Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Фичо каза:

Б@сссси, някой трябва да остане да пази форума :grin:  , айде - аз се жертвам да стоя тук юли догодина.  :rolleyes:

Спокооооо, ниЙййй през юли си седим тука, така че имаш едно рамо, ако ти се отвори път изневиделица.

Ще те замествам.:dance2:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, mililia каза:

За придвижване - наемаш трансфери т.е. кола с шофьор.

А защо кола с шофьор? Не е ли ок да си взимаме рент а кар сами? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Христиан каза:

А защо кола с шофьор? Не е ли ок да си взимаме рент а кар сами? 

Аааа, нееее!

Движението е ужасно, а пък, кола с шофьор може и да излиза по -евтино от рент -а - кар.

Освен това, той знае всичко, играе го и гид, там пътищата са основно междуселски.

 

А и за какво да се мориш с шофиране, като могат да те возят, А ти, само да се кефиш..

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Христиан каза:

А защо кола с шофьор? Не е ли ок да си взимаме рент а кар сами? 

По принцип е напълно възможно наемането на рент-а-кар. Обаче трябва да знаеш, че това е Азия. Правилата са различни, май и движението беше обратно. Аз лично не ти го препоръчвам, освен ако не се счита за супер печен в шофирането. Там този отзад пази предния, всички карат на разделителната линия, правят невероятни разминавания и изпреварване, плюс че си подават сигнали с клаксон, а не с мигач. На пътя има деца, карали нещо си, коли, мотористи и какво ли не. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , Христиан каза:

А защо кола с шофьор? Не е ли ок да си взимаме рент а кар сами? 

Със сигурност може да си вземете,  но в подобни бедни държави с тежък трафик е много по-удачно да наемаш местен шофьор.  

Освен,  че познава отлично обстановката може да ви служи и за гид. 

 

Днес приятели се върнаха от Бали и ги поразпитах за актуални цени.  Целодневно  такси за 10 часа  от Санур до Улан Батур - 1 200 000 рупии,  но не са се пазарили.  В едната посока се стига за около 2 часа,  а са само 60-70 км. 🙂

Санур - Нуса Дуа  one way 150 000 рупии вкл.  магистралната такса.  6 часа за обиколка между Санур и Семиняк 700 000 рупии. 

Острова в момента е претъпкан с туристи и по тяхни впечатления огромен брой италианци. 

Трусове са се усетили съвсем леко,  но вcичко е спокойно и няма следа от притеснение и т. н. 

 

П. С.  Близо два месеца следих цените  от София за юли/август ,  но така и не паднаха под 650€. 

На толкова ги и купихме. Полети на Qatar. Между другото досега не съм се интересувал,  но платен WiFi на борда за полета Доха - Бали е само 10$,  което ми се струва отлична цена в случай,  че някой наистина има нужда да е онлайн.  За сравнение - при  Scoot  гледах в брошурката,  че е 15$  на полет 🙂

 

Особено ме впечатли интериора на едно от такситата което са ползвали за цял ден :

 

IMG_20180822_205401.jpg

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 21 минути , Христиан каза:

А защо кола с шофьор? Не е ли ок да си взимаме рент а кар сами? 

Не е ок. Ама хич. Прекалено много рискове. Няма да ги изброявам.... Основният - ако има проблем, ще е проблем да го отстраниш. 

Още по-основният - да не удариш някой, който ти щъка пред краката непрекъснато...

Иначе ми стана интересно - има опции за рент-а-кар. Така че ако настояваш, имаш възможност. Но... не е ок. ама хич. 

Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

Със сигурност може да си вземете,  но в подобни бедни държави с тежък трафик е много по-удачно да наемаш местен шофьор.  

Освен,  че познава отлично обстановката може да ви служи и за гид. 

 

Днес приятели се върнаха от Бали и ги поразпитах за актуални цени.  Целодневно  такси за 10 часа  от Санур до Улан Батур - 1 200 000 рупии,  но не са се пазарили.  В едната посока се стига за около 2 часа,  а са само 60-70 км. 🙂

Санур - Нуса Дуа  one way 150 000 рупии вкл.  магистралната такса.  6 часа за обиколка между Санур и Семиняк 700 000 рупии. 

Острова в момента е претъпкан с туристи и по тяхни впечатления огромен брой италианци. 

Трусове са се усетили съвсем леко,  но вcичко е спокойно и няма следа от притеснение и т. н. 

 

П. С.  Близо два месеца следих цените  от София за юли/август ,  но така и не паднаха под 650€. 

На толкова ги и купихме. Полети на Qatar. 

 

Особено ме впечатли интериора на едно от такситата което са ползвали за цял ден :

 

IMG_20180822_205401.jpg

Ми, давай му веднага координатите!

Че ще има сума ти народ за изпопревозване.:))))

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не мога вече да редактирам. Ако и Христиан не може в първото мнение , ще помолим модератор , но по- добре да се поуспокоят нещата. Чудно защо турците не си оправят още грешката?! Самолета с логото на Магеланци ли ще брандират 😀

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 31 минути , silvia_b каза:

Чудно защо турците не си оправят още грешката?! Самолета с логото на Магеланци ли ще брандират 😀

Вероятно, защото не е грешка. Според мен умишлено  цената е такава. С оглед на войната долар-лира мисля, че са възможни и други политически решения. 

Така или иначе според мен ще пътувате.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 12 минути , mililia каза:

Вероятно, защото не е грешка. Според мен умишлено  цената е такава. С оглед на войната долар-лира мисля, че са възможни и други политически решения. 

Така или иначе според мен ще пътувате.

За съжаление със сигурност е грешка.

 

1) При тези билети не е начислена горивна такса

2) Излизат буквално само 4-5 възможни дати и то в топ сезон, което въобще няма логика

3) На тази цена не може да се резервира никъде другаде освен чрез esky. Пък някак не мога да си представя как Turkish Airlines имат ексклузивно споразумение баш с esky, а и същевременно не продават същата тарифа на собствения си сайт (спомни си, че на последния екран с плащането цената се вдига).

 

И все пак и аз мисля, че е по-вероятно билетите да оцелеят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Същата цена, за същите дати, пак до Бали, пак в eSky, я има от Атина. Току-що проверих.

Грешката според мен не е при турците, а при посредника. Изглежда, че турците са решили повече да не се съобразяват с европейското правило крайната цена да излиза още на първия екран. В същото време автоматизацията на eSky е настроена така, че да възприема цената от първия екран за окончателна. И белята станала.

Може да стане доста як скандал, ако турците поискат от агенцията да им плати билетите с включена горивна такса, както си му е редът.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За да е още по-забавно... Билетите от esky всъщност се издават чрез агент в Хонг Конг и на практика са плащани с хонгконгски долари. Ей, тея поляци са велики комбинатори, честно 🤣

 

Issue place: HKG
FARE: 1610 HKD
TAXES: 1056 HKD

 

Подчертавам, че в TAXES не е включена горивна такса.

 

Всеки може да отвори билета си на https://www.saudia.com/ (manage bookings) и да види пълните подробности, ако му е интересно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

За да е още по-забавно... Билетите от esky всъщност се издават чрез агент в Хонг Конг и на практика са плащани с хонгконгски долари.

Това вече дава голяма яснота. Вълшебната парола тук е точно "Hong Kong" 😉
Историята, както и някои хора от форума още помним аферата  с кодово название "Хонконгската експидиа" (expedia.com.hk), когато за под 300€ летяхме от Амстердам до ХК с China Airlines. Включително и ти - прежде писалия, доколкото помня :acute::biggrin:
И тогава също горивната такса не беше включена поради една малка особеност в хонконгските правила на ценообразуването, според местните разпоредби - нещо от рода на това, че цената, посочена на сайта, се приема винаги за крайна, без значение дали в нея са включени, или не горивните такси (не претендирам за точност, но беше нещо в този смисъл). Турците са решили да не я включат, и това е дало правото в Хонконг да се приема цената за крайна, и да издават билети по нея.
Не знам кой ще плаща сметката накрая, но и аз смятам, че има голям шанс и тези билети сега да минат по аналогичен на предния случай начин. Освен ако...случаят не се раздуе прекалено много, но тогава пък и медийният шум ще помогне в положителна насока.
Естествено, винаги остава макар и 1% съмнение.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 23 минути , wilks каза:

Това вече дава голяма яснота. Вълшебната парола тук е точно "Hong Kong" 😉
Историята, както и някои хора от форума още помним аферата  с кодово название "Хонконгската експидиа" (expedia.com.hk), когато за под 300€ летяхме от Амстердам до ХК с China Airlines. Включително и ти - прежде писалия, доколкото помня :acute::biggrin:
И тогава също горивната такса не беше включена поради една малка особеност в хонконгските правила на ценообразуването, според местните разпоредби - нещо от рода на това, че цената, посочена на сайта, се приема винаги за крайна, без значение дали в нея са включени, или не горивните такси (не претендирам за точност, но беше нещо в този смисъл). Турците са решили да не я включат, и това е дало правото в Хонконг да се приема цената за крайна, и да издават билети по нея.
Не знам кой ще плаща сметката накрая, но и аз смятам, че има голям шанс и тези билети сега да минат по аналогичен на предния случай начин. Освен ако...случаят не се раздуе прекалено много, но тогава пък и медийният шум ще помогне в положителна насока.
Естествено, винаги остава макар и 1% съмнение.

Алоо, аз тогава летях с Lufthansa по онази схема, не с China Airlines 🙂 И то от София, за около €300...

 

Иначе си помислих същото като теб. Но това въобще не обяснява защо сайта на Turkish първоначално показва ниската цена, а после на последния екран рязко я вдига. Освен това - проверих току-що - дори в хонгконгската Expedia тази цена не излиза. Звучи ми като класическа грешка - частично заложена от авиокомпанията (и то само за няколко конкретни дати) и финално доомазана от системата на esky.

 

Каквито и хипотези да сучем - скоро ще се разбере кон боб яде ли. Ако до седмица-две не последва cancellation вълна най-вероятно всичко ще е ОК.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Алоо, аз тогава летях с Lufthansa по онази схема, не с China Airlines 🙂

 

Иначе си помислих същото като теб. Но това въобще не обяснява защо сайта на Turkish първоначално показва ниската цена, а после на последния екран рязко я вдига. Освен това - проверих току-що - дори в хонгконската Expedia тази цена не излиза. Звучи ми като класическа грешка - частично заложена от авиокомпанията (и то само за няколко конкретни дати) и финално доомазана от системата на esky.

 

Каквито и хипотези да сучем - скоро ще се разбере кон боб яде ли. Ако до седмица-две не последва cancellation вълна най-вероятно всичко ще е ОК.

Верно, че с Луфтитата беше! Сега си визуализирах бординг паса по фотопамет.
Схемата с China беше друга, пак от Амстера, ама до Тайван, при това на следващата година  :laugh:

Както и да е, това с коя компания е било онова тогава, не е важно в случая. Важното е, че е станало двойно преплитане на конците. Направо класика за учебник. Сега докато се разберат кой е "виновния", и то ще дойде време за полетите на хората :grin:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, mililia каза:

Християн, препоръчителните райони за отсядане са според това как си представяш мястото. Едни хора го виждат като пълна почивка и избират място в близост до плажа, други ги интересува повече бали в културен аспект и избират вътрешността. може да се съчетаят и двете за 7 дни. Такива места са Нуса Дуа /скъпарско/, Санур, а за морски спортове Кута /ама е хаос и не става за почивка/, Убуд, но може да се излезе и извън утъпканите пътеки. Аз обаче като за първи път ти препоръчам да следваш това, което се прави масово, за да не останеш разочарован. Потърси в магеланци има доста програми, за да се ориентираш какво се прави там. Аз също имам пуснат дневник с програма и доста снимки, така че имаш нужната информация.

За придвижване - наемаш трансфери т.е. кола с шофьор. Магеланци си имат вече утвърдени "местни гидове", така че избирай от тях. Като гледам каква голяма група сте, ще разширите кръга на използваните "гидове".

За храни - там всичко е екзотика. Не виждам смисъл да търсиш предварително заведения, просто си харесваш нещо с хора и сядаш там. Можеш да питаш и хората от хотела, те също знаят какво да препоръчат. През деня, докато обикаляте също шофьора ще ви води на разни места. Като изключим заведенията с твърд куверт и на блок маса, където се плаща за хубава гледка и вне особено качествена храна, на останалите места винаги ми е било вкусно. 

Запознай се с темите, тъй като там е много различно от Европа и си има нужда да разбереш какви са уловките. 

 

А да попитам, какво ви е мнението за водене на деца, става въпрос за 7-10 годишни?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

За съжаление със сигурност е грешка.

 

1) При тези билети не е начислена горивна такса

2) Излизат буквално само 4-5 възможни дати и то в топ сезон, което въобще няма логика

3) На тази цена не може да се резервира никъде другаде освен чрез esky. Пък някак не мога да си представя как Turkish Airlines имат ексклузивно споразумение баш с esky, а и същевременно не продават същата тарифа на собствения си сайт (спомни си, че на последния екран с плащането цената се вдига).

 

И все пак и аз мисля, че е по-вероятно билетите да оцелеят.

Много мнения се събраха за Бали и може нещо да пропускам.... но ако има притеснения за билети за около 300 Евро....според мен грешка няма, защото:
1. Има такса гориво: BGN 160.38-YR... малко е, но това може да е нарочно, за да се докара ниска крайна цена на билета.
2. Първи полет 16 юли + около 350 дена DATE RANGE на резервационните системи прави точно някъде около 3 седмици с полети, които може да се продават в момента.
3. Тази цена си излиза във всички агенции. Само днес съм издал десетина билета по тази оферта.
4. Новият сайт на Турски авиолинии си е хоринчно смотан и бъгав, не е голяма изненада, че точно там нещо се троши офертата.

...........
Няма да се изненадам, ако по някое време хванат да вдигнат двойно (че и повече) горивото по тази тарифа/промоция, но това по никакъв начин не застрашава (редовно) идадените до тук билети.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , mitkobiker каза:

Много мнения се събраха за Бали и може нещо да пропускам.... но ако има притеснения за билети за около 300 Евро....според мен грешка няма, защото:
1. Има такса гориво: BGN 160.38-YR... малко е, но това може да е нарочно, за да се докара ниска крайна цена на билета.
2. Първи полет 16 юли + около 350 дена DATE RANGE на резервационните системи прави точно някъде около 3 седмици с полети, които може да се продават в момента.
3. Тази цена си излиза във всички агенции. Само днес съм издал десетина билета по тази оферта.
4. Новият сайт на Турски авиолинии си е хоринчно смотан и бъгав, не е голяма изненада, че точно там нещо се троши офертата.

...........
Няма да се изненадам, ако по някое време хванат да вдигнат двойно (че и повече) горивото по тази тарифа/промоция, но това по никакъв начин не застрашава (редовно) идадените до тук билети.

В кои агенции излиза още цената? Никъде другаде не успях да я намеря (или поне не онлайн).

 

Иначе си прав за горивната такса. Аз търсех YQ кода (какъвто липсва), но не знаех, че и YR може да значи същото. Чудесно - шансовете се повишават 🙂

Връзка към коментар
преди 38 минути , Георги Матеев каза:

Алоо, аз тогава летях с Lufthansa по онази схема, не с China Airlines 🙂 И то от София, за около €300...

 

Иначе си помислих същото като теб. Но това въобще не обяснява защо сайта на Turkish първоначално показва ниската цена, а после на последния екран рязко я вдига. Освен това - проверих току-що - дори в хонгконгската Expedia тази цена не излиза. Звучи ми като класическа грешка - частично заложена от авиокомпанията (и то само за няколко конкретни дати) и финално доомазана от системата на esky.

 

Каквито и хипотези да сучем - скоро ще се разбере кон боб яде ли. Ако до седмица-две не последва cancellation вълна най-вероятно всичко ще е ОК.

Ха ха, подсети ме, че и ние се възползвахме тогава от хонг конгската Expedia и летяхме от Франфуркт до Хонг Конг с Луфти за 288€ ... ама еднопосочно 😜 Стана така, че не съобразих да закупя обратния вътрешен полет от Тайланд до ХК навреме и влязохме в китайската нова година. Билетите, които бяха по 30-40€ бяха станали вече по над 300 и докато ми се откъснат от сърцето такива пари вече бяха тотално свършили. Добре че Emirates тогава изкараха някаква евтина еднопосочна тарифа, та за по около 380€ се прибрахме до Истанбул. Общо взето далаверата тогава ни излезе кон за кокошка 😉

 

Мисля, че ще преглътнат грешката и няма да канселират. Пък нека смеят - ще си имат работа с цял батальон магеланци😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не знам дали е грешка, но е факт че днес билетите за закупеният ни полет все още ги имаше, но на цена от 396 евро на билет.😉 

Редактирано от Миланка
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.