Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

Понеже виждам, че на 2ра страница се коментираха  коли с шофьори.

 

Ние след месец сме в Бали и запазихме шофьор за няколко дей трип-а. Цената на ден (10 часа) е от 500 хил. до 800 хил. IDR в зависимост от маршрута и дължината му.  1,2 млн. е прекалено много.

 

След като мине нашето пътуване ще препоръчам (или не!) нашият шофьор 🙂 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , Цвете каза:

Моята група е на втора място по брой май, но за сметка на това на същите дати - 18 - 28.07.  10 броя  сме - почти всички новобранци, а аз войвода - магеланка  :bb::rofl:

Само не знам как ще понесеш толкова почерпки... В Бали ще слизаш на 4 крака от самолета 🤪

преди 1 минута , П.Кръстев каза:

Понеже виждам, че на 2ра страница се коментираха  коли с шофьори.

 

Ние след месец сме в Бали и запазихме шофьор за няколко дей трип-а. Цената на ден (10 часа) е от 500 хил. до 800 хил. IDR в зависимост от маршрута и дължината му.  1,2 млн. е прекалено много.

 

След като мине нашето пътуване ще препоръчам (или не!) нашият шофьор 🙂 

Потвърждавам. И ние имаме дей трипове на подобни цени. Всичко над 800.000 IDR е прекалено скъпо.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@Фичо, не се чуди - купувай. Аз и @AlexandraKo ще бдим над форума!!! 🙂

На всички които ще пътуват пожелавам, едно незабравимо, изпълнено само с положителни емоции пътешествие. 

И като предложение - Мисля, че на 18.07 ще е най-пълен с магеланци самлета, да си направите една обща снимка със Знамето пред летището в Денпасар.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Нищо не ви разбрах каквото сте писали, но вчера същите билети се показваха и през скайсканер. 

Може ли тук да попитам малко тъп въпрос. Гледах курсовете, но не се ориентирам в цените. Гледах снимки от заведения и цената на малкия Бинтанг е 28к, изобщо не мога да вдена това колко левчета са. 🙂

 

Как ще се разпознаем на летището? Или още в София ще се търсим? С по един карамфил примерно 🙂

Редактирано от Bellaero
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , mitkobiker каза:

Май май все пак е било грешка в тарифирането им.

За мене още от вторник тарифирането е грешка. Имаше такава информация във форумите, а и странното беше, че тази цена не излезе никъде другаде освен в сайта на esky.com. Още повече - само определени линкове водеха към тази цена. От всяко друго място, което опитах цената беше друга.

 

От друга страна - негативни предположения и коментари на фона на всеобщата радост са излишни, затова желая неотменени билети на всички закупили и запомнящо се изкарване в компанията на магеланци. Почти всички публикувани в сайта магеланци "грешки" минаха /колко успяха да летят за 200 или малко повече евро до Южна Америка, Карибите или Мексико?! /, нека мине и тази! 🙂 

Късмет на всички!

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 10 минути , Bellaero каза:

Нищо не ви разбрах каквото сте писали, но вчера същите билети се показваха и през скайсканер. 

Може ли тук да попитам малко тъп въпрос. Гледах курсовете, но не се ориентирам в цените. Гледах снимки от заведения и цената на малкия Бинтанг е 28к, изобщо не мога да вдена това колко левчета са. 🙂

Здрасти,

 

доколкото си спомням в много добър ресторант максимално сме плащали 30-35 лв. сметка в Нуса Дуа. Алкохолът е по-скъп защото повечето местни не пият, заради религията и по ред други причини. Индексът "Бира" не правилен за определяне на цените 🙂 Все пак разликата не е съществена, а бирите са 0,6, а не 0,5, както е в Европа.

Основният проблем на Бали /според мен/ е в инфраструктурата- т.е. прекарваш много време на път и ако настояваш всеки ден да си нанякъде ще прекараш голяма част по колите на гидовете.

Все пак навсякъде лъха позитивна енергия и ние се върнахме с напълно заредени батерии.

Връзка към коментар
преди 57 минути , Цвете каза:

Моята група е на втора място по брой май, но за сметка на това на същите дати - 18 - 28.07.  10 броя  сме - почти всички новобранци, а аз войвода - магеланка  :bb::rofl:

На 18 ще сме над 30 човека като гледам 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

На 18 ще сме над 30 човека като гледам 

Аз ги виждам над 60... 🙂 59 са без бройката на групата на @zvezda9001, която към момента е неизвестна.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хахах не съм неизвестна ние сме двама от 18 до 26 🙂, вчера не съм влизала и сега не мога да наваксам с четенето 🙂 Очертава се една голяма самолетна магеланска сбирка и само положително емоции 🙂

Редактирано от zvezda9001
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , zvezda9001 каза:

Хахах не съм неизвестна

Не казах, че ти си неизвестна, а бройката на групата ти... :girl_wacko: Явно дотук 63 магеланци за дата 18-ти. @Jorro също не е обявил бройка, а може да има и хора, които също са купили, а не са се похвалили. 🙂

 

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ама тук има и значение с колко часа е стопа ни в Истанбул, че то до Истанбул ще сме заедно, ама от там нататък имаше различни часове престой....охх стискам палци всичко да е наред 🙂 И тук е мястото да благодаря на всички които ми помогнаха със закупуването на билетите и търпеливо ми изясниха всичко 🙂 ЕДНО ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ 😍

П.С. то ако стане работата май на почерпка отиват нещата, ама то много хора за тая дата ще фалираме 😄 Нищо ще черпим за сметка на турските авиолинии 😄 

 

Редактирано от zvezda9001
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хванахме им "грешката"- по издадените до вчера билети липсва доплащането за гориво по дългите полети... което прави отстъпка от около 460 лева.

Дали тази липса е целенасочено заложена или пропуск на авиокомпанията си е проблем на авиокомпанията 🙂
Всички, които са заплатили и получили билети до вчера си имат абсолютно валиден договор за превоз с авиокомпанията- платено е точно толкова, колкото авиокомпанията е искала през съответния дистрибуционен канал.

 

Единственото "измъкване" за Турски авиолинии е, ако хванат и преместят откриването на линията до Бали ... да кажем с един месец по-късно. Но и тогава, освен пълен рифънд, те са длъжни да предложат и безплатна смяна на датите за пътуване.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 1 минута , mitkobiker каза:

Хванахме им "грешката"- по издадените до вчера билети липсва доплащането за гориво по дългите полети... което прави отстъпка от около 460 лева.

....

Единственото "измъкване" за Турски авиолинии ...

А грешката при Търкиш ли е, или при Esky?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

А грешката при Търкиш ли е, или при Esky?

ПРЕДПОЛАГАМ, че Турски авиолинии са вкарали по този начин цените за новата линия (нарочно не използвам думата "грешка"😁) в резервационна система Амадеус... Така си обяснявам, защо през някои ОТА тези цени не излизаха.

И все пак поне 2/3 от агенциите в България имаха тези цени до вчера и си издаваха билети по тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , mitkobiker каза:

ПРЕДПОЛАГАМ, че Турски авиолинии са вкарали по този начин цените за новата линия (нарочно не използвам думата "грешка"😁) в резервационна система Амадеус... Така си обяснявам, защо през някои ОТА тези цени не излизаха.

 

Точно това ми е интересно, понеже не съм много наясно, а тук ти и други коментиращи сте навътре с механизмите - как ако Търкиш са ги вкарали в Амадеус, тези цени излизаха  почти само при esky, а не при други OTA?

Връзка към коментар
преди 28 минути , Фичо каза:

Точно това ми е интересно, понеже не съм много наясно, а тук ти и други коментиращи сте навътре с механизмите - как ако Търкиш са ги вкарали в Амадеус, тези цени излизаха  почти само при esky, а не при други OTA?

Много от другите ОТА (които най-често се предъвкват тука)  са на Sabre.

TK не знам на каква система са точно, но 100% не са на Амадеус.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако всичко е наред с билетите и живот и здраве догодина сме там, нали си пишем тук за настаняване превоз и т.н. Има една българка на Бали, казва се Петя, страхотен човек и самата тя предоставя къщички и вили са настаняване на много изгодни според мен цени, също така ти осигурява таксита, предлага екскурзии, на доста по- ниски цени от предлаганите на място, а сама тя е много добър човек винаги готова да помогне...прозвуча като реклама, но наистина е така, ако проявявате интерес може да ви дам facebook страницата, готова е да ви даде някаква полезна информация без нищо в замяна 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, mitkobiker каза:

Много от другите ОТА (които най-често се предъвкват тука)  са на Sabre.

TK не знам на каква система са точно, но 100% не са на Амадеус.

А възможно ли е другите ОТА да са купували в последните 2 дни от другаде, не от ESky?

 

Връзка към коментар

Гледам, че тук някои се точат почерпката да е за сметка на Търкиш (ТК). Леко да ви подготвя, ако нещата не са се променили драстично в положителна насока, не се надявайте много. Преди 2-3 години три пъти виках стюардеса за едно малко уиски, така и не ми го донесе. Още повече, че беше нощен полет. Накрая се наложи сам да отида да си го взема лично, и едва им се откъснаха 25-30 грама, и то еднократно. Имат много да се учат от професионалистите в това отношение като Air France (лични фаворити), LAN Chile (сега LATAM), Iberia, та дори и Lufthansa. Говоря само за междуконтинентални (Long Haul) полети.
В лаунджовете на Дайнърс ви е последната и единствена утешителна надежда 😉
Hint: В Истанбул, този на горния етаж хем е по-спокоен, хем по-добре зареден. Долния не знам как е след ремонта. Не знам кои са ви другите летища за прекачване, ако имате, да ви кажа и за тях.

Иначе и аз не съм взел от тези билети, но следя с интерес развитието на сагата. Стискам ви палци да няма отменени билети, и да летите безпроблемно! 🙂 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, wilks каза:

Hint: В Истанбул, този на горния етаж хем е по-спокоен, хем по-добре зареден.

То до тогава трябва да е заработило новото летище с ново разположение на лаунджовете, евентуално. 

 

А иначе директните полети от Истанбул до Бали нещо не могат да се букват в момента в сайта на Турските. Дава само варианти с прикачване.  

 

Иначе резервацията си стои все още. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.