Прескочи до съдържание

Ревюта на коли под наем


Препоръчани мнения

1. Фирма 

Carwiz

 

2. Местоположение

летище Гданск, Полша. Офисът е на терминала, в самата сграда на летището.

 

3. Дати на наема

27/05/2023 - 04/06/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => EnjoyTravel

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките.

 

6. Базова цена на ден

10 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. На практика ми дадоха колата с 1/2 резервоар. Тук направих една грешка, че излязох от паркинга без да се върна до офиса, за да впишат правилното количество в протокола. Писах им вечерта на имейла с прикачени снимки, те ми отговориха на следващия ден с извинение и потвърждение, че ще трябва да върна колата с половин резервоар.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Carwiz.

 

9. Размер на депозита. 

1100 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1100 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса имаше 1 гише и в 12 ч. по обяд нямаше нито един служител. Още едни клиент чакаше преди мен. Постояхме си с него 30-40 минути докато се върне служителят от обедната почивка. За 15-ина минути обработиха първия клиент. Още толкова за мен и така, неусетно изгубихме един час от почивката си. Само един път ме попитаха дали искам да си купя допълнителна застраховка. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти. 

 

13. Състояние на автомобила. 

Получих отличен автомобил Toyota Yaris на 1100 км. На практика чисто нова кола, чиста отвътре, с никакви значими следи отвън. Имаше няколко драскотинки и ожулвания по броните, които се забелязваха с въображение. Огледахме колата заедно с втори служител, който междувременно и той се беше върнал от обедната си почивка.

 

14. Други

Коректни!

Неограничени км.

При връщането отново имаше изненада. В неделя в 17:30 офисът беше пуст. Докато си оправяхме багажа на летището, хвърляхме по едно око на офиса, но 30-ина минути така и служител не се появи. Затова пуснах ключа в кутията за връщане. Написах им един имейл къде съм паркирал колата и че съм оставил ключа в кутията. Разблокирането на сумата по картата беше сравнително бързо - след два работни дни.

 

С две думи - добра компания, но ако бързате и нямате време за губене на летището, и искате задължително да получите приемо-предавателен протокол, може би  трябва да се огледате за друга компания.

Връзка към мнение

1. Фирма

 kionrhodes.com

2. Местоположение

"Free Delivery to Port, Airport or Hotel"

Иначе офисът им е на адрес Leof. Kallitheas 68, Faliraki, Rhodes

3. Дати на наема

 27 юни - 01 юли 2023

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 Директно в сайта на фирмата.

5. Клас кола

 Nissan Micra

6. Базова цена на ден

 30 EURO

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

 "return with the same fuel that was taken"

8. Допълнителна застраховка.

 Не.

"In the price is included The All Inclusive Package: 100% Full Insurance F.D.W Super Cover, 24h Service, Unlimited KM, Free Delivery to Port, Airport or Hotel, No deposit, No Credit Card, No Excess, No Guarantees, No Reservation Deposit Needed, Cash At The Delivery Date Accepted, Fuel Policy (Same to Same), Free Additional Driver, Free Baby Seats and No Hidden Costs !"

9. Размер на депозита. 

 0

10. Размер на самоучастието. 

 0

11. Тип карта оставена като гарант. 

 Не се оставя карта. Плащане в брой при получаване.

12. Скорост на обслужване на гишето. 

 Чакаха ме с табела с името ми на фери терминала за получаване

и се уговорихме кога ще им върна колата на летището.

13. Състояние на автомобила. 

 107000km

14. Други

-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Фирма 

Carwiz

 

2. Местоположение

летище Вроцлав, Полша. Офисът е на терминала, в самата сграда на летището.

 

3. Дати на наема

7/07/2023 - 10/07/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Carjet.com

 

5. Клас кола

SUV - Kia Sportage, с ръчни скорости

 

6. Базова цена на ден

17 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. 

 

8. Допълнителна застраховка.

Ползвам външна застраховка.

 

9. Размер на депозита. 

1200 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1200 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса имаше 1 гише. Нямаше никакви хора и за около 5 минути попълниха документите, платих и ми дадоха ключовете. 

 

13. Състояние на автомобила. 

Получих отличен автомобил Toyota RAV4, хибрид, автоматични скорости, с високо ниво на екстри - отключване/заключване без използване на дистанционно, разпознаване на знаци, адаптивин круиз контрол, ...,  на 30000 км. Колата беше много запазена, почти като нова, с две драскотини, които бяха отбелязани в протокола. Него го получих по имейл. Аз си ги бях снимал при първоначалния оглед. Огледът се прави без техен представител. Служителят на гишето ми каза да огледам колата и да снимам всичко, което ме притеснява, но със сигурност ще го има в протокола. така си беше.

 

14. Други

Неограничени км.

Разблокирането на сумата по картата стана на другия ден сутринта т.е. днес.

 

Изключително коректни. Много съм доволен и от обслужването и от колата.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма 

Centauro

 

2. Местоположение

международно летище Малпенса, Милано, Италия. Офисът не е на терминала, откъдето трябва да се хване безплатен шатъл за 5-минутно пътуване до базата.

 

3. Дати на наема

12/08/2023 - 19/08/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Stressfreecarrental.com

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките.

 

6. Базова цена на ден

12 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси. (При вземането на колата ме таксуваха 85 евро за гориво, които при връщане на автомобила с пълен резервоар, бяха върнати след 3 работни дни.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Centauro.

 

9. Размер на депозита. 

1000 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1000 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеха 2 гишета в 14:00 ч. Имаше опашка и трябваше да изчакам 10-ина минути за моя ред. Самото обслужване на гишето отне 5 минути. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добър автомобил Fiat Panda Hybrid на 40 хил. км. Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните, които бяха отбелязани предварително в протокола. 

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми. На връщане - бърз едноминутен оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма

https://toprentacar.bg/en
 

2. Местоположение

летище София , шатъл до локацията (5мин)

 

3. Дати на наема

24.08-27.08.2023г

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 директно

 

5. Клас кола

e-SUV , Опел Мокка

 

6. Базова цена на ден

26€
 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по 

 пълно-пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

 ползвах външна застраховка

 

9. Размер на депозита. 

    3000лв

 

10. Размер на самоучастието. 

      n/a

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

    Mastercard World Elite

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      бързо

 

13. Състояние на автомобила. 

      отлично

 

14. Други

 

  Оценка : 9.5/10 * с една голяма условност !

 

Силно впечатлен останах от фирмата, като открих само две несъвършенства

1. все още всичко се принтира на много хартия, клиента се подписва на няколко места , което е чиста загуба на тонове хартия на годишна база и време . От доста години вече , рентакар компании използват електроннни формати.

2. безплатната анулация не може да се осъществи с един клик , а трябва писане на имейл или звънене по телефон . Доста странно на фона на високото ниво на организация .

 

Много ми хареса тяхната концепция за резервация на определен автомобил , а не само на клас автомобил .От любопитство реших да резервирам електричка , първоначално VW ID3’21 , впоследствие Опел Мокка ‘23, заради липсата на по-нов Фолксваген. Четири дни преди наема забелязах , че има промо само за Мока ( -50%) , съответно направих нова резервация за 78€ , след което анулирах старата резервация за 156€ (за три дни).

Много удобно павилионите за взимане и връщане са отделни , по 2-3 служители във всеки от тях , пълна пипса на чакане . Зад гишето на Т2 , съвсем не учудващо ще видите млада хиалуронова мацка с ясно изразени “onlyfans” устни.

Забелязах , че се рекламират като най-голямата рентакар компания в България с +2000 автомобила, в пиковият ваканционен сезон само на паркинга до летището  имаше над 100 налични автомобила .. За комуникацията по имейл , трансфери от/до летище , служители при взимане и връщане на автомобил , връщане на депозит - всичко е доста професионално !

 

IMG_1054.jpeg.4c716d654bb5e3eb627239627d5ea6df.jpeg
 

 

IMG_1053.jpeg.ba17b61deae037a2ff9459f18d061306.jpeg

 

 

 

Самият автомобил беше с първоначална регистрация март ‘23 и показваше 7500км . С  пакета документи ще получите и две фирмени карти за ел.зареждане - Eldrive и Fines charging. От депозита спират сумата за зареждане , в моят случай 66,65лв за 461км, ползвани бяха единствено чарджъри на Елдрайв.
Получих автомобила зареден на 71% , предаващият служител се извини предварително и заяви, че е ок да го върна на 50%,  без допълнителна такса , която всъщност е 50 евроцента на процент заряд под 80%. Опелчето е супер , много ми хареса , че е повратливо , пъргаво и безшумно, минус би бил - скромният багажник.

 

IMG_1055.jpeg.3b2803afaacd3b656e5f1fe34e19d8fb.jpeg
 

 

 

IMG_1056.jpeg.419f9bfd5b07b3ff32e6b3897ab2f6c5.jpeg
 

 

IMG_1058.jpeg.46cddf41f92e161b28eddc9ceb26edbb.jpeg

 

 

 

 


 

IMG_1064.jpeg.ce842206b2922d71d8d110630b4b79fb.jpeg

 

 

IMG_1065.jpeg.77d903227b68387710a8d6743228afff.jpeg
 

 

 

* Седмица след първоначалната резервация , беше хакната кредитна ми карта, с която е направена резервацията директно на техният сайт. 100% съм сигурен , че е тяхна вината : картата не се ползва изобщо , освен това хакера я използва за покупки в onlyfans 😃 , платформа изключително непозната в страната, където живея и където е издадена картата. Нямам представа, обаче  дали вътрешен служител е откраднал данните и е замесен  или някой външен за фирмата хакер е проникнал в системата им. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма

https://malagacar.com
 

2. Местоположение

летище :Малага , шатъл до локацията (5мин)

 

3. Дати на наема

08.09-12.09.2023г

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 директно

 

5. Клас кола

  • RENAULT CAPTUR ZEN TCE 90 B

 

6. Базова цена на ден

106€ за целия период 
 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по 

 пълно-пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

 горе посочената цена е с пълна застраховка тях

 

9. Размер на депозита. 

    няма депозит

 

10. Размер на самоучастието. 

      няма

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

    не съм оставял карта

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      бързо

 

13. Състояние на автомобила. 

      отлично

 

14. Други

 

  Оценка : 9.5/10 

Никакви проблеми при взимане и връщане на автомобила. При връщане се гледа само горивото.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Доживя чукчата-писател, дето няма книжка, да пише ревю, но понеже аз се разправях с всичко, имам някакви права. :biggrin:

 

1. Фирма

 https://www.cretarent.gr/

2. Местоположение

Ханя, Крит. Базата им е в Ираклио, но обслужват и летището в Ханя.

3. Дати на наема

 16-24 септември 2023 г.

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? 

 Директно. Не дават коли за под пет дни (лятото поне).

5. Клас кола

Група А, Kia Picanto, ръчна 

6. Базова цена на ден

 190 € за девет дни

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. 

 1/4 за 1/4

8. Допълнителна застраховка.

Цената включва всички застраховки.

9. Размер на депозита. 

 0

10. Размер на самоучастието. 

 0

11. Тип карта оставена като гарант. 

 Не се оставя карта. Плащане в брой при получаване. Първоначално заявих плащане с карта, но ден преди това ми дадоха две опции: или кеш на място, или през пейпал.

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Имахме ранно кацане в 5:40 и заявихме възможно най-ранния час за взимане без доплащане (7:30). Понеже знаеха номера на полета, дойде жена още в 6:30, която сама ни намери на летището. Закара ни до паркинг/автомивка на 300-400 м, за да покаже къде да оставим после колата.

13. Състояние на автомобила. 

30000 км, чист с две-три леки драскотини.

14. Други

Неограничени км. Нямахме никакви проблеми. Колата се оставя на паркинг до летището, а ключовете – в една будка. Никой нищо не гледа.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

1. Фирма

malagacar.com
 

2. Местоположение

летище :Малага , бусче за 5 мин., но в 10.00 сутринта на взимане трябваше да изчакме 3тото, тъй като имаше доста хора

 

3. Дати на наема

05.10-13.10.2023г

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 директно

 

5. Клас кола

  • NISSAN MICRA 92 ACENTA A21

 

6. Базова цена на ден

21 евро на ден
 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по 

3/4 - 3/4

 

8. Допълнителна застраховка.

цената е с пълна застраховка

 

9. Размер на депозита. 

    няма депозит

 

10. Размер на самоучастието. 

      няма

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

  нищо не искат, може да се плати и кеш

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      изключително бързо

 

13. Състояние на автомобила. 

      добро

 

14. Други

При връщане погледнаха само резервоара и айде на бусчето за летището. Изключително приятна компания.

  Оценка : 10/10 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

1. Фирма

https://www.carmotion.it/
 

2. Местоположение

летище Катания, офисът е малко забутан, смисъл не е на предните места, където са големите фирми (Europecar, Sixt), а след тях.

 

3. Дати на наема

12.10 - 15.10.23

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

https://www.doyouitaly.com/

 

5. Клас кола

Mini, Citroen C3 - бензин

 

6. Базова цена на ден

15.78€
 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

 пълно-пълно. Но при взимането колата беше на 3/4 резервоар, следователно и аз я върнах с 3/4

 

8. Допълнителна застраховка.

Застрахова през сайта https://www.doyouitaly.com/ - Platinum Excess Waiver - 28.50€

 

9. Размер на депозита. 

    1500€

 

10. Размер на самоучастието. 

      n/a

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

    DSK Mastercard

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

      нормално към бавно

 

13. Състояние на автомобила. 

      нормално

 

14. Други

 

 Доста време проучих малките рентакар компании в Сицилия, понеже нямаше налични коли при утвърдените имена.
Както тук във форума, така и в другите ревюта беше изрично отбелязано, че ще се опитат допълнително да си продадат тяхните застраховки.
Принципно тези са с най-добрите отзиви спрямо останалите фирмички, но не се разминах с допълнителната застроховка.
Понеже трябваше да блокират 1500€, които принципно са налични в картата, но поради някаква причина не успяха и женичката каза, че получава грешка за недостатъчна наличност. Казах и да опита отново и че има налична по-голяма сума от тази, която искат, но отново беше неуспешен опита.
В този момент вече бях се изнервил и науимил, че ми правят номер с цел да купя най-голямата им застраховка, при която блокират само 1€.
Напълно изключих да проверя дали не съм се самоограничил с някакви лимити в мобилното банкиране, следователно при създалата се напрегната ситуация закупих пълната им застрохвка за 145€ за да приключим по-бързо с драмите.
След като пристигнахме в апартамента и се поразрових в мобилното банкиране и видях, че съм сложил макс лимит на транзакция 2500 лв, т.е. аз съм си бил виновен през цялото време. Смисъл няма гаранция дали, ако нямах сложен лимит от 2500лв., нямаше отново да се разиграе някаква подобна сценка, понеже страницата с грешката, която ми показа жената изглеждаше като да е изпрограмирана на PHP от студент 1-ва година, но имайки предвид отзивите, които имат да приемем, че щеше да има коректно отношение.
При връщането нямаше проблеми. Нещата се случиха сравнително бързо (10-на минути).
Добро впечатление ми направи, че нямаше размятания на хартиени приемо-предавателни протоколи и т.н., всичко (текущ опис на състоянието, наличност на гориво, снимки напрени пред теб) се вкарва на таблета и от там към имейла.

Като цяло мисля, че заслужават доверие и бих им дал оценка ми: 8.5/10

Щеше да е добре да се размина с допълнителната им застрохвка, но next time.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

1. Фирма 

Centauro

 

2. Местоположение

летище Ibiza, о-в Ibiza, Испания. Офисът не е на терминала, откъдето трябва да се хване безплатен шатъл за 5-минутно пътуване до базата.

 

3. Дати на наема

14/10/2023 - 18/10/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => DiscoverCars.com

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките.

 

6. Базова цена на ден

5 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси. (При вземането на колата ме таксуваха 60 евро за гориво, които при връщане на автомобила с пълен резервоар, бяха върнати след 2 работни дни.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Centauro.

 

9. Размер на депозита. 

1000 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1000 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеха 2 гишета в 20:00 ч. и нямаше опашка. Самото обслужване на гишето отне 5 минути. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отличен автомобил Fiat 500 Hybrid на 11 хил. км. Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните, които бяха отбелязани предварително в протокола. Посъветваха ме да направя снимки, но тъй като беше тъмно, казаха, че може и на следващата сутрин да ги направя по светло.

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми. На връщане - бърз едноминутен оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пускам за две фирми едновременно, защото са почти идентични и на едно и също място.

 

1. Фирма 

Budget, Orix

 

2. Местоположение

летища Ишигаки и Окинава Япония.

 

3. Дати на наема

септември по 4 дни всяка

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

директно 

 

5. Клас кола

SUV- Mitsubishi   и Daihatsu автоматици. 

 

6. Базова цена на ден

45 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. 

 

8. Допълнителна застраховка.

Не

 

9. Размер на депозита. 

Без

 

10. Размер на самоучастието. 

Има, но не помня

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Никаква, може да се плати с всичко, включително кеш.

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Не много бързо, пускат клипове как трябва да се кара и т.н.

 

13. Състояние на автомобила. 

Почти нови автомобили.

 

14. Други

Неограничени км.

Orix в Наха работи само от 9 до 19 часа, нещо абсурдно, но това е. Включително автомобилът не може да се върне извън работно време и с това си усложнихме програмата. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

1. Фирма 

Alamo

 

2. Местоположение

летище Абу Даби

 

3. Дати на наема

07/10/2023 - 10/010/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

директно 

 

5. Клас кола

Форд фиеста

 

6. Базова цена на ден

20 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. 

 

8. Допълнителна застраховка.

Тяхна за 20 евро за трите дни.

 

9. Размер на депозита. 

550 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1200 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нямаше никой, малко се опита да се заяде някаква азиатка за книжката ми, дори след като колегата й я увери, че няма проблем и повтори, че е сигурен 100%, тя пак звъня да пита. Имаше мерак да не ми даде автомобил явно по някакви причини.

 

13. Състояние на автомобила. 

Получих вместо фиеста, 7 местна Тойота автоматик.

 

14. Други

Неограничени км.

Разблокирането на сумата по картата казаха, че се бави 20+ работни дни.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 1. Фирма

https://www.rentalplus.it/

 

2. Местоположение

Бари

 

3. Дати на наема

10-12 ноември 2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Carjet

 

5. Клас кола

Fiat 500 Hybrid

Untitled.jpeg.694ada4695ce5f9f97d4a74f7fed7cab.jpeg

 

6. Базова цена на ден

6,40 евро

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно/пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

26 евро на ден. По принцип или не правя, или ползвам външна. В този случай реших да направя пълна, след като предварително получих потвърждение от Rentalplus, че пълната им застраховка покрива кражба и е без самоучастие. 3 седмици по-рано на моя позната откраднаха колата под наем и се оказа, че тяхната пълна застраховка не била съвсем пълна, защото не покрива самоучастие при кражба в Пулия и Кампания. Олекна с 900 евро.

 

9. Размер на депозита.

100 евро, освободен на третия ден, след връщане в неделя вечер.

 

10. Размер на самоучастието.

0 евро

 

11. Тип карта оставена като гарант.

MC

 

12. Скорост на обслужване на гишето.

5-6 минути при взимане, 15 секунди при връщане.

 

13. Състояние на автомобила.

Отлично, 6000 км.

 

14. Други

Неограничен пробег. Вземане и връщане без проблеми. При вземането имаше кратко стандартно обяснение, уточнение, че няма какво да се занимавам да оглеждам колата, след като имам пълна застраховка. На връщане - без оглед, просто оставих ключовете на служител в офиса.

Огромната част от отзивите за Rentalplus са трагични. Огромната част от тях са от хора, които се захласват по ниската цена, но не четат какво взимат и с каква застраховка, и са недоволни, че доставчикът не признава застраховката на посредника (о, каква изненада). На мен надали щяха да ми предложат застраховка, ако не си бях поискал. Мацката на гишето не искаше да ѝ губя времето.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Фирма

     National

2. Местоположение

     BOS

3. Дати на наема

   29.12.2023

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

    директно

5. Клас кола

   Executive aisle - избор на автомобил измежду наличните

6. Базова цена на ден

    108$ , еднопосочен рентал

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

  

8. Допълнителна застраховка.

    Не

9. Размер на депозита. 

   не

10. Размер на самоучастието. 

      не

11. Тип карта оставена като гарант. 

      World Elite Mastercard

12. Скорост на обслужване на гишето. 

     не се минава гише , избираш си автомобил и на излизане се сканира шоф.книжка

13. Състояние на автомобила. 

    отлично

14. Други

     За разнообразие избрах спортен седан - Dodge Charger GT , прекрасна машина за управление с още по-прекрасен звук::

 

IMG_3516.jpeg.95a05c0a0166aaf0fe8369df0755a6f9.jpeg

 

 

IMG_3517.jpeg.103c44929d0eb54bb42330d5645c6d0e.jpeg

 

 

IMG_2114.jpeg.db790e7eaafb99d309a30eb79b6e3517.jpeg
 

 

IMG_2112.png.e4132e8e2d55639f7c791d5c64990f0a.png

 

IMG_2113.png.b18e17195e6a2e02bc97a28876c89958.png
 

 

 

IMG_3518.jpeg.270780cd60d7cabf803231e9dcc49750.jpeg

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Фирма 

Carwiz. Реално резервацията на място беше изпълнена от Automania.

 

2. Местоположение

международно летище Неапол, Италия. Офисът не е на терминала, откъдето трябва да се хване безплатен шатъл за 5-минутно пътуване до базата.

 

3. Дати на наема

22/12/2023 - 01/01/2024

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: VipCars.com

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките.

 

6. Базова цена на ден

11 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал на място допълнителна застраховка.

 

9. Размер на депозита. 

500 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1000 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеше 1 гише в 18:00 ч. и аз бях единствения клиент към момента. Самото обслужване на гишето отне 5-10 минути. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добър автомобил Lancia Ypsilon Hybrid на 27 хил. км. Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните, които бяха отбелязани предварително в протокола. 

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

Другите рентал компании, чиито офиси са извън летището, ползват един общ шатъл ван, който води туристите до бизнес зоната с офисите им. Automania обаче са на отделно място и затова ползват свой ван. При вземането на колата имахме малко проблем докато пристигне бусчето на Automania и откъде точно да ни вземе.

Връщането беше без проблеми. Бърз едноминутен оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми връчи протокола). 

Препоръчвам!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

 

1. Фирма 

Europcar

 

2. Местоположение

летище Бахрейн

 

3. Дати на наема

20/12/2023 - 24/12/2023

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 economycarrentals

 

5. Клас кола

Митсубиши Автоматик на  700км.

 

6. Базова цена на ден

11 BHD/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Взех я с половин резервоар и я върнах с 1 чертичка повече , за 450 км заредих за 4BHD - 24 литра

 

8. Допълнителна застраховка.

Няма, пълна застраховка е включена в цената.

 

9. Размер на депозита. 

150 BHD, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

Няма

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Уговорката след като получих ваучера беше по whats up.Разбрахме се да им напомня в деня на полета. Полета кацна в 1,30 през нощта. Веднага след като си купих сим карта им писах, но получих съобщение, че ще ми отговорят в работно време. След 10 минути ми се обадиха от друг номер и след още 10 минути дойде младежа. Разписахме набързо договора, дръпна си парите и се разделихме. На връщане си писахме с друг колега който ни чакаше в 0,30  на терминала, огледа я за секунди, разписахме протокола и чакам да върнат депозита, казаха 14 работни дни. Днес казаха, че на 14.01 или 15,01 ще го върнат.

 

13. Състояние на автомобила. 

Чисто нова на 700 км. 

 

14. Други

Неограничени км.

 

viber_image_2023-12-28_06-51-43-299.jpg

viber_image_2023-12-28_06-51-43-335.jpg

viber_image_2023-12-28_06-51-43-368.jpg

viber_image_2023-12-28_06-51-43-400.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма 

RecordGo 

 

2. Местоположение

Летище Барселона, имат офиси и на двата терминала.

 

 

3. Дати на наема

13/01/24-14/01/2024 - два дни

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно 

 

5. Клас кола

SUV- голяма.

 

6. Базова цена на ден

29€ на ден с включена пълна застраховка и без лимит на км

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Блокираха 80€, връщат ги ако се върне пълна.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включена в цената. 

 

9. Размер на депозита. 

Няма, освен за гориво

 

10. Размер на самоучастието. 

 

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

 MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Нямаше опашка, а бяха двама и всичко стана за минути.

 

 

13. Състояние на автомобила. 

Нов MG HS, автоматик, мислех че тази фирма не съществува, но се оказа че имат нови модели.

Колата беше удобна и хубава, но доста лакома.

При супер спокойно каране с 70-90 извънградско без нито едно изпреварване и малко магистрала с 120, гореше 12,5л/100.

 

14. Други

 

Препоръчвам!

 

 

IMG_2464.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Pingouin Car Rent 

 

2. Местоположение

Летище Мавриций.

 

3. Дати на наема

20-24.01.2024 - 4 дни

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно 

 

5. Клас кола

Група А, Kia Picanto, ръчна

 

6. Базова цена на ден

 120 € за четири дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. 

 1/2 за 1/2

 

8. Допълнителна застраховка.

Цената включва всички застраховки.

 

9. Размер на депозита. 

 0

10. Размер на самоучастието. 

 0

11. Тип карта оставена като гарант. 

 Не се оставя карта. Плащане в брой при получаване.

 при резервирането се плаща 30% предварително

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

Бяхме само ние, и процедурата по подписването на договора мина много бързо, а колата ни чакаше на паркинга пред офиса 

 

13. Състояние на автомобила. 

110500 км, никой не я гледа  с две-три леки драскотини.

 

14. Други

Неограничени км. Нямахме никакви проблеми. Колата се оставя на  летището. Никой нищо не гледа.

 

Имахме отменен полет и се наложи да удължим наема с половин ден, от офиса само си отбелязаха новият час на връщането и не ни поискаха нищо за доплащане.

 

 

Препоръчвам с две ръце!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

1. Фирма 

Smart

 

2. Местоположение

летище Malta

 

3. Дати на наема

12/01/2024 - 13/01/2024

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

 carjet

 

5. Клас кола

Шевролет Спарк

 

6. Базова цена на ден

0,65Е/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-Пълно

 

8. Допълнителна застраховка.

Има такса 25Е за взимане от летището, отделно платих 10Е на ден за да сваля депозита от 1300Е на 700Е

 

9. Размер на депозита. 

700Е, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1500Е

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

За минути,бяхме единствените клиенти. Колата беше доста очукана, Павел снимаше доста, казаха, че всички щети са заведени в системата.

 

13. Състояние на автомобила. 

Лошо, на 10000км

 

14. Други

Неограничени км. При връщане ни казаха, че всичко е наред, пратиха по мейла протокол, 8 заведени щети, 8 при връщане, Депозита казаха, че ще го върнат до месец, днес парите са по картата на 23 ден. препоръчвам за тази цена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

1. Фирма

SicilyByCar

 

2. Местоположение

Bari Airport

 

3. Дати на наема

02-04.02.2024

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Без посредник. Директно от сайта.

 

5. Клас кола

BEV electric car or similar (EEN)

 

6. Базова цена на ден

около 20Е на ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Нямат претенции да е заредена батерията

 

8. Допълнителна застраховка.

Пълна от тях, че да не го мисля. Пак беше около 20Е на ден.

 

9. Размер на депозита. 

300 евро - не ясно за какво, предполагам стандартно

 

10. Размер на самоучастието. 

0

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Кредитна Master Card Gold от Уникредит

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

5мин на гишето. На паркинга колата те чака

 

13. Състояние на автомобила. 

Отлично

 

14. Други

Целият наем ни излезе 78Е. Взехме колата по-рано и я върнахме по-късно. Понеже пристигнаме по рано (thx Ryanair) на гишето ни казаха, че ни таксуват за ден отгоре, ако не я върнем спрямо часа на вземане. Но реално не го направиха и така имаме 2-3ч аванта 🙂

Бяхме 3 възрастни с 2 деца. Събрахме се без проблем, може би малко теснееше на големият отзад по средата м/у "подгъзниците".

Дават карта за зареждане на станциите на Enex. Спряхме на 4. Винаги имаше места (Бари, Матера, Алберобело и аутлета на Пулия). Явно извън сезона е ОК. Само първият път малко повече чудене, докато зацепим.

Колата беше Опел Мока. Само ни излъгаха, че ще е зелена, но това да е проблемът ...

image.png.658b88b33c91343ace4e80da6b8d3025.png

Като цяло съм много доволен и силно препоръчвам тази опция. С нормално каране може да изкара около 250км с едно зареждане.

Предполагам и там имат политика за безплатно паркиране на ел. коли, но не съм проверявал. Спирайки на зарядните станции спестихме и някое евро за паркинг. Не знам дали е трябвало да платим допълнително, но не сме.

Оценка: 10/10

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами чудесно е, че има ел. коли на нормални цени, тук се появиха под наем, но струват тройно на същата като клас кола с ДВГ, пък ми се ще да пробвам...

И за някаква услуга като Спарк си мечтая, ама няма...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Фирма 

Centauro

 

2. Местоположение

международно летище Валенсия, Испания. Офисът не е на терминала, откъдето трябва да се хване безплатен шатъл за 5-минутно пътуване до базата.

 

3. Дати на наема

19/02/2024 - 25/02/2024

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Чрез посредник: Skyscanner.net => Stressfreecarrental.com

 

5. Клас кола

Mini, от най-малките.

 

6. Базова цена на ден

4 евро/ден

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

Пълно-пълно. Никакви проблеми и скрити такси. (При вземането на колата ме таксуваха 95 евро за гориво, които при връщане на автомобила с пълен резервоар, бяха върнати след 2 работни дни.

 

8. Допълнителна застраховка.

Включени в цената CDW, Theft Protection, Third party liability protection, Breakdown Assistance

Бях с външна застраховка и не съм купувал допълнителна застраховка от Centauro.

 

9. Размер на депозита. 

1000 евро, блокирани по кредитната карта. 

 

10. Размер на самоучастието. 

1000 евро при щета и кражба.

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Стандартна MasterCard Credit

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 

В офиса работеха 2 гишета в 16:00 ч. Нямаше опашка и обслужването на гишето отне 5 минути. Само веднъж ме питаха дали искам да си купя допълнителна застраховка, при което отказах. Нямаше арогантно предлагане на техни продукти.

 

13. Състояние на автомобила. 

Много добър автомобил Fiat 500 Hybrid на 22 хил. км. Имаше няколко драскотини и ожулвания по броните, които бяха отбелязани предварително в протокола. 

 

14. Други

Много коректни!

Неограничени км.

И вземането, и връщането бяха без проблеми. На връщане - бърз едноминутен оглед и довиждане.

Разблокирането на сумата по картата беше изключително бързо (в рамките на минути, след като служителят ми изпрати протокола на електронната поща). 

С две думи - препоръчвам на 100%.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  •  

1. Фирма  -  malagacar.com
 

2. Местоположение  -  летище :  Малага 

 

3. Дати на наема  -  12-14.02.2024г

 

4. Резервация  -  директно, от сайта

 

5. Клас кола  -  Рено Каптюр

 

6. Цена  -  за 3 дни платихме 89 евро
 

7. Политика за горивото    -    пълно/пълно 

 

8. Допълнителна застраховка  -  цената е с пълна застраховка

 

9. Размер на депозита  -  няма депозит

 

10. Размер на самоучастието  -  няма

 

11. Тип карта оставена като гарант  -  няма

 

12. Скорост на обслужване на гишето  -  много бързо

 

13. Състояние на автомобила  -  добро

 

14. При връщане дори не погледнаха колата, само взеха ключовете и ни закараха на летището.

 

15. Други - в сайта пише, че има бус от гарата в Малага, който да те закара до офиса им на летището, търсихме го, но така и не открихме такъв.

 

 Оценка : 10/10   -  най-добрата компания за Малага.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

1. Фирма

Europcar, www.europcar.ma

 

2. Местоположение

Летище Рабат/Сале, Мароко

 

3. Дати на наема

23.02.2024 14:00 - 26.02.2024 14:00

 

4. През посредник ли резервира или директно в сайта на фирмата? Ако е през посредник през кой?

Директно през сайта на фирмата, мароканската версия, така ме посъветваха от europcar.com

 

5. Клас кола

Среден, поръчахме "FIAT TIPO 1.4 or similar", получихме Рено Меган купе, модел 2020, 1.5л турбо-дизел. В сайта беше по-скъп, но го получихме на цената на фиата.

 

6. Базова цена на ден

253 дирхама / ~ 50 лв на ден, общо 760 дирхама за 3 дни

 

7. Политика за горивото - пълно/пълно, пълно/празно и т.н. Отбележете, ако има допълнителен разход свързан с политиката по горивото.

пълно-пълно, резервоарът беше пълен на 90%, върнахме със същото количество и съвсем малко отгоре, никой не провери

 

8. Допълнителна застраховка.

Пълна застраховка с нулев excess, цена 270 дирхама на ден, общо 810 дирхама, малко над цената за наема. Застраховката е от тях, закупена предварително заедно с резервацията, с дебитна карта. Включва повреди по огледала/стъкла (Collision Damage & Theft Protection, Windscreen, Glass, Lights & Tyres protection, Personal Accident Protection, Personal belongings protection)

 

 

9. Размер на депозита. 

3600 дирхама / 720 лв с кредитна карта

 

10. Размер на самоучастието. 

0 (нула), увериха ни че е така, макар и на завален английски

 

11. Тип карта оставена като гарант. 

Кредитна карта издадена в БГ, нямам детайли

 

12. Скорост на обслужване на гишето. 
Слаба. При вземане и оставяне ни обслужваше един и същи човек със слаб английски и недобра компютърна грамотност. Дори не успя да ми каже дали колата е бензин или дизел и какъв модел е. Видяхме я чак на паркинга, където ни я предаде един възрастен дядо.

 

13. Състояние на автомобила. 

Отлично. На 55 хил. км, ръчни скорости, перфектно почистен, не е създавал никакви проблеми за три дни път. Изминахме общо 1300 км с около 130 лв за гориво. При предаване надлежно беше попълнен протокол за всички драскотини по отпечатана схема на колата, беше отбелязан километража и нивото на горивото. Както бях посъветван тук във форума - направих доста снимки при вземането (макар че при гланцовата боя не бяха много полезни). Навигация, 2-зонов климатроник. Вървеше отлично (с лек турбо-лаг) и ни докара една глоба за превишена скорост (~60 лв за 23км/ч надвишение). Около 7-8 км сме го карали внимателно офроуд в пустинята на Мерзуга (хамада се казва, ако не се лъжа), не ни прави грижи.

 

14. Други

Начисляват 240 дирхама такса за вземане от летището. В сайта не се предлага опция за 2ри шофьор, попитахме при вземането - не успяха да я калкулират и обявиха, че е безплатно. При връщането обаче - настояха да платим - около 70 лв за 3 дни общо. ВНИМАНИЕ - в сайта има някаква грешка и заявените часове се показват после с един час напред - тоест, резервирате колата за 12:00, като финализирате поръчката часът се показва като 13:00. Същото е и за часа на връщане.

Не успяхме да измием колата преди връщане, пък и заваля силен дъжд а и при връщането ни казаха, че няма нужда. Никой от служителите не дойде да види колата - оставихме я директно на паркинга и върнахме ключа и документите на гишето в терминала на летището. Не са проверявали за гориво и повреди в наше присъствие. Отблокираха депозита по картата в рамките на 1 час след предаването на колата обратно

 

 

20240223_124703_wency.jpg

20240225_115200_wency_a14.jpg

20240225_115226_wency_a14.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.