Прескочи до съдържание

Да се организираме и подготвим за Нова Зеландия


Препоръчани мнения

На 14.01.2019 г. в 16:33, Роми каза:

И островите Лау и остров Кадаву, но те са от другата страна на основния остров. Ясава са по-лесния избор, без загуба на време. 

Тези острови са хубави, но ние няма да имаме време. За десетина дни , мислим да се 'чекнем' за по ден-два и на четирите основни /столични острова/

плюс вулкана Ясур на остров Тана.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи на Фиджи поне ще можете да направите дневен тур до островите Маманука с шнорхелинг и посещение на острова, дето Том Круз снима "Корабокрушенецът". Но внимавайте, ако ви заведат на една пясъчна банка, защото ето какво ме направи там една бокс джелифиш:

IMG_20180217_134806.jpg

IMG_20180217_134811.jpg

IMG_20180217_134733.jpg

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , GeorgiD каза:

Значи на Фиджи поне ще можете да направите дневен тур до островите Маманука с шнорхелинг и посещение на острова, дето Том Круз снима "Корабокрушенецът". Но внимавайте, ако ви заведат на една пясъчна банка, защото ето какво ме направи там една бокс джелифиш:

IMG_20180217_134806.jpg

IMG_20180217_134811.jpg

IMG_20180217_134733.jpg

Категорично не мислим да си причиним такова нещо.

Връзка към коментар
преди 7 часа, GeorgiD каза:

Значи на Фиджи поне ще можете да направите дневен тур до островите Маманука с шнорхелинг и посещение на острова, дето Том Круз снима "Корабокрушенецът". Но внимавайте, ако ви заведат на една пясъчна банка, защото ето какво ме направи там една бокс джелифиш:

IMG_20180217_134806.jpg

IMG_20180217_134811.jpg

IMG_20180217_134733.jpg

Том Ханкс 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Нашата проекто-програма за Южния Пасифик,  изглежда да следния начин.....

 

Day 1  -   Flight    Auckland - Apia /Samoa/

                Sightseeing the Capital of Apia and Around

Day 2  -  Day Tour  Upolu Island by car

samoaa.png.8e0906e266f8389eb21a62dfba04e28a.png

 

Day 3  -  Day Tour  Silisili Island by car

1831995840_samoa-silisili.png.3bf007d0fd83c5ed373fb610e58480a7.png

 

Day 4  -  Flight  Apia - Port Villa / Vanuatu/

                Evening Flight  Vanuatu - Tanna

Day 5  -  Visiting Yakel Tribe

                Explore  Yasur Volcano

Day  6  -  Bay of Resolution

                Flight  Tanna -  Port Villa

Day 7  -  Day Tour Efate Island / Vanuatu/  by car

579598747_efatevanuatu.png.5a1328f68ac9b0239c923f61325779c9.png

 

                Evening Flight   Port Villa - Nadi / Fiji/

Day 8  -  Day Tour  Fiji  by car

737455292_fiji2.png.9722e4cb079e9b4a9952831e782b6960.pngfiji.png.ad25326eb454990255acec46e29865cc.png

 

Day 9   -  Bus to Suva -  sightseeing

                Flight  Suva - Tonga

Day 10 -  Day Tour  Tonga  by car

tongaa.png.1b52820a01959d8da7b75fbfad18d189.png

 

Day 11  -  Morning Flight  Tonga - Auckland

                  Take a rent-a-car  and visit  Piha Beach &  Muriwai Gannet Colony

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

Ако може да "дам акъл"...Така и така ще ходите на втория ден до Сува, защо да ходите и първия ден дотам, че и да се връщате?! Не вярвам да спечелите нещо кой знае какво от този гит-гел и едва ли ще е по-добре от една дневна екскурзия с гмуркане 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз съм за,прекатване по плажовете и гмуркане по островите.В НЗ ще разцъкаме яко,та малко по лежерно няма да е зле преди/след това

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , GeorgiD каза:

Дано накрая не си кажете "Защо обиколихме всяка паланка в НЗ, вместо да отделим по още един ден за всеки остров?!" 😆

За всяка паланка в НЗ са нужни месеци. Там всяка крачка е красота. 

Виж да избереш във Фиджи големия остров вместо малките, това вече е загуба на време. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

То и в другите тихоокеански страни е същото- да стоиш на главните острови си е да търсих насила начин да намразиш този прекрасен край на света! Вие си знаете- но ако не е само да броите стъпка в нова държава - изберете и посетете 1 (или мах 2 , но както трябва) !  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да кажа и аз. Ние нямаме нито време, нито пари  да обикаляме малките островчета. Навсякъде е много скъпо, и най-вече транспорта до  тези малки островчета. Според мен ще бъдем там , където ни кацат самолетите. Като видях колко е самолета само до остров Тана, който ни е задължителен заради вулкана и се уплаших.  Нашата цел си е Нова Зеландия. И тези острови, както няколко пъти казах, само ще ги "чекнем", още повече, че аз не мога да плувам, а камо ли да се гмуркам....  Така, че вече съм  в много сериозен размисъл.  Хем ми се иска, хем се чудя дали си заслужава....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Tedy каза:

 

Виж да избереш във Фиджи големия остров вместо малките, това вече е загуба на време. 

Вярно, че на големия остров на Фиджи най-си няма нищо, и може да го заменим с някой от малките островчета от Ясава за плаж, но се опасявам, че цената ще е убийствена....

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Аз не мисля, че са много евтини и полетите между главните острови. Ако не сте хванали някоя супер оферта, а там нова не е често, си мисля, че няма да е по-малко от 150-200 долара на полет. А според твоя план са си доста полети. Ако целта ви е Тана и вулканите- обиколете Вануату. Красива страна е и самобитна.

Редактирано от Роми
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, GeorgiD каза:

Дано накрая не си кажете "Защо обиколихме всяка паланка в НЗ, вместо да отделим по още един ден за всеки остров?!" 😆

Аз пък се опасявам дано накрая не си кажем  "Защо си загубихме времето и си хвърлихме парите по тези острови, вместо да се съсредоточим върху красотите на Нова Зеландия", или поне някои от нас.     А сега нещата са твърдо на много емоционално ниво и се опасявам да не изберем грешното решение.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Без да искам да засягам някой с коментара ми,но за едни 12дни са като за други 22.Давам пример:

По миналата година на остров Ометепе,Никарагуа се запознах с едино момче от Гермния.Той щеше да прави абсолютно същите неща за два пъти повече време от мен на острова.С него се засякохме в едно заведение( бяхме и в една стая в хостела)и това му беше втората вечер на там.Първият ден след като пристигнал,почивал от пътуването(аз тогава пристигам и се засичаме),втори ден качваме вулкана Консепсион(по-високият от двата).Момчето беше проучило явно и се беше записало в добра група(най-ранно тръгналата и според мен най-добрата),а аз се записах някъде...Моята група тръгна 2ч.след всички,и спря да почива на 20-тата мин.След като водача даде втора почивка(след още 20мин.ходене),на мен ми стана ясно,че ако не тръгна сам върха няма да го видя.Помолих да се отлъча и се качих сам.Задминах 4 групи,като последната беше с моя човек на 10мин. под върха.После тичешком слязох.Видях моята група,отказали се от изкачването,си почиваха на средата на пътя.Поздравих водача,той се изкефи че съм успял толкова бързо да се кача(за малко над 4ч бях горе и обратно,при положение че на добри групи им дават 6,а някои достигат 10ч.,а аз даже се влачих 30мин. с моята първоначално )и се разбрахме да не ги чакам и да се прибирам надолу.Ранният следобед бях в хостела и си почивах.На третият ден моя човек почива от върха.Аз на моя втори ден се преместих по-навътре в острова,наех каяк и се отправих към реката Истиян(някои ходят само по реката-дотам ги кара лодка,вързават каяците отзад и гребът само в реката).Сглупих и имах малко проблеми в езерото,преди да вляза в спокойните води на реката,но накрая всичко беше ОK.Върнах каяка след 4-5ч. гребане и останх да нощувам там.На следващата сутрин взех ранният автобус и после ферито и напуснах острова.Още същата вечер бях под вулкана Аренал в Коста Рика.Германчето този ден е бил с каяка по реката.На следващият си е заминал и сигурно е загубил още един ден докато стигне Коста рика.

Тоест аз изкарах три нощи с три дни на острова(на четвъртият бях в следващата държава),а момчето за същите активитита е изкарало 6 нощи  и дни.

Моето пътуване 2017г. в Централна Америка беше 36дни,а на някой същите неща ще му отнемат 70....

Аз принципно си падам по активности,да лежа на плаж мога макс два поредни дни,после избръмчавам,но определено обичам да се гмуркам.Виж ако си професионален фотограф ти трябва много повече време на едно място.

За мен 12 дни за 3 осторва(че може и четири)са си напълно ОК

 

Редактирано от malkia
  • Харесвам 11
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

 Малкия, 

Ти си машина. 

Ние бяхме седмица само на централния остров във Фиджи с кола под наем и имах чувството че съм препускал. Принцесата непрекъснато ми натякваше г..з път да види. 

А за Коста Рика 2 седмици въобще не ни стигнаха. Пак с джип под наем. 

 Просто хората сме различни и това е забавното. 

 Проблема на повечето българи е че все се мерим за нещо. Кой повече страни посетил, кой повече забележителности видял, кой е пътувал най евтино или пък най скъпо. Най далеч или най близо. 

Кой бил истински пътешественик или пък само турист и всякакви подобни глупости. 

 

Мисля че се корени в някакъв нашенски комплекс. 

 

Важното е спомена който те сгрява в трудните моменти. 

 

 Важно също е споделянето, за да съпреживееш това което някой е почувствал. 

 

 Това категорично изключва рубриките за явни хвалби от сорта на в момента съм. Малко усилие трябва все пак, а не само снимка. 

 

Иначе гмуркането на Фиджи не ни впечатли силно. Изключение разбира се е едно от най добрите гмуркания с акули в Пасифик харбор. 

 

 Малко се преекспонират тези дестинации понеже са скъпи и далечни и някой има нужда да блесне. Ами да напише 2 реда. 

 

 Вероятно в Австралия по същия начин превъзнасят Европа. 

 Това обаче което никъде другаде не съм срещал са хората. Уникални са. Нямам думи да ги опиша. Не мога да повярвам че допреди 100 години са били човекоядци. По готини хора никъде не съм срещал. 

 

 

  

 

  • Харесвам 14
  • Шок 1
  • Браво 10
Връзка към коментар
преди 13 часа, ruwenzogy каза:

Аз пък се опасявам дано накрая не си кажем  "Защо си загубихме времето и си хвърлихме парите по тези острови, вместо да се съсредоточим върху красотите на Нова Зеландия", или поне някои от нас.

Това изобщо не вярвам да се случи. 🙂

 

преди 8 часа, malkia каза:

Аз принципно си падам по активности,да лежа на плаж мога макс два поредни дни,после избръмчавам,но определено обичам да се гмуркам.Виж ако си професионален фотограф ти трябва много повече време на едно място.

За мен 12 дни за 3 осторва(че може и четири)са си напълно ОК

malkia, моето темпо на пътуване е абсолютно същото. 😁 

 

преди 13 часа, ruwenzogy каза:

И тези острови, както няколко пъти казах, само ще ги "чекнем", още повече, че аз не мога да плувам, а камо ли да се гмуркам....

Това вече обяснява нещата. Щом не си падаш по това, програмата ти е ок. Но пак предлагам да помислите за разходка до Маманука и острова на Том Ханкс, вместо тройна обиколка на южното крайбрежие(което не е нищо особено).🙄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.01.2019 г. в 8:12, ruwenzogy каза:

Аз пък се опасявам дано накрая не си кажем  "Защо си загубихме времето и си хвърлихме парите по тези острови

Струва ми се , че времето е твърде малко за да последва такова негативно обобщение. Просто разходка, която тук се нарича "чекване". Аз първо ще се чекна на всички тихоокеански острови, пък после ще се коря как съм могла да си дам парите за друго място.

@malkia стига си ме подкокоросвал да се пенсионирам, за да имам твоето време да отдавам заслуженото на всяка дестинация!

Супер си е програмата, пък като знам и какви сетива имате за непредвиденото, ще бъде прекрасно пътуване. Няма място за колебания!!!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Димитър Маринов каза:

щастие

Ти не си щастлив - ти си галеник на съдбата!

Приятно му било!!!!!:girl_sad:

 Моля да спрете да ми напомняте, че съм жена, защото ще се  ядосам и ще си сменя пола !

Да видим после кой бил щастливец!

Добре дошъл и попътен вятър Митко, надявам се ,жена или мъж - аз де, някой ден да пътуваме нанякъде заедно или да си говорим един през друг на някое летище или гара, или автогара, или опашка за щуротия....:girl_witch:

Редактирано от patilana
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, patilana каза:

Моля да спрете да ми напомняте, че съм жена, защото ще се  ядосам и ще си сменя пола !

 

Аз обещавам,  защото нещата стават много сериозни. Не се ядосвай. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Нощувката в  Маунт Кук Вилидж  е резервирана  за 15 декември, понеже се говори, че там местата свършват половин година по-рано....

Машината се завърта.....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.