Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

Има няколко дискотеки, като в момента е хит Коко Бонго /http://www.cocobongo.com.mx// Това е вариете с много и различни шоупрограми. Най-хубавото нещо в Пунта Кана за този момент е. Иначе има диско в пещера Imagine, има нормални дискотеки, най-луксозната е Клуб Оро в Хард рок хотел. Има и местни заведения, настрани от хотелите. Там е лудница всяка вечер и има всичко. Трябва да се внимава като се ходи на тия места. На плажа има едно - две кафенета, които правят вечер партита - Huracan kafe е най-известното.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Eхее, и ние ще минем за няколко дни през Доминикана, преди да се приберем в БГ от поредната обиколка, включваща Мексико, Белиз, Гватемала, Куба, Кайманите, Ямайка, Хаити и Пуерто Рико. Мислех да се изпляскаме на Пунта Кана и Ла Романа, ама като чета тук и вече взех да се чудя дали това са правилните места :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Преди 2 дена се върнахме от Доминикана. Бяхме отседнали в хотел Grand Bahia Principe Bavaro - препоръчвам смело.

 

Екскурзиите, които направихме там, бяха до о-в Саона и до залива Самана (наблюдението на китовете) - и двете екскурзии си заслужават много. Нашите екскурзии бяха организирани от Iva_a - всичко беше идеално и точно, както ни го описа в първия ден като се срещнахме. Силно препоръчвам на тези, които се канят да посетят Доминикана, да се свържат с нея. Екскурзиите й са доста по-различни от тези, които ще си запазите при туроператорите в комплексите - с много по-малко хора в група; посещават се не така комерсиални, а различни места.

 

Времето беше много приятно през този период от годината - около 27-29 градуса. Вечер, противно на очакванията ми, не беше никак задушно. А въпреки това, че там също е зима сега, водата беше топла.

 

Ако мога да бъда полезен с прясна информация от там, питайте.

Редактирано от floros
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Имам нужда от помощ. Харесала съм си 4 хотела и не мога да си избера:

1. Grand Bahia Principe Punta Cana

2. Iberostar Dominicana

3. Luxury Bahia Principe Esmeralda

4. Melia Caribe Tropical

Няма как да отседнем в четирите едновременно, затова моля за помощ :)

Връзка към мнение

Привет на всички!

Бахия Принсипе е добър хотел / floros може да потвърди :) /. Есмералдата е по-луксозният вариант от Пунта Кана.   Мелия също е отличен хотел. Може би една идея по-добър, а и като местоположение е по-централен.

Един и същи стил са, който и да избереш няма да сбъркаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И аз се върнах преди 2 дни от там. Да ви кажа хареса ми, особено на Bayahibe, къде-къде по-хубава вода от тази на Пунта Кана и Баваро. Аз на почивки по хотелски комплекси не ходя вече, така че не мога да дам препоръка. Ние бяхме наели стаи за по 27 $ в един апартхотел на 50 м от плажа. Този курорт е малко скучничко място, няма кой знае какво да се прави. За тези, които имат повече лев, препоръчвам Гранд Кайман или Пуерто Рико, а на онези, които искат забележителности - Мексико, Белиз и Куба. Островите по рифа на Белиз са един път! Както и Lime Cay, Ямайка, който е като от картичка...но все пак белизските са нумеро уно! В никакъв случай не ходете в Хаити, беше много мизерно. В Гватемала беше супер, ама то там много българи не ходят. Та толкова за това ми пътешествие...Пак бих се върнал в Доминикана, за да посетя Лас Теренас, Лас Галерас и района около Пуерто Плата. А в Доминика бих отишъл да живея за някой друг месец даже, в Портсмут напр.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

вчера си купих доста изгодни самолетни билети от JETAIRFLY за Доминиканската република с излитане от Брюксел- общо 290 евро.До Брюксел ще летя за 50 евро.Цените бяха същите и за Ямайка.С 100 евро по-скъпи бяха за Куба.Ще кацна в Пунта Кана на 04.03.2017 и ще излетя от Санто Доминго на 22.03.2017год.Пътуването ми е бюджетно и ще спя в хостели,които са доста евтини.Изчетох доста за Доминиканската република и сега съм с противоречиви мнения.Най-много ме притеснява дали ще мога да пътувам с градски транспорт из страната.За пътуването м/у Пунта Кана и Санто Доминго разбрах,че има редовен и удобен транспорт,но за другите още не съм се осведомил.Като цяло все още не съм си направил цялостна програма за тези 19 дни.Ако успея да намеря евтин полет или ферибот до някой от съседните острови ще го съчетая.За Пуерто Рико има фериботи,но нямам виза.Ще се радвам ако може да споделите мнение за пътуване с автобуси и възможности за посещение на съседни острови с евтин самолет/ферибот.Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здрасти, ние обикаляхме страната с междуградски транспорт. От Санто Доминго до Ла Вега, оттам до Сантяго, после до Пуерто Плата, след това Самана и накрая Бока Чика. Навсякъде имаше автобуси или маршрутки, така че за придвижване изобщо не се притеснявай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря.Заслужава ли си да прекарам всичките дни  в Доминиканската република  или да го съчетая с Кюрасо и Аруба.Намерих удобни директни полети на  една и съща авиокомпания по маршрут Санто Доминго-Кюрасо-Аруба-Санто Доминго крайна цена 360 $.Кюрасо също ми е в списъка на дестинации много отдавна.За пътя,който сте минали имате ли пътепис някъде публикуван.Интересувам се най-вече кой автобус от къде се хваща.Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Не съм стигнал да опиша всичко, само на записки ми е, но автобуса от Санто Доминго до Сантяго го взехме от гарата на Caribe Tours, има автобуси през час. Ние слязохме в Ла Вега, което е доста скучно градче и след няколко часово размотаване решихме да не спим там и си взехме маршрутка до Сантяго. Ако ходите към северната част на Доминиканската, в Пуерто Плата е доста приятно за 2-3 дни, а оттам може да отидете до Сосуа, където има хубави плажове.

Caribe Tours обикалят целия остров. Но може да се придвижвате и с маршрутки, които са наполовина по-евтини от автобусите, но на моменти е доста пренаселено, случва се в бусче за 15 човека да пътувате 25.

Иначе ние от Санто Доминго летяхме до Гваделупа с Air Caraibes.

19 дни за Доминиканската са много, ние бяхме 13 и ми се видяха малко повече.

Редактирано от Здравко Ангел
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой може ли да сподели информация дали има някакъв обществен транспорт от летището в Пунта Кана до Баваро. Ако няма такъв колко е нормалната цена на такситата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да сподели информация дали има някакъв обществен транспорт от летището в Пунта Кана до Баваро. Ако няма такъв колко е нормалната цена на такситата.

Такси ако си вземеш до Баваро, под 25 -30 долара е невъзможно. Имат строго определена тарифа до всяка точка на Баваро, с пазарлък до 5 долара да намалят. Градски транспорт е силно казано, но минават бусчета постоянно и е много възможно да ви вземат. Има спирка на 200 метра от летището, посока Баваро. Друг вариант е междуградският автобус Санто Доминго-Баваро. Първата му спирка е летището и след това има още 10-12 спирки из цялото селище. А и където му кажеш, там ще спре. До 7 часа вечерта вървят тези автобуси, през около два часа.

http://www.expresobavaro.com/paradas-autobus-santo-domingo-bavaro-punta-cana.php

Аа, забравих. Можеш също така да си направиш резервация за споделен трансфер с някоя от многобройните фирми,около 9-10 долара на човек е, зависи до коя част на Баваро е.

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Ива. 

Значи все пак има някакъв обществен транспорт. Да питам за междуградския автобус Санто Доминго - Баваро. Пишеш, че първата му спирка е летището. Как да разбирам това. Тръгва от летището, минава през Баваро и след това заминава за Санто Доминго.  И къде на летището горе-долу му е спирката. Ако има към 19 часа, няма да е зле.   По всяка вероятност няма да можем да го ползваме, но не е лошо да се знае.  Нашия самолет пристига в 18,15 часа и май ще трябва да се примиря  с 30$ за такси, колкото и да не ги понасям. Още повече, че сме и с дете на 5 години.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Автобусът пристига от Санто Доминго и първата спирка е на летището. Оттам следват още 10-12 спирки.  Спира в самото начало на летището, има кръгово кръстовище. Кога пристигате? Ако сме там, можем да съдействаме.

Връзка към мнение

Разбрах. А откъде според теб е най-удачно да обменим доминикански пари?

Ние пристигаме чак на 22 март. Ще изкараме 5 дни в Доминикана, а после заминаваме на трансатлантически круиз.

Ако сте там ще ми е приятно да се видим.  Но дотогава има още много време.  Може да ти се обадя пак като наближи и евентуално, ако имате нужда от нещо българско да ви донесем....

Поздрави

Връзка към мнение

А, имате време...

Аз не виждам чак такава нужда да се обменят доминикански песос. Доларът е еднакво приет навсякъде. В магазини, хотели, екскурзии приемат долари и курсът не е никак лош. Почти като в банките. Ако все пак решиш, има едно бюро, което е с най-изгодния курс там- Caribe express. Или банка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Такси ако си вземеш до Баваро, под 25 -30 долара е невъзможно. Имат строго определена тарифа до всяка точка на Баваро, с пазарлък до 5 долара да намалят. Градски транспорт е силно казано, но минават бусчета постоянно и е много възможно да ви вземат. Има спирка на 200 метра от летището, посока Баваро. Друг вариант е междуградският автобус Санто Доминго-Баваро. Първата му спирка е летището и след това има още 10-12 спирки из цялото селище. А и където му кажеш, там ще спре. До 7 часа вечерта вървят тези автобуси, през около два часа.

http://www.expresobavaro.com/paradas-autobus-santo-domingo-bavaro-punta-cana.php

Аа, забравих. Можеш също така да си направиш резервация за споделен трансфер с някоя от многобройните фирми,около 9-10 долара на човек е, зависи до коя част на Баваро е.

Привет Ива,

 

би ли споделила имената на някои от тези фирми?Аз трябва да отида до Макао бийч.От хостела ми искат за трансфер  40 $,което е г/д колкото трите ми нощувки при тях.Писаха ми,че има и градски транспорт до тях,но не можах много да ги разбера  как да стигна.Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Привет Ива,

 

би ли споделила имената на някои от тези фирми?Аз трябва да отида до Макао бийч.От хостела ми искат за трансфер  40 $,което е г/д колкото трите ми нощувки при тях.Писаха ми,че има и градски транспорт до тях,но не можах много да ги разбера  как да стигна.Благодаря предварително.

Макао е на 20 км от курорта. Няма автобус до самия плаж. Минава бусче до селото, но ще имаш около 2 км ходене. Не виждам как по нормален начин под 40 долара да отидеш. Другият вариант е да си вземеш мотокончо, ако не те притеснява /мото такси/. И с пазарлък да ти вземе 10 долара в посока.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Макао е на 20 км от курорта. Няма автобус до самия плаж. Минава бусче до селото, но ще имаш около 2 км ходене. Не виждам как по нормален начин под 40 долара да отидеш. Другият вариант е да си вземеш мотокончо, ако не те притеснява /мото такси/. И с пазарлък да ти вземе 10 долара в посока.

Благодаря за съвета.Последен въпрос.Това бусче до селото мога ли да го хвана директно от летището или трябва първо да отида до Игуей

Връзка към мнение

От летището не става. Трябва да отидеш до Фриуса /Friusa/  и оттам да вземеш гуагуа /бусче/, което те кара до разклона на Макао, селото. Оттам е около километър и половин -два до плажа. Но пък може да те вземе моторче за около долар до плажа. Игуей е много далече от това място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От летището не става. Трябва да отидеш до Фриуса /Friusa/  и оттам да вземеш гуагуа /бусче/, което те кара до разклона на Макао, селото. Оттам е около километър и половин -два до плажа. Но пък може да те вземе моторче за около долар до плажа. Игуей е много далече от това място.

Благодаря ти.Вече си букнах споделен трансфер за $8.Ще ме остави направо пред хостела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ходил в Доминиканската Република, но познавам доста хора, които са ходили и съм бил на много други места в Карибието, освен това "напипвам пулса" на пътешественниците регистрирани в този сайт. Ако не си ходил/а в региона сигурно ще ти е интересно, но защо ако така или иначе ходиш да не направиш нещо много по-яко (според мен де).

 

Винаги много ми е харесвало Ривиера Мая в Мексико - ивицата м-у Канкун и Тулум (първото голям и шумен курорт, последното руини на маите). Там много го развиха района (за съжаление) и любимата ми Плая дел Кармен от едно прекрасно село пълно с европейски хипита, които стояха там поне по месец-два в евтини хотелчета на плажа се превърна в курорт с МадДоналдс и Старбакс. Въпреки това си остава топ дестинация в района - за разлика от повечето "измислени" острови, Мексико си е държава с интересна култура и традиции, освен това морето и плажовете на Ривиера Мая с супер, има руини на маите - Тулум и Чиченица са най-близките - можеш да се гмукраш и в пещери - сеноте.

 

Толкова ми липсваше това място от времето, когато ходех сравнително редовно (1996-1998), та с жена ми преди 2 години взехме нещо, което никога не правим - ол инклузив пакет в затворен комплекс. Не, че не можеш да излизаш където си искаш, но самото присъствие на "курортисти", които ги занимават аниматори - гимнастика в басейна, игрички, яко препиване на американска младеж вечер (заради ол инклузива) за нас си беше дразнещо :)

 

Най-хубавото нещо на тази карибска дестинация е, че Кубана лети до Канкун (трябва пак да се провери какво е положението сега), една тур агенция в центъра на Плая дел Кармен (5-то авеню) за 10 мин. ни уреди пакет - визи (даде ни ги техният представител на летището в Канкун при заминаване), 2 вечери хотел-музей в центъра на Хавана (с изглед на Капитолия от балкона, а от покривната тераса към целият стар град) и билет с Кубана. За*бахме 2 вечери от ол инлузива в Плаякар в Мексико и си направихме невероятна Хавана. Цената на пакета беше нещо от рода на 250 щатски долара на човек. Кубана летят до много малко места в Америка и Канкун е едно от тях (само на 1 час път), за мен бонус беше и полет на Як-42.

 

Това е само идея, ако решиш да го правиш, ще мислим за подробности, нямам представа и какви са цените до Канкун (ние летяхме от Торонто), но много германски и холандски тур оператори обслужват Ривиера Мая (препоръчвам да не се стои в Канкун, а в по-малките курортчета, но даже и Канкун става, има атмосфера). Пакет от тур оператор в западна Европа и за да не губиш дни от пакета като нас, си уреждаш обратен полет няколко дни по-късно и през това време отиваш до Хавана Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

 

Не мога изобщо да го сравня в главата си с Доминиканска Република и си струва допълнителните пари (според мен).

 

П. П. Сега се сетих, че може да се направи и обратният вариант - да се лети до Хавана и обратно и от там да се отскочи до Ривиера мая в Мексико, но трябва да се решат 2 проблема - виза за Куба (с двойно влизане), купуване на билета Хавана - Канкун - Хавана.

Още един глас за Ривиера Мая и по специално Плая дел Кармен и Тулум,както и Островите Козумел и Исла Мухерес.В Доминикана съм била за един ден с круиз в Самана и освен котейли по половин кило-друго не помня.Санто Доминго обаче по снимки изглежда невероятен,колониален и екзотичен едновременно.Според мен си струват и 2-те дестинации.Давай смело.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, някой знае ли как може да се свържем с Ива, защото на лични не отговаря, а на нас ни предстой пътуване до Пунта Кана.

 

Благодаря

Редактирано от missuzunova
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.