Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Планирам една седмица в Доминикана за март догодина /всъщност вече имам билетите до Пунта Кана/, но цените на хотелите в момента ми се струват доста високи в сравнение с пакетите предлагани за юни тази година от ТУИ и dominicanatours.eu, а и за повечето от хотелите няма възможност за резервация с безплатан анулация. Чудя се дали ако изчакам няма да паднат /обратния вариант, разбира се също е възможен/. Някой има ли представа кое е по-вероятно ?

 

Ива, тъй като разбрах че ти си специалистът по Доминикана, ще ти бъда благодарна ако можеш да предложиш нещо интересно за виждане там /не че имам против лежането на плажа, ром, меренге и каране на сърф, но ме вълнува да разбера поне малко за културата на страната, в която съм/.  

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Планирам една седмица в Доминикана за март догодина /всъщност вече имам билетите до Пунта Кана/, но цените на хотелите в момента ми се струват доста високи в сравнение с пакетите предлагани за юни тази година от ТУИ и dominicanatours.eu, а и за повечето от хотелите няма възможност за резервация с безплатан анулация. Чудя се дали ако изчакам няма да паднат /обратния вариант, разбира се също е възможен/. Някой има ли представа кое е по-вероятно ?

 

Ива, тъй като разбрах че ти си специалистът по Доминикана, ще ти бъда благодарна ако можеш да предложиш нещо интересно за виждане там /не че имам против лежането на плажа, ром, меренге и каране на сърф, но ме вълнува да разбера поне малко за културата на страната, в която съм/.  

Ще те разочаровам за цените на хотелите. Март е висок сезон и цените са надути по това време. Има някакъв шанс да ги намалят месец преди това, но аз не бих разчитала. Почти два пъти по-скъпо е в сезона. Даже сега погледнах за март Мелия е с много добра цена за сезона, а е чудесен хотел. С тези агенции, които си споменала плюс Пулмантур пакетът ти излиза горе-долу същата работа. И предлагат нисък клас хотели обичайно. Ти си взела прилични билети сега, добави си за хотел още 600-800 евро, в зависимост от звездите и ще получиш цената на агенциите за седмица.

В Пунта Кана сърф е малко трудно да се кара, не невъзможно- има наблизо един плаж Макао, на който само е възможно. Кайт и уинд сърф са популярни в Кабарете, на северния бряг. Далече е доста от Пунта Кана - 6 часа с кола. Около Пунта Кана има плажове :) , фабрики за пури, плантации с тръстика, пещери, разходка с катамаран, риболов, шнорхелинг, плуване с делфини. Зависи колко време сте тук. Март месец е подходящо време за наблюдаване на китовете на полуостров Самана. Ако сте повече от 1 седмица, определено си струва. И ако се съчетае с една нощувка в Лас Теренас или Лас Галерас и водопадът ЕЛ Лимон, вече става чудесна обиколка на Доминикана. Има забавления за всеки.

Ще ходя в събота, ако не ми мине котка път, на клуб с Хулио Иглесиас. Клубът бил голям хит, ще разказвам. Ако имате късмет с програмата, може и някоя световна знаменитост да ви попее. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря ти много, Ива! Проблемът с хотелите е, че финасирам пътуването на трима и сумата по три леко ме стресна :) /особено в сравнение с Бали, където цените на хотелите и храната бяха най-дребното перо в бюджета/, но така или иначе, това си е мой проблем и ще го реша някак си. Информацията ти ми беше много полезна - ще помисля за нощувки на различни места, за да можем да попием колкото може от атмосферата в рамките на отделената за целта седмица. Вероятно ще те питам още, като започна с конкретната организация на програмата, надявам се да нямаш против.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си дебна един 5* хотел в Самана за зимата на 2015 и периодично преглеждам цените.

 

Мисля, че си е изгодно предложение за 18/06 с полет от Мадрид само за 790 евро на човек за 7 нощувки all inclusive:

 

http://www.dominicanatours.com/asp/detalle.asp?destino=31000&hotel=11235&r=TI&origen=6396&campania=99&conx=0&NAdultos=2&NNinos=0&NBebes=0&habitacion=2&noches=7&Cal_Mes=6&Cal_Anio=2014

Връзка към мнение

Аз си дебна един 5* хотел в Самана за зимата на 2015 и периодично преглеждам цените.

 

Мисля, че си е изгодно предложение за 18/06 с полет от Мадрид само за 790 евро на човек за 7 нощувки all inclusive:

 

http://www.dominicanatours.com/asp/detalle.asp?destino=31000&hotel=11235&r=TI&origen=6396&campania=99&conx=0&NAdultos=2&NNinos=0&NBebes=0&habitacion=2&noches=7&Cal_Mes=6&Cal_Anio=2014

Да, не е лошо. Ама, да знаеш, че не е кой знае какво. Баваро - Пунта Кана е по-красиво, за плаж. Виж офертите на Пулмантур.

Връзка към мнение

Да, не е лошо. Ама, да знаеш, че не е кой знае какво. Баваро - Пунта Кана е по-красиво, за плаж. Виж офертите на Пулмантур.

Кое не е кой знае какво - хотелът или Самана?

 

Честно да си кажа по снимки заливът на Самана повече ми допадна от Пунта Кана.

 

Може ли повече подробности?

Връзка към мнение

Тази верига не е лоша. И в Баваро има комплекс със 7 хотела. Този е малко преди входа на Лас ТЕренас, сред нищото. Това не е недостатък, защото комплексът си има всичко. Не е така голям и не държат толкова на качеството, като тези тук, но е достатъчен за добра почивка. А, и хотелът почти винаги е празен. Това също не е недостатък, но пък те кара да се замислиш.

Това там не е заливът на Самана. Заливът е от другата страна, на 25-30 километра, при самият град Самана. Зимата обичайно има вълнение и не е много чиста водата. Пясъкът не е бял, както в Баваро и Пунта Кана.

И там по това време освен да идеш до водопада, друго няма какво да правиш. Отдалечено е. Виж, с китовете си струва да комбинираш.

Да биеш пътя от България и да отидеш само на Самана в Доминикана, някак не ми се връзва. Виж, ден-два, да. За красиво, красиво е, навсякъде тук е красиво. Ето този хотел от същата верига бил супер. На острова Кайо Левантадо е, в залива на Самана. Само съм го виждала, не съм влизала, че е за възрастни, а ние сме винаги с дребния.

http://www.bahia-principe.com/es/hoteles/samana/resort-cayo-levantado/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, гледала съм го този хотел, но ние сме с дете, а и да седя на една педя земя никак не ме привлича.

 

Ще разгледам тогава твоето предложение.

 

A около Пунта Кана какво може да се прави извън хотелските комплекси?

Връзка към мнение

Туризмът е концентриран в Баваро. Освен да лежиш и да се радвашна ол инклузива, можеш да обиколиш по-близките населени места. Щом сте с дете трябва да е нещо щадящо. Целодневна екскурзия в жегата не е за препоръчване. Аз мноого се пазя от жегата.

Можеш да отидеш на полудневен еко тур в комплекса Кап Кана . Има два или три варианта. Едното е еко разходка с гид, който те води из горичките и ти показва разлчини екзотични неща и е съчетано с Hoyo Azul- естествен водоизточник с пещера. Сеноте, дето му викат. Къпане, плуване в него. В близост е с този плаж Хуанийо, който е много хубав, в голямата си част див. С много бял ситен пясък, ослепява те. Освен с разходка, сенотето може да се съчетае със зип лайн, може да ви е интересно.

Има всекидневни екскурзии до остров Саона, с автобус и катамаран, целодневна е. Разходка с катамаран, 2-3 часа леко, измично, спирка в естествен басейн за къпане и пиене, плуване на рифа. НЕизморително и приятно.

Зависи колко време сте тук. Ако имаге време и желание, може да се направи екскурзия до Ла Романа, която съчетава - базиликата в Игуей, Алтос де Чавон - реплика не средиземноморско село от 16 век над реката, на която е снима Апокалипсис сега, пещера с таино рисунки, фабрика за пури. Ако ти е интересна столицата, по прекрасна магистрала се стига за 2 маса и нещо, една разходка из първия град на Новия свят е интересна. Делфини, бъгита, коне, това са обичайни забавления. Диви плажове. Има една разходка с пиратски кораб, вечер, с програма и вечеря с местна кухня. Хубаво е, но е малко скъпичко удоволствие. Със сигурност пропускам още места - местно село, плантации и т.н. А също и малко по-далече, на 3 часа с кола е началото на техния парк Лос Хаитисес. Диво, планинско място с чудна природа и животинки.

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От два дена се чудя къде да сложа една еднометрова риба баракуда, която снимах онзи ден. Много ме впечатли един плаж наблизо и го тропосах първо в грешна тема, после виновно се поправих като се изтрих. :)

Ще го сложа тук, много беше красиво, а рибата ни позира половин час.

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудех се дали мога тук да направя това предложение...

Налага се да попътуваме до Европа за месец-два и апартаментът ни се освобождава за това време. Ако някой има желание между 20 юни и 10 август да посети Доминикана, в частност Баваро - Пунта Кана, тук съм за подробности.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еее, защо не каза преди да купим билетите с за Куба и Мексико, с удоволствие щяхме да си спретнем един Карибски круиз от ДР.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравей Ива,

изненадващо за мен самия, купих билети за Пунта Кана за периода 26 01 2015 - 04 02 2015. Нищо не знам за страната и с интерес проследих публикациите по темата. Ще съм ти благодарен да споделиш каква е възможността за дайвинг - заслужава ли си, цени ... Не съм се спрял още на хотел. Чух много добри отзиви за Melia Caribe Tropical, но е спо-виоки цени. Какво ше кажеш за Occidental Grand Punta Cana или Riu Naiboa ? Препоръката за хотел ще ми е от полза.

Благодаря

Връзка към мнение

Здравей Ива,

изненадващо за мен самия, купих билети за Пунта Кана за периода 26 01 2015 - 04 02 2015. Нищо не знам за страната и с интерес проследих публикациите по темата. Ще съм ти благодарен да споделиш каква е възможността за дайвинг - заслужава ли си, цени ... Не съм се спрял още на хотел. Чух много добри отзиви за Melia Caribe Tropical, но е спо-виоки цени. Какво ше кажеш за Occidental Grand Punta Cana или Riu Naiboa ? Препоръката за хотел ще ми е от полза.

Благодаря

Здравей!

Радвам се, че ще посетите Доминикана. Самият курорт е на риф и има какво да се види и ходят много, но  близо до Пунта Кана има едно място, Bayhibe, на което било чудесно. Наши близки англичани имат дайв център в Кабарете, а и синът ми е запален дайвър и от тях знам местата за гмуркане. Идват специално да се гмуркат там. Цени ще ти дам допълнително, като отида там, че съм в България в момента. А цените се определят на място според това колко можеш да се пазариш. А аз мога много... Мелията е един от най-добрите хотели и си държи целогодишно цената. Аз много го харесвам, заедно с Барсело Баваро Палас де  лУкс. Riu не става, категорично, мръсно и западнало, а Occidental Grand Punta Cana е един не съвсем лош вариант. От този ранг не лош хотел е Catalonia Punta Cana. A aко сте само възрастни вариантът само за възрастни на този хотел е един добър избор. Bavaro Princess All Suites Resort & Spa също. Тези три хотела са хубави, но са с открит основен ресторант и ако е топло, а то често е топло :), е малко неприятно. Не непоносимо, разбира се.

Погледнете Grand Bahia Principe Bavaro/Punta Cana, също са добри комплекси и не лоши цени. Majestic Colonial Punta Cana също е добър и по-поносим. Те са луксозни, климатизирани.  Има и други варианти, много комплекси има.

Каквото и да те интересува, насреща съм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отоговор.

Ще разгледам  хотелите които ми предложи.  Сега ли да разервирам хотел или да изчакам ноември , декември. Catalonia Punta Cana изглежда много добре, но не е ли близо до летището - заради шума?

А иначе тръгваме само двамата с жена ми. Този път без деца :)

Ако е удобно докато си в Бг може да се чуем по телефона да дадеш малко напътствия ...

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.