 

Коректни! Нямаше подводни камъни. Препоръчвам!

Връзка към мнение

1. Фирма

Goldcar.es

 

2. Местоположение

Лисабон - летището, Португалия.

 

3. Дати на наема

27.06.2020 - 04.07.2020

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

goldcar.es  с код за намаление от 20 % - DSCUENTOFTA20

 

5. Клас кола

Опел Corsa - Group CC

 

6. Базова цена на ден

28 евро за 7 дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

Не. Имам външна такава.

 

9. Размер на депозита.

1200 евро - възстановиха ги 3-4 дни след връщането на колата.

 

10. Размер на самоучастието. 

1200 евро, но не съм сигурен.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Комбинираната на Diners т.е. Мастеркард.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

15 мин.

 

13. Състояние на автомобила. 

30 000км, външно имаше забележки почти на всеки детайл, които бяха надлежно отбелязани от страна на Goldcar при получаването на колата.

 

14. Други

За пореден път се убеждавам, че впечатленията, респективно коректността им,  от Goldcar зависят почти изцяло от съответни им офис. В Испания и Португалия са отлични. В Италия - Сицилия, Катаня - също. В Пиза са ужасни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 

1. Фирма 

GreenMotion

 

2. Местоположение

летище Малпенса, Милано, Италия. Офисът не е на терминала. Има 5-минутно пътуване с бусче на фирмата от летището до техния офис. 

 

3. Дати на наема

08/08/2020 - 15/08/2020

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => discovercars.comwww.discovercars.com

 

5. Клас кола

От най-малките. Car code A (Fiat 500 or similar). На практика получих почти нов VW T-roc 1.6 diesel на 1400 км. Може би аз бях втория клиент.

 

6. Базова цена на ден

20.70 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

"Пълно-пълно" беше записано във ваучера, когато направих резервацията. На практика получихме кола с 5/8 резервоар и трябваше да я върнем със същото количество. Малко набутващо е, защото никога не може да уцелиш.  

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от GreenMotion. 

 

9. Размер на депозита. 

900 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1500 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеше 1 гише в 12 часа на обяд. Пред нас имаше само 1 клиент и трябваше да изкакаме 15 минути да дойде нашият ред. Самото обслужване на гишето отне 5 минути, но това се дължеше, защото бях направил online check-in предварително. Когато служителят трябваше да ми обясни за допълнителната застраховка, почна с думите "Вие имате 2 опции. Първата е да купите застраховка за ХХХ евро, която да покрива щети до ..... евро. Втората, да купите застраховка за УУУ евро, която покрива щети до .... евро." Той не обясни, че има и трета опция, която е въобще да не купувам застраховка от тях. Казах му, че имам външна застраховка и избирам третата опция. Беше некоректно от негова страна и някой новобранец като нищо ще се подхлъзне по наклонената плоскост при така представени факти. Иначе нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил VW T-roc 1.6 diesel на 1400 км.  Абсолютно никакви драскотини или други щети по автомобила.

 

14. Други

Неограничени км.

При връщането нямаше проблеми - бърз оглед за минутка и довиждане. Нямаше констатирани щети и заяждане, като предишния път, когато наемах от техния офис на летище Хийтроу .

Разблокирането на сумата по картата стана на следващия работен ден.

Извод: може да ползвате, но не се препоръчва за начинаещи в наемането на коли. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

1. Фирма

RecordGo

 

2. Местоположение

Летище ЕлПрат Барселона - офисът им е извън терминала, има бусче

 

3. Дати на наема

2020.10.12-18

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта им

 

5. Клас кола

Standart (Ford Fiesta or similar) според тяхната класация 

 

6. Базова цена на ден

Беше няколко евро на ден, но не помня точно.

С пълна застраховка 75,18€ за 7 дни, т.е. около 10 €/ден.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно, като искаха да им се представи бележка за последното зареждане от някоя от близките бензиностанции (има 3-4 в близост)

 

8. Допълнителна застраховка.

Не

 

9. Размер на депозита. 

Само за горивото (върнат доста бързо) - 70€

 

10. Размер на самоучастието. 

0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

МастърКард Голд (но мисля, че може дори дебитна)

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Имаше само един човек преди нас. Изчакахме няколко минути само. Като цяло бързо обслужване, информацията ми дойде в повече, но предполагам е добре за този, който не е прегледал всички условия.

 

13. Състояние на автомобила. 

Шкода Фажия на 50К км с няколко леки ужулвания и леко захабени седалки. Определено не летеше, но не сме имали проблеми.

 

14. Други

Според информацията от резервацията бусът им взема клиентите от Терминал1, но има и телефон за контакт.

Ние идвахме от града, спирката на рейса беше точно отпред и не мога да кажа за отиване до офиса.

Помолихме да ни закарат до Терминал2 като оставихме колата и всичко беше ОК (така че предполагам може и да ви вземат от там).

Лимитът е от 3000км, което беше повече от достатъчно за нас за 7 дни.

Трябваше да доплатим по 9€/ден за опцията за излизане от Испания.

Връщането беше бързо и лесно.

 

Общо наемът ни излезе около 135€ за 7дни, което включваше пълна застаховка и опция за излизане от Испания.

 

Като цена с пълна застаховка и голям лимит нямаше никаква конкуренция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

1. Фирма

    Dollar

 

2. Местоположение

  STT ( Американски Вирджински острови )

 

3. Дати на наема

    22.02-03.03.2021г

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

    Директно

 

5. Клас кола

    Compact SUV

 

6. Базова цена на ден

    50$ на ден без застраховка, ползвам допълнителна външна

 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

   пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

    Не

 

9. Размер на депозита. 

    200$ 

 

10. Размер на самоучастието. 

      не

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

     Виза Инфинит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 
     Бързо , 20$ бакшиш

 

13. Състояние на автомобила. 

   Ново-ново ,1177мили

14. Други

 

Процеса на взимане и връщане безпроблемен. Цената на резервацията е сравнително ниска (406$), но я направих по време на пика на пандемията. Във финалната сметка ме натовариха с 68$ незнайно за какво, дори Долар не успяха да ми отговорят за причините , защото офиса там бил независим франчазьор под тяхната шапка. Културно изчаках десет дни и си върнах надвзетата сума мигновено само след петминутен телефонен разговор с банката, издала картата ми за резервацията, благодаря Чейс - вие сте за пример !

 

Нисан Кикс

 

 

2CE05948-1417-4542-8C08-3E4AE51E588F.jpeg

BB2B4E11-CC59-4227-A2A8-99F2CD0341FE.jpeg

9EE0CA1F-BA8E-4224-93F4-A99FF9DB43A9.jpeg

91B1E1C6-000C-4479-932D-E029B474E744.jpeg

F9AB191A-B472-457A-9E54-63BC751A954A.jpeg

7592B18B-D163-4BD0-89F4-FC1AA073F8BD.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Мирослав Василев

1. Фирма

    Centrum-Rentacar 

 

2. Местоположение

    Централната гара на Варшава

 

3. Дати на наема

    22.07-23.07

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

    Директно през сайта.

 

5. Клас кола

    Economy (Fiat 500).

 

6. Базова цена на ден

    36 евро.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

    Пълно/пълно.

 

8. Допълнителна застраховка.

    Не.

 

9. Размер на депозита. 

    1000 злоти.

 

10. Размер на самоучастието. 

      Няма.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

       Приемат кредитни/дебитни - Visa Electron.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      Тъй, като гишето на гарата не им работи, заявихме колата да я докарат на паркинга до гарата и момчето беше точно навреме. Връщане също, беше напълно безпроблемно.

 

13. Състояние на автомобила. 

       Ново, колата беше 2019.

 

14. Други

      Леко бях скептичен за компанията, защото не получаваш имейл за потвърждение на резервацията, но пък отговоратят бързо на телефона и потвърдиха, че всичко е нормално с резервацията. Колата беше в отлично състояние, перфектна и за без това големия трафик на Варшава. Може да заявиш и навигация за 20 злоти на ден, а при резервиране за повече дни цената на наема пада. Депозита беше освободен веднага. Има възможност, за плащане само на част от наема при резервация, а другата част като вземеш колата, момчето носеше ПОС-терминал.

 

IMG-9ebb609d53fb2a215f96fd47ebe63422-V.jpg.747b4af65a454ad904ea04a01a98f694.jpg

IMG_20210723_083223.jpg.054a7dfdb66ac541f21f82c6464d26cc.jpg

IMG_20210723_075829.jpg.ae2d27a9e8398a65aa780eb53cb65649.jpg

IMG-53fc0aa7470023f60e0b98b6ba847618-V.jpg.cea5a2fc10cdd50502863bb6559caed2.jpg

 

🤣🤣🤣

 

IMG_20210723_070202.jpg.a26c2ac82c07ec4572c0f9fe3d0e67a0.jpg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 минути , nino каза:

@Мирослав Василев, а иначе хареса ли ти Фиата ? Возия, разход на гориво ?

За деня, успях да мина около 220-230 километра и средния разход, поне според борд компютъра беше 6,5/100.

 

За возията, не мога да кажа, че беше нещо уникално, аз и не съм очаквал, но лично мнение е че нормална за този вид кола, разбира се, колата не е бързо шофиране или да очакаваш да изкара окачване на Майбах 🙂.

 

За ускорението, с тези 69 коня (+ 2 вътре 🤣), беше прилично, максималната скорост, която вдигнах беше 140 и реших да не я задържам за дълго, защото просто колата не е правена за такава.

 

Трансмисията, беше полуавтоматик, тоест имаш изцяло автоматичен вариант, но можеш и да смение на полуавтоматик и ти да сменяш скоростите със скоростния лост.

 

fiat-dualogic-transmission-problems-2.jpg.c764ea5a931d9ea34c866d2ab7d3695b.jpg

 

Ако трябва да дам, крайна оценка ще бъде 9/10, просто това ми е една от любимите коли и бая дълго време чаках, да мога да я покарам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Фирма
CampEasy Iceland

2. Местоположение

Keflavik (shuttle от летището)

3. Дати на наема

04.07.2021 - 11.07.2021

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта на компанията

5. Клас кола

Campervan - Easy Small

6. Базова цена на ден

153€/ден след отстъпка за7+ дни

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

22 € / ден

 

Super CDW - 0 ISK
Gravel Insurance - 0 ISK
Sand and Ash Insurance - 0 ISK
Tire Insurance - 0 ISK
Theft Insurance - 0 ISK

Removes CDW limitations:  Wheel, Springs, Batteries, Electrical, Glass, Chassis, Suspension, Gearbox, Drivetrain, Cylinders freezing, Engine burnout, Underside, Luggage Rack, Roof, and more.

The best option for a care-free camper trip in Iceland.
 

9. Размер на депозита. 

0

10. Размер на самоучастието. 

0

11. Тип карта оставена като гарант. 
Diners Club Classic

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Много бързо. Взеха ни от хотела в уречения час (8:30), минаха да вземат още една двойка и ни закараха в офиса. Към 9:15 вече бяхме натоварили завивки, възглавници, багажи и тръгвахме

13. Състояние на автомобила. 

7/10 - Nissan 200NV, който беше рекламиран като 0-2 години, но се оказа на почти 3 (октомври 2018).

14. Други

Campervan-ът беше базов модел, с отопление Webasto, мивка, прибори и посуда, газов котлон, разгъваем диван. Дадоха ни сгъваема маса и столове без допълнително заплащане. Завивки, възглавници, чарашфи - снежно бели и безупречно чисти. Посудата включваше всичко необходимо - тенджера, тиган, чайник, чаши, чинии, прибори, тирбушон, отварачка за консерви, газов котлон. Сгъваемият диван беше относително удобен. Хладилникът също беше на ниво, дори се наложи да го намалим, за да не замръзват продуктите.

 

Обслужващият персонал беше услужлив, говореха перфектен английски. Без проблем ни refund-наха стойността на Camping картата, която бяхме платили и от която се отказахме, за да сме по-гъвкъви в използването на къмпинги. Също без проблем възстановиха и стойността на допълнителната бутилка газ, която взехме и не използвахме.

 

Сега минусите...

Ванът беше почти 3-годишен, въпреки, че беше рекламиран и таксуван като 0 до 2-годишен (над 2-годишните бяха с 20 € / ден по-евтини), но не сме повдигали въпроса. Гумите обаче бяха по всяко вероятност оригиналните, с които е дошъл ванът през 2018 (това беше и годината на производството им) и бяха тотално износени. Оказаха се крайно неподходящи за хлъзгавите, кални планински пътища без каквито и да било мантинели. За съжаление го забелязахме твърде късно - след като бяхме тръгнали. В последствие се наложи мъжът ми да кара с повишено внимание по някои участъци, тъй като ванът поднасяше. 

 

При получаване на вана, на място се оказа, че фирмата го почиства само външно, а наше задължение е да го изчистим отвътре. За съжаление, това не беше упоменато предварително и ни поставиха пред свършен факт. Глобата,  в случай, че не почистим интериора, беше 5000 ISK (около 70 лв), което при наемна цена от 175€ на ден, включително пълната застраховка, не ни се понрави. Наемали сме коли на почти всеки континент, като никога наемната цена не е била толкова висока и въпреки това никой никога не е изисквал от нас по време на ваканцията си, да отделяме време, за да си "играем" на автомивка и то без наличието на парцали и почистващи препарати! 

 

Като изключим обаче тези забележки, исландското ни приключение беше невероятно!

 

IMG_7091.JPG

 

IMG_9342.jpg

 

IMG_9343.jpg

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Мирослав Василев каза:

Ако трябва да дам, крайна оценка ще бъде 9/10, просто това ми е една от любимите коли и бая дълго време чаках, да мога да я покарам

Благодаря ти за отговора. И на мен много ми харесва, Мисля че Фиат 500 е най-италианската кола за всички времена. Мечтая си да обиколя района на Бари с такава, но при малко по-спокойни времена, че последно време все ми се падат Опел Корси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

1. Фирма 

https://www.bestchoicezante.com/

 

2. Местоположение

летище Закинтос-Гърция

 

3. Дати на наема

11/08/2020 - 15/08/2020, 5 дни-150 евро

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

директно https://www.bestchoicezante.com/

 

5. Клас кола

От най-малките.  Получих нов хюндай и20 на 8к км

 

6. Базова цена на ден

30 евро/ден без блокажи по карти, плщане в кеш на място и с пълна застраховка.

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

"Пълно-пълно"

 

8. Допълнителна застраховка.

Пълна застраховка без самооучастие.

 

Колата беше нова, голяма като за Закинтос, но както винаго много слаба. На места се налага да се слага 1-а с включен климатик.

 

Процеса за взимане и връщане беше супер бърз, много съм доволен, на взимане едно момиче ни чакаше, на връщане се оставят ключовете в колата.

 

6FBF23C6-B8F7-434A-A0F7-E35990FB8519.jpeg.e2e2fef1a7fec8b4c06a90e9507de5c5.jpegC9C0E487-FFBD-49B5-9031-DB71AD71A7F7.jpeg.0743b7912c496083d3c1963b303a8f29.jpeg

 

 

 

@stanislavpp12. Скорост на обслужване на гишето. 
     Бързо , 20$ бакшиш

 

Остави ме в шок, не бях чувал и за такъв бакшиш и хем  не е съвсем сивмоличен.

 

Връзка към мнение

1 Фирма - Europcar 

 

2. Местоположение - Paphos Airport

 

3. Дати на наема - 15,07,2021-22,07,2021

 

4,  През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?       https://www.cyprus-car.com/

 

5. Клас кола

От най-малките.  Получих нов хюндай и10 на 78000 км

 

 

6. Базова цена на ден

22 евро/ден 250E депозит , плащане в кеш на място без допълнителна застраховка.

 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

"Пълно-пълно"

 

8. Допълнителна застраховка. Не съм правил

 

9. Размер на депозита. 

250 Е , днес го върнаха по картата

10. Размер на самоучастието. 

250 Е

11. Тип карта оставена като гарант. 
Master Сard Credit RBB

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Много бързо. Чакаха ни с табела на летището , подписахме договор , взеха си депозита , На връщане оставихме колата на паркинга на Europcar . ключовете на стелката

13. Състояние на автомобила. 

5/10 -  Малко скърцаха накладките , но за тази цена нямам забележки.

14. Други

Още на 5-6 км. успях да изкривя леко таса на едното колело , не са ми удържали пари от депозита. Момчето което ни чакаше беше Българин , остави си телефона за контакти , не сме му звъняли , при интерес мога да оставя телефона на лична.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 24.07.2021 г. в 16:42, chandni каза:

Сега минусите...

Ванът беше почти 3-годишен, въпреки, че беше рекламиран и таксуван като 0 до 2-годишен (над 2-годишните бяха с 20 € / ден по-евтини), но не сме повдигали въпроса. Гумите обаче бяха по всяко вероятност оригиналните, с които е дошъл ванът през 2018 (това беше и годината на производството им) и бяха тотално износени. Оказаха се крайно неподходящи за хлъзгавите, кални планински пътища без каквито и да било мантинели. За съжаление го забелязахме твърде късно - след като бяхме тръгнали. В последствие се наложи мъжът ми да кара с повишено внимание по някои участъци, тъй като ванът поднасяше. 

 

При получаване на вана, на място се оказа, че фирмата го почиства само външно, а наше задължение е да го изчистим отвътре. За съжаление, това не беше упоменато предварително и ни поставиха пред свършен факт. Глобата,  в случай, че не почистим интериора, беше 5000 ISK (около 70 лв), което при наемна цена от 175€ на ден, включително пълната застраховка, не ни се понрави. Наемали сме коли на почти всеки континент, като никога наемната цена не е била толкова висока и въпреки това никой никога не е изисквал от нас по време на ваканцията си, да отделяме време, за да си "играем" на автомивка и то без наличието на парцали и почистващи препарати! 

 

След като мъжът ми остави ревюта в Google и Trustpilot, към тях беше написан отговор от мениджъра на компанията, който се извини за недоразумението с почистването - оказа се, че единственото, което се е изисквало от нас, е да си оберем нашите вещи и да не оставяме отпадъци във вана, както и да приберем завивките обратно в торбата, в която ги получихме, но не и да почистваме. Освен това призна вина и за това, че ванът действително не принадлежи в посочената категория от 0 до 2-годишни, че в момента оправя сайта, така че единствено 0 до 2-годишните да останат в категорията НОВИ и ни възстановиха разликата в цената. 

 

Относно гумите призна, че са недопустими и съм сигурна, че няма да повторят тази грешка. Чест му прави, че съвсем почтенно написа всичко това в публичното пространство без да шикалкави, без да се опитва да се свързва с нас и да ни преложи refund срещу изтриване или промяна на ревюто. Изключително мъжка постъпка, достойна за уважение! Препоръчвам горещо компанията!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

1. Фирма 

Centauro

 

2. Местоположение

международно летище Малага, Испания. Офисът не е на терминала. Излизате от сградата на Пристигащи, тръгвате наляво и следвате табелите за Shuttle Bus Stop, където спират всички шатъли на рентал фирмите. Може да звъните на телефона в офиса (ако все още не сте го направили) и след малко идва микробус на спирка, който ви води в офиса след 5 минутно пътуване. 

 

3. Дати на наема

20/12/2021 - 29/12/2021

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Qeeq.com.

 

5. Клас кола

От най-малките. Car code A (Fiat 500 or similar)

 

6. Базова цена на ден

5.30 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси. (При вземането на колата ме таксуваха 57 евро за гориво, които при връщане на автомобила с пълен резервоар, бяха рефънднати след 2 работни дни.)

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Centauro.

 

9. Размер на депозита. 

1050 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1050 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеха 2 гишета в 9 ч. вечерта. Това беше най-бързото получаване на кола в живота ми. Всичко отне 1 минута, тъй като вече имаха данните ми. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил Kia Picanto на 17 хил. км. Приятно очарован останах от двигателчето (1,0 литра с турбо), което дърпаше без проблем на магистралата със 120 км/ч с вкл. климатик, с двама възрастни и едно дете и багаж. Единствено ми липсваше опцията Cruise control, но се преживява. Имаше 5 забележки по броните, които бяха описани в протокола предварително. Аз не успях да направя оглед, защото беше тъмно. CentAuro имат в протокола шаблон с кръг с диаметър 5 см. За щети, които са по-малки от въпросния кръг не търсят сметка на клиента. 

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

Това е вторият път, когато използвам Centaro в Малага. И вземането, и връщането бяха без проблеми. При вземането имаше кратко обяснение на важните неща, ето ти ключовете и карай. На връщане - бърз едноминутен оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

1. Фирма

    Chilean rent a car

2. Местоположение

  PMC Airport , офиса се намира в летището , а паркинга отвън пред терминала на едноминутно пешеходно разстояние

3. Дати на наема

 15.11-19.11.2021г

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

  Директно през уебсайта на фирмата, любопитно че ден преди наема изчезнаха всички оферти от посредническите сайтове.

5. Клас кола

   Compact cross SUV

6. Базова цена на ден

  42$/ден 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

  Пълно - пълно

8. Допълнителна застраховка.

   Не, ползвам външна такива от КК

9. Размер на депозита. 

   700 000 CLP

10. Размер на самоучастието. 

    700 000 CLP

11. Тип карта оставена като гарант. 

     Visa Infinite

12. Скорост на обслужване на гишето. 

     Средно , завален испански срещу нулев английски , арбитър Гугъл транслейт, много усмивки, симпатична мома зад гишето 

13. Състояние на автомобила. 
     
Чудесно

 

14. Други

   За пръв път се качвам на китайски СУВ , дано да е за последен . Интериор и екстериор добре, техника недобре - муден двигател, липса на ускорение при противонаклони, ръчна кутия, модел и марка Chery Tiggo 2, багажник йок

 

! Много коректни, бързо взимане и още по-бързо връщане , огледи от страната на фирмата съвсем лежерни. Препоръчвам ги като максимално коректни, онлайн през брокерите излизат и като United cars/ Chilean .”Убави” хора.

 

 

 

A3AABE9C-C40F-44A8-A182-6E41CDEC4444.jpeg

D80AE18E-3237-4559-84B5-A51D313AA5DA.jpeg

C7F93E2A-9265-4DE7-9D23-B812396E3574.jpeg

3A5D2390-A1BA-4862-B8C4-075108A6BAAB.jpeg

86BEB7D9-8C9D-46AA-8B80-25BF9D751158.jpeg

8D822575-B2D2-40A9-A02E-3DB9BEC2F89A.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.