Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

4 hours ago, Alexander said:

Ние ще ползваме тези за трансфери от-до летище.

https://www.klook.com/activity/794-airport-transfers-bali/

Даже може да се поръчат сим карти и ги носят.

Аз си бях поръчал такава сим карта. Имайте предвид, че обхват имат само в големите градове. Единия от дните като ходихме нагоре към северната част почти никъде нямаше обхват камоли дейта. Като избирате карта гледайте добре покритието на оператора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Аз си бях поръчал такава сим карта. Имайте предвид, че обхват имат само в големите градове. Единия от дните като ходихме нагоре към северната част почти никъде нямаше обхват камоли дейта. Като избирате карта гледайте добре покритието на оператора.

Има ли някакви минути тази карта или само нет ?

Връзка към коментар
20 minutes ago, Capitan Morgan said:

Има ли някакви минути тази карта или само нет ?

Нямам спомен. Сега изрових от историята ми в акаунта  купил съм това т.е било е само дейта. Ние кацахме късно вечерта и прецених, че ми е по-удобно някой да ме чака със сим карта, но честно казано не бих я препоръчал поради липсата на обхват извън туристическите и основни места на острова.

3G/4G SIM Card (DPS Airport Pick Up) for Bali by XL

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Jorro каза:

Нямам спомен. Сега изрових от историята ми в акаунта  купил съм това т.е било е само дейта. Ние кацахме късно вечерта и прецених, че ми е по-удобно някой да ме чака със сим карта, но честно казано не бих я препоръчал поради липсата на обхват извън туристическите и основни места на острова.

3G/4G SIM Card (DPS Airport Pick Up) for Bali by XL

От тях ли си я купи?

Ако не, как знаеш, че е същата? В сайта им не пише каква е точно.

6GB SIM Card Package

Връзка към коментар
Just now, Alexander said:

От тях ли си я купи?

Ако не, как знаеш, че е същата? В сайта им не пише каква е точно.

6GB SIM Card Package

Видях си в историята на покупките в сайта.  Не помня дали говорехме по тях по между си или беше само за дейта.

Написах, че е дейта заради първото изречение : 3G/4G data plans available to stay in touch with friends and family while on holiday in Bali

Не искам да те подведа, по-добре ги питай в чата.

Връзка към коментар

И аз ще ползвам 13-тия братовчед на Буда за дневните екскурзии 🙂Общо взето се споразумяхме за 50 долара на ден фикс и 45 долара на човек за Нуса Пенида.Но имам една друга питанка...дали някой може да сподели лични впечатления от трите основни зоопарка на острова- Bali Marine & Safari Park,Bali Zoo и Bali Bird & Reptile Park? Тъй като ще сме със деца и ми се иска да ги заведа на нещо животинско,но цените и в трите парка са ужасяващи и като че ли трябва да изберем само един или масимум два от тях.

 

 

Връзка към коментар
преди 16 часа, Цвете каза:

Как се познават публичните лодки? И ние ще ходим сами до Нуса Пенида. 

П.С. Радвам се да те “срещна” пак 😊

Speed boat / public boat to Nusa Penida - това и в гугъл мапс можеш да го пуснеш, да видиш къде точно се намира, и на google images, ще видиш точно как изглежда таблото на офиса отвън. Като си купиш билета, те ти казват коя точно ти е лодката и къде да я чакаш.

 

Вчера малко бях позаспала, но май някъде мернах нещо за Лембонган... Когато последно ходих там от Пенида и трябваше да се пренеса на дугия край на острова, за трансфер ми искаха двойно повече (150,000), отколкото да си наемеш скуте за 24 часа (75,000).

преди 14 часа, aladinoplus каза:

 Дадох данни на картата и си взеха депозита - без да давам CVV. Интересна работа......

Не знам дали е така навсякъде по света, но тукашните ПОС терминали, които могат да "вземат депозити" изискват само номер на карта и дата на валидност.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, mbuch каза:

И аз ще ползвам 13-тия братовчед на Буда за дневните екскурзии 🙂Общо взето се споразумяхме за 50 долара на ден фикс и 45 долара на човек за Нуса Пенида.Но имам една друга питанка...дали някой може да сподели лични впечатления от трите основни зоопарка на острова- Bali Marine & Safari Park,Bali Zoo и Bali Bird & Reptile Park? Тъй като ще сме със деца и ми се иска да ги заведа на нещо животинско,но цените и в трите парка са ужасяващи и като че ли трябва да изберем само един или масимум два от тях.

 

 

А може ли да кажеш за тези 45 долара до Нуса Пенида какво ви е включено?

Връзка към коментар
преди 12 часа, mbuch каза:

.дали някой може да сподели лични впечатления от трите основни зоопарка на острова- Bali Marine & Safari Park,Bali Zoo и Bali Bird & Reptile Park? Тъй като ще сме със деца и ми се иска да ги заведа на нещо животинско,но цените и в трите парка са ужасяващи и като че ли трябва да изберем само един или масимум два от тях.

 

 

Аз също бях с деца (3 броя) и на мен ми бяха скъпи всичките изброени и се спрях на Зоологическата градина. Общо взета съм доволан - добре поддържана, имаше шоу с орангутани (а бяхме гледали Книга за Джунглата тъкмо), хранихме слончета (допълнително се плаща за кошничка с храна, но на фона на входа за 5 човека - беше стотинки), имаше бял тигър...Но не мога да сравня и да кажа дали е по-добре от другите.

Много приятно бях изненадана от шоколадовата фабрика POD. Бях я мернала нейде из адвайзъра и помолих Буда да ни заведе - и на него му беше за пръв път. Имаше много интересни и вкусни видове шоколад, имаше едни местни мечки, слончета. Ние правихме сами шоколадови слончета, което беше по 11$ на човек с три топинга по избор. На децата им беше интересно и после - на всички ни беше вкусно. Препоръчвам!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 20 минути , samuraika каза:

Аз също бях с деца (3 броя) и на мен ми бяха скъпи всичките изброени и се спрях на Зоологическата градина. Общо взета съм доволан - добре поддържана, имаше шоу с орангутани (а бяхме гледали Книга за Джунглата тъкмо), хранихме слончета (допълнително се плаща за кошничка с храна, но на фона на входа за 5 човека - беше стотинки), имаше бял тигър...Но не мога да сравня и да кажа дали е по-добре от другите.

Много приятно бях изненадана от шоколадовата фабрика POD. Бях я мернала нейде из адвайзъра и помолих Буда да ни заведе - и на него му беше за пръв път. Имаше много интересни и вкусни видове шоколад, имаше едни местни мечки, слончета. Ние правихме сами шоколадови слончета, което беше по 11$ на човек с три топинга по избор. На децата им беше интересно и после - на всички ни беше вкусно. Препоръчвам!

А за възрастни ще е приятно ли в тази фабрика? Погледнах я и звучи добре, но трябва да избера между нея и един водопад.

Връзка към коментар

Ами на нас ни беше интересно. Хубава природа, до нея е слонското убежище и има сафарита - ние не правихме, но минавайки видяхме разхождащите слончета. Видяхме и почиващи си такива с малко слонче бебе.

Във фабриката можеше да се опитва различни видове шоколад и бяха наистина много добри - с много интересни вкусови комбинации. Бяха скъпи, но за крафт шоколад бяха съвсем разумни цени. Щях да си накупя, ако не ме беше страх от жегата.

На децата им беше интересно да шприцват шоколад във формичките и да ръсят топинги. Чакахме да се втвърдят и ни доскуча накрая, но в колата после ометохме всичкия шоколад и пропуснахме обеда. Имахме направо ранна вечеря, че летяхме наобратно тази вечер.

Не мога много добре да преценя, защото аз не очаквах много от фабриката и се изненадах приятно. Така че може и това да ми е повлияло.

 

Bali Zoo беше зоопаркът, който посетихме. Само вход, не сме участвали в някое от ивентите. Има дадени часове за представленията. Возихме се на това откритото автобусче (на втория етаж) за да стигнем до района със слончетата. Там си платихме на место за кошничка с храна. Хранихме ги и децата ги погалиха. Аз не съм фен на сафарита, гушкане, яздене и прочее атракции.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 53 минути , Христиан каза:

А може ли да кажеш за тези 45 долара до Нуса Пенида какво ви е включено?

Nusa penida tour

In Nusa penida you Will see :

kelingking beach,  broken beach, angle billabong, crystal bay beach

This tour include ;

# 2 ways pick up transfer from and to your hotel

# 2 ways fast boat ( Sanur to Nusa penida and Nusa penida to Sanur )

# Tour in Nusa penida by car

# Lunch

# Entrance fee

Back to hotel , cost USD 45/ person

Връзка към коментар
преди 6 минути , mbuch каза:

Nusa penida tour

In Nusa penida you Will see :

kelingking beach,  broken beach, angle billabong, crystal bay beach

This tour include ;

# 2 ways pick up transfer from and to your hotel

# 2 ways fast boat ( Sanur to Nusa penida and Nusa penida to Sanur )

# Tour in Nusa penida by car

# Lunch

# Entrance fee

Back to hotel , cost USD 45/ person

А колко човека сте?

Връзка към коментар
преди 2 минути , bungle каза:

И нашето е същото за Нуса Пенида, но сме 2ма възрастни и ни поиска 70 $ 😄

Защото сте само 2, на мен за 4 ми даде 45 на калпак. 180 долара е абсурдно много и за това ще си ходим сами.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Защото сте само 2, на мен за 4 ми даде 45 на калпак. 180 долара е абсурдно много и за това ще си ходим сами.

Може би не е чак  толкова много.Доколкото мога да проверя: около 20 долара е отиване/връщане на човек с бърза лодка до острова,около 40-45 долара е кола с шофьор на ден и един обяд около 20 долара мин  за 4 човека,тоест общо  150 долара...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Защото сте само 2, на мен за 4 ми даде 45 на калпак. 180 долара е абсурдно много и за това ще си ходим сами.

Сега информативно го питах за 4 човека - 50 долара ми каза. 😂

Връзка към коментар
преди 7 минути , Христиан каза:

Сега информативно го питах за 4 човека - 50 долара ми каза. 😂

Е, при това усилено магеланско търсене, цената ще расте,  хитрушковци са местните и все  повече нахитряват и се разглезват.

Преди 10 години, при първото ни ходене там, беше безумно евтино. При всяко следващо, цените вървяха нагоре, сега вече, по мое си мнение, стана, като в Тайланд - хем навалица, хем, високи цени.

Връзка към коментар

Не знам, но при такъв наплив по екскурзиите да не повторим задръстванията към Гърция. Може ли инфаструктурата на Бали да поеме колите на всичките братовчеди пълни с българи? Това в сферата на шегата разбира се, но наистина задръстванията са си проблем на острова. Писано е доста по въпроса.

Препоръчвам ако сте примерно в Нуса Дуа, като нас да предлагате на гидовете да си доплатите за магистралата, защото по презумция я избягват. Струва смешни пари, а спестява време и нерви.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, AlexandraKo каза:

  ...хитрушковци са местните и все  повече нахитряват и се разглезват.

Преди 10 години, при първото ни ходене там, беше безумно евтино. При всяко следващо, цените вървяха нагоре, сега вече, по мое си мнение, стана, като в Тайланд - хем навалица, хем, високи цени.

Мдааам, този феномен в Европа е известен като инфлация. В Азия е тарикатлък.

Справка - цените на чадърите по нашето черноморие преди 10 години и сега....

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Има инвазия и от други сънародници.

 

https://coconuts.co/bali/news/bali-police-arrest-bulgarian-for-atm-skimming-in-seminyak/?fbclid=IwAR0bKWkSSgYmJTcnNb-Pp1YLYtCL7oJQUKjSfnsqu_A0cqM8jQsIOZQJggA

 

Вероятно има и много други и ще избягвам теглене на пари.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
На 11.07.2019 г. в 11:54, mbuch каза:

Nusa penida tour

In Nusa penida you Will see :

kelingking beach,  broken beach, angle billabong, crystal bay beach

This tour include ;

# 2 ways pick up transfer from and to your hotel

# 2 ways fast boat ( Sanur to Nusa penida and Nusa penida to Sanur )

# Tour in Nusa penida by car

# Lunch

# Entrance fee

Back to hotel , cost USD 45/ person

Здравей, може ли координати на твоя човек за трипа, тъй като чета нашия ни даде 550К/човек само за трансфер и лодка в двете посоки, а излиза че за самия остров не ни е включил.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.