Прескочи до съдържание

Да се организираме и подготвим за Нова Зеландия


Препоръчани мнения

Маорските танци не са нещо супер задължително. Ако не ги видите, няма да е огромна загуба. За нас беше много приятно, особено, че беше вечерта, имаше прекрасна вечеря и беше на много добра цена. Спокойно можете да го отчетете като еднократно  посещение на ресторант в пътуването. Wakarewarewa  и на нас ни объркваше пленовете и за това го изключих генерално. В НЗ най - невижданото е природата и сами ще видите как ще искате да сте все вдън гори тилилейски и да не виждате себеподобни много - много. 🙂

До колкото знам в Оуклънд също има някъде народни танци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Програмата изглежда страхотно! Според периода на пътуване може да успея да се присъединя. Ако са включени многото почивни дни покрай Коледа би било чудесно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, ruwenzogy каза:

Да, времето и оптимизирано, но винаги имаме около час  в повече на разположение.  Явно от писанията за Намибия сте останали с впечатление, че ние не обичаме да спазваме правилата, а по скоро да ги нарушаваме. Няма такова нещо. Всичко ще се спазва стриктно. Не се кахърете за нас....

Програмата допуска всичко. Та ние още нямаме билети.  Не се знае дали билетите ще бъдат за 15, 18, или 20 дни... Написана е така , защото всеки иска да е по-кратко, а да види, колкото се може повече..... С още 3 дни, същата програма ще си стане супер лежерна.....

Не ми е хрумнало, че нарушавате постоянно в никакъв случай 🙂 И не е кахърене, а приятелско подсказване. Аз съм била глобявана. Не мисля, че има съвършени.

 

А за допълнителните дни нямах предвид лежерност, а отскачане до Puponga - тоест не оставяте колата в Wellington, а продължавате, като хващате самолет до Dunedin от Nelson. Аз съм го набутала в моята програма - без значение за кога ще бъде. И нали си поставил за обсъждане, та... 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

тоест не оставяте колата в Wellington, а продължавате, като хващате самолет до Dunedin от Nelson. 

Това означава плащане на такса за ферибот, а тя никак не е малка.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Не ми е хрумнало, че нарушавате постоянно в никакъв случай 🙂 И не е кахърене, а приятелско подсказване. Аз съм била глобявана. Не мисля, че има съвършени.

 

А за допълнителните дни нямах предвид лежерност, а отскачане до Puponga - тоест не оставяте колата в Wellington, а продължавате, като хващате самолет до Dunedin от Nelson. Аз съм го набутала в моята програма - без значение за кога ще бъде. И нали си поставил за обсъждане, та... 

Да, Това е мястото , за което най-съжалявам, че не присъства в програмата ми. Ако участниците /????/ ми позволят да включа още няколко дни, това ще са за там и Западното крайбрежие на Южния остров. При тази програма , идва малко далеч. Аз съм се съсредоточил от средата на юг в Южния остров

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , boogy83 каза:

Това означава плащане на такса за ферибот, а тя никак не е малка.

Разделена на четири човека не е толкова голяма таксата изобщо, а Puponga е чудо... 

Връзка към мнение
преди 2 минути , boogy83 каза:

Това означава плащане на такса за ферибот, а тя никак не е малка.

Не, не... Май не става много ясно. Предвиждаме 2 коли. В Уелингтон оставяме първата и после в Дюнедин взимаме втора....

Връзка към мнение
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

Не, не... Май не става много ясно. Предвиждаме 2 коли. В Уелингтон оставяме първата и после в Дюнедин взимаме втора....

Той имаше предвид ако се включи Puponga.

преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Да, Това е мястото , за което най-съжалявам, че не присъства в програмата ми. Ако участниците /????/ ми позволят да включа още няколко дни, това ще са за там и Западното крайбрежие на Южния остров. При тази програма , идва малко далеч. Аз съм се съсредоточил от средата на юг в Южния остров

Така е, трябва да се правят компромиси при лимитирано време. Просто подсказах идея.

Връзка към мнение

На мен това ми излиза в jucy. Ако не е вярно ме поправенте, но....

170 NZD за кола и по 72N ZD на човек....при наличието на самолетни билети по 35-50 NZD, аз го наричам обир 🙂

Screenshot_2.jpg

Връзка към мнение
преди 4 минути , boogy83 каза:

На мен това ми излиза в jucy. Ако не е вярно ме поправенте, но....

170 NZD за кола и по 72N ZD на човек....при наличието на самолетни билети по 35-50 NZD, аз го наричам обир 🙂

Screenshot_2.jpg

Абсолютно е така. Затова и ние предвиждаме да летим...

Връзка към мнение
преди 6 минути , boogy83 каза:

На мен това ми излиза в jucy. Ако не е вярно ме поправенте, но....

170 NZD за кола и по 72N ZD на човек....при наличието на самолетни билети по 35-50 NZD, аз го наричам обир 🙂

Screenshot_2.jpg

Справка в сайта на Bluebridge показва крайна цена на човек $83. Сравнението със самолетен билет е чудесно, стига да имаше такъв до Puponga... 

 

Аз не бих нарекла това предложение обир, но ти си знаеш 🙂 Както виждаш, @ruwenzogy не го е и включил. аз просто реших да попитам.

 

 

image.png.924b2fc4d616b043e6da5d98302a0145.png

Връзка към мнение

Ако колата се вземе в Дънедин и се върне в Крайсчърч например, при наличие на още 2-3 дни може да се напасне програмата с включване на Пупонга. Ние нямахме такса за еднопосочен наем  и при двете коли на двата острова.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Справка в сайта на Bluebridge показва крайна цена на човек $83. Сравнението със самолетен билет е чудесно, стига да имаше такъв до Puponga... 

image.png.924b2fc4d616b043e6da5d98302a0145.png

Е няма, аз затова го изключих от моята програма 🙂 Цената е единия минус, времето което ще отнеме посещението на Puponga е втория минус, а плюса е красотата която ще види човек там. Моята везна претегли, че двата минуса излезнаха по-тежки от единия плюс :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Цвете каза:

Ако колата се вземе в Дънедин и се върне в Крайсчърч например, при наличие на още 2-3 дни може да се напасне програмата с включване на Пупонга. Ние нямахме такса за еднопосочен наем  и при двете коли на двата острова.

Ако искаме да включим Пупонга, колата се взима в Крайсчърч, прави се голям кръг - първо надолу, до на-юг и после нагоре - до най-север и пак се връща там...в Крайсчърч.

Ако искаме, но ние май не искаме, защото искаме 3 дни по-малко....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, boogy83 каза:

Е няма, аз затова го изключих от моята програма 🙂 Цената е единия минус, времето което ще отнеме посещението на Puponga е втория минус, а плюса е красотата която ще види човек там. Моята везна претегли, че двата минуса излезнаха по-тежки от единия плюс :lol:

Така е. Винаги има компромис. Но не пречи да се обсъди. Благодаря 🙂 

Връзка към мнение
преди 1 минута , boogy83 каза:

Е няма, аз затова го изключих от моята програма 🙂 Цената е единия минус, времето което ще отнеме посещението на Puponga е втория минус, а плюса е красотата която ще види човек там. Моята везна претегли, че двата минуса излезнаха по-тежки от единия плюс :lol:

Абсолютно точно казано .  И моята везна претегли така.....

Връзка към мнение

Интересно, че никой не ме попита защо програмата започва от Северния остров. Е, то няма особено значение, все пак. Аз имам две програми - и в двете посоки. Просто тази, която съм публикувал е за пролетта и лятото /до февруари включително/, защото на Южния остров е по-студено и все пак една седмица по-късно си е време за постопляне. Обратно, есента първо там трябва да се отиде, че наближава зимата и става по-студено, и една седмица по-рано си е от значение.../от март натам/.

Също по повод на програмата Южния кръг може да се върти както от Дънедин, така и от Куинстаун. Зависи от разписанието на полетите и от цената им.

Предимство на Куинстаун е, че ако си до прозореца имаш невероятни гледки към Новозеладските Алпи, за недостатък не се сещам, освен , че ми се струва, че ще е по-скъпо /без да съм проверявал/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Има за 480 паунда по Нова година.

Полетите са от Лондон.

www.fly4free.com

Това не ми изглежда да е под 500 евро от София.

преди 41 минути , stefanrusev каза:

пропуснете го . по-добре отидете на някое вечерно шоу

Май ще го пропуснем. Логистично не ми се връзва. Вечерните пък ми се струват много скъпи.  Вие ходихте ли на нещо такова?

Връзка към мнение

Добро утро,

По отношение на Tongariro Alpine Crossing  , Стефан беше писал, че сутрин трябва да сме там много рано, защото паркинга се пълнел. Това и на мен ми се струва логично. Та в тази връзка, ако паркираме в 6.30 и изкачването започне в 7 часа, това значи при осемчасовото изкачване, че към 15 часа, ще сме приключили. Идеята ми е, понеже там после няма какво да се прави, освен да си ближем раните, дали не е възможно да поемем и стигнем до Уелингтън. Дават го около 4 часа. Денят е голям, стъмва се след осем часа.... Така ще можем да спестим още половин ден, който да го използваме по-рационално след това....

И още нещо. Понеже трека го правят по около 2000 човека на ден,  къде спят тези хора?....  Най-близко ми се струва градчето National Park, но дали там ще има  достатъчно места. Ние, ако искаме да пътуваме веднага към столицата, трябва да сме максимално близко, тоест в това градче....

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оги, а вариант за кръгов пешеходен маршрут... Примерно Tongariro northern circuit? Дават го за 3-4 дни, но според мене е постижим и за два.

Това при условие, че ви се отвори възможност за допълнителен ден, де 🙂 

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

Повече от еднодневни преходи не предвиждам. Това за да го направим за 2 дни трябва да каталясаме, а ние не сме отишли за това. А и няма да имаме съответната екипировка, че в Нова Зеландия има яки проверки по границите и трябва да се екипираме от местните магазини, което не ми се ще....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.08.2018 г. в 18:03, Здравко Ангел каза:

Оги, ние двамата сме на линия, ама не може да се впишем в графика ви, защото вече имаме готови пътувания за октомври - ноември и след това за февруари - март. Ако сте склонни да изчакате от април натам сме изцяло на разположение.

Момчета с вас ще сме жесток отбор.Аз също да кажа,че имам круиз със семейството-15дни(вече купих самолетните билети и запазих круиза) и обиколка по Карибските острови после още толкова.(за тази част не съм купувал билети,и за връщане обаче до Европа нямам).Та няма да ме има от 28.01 до 12.02 семейно ,а после може да скипна другите острови(до краят на месеца ги планувам)или оттам да летя директно за НЗ ако тогава ще е трипа(трябва да чекна цени)

 За Колумбия по всяко време съм на линия,от Карибите се лети лесно за там.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.