Прескочи до съдържание

Ревюта на коли под наем


Препоръчани мнения

понеже  напоследък наемах няколко пъти, да напиша ревю ако е от полза на някого

1. Фирма Localiza (www.localiza.com)

 

2. Местоположение Belo Horizonte, Centro (близо до нас, иначе летището е по-вероятното място да ви трябва, офиса също работи около празници, като коледа и карнавала)

 

3. Дати на наема няколко пъти, 25.12, 05,02, 10.02, 27.02

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой? директно от сайта на фирмата, дават 15% отстъпка с линк https://www.localiza.com/brasil/pt-br/ofertas/vivo-valoriza-platinum?open_internal=0

 

5. Клас кола група В, компактна с климатик, доста често ъпгрейдват до CE. Ако не ви ъпгрейднат, може да си поискате и обикновено става, или може би мен  ме познават 🙂

 

6. Базова цена на ден R$79 

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно - пълно, понякога ако не са я върнали пълна отчитат колко е и трябва да я върнете горе-долу същото

8. Допълнителна застраховка.

 

9. Размер на депозита. ако вземете пълна застраховка няма депозит, просто плащате всичко при вземането на колата и толкова.

 

10. Размер на самоучастието.  R$4000 ако нямаш пълна застраховка, ако имаш - excess-ът не отпада при кражба и въобще пълна липса на колата, това е особеност. Иначе не се плаща нищо заповреди и пр.

 

11. Тип карта оставена като гарант.  каквато и да е, дори Револют става. Ако си с пълна застраховка няма значение, ако не си, блокират някаква сума, но просто трябва картата да минава като кредитна, цъкаш на ПОС терминала (може и от телефона) и толкова, никой не гледа каква е картата. Просто трябва да минава като кредитна.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. доста бързо. По принцип фирмата и дигитализирано обслужване през приложението, за което трябва да си си качил шоф. книжка в приложението и направо се появяваш в гаража и взимаш ключа, но този конкретен офис не го поддържа това.

 

13. Състояние на автомобила. отлично, почти като нов

 

14. Други

Има една особеност - в Бразилия няма задължителна застр. Гр. отговорност. Трябва да се добави изрично ("proteçao para avarias em outros carros"). Нещо повече, ако ползвате застраховка към кредитна карта, в този случай отоворността към трети лица не се включва към нея и трябва да си я добавите при резервацията, това изрично го пише. Не съм сигурен дали е включена, ако имате външна застраховка. 

Освен това си отговорен за чистотата на колата, може при резервацията да си платиш за измиването (

Ако сте записани в програмата за лоялност на Локализа имате право на 3 часа допълнителни безплатно, а не само един, както е обикновено. Не съм сигурен доколко е лесно да си член на програмата без CPF (бразилски ЕГН), но може да се пробва.

Глобите идват във фирмата и тя ги плаща с кредитната карта, която сте дали. Няма допълнителна такса и няма да се занимавате с нищо. Ако сте си блокирали картата вече, ще ви пратят сметка и ще ви търсят.

 

 

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

1. Фирма

https://www.recordrentacar.com/

2. Местоположение

До летището в Атина

3. Дати на наема

29.02-03.03.204

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно от сайта им, че имат допълнителна отстъпка.

5. Клас кола

Vehicle group
EDMR
Opel Corsa

6. Базова цена на ден

Не знам точно - 5-6Е

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно

8. Допълнителна застраховка.

Общата цена излезе 57,79€ за 4 дни. Което е малко под 15Е на ден с пълна застраховка от фирмата.

9. Размер на депозита. 

80Е отблокиран след 3 дни.

10. Размер на самоучастието. 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Кредитна Мастъркард Голд от Уникредит

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Не съм чакал, защото нямаше други хора. Всичко стана за 5мин.

13. Състояние на автомобила. 

Много добро. Дадоха ми Фиат 500Х. Не знам каква категория се води точно. Може би една идея по-голяма от запазената.

Да кажем, че колата не беше идеално чиста.

Може би имаше 2-3 малки ожулвания, но така или иначе не ги гледах, защото съм с пълна застраховка. Въпреки това служителката дойде и ми ги показа, защото така било по протокол.

14. Други

Бус те взема и връща от паркинга на летището и те кара за 5мин до офиса им. Може би имах късмет, но и двата пъти не се наложи да чакам 🙂

Изключително ниска цена според мен - под 15Е на ден с пълна застраховка от самата фирма. Но все пак бях тотално извън сезона.

Използвал съм ги в Испания преди години, за където @Alexander знам, че и сега ги препоръчва.

Миналото лято един колега ги беше ползвал в Катания и също му бяха дали много добра цена като за топ сезон.

Явно полека са започнали експанзия в Италия и Гърция.

Силно препоръчвам 🙂

 

Оценка: 9.5/10

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 1.03.2024 г. в 11:54, stanislavpp каза:

Кои други компании сте ползвали в Малага за сравнение?

Всъщност не съм ползвал други фирми и наистина нямам база за сравнение. Но от опита на мои приятели с различни фирми (европейски) и многото "подводни камъни", които има в договорите - с гориво, застраховки, обезщетения ...  а и почти всички искат депозит или самоучастие при застраховката. Тук нямаше нищо подобно, всичко стана бързо и безпроблемно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 .1 Фирма

Cabrera Medina, но реално работят със CICAR и трябваше да я вземем от CICAR.

 

2. Местоположение

Летище Тенерифе юг (TFS), Испания

 

3. Дати на наема

22-29.03.2024

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно през сайта на фирмата.ttps://car-hire.ryanair.com

 

5. Клас кола

Най-малката - клас А, фиат 500 (или подобна).

 

6. Базова цена на ден

36€

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

половин/половин. Доколкото помня, на сайта пишеше пълно/пълно, но на летището ми казаха, че не работят по този начин.

 

8. Допълнителна застраховка.

Идва с пълна застраховка.

 

9. Размер на депозита. 

Взеха 18€ отгоре за горивото с уговорката, че ако върна колата с нужното количество гориво, парите ще ми бъдат върнати по картата.

 

10. Размер на самоучастието. 

0.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Платих с дебитна Visa.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В интернет четох оплаквания за големи опашки и чакане за CICAR, но явно имахме късмет. Чакахме малко и ни обслужиха бързичко, може би в рамките на 5 минути.

 

13. Състояние на автомобила. 

Дадоха ни Фиат 500 на 34000км. Изглеждаше окей като състояние. Нямаше парктроник, но пък явно имаше hill assist (който на леките наклони не работеше добре, но на големите държеше стабилно).

 

14. Други

 

Пишеше, че резервоарът е наполовина, но реално беше на деление и половина от 4. Върнахме я точно на деление на половина. Връщането също беше бързо.

Оставихме колата в петък, а депозитът за горивото беше по картата в понеделник.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току-що се регистрирах в сайта. Напоследък често взимам rent a car и бих искал да оставям впечатленията си, още повече, че например отзиви за Прага няма. Но не виждам откъде да започна. Моля за помощ - извинете новобранщината ми

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 31 минути , Весотод каза:

Току-що се регистрирах в сайта. Напоследък често взимам rent a car и бих искал да оставям впечатленията си, още повече, че например отзиви за Прага няма. Но не виждам откъде да започна. Моля за помощ - извинете новобранщината ми

Отиваш в началото на темата. Четеш първото мнение. Там има ясни инструкции 😉

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма

dollaruae.ae

2. Местоположение

Дубай

3. Дати на наема

02.04.2024 - 06.04.2024

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

През сайта 

5. Клас кола

най-евтин и икономичен клас

6. Базова цена на ден

Rental Charge ( 4 day(s) x 77.00 AED ) общо 308 AED

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно - пълно /имаше 1 паднала черта, върнахме я по същия начин/

8. Допълнителна застраховка.

SCDW Charge ( 4 day(s) x 35.00 ) 140.00АЕD

9. Размер на депозита. 

1000AED, беше обявено 1500 AED/ако платиш с редитна/ и  3000AED /с дебитна/

10. Размер на самоучастието. 

Платихме SCDW и нямаме самоучастие

11. Тип карта оставена като гарант. 

Кредитна

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Около 10 мин

13. Състояние на автомобила. 

3 забележки, които описахме при приемането. Изчистена перфектно, в отличен вин

14. Други

Бяха ни ъпгрейднали с toyota yariss седан

 

Доволни сме, да видим дали ще освободят депозита след 14 дни 🙂

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Едно малко по-различно ревю на много бюджетен наем на кемпер (Благодарности на @darinamarinova, която беше споделила тази оферта в друга тема)

 

1. Фирма

Roadsurfer

2. Местоположение

взет от Германия, върнат в Белгия

3. Дати на наема

12.04.2024 - 19.04.2024

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

през посредник - Movacar

5. Клас кола

Кемпер (бус), Road house 

6. Базова цена на ден

фиксирана цена от 99 за целия период

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно + AdBlue пълно/пълно

8. Допълнителна застраховка.

10.9€/ден през посредника (покрива самоучастието)

9. Размер на депозита. 

800

10. Размер на самоучастието. 

1500

11. Тип карта оставена като гарант. 

Кредитна 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

10 минути

13. Състояние на автомобила. 

Fiat Ducato Bürstner Eliseo на 1 година/40хил. км.

без видими щети, в договора имаше отбелязани общо 8 драскотини отвън и вътре, които бяха трудно забележими

външно не беше минавал през автомивка, имаше прах по предницата, но като цяло чист; вътрешно без забележки

14. Други

Накратко за посредника Movacar - предлагат наем на автомобили и кемпери за 1€/100€ при условието, че ги взимаш от т.А и го връщаш в т.Б, т.е осъществяваш трансфер, като така спестяват разходи за трансфер на рент компаниите. Има два вида наем:

  • 1 - за 1/2/3/4 дни в зависимост от разстоянието на трансфера, ограничени километри (обикновено ок. 150км над трансфера, над това се плащат), включен 1 резервоар гориво
  • 100 (от който се възползвахме) - за 1 седмица, неограничени километри, не е включено гориво

Особености:

  • тъй като кемеперът идва с допълнително оборудване и функционалности е много важно да се провери дали всичко е налично и работи когато се взима
  • може да се вземе в 15 или 16 часа и се връща в 10 или 11 часа

Плюсове:

  • бързо обслужване при взимането, получихме подарък - платнена торбичка с два малки пакета кафе, кутия чай, репелент за насекоми Аутан, брандирана малка покривка като за пикник, карти за игра и списание
  • връщането също беше безпроблемно - въпреки, че закъсняхме, а е изрично упомената такса от 50евро/час при просрочване на наема, не ни таксуваха. Без да имаме застраховка, момчето огледа всичко за 1-2 минути, а депозитът беше върнат след по-малко от 10 минути.
  • имаше две големи газови бутилки, които се използват за готвене и отопление, които не трябва да се пълнят преди да бъде върнат кемпера

Минус (който отива към плюс 🙂)

  • Бяхме си поръчали два спални комплекта (29 всеки), които включват възглавница с калъфка, олекотена завивка с чаршаф и долен чаршаф за матрака. Наравихме грешка, че не проверихме всичко в детайли и чак вечерта установихме, че вместо долен са ни дали 3 калъфки. Писах им с идеята да не ни таксуват, че липса част от оборудването, но в допълнение се извиниха и ни пратиха ваучер за 1 спален комплект валиден 1 година.

7dd20756-d4d4-47e8-8855-10603291bdb6.jpg.9e5bd9cb5cf12520b8487b342e1568af.jpg

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.