Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Думата, която се използва е "waive" в смисъл "отказвам се от", тоест отменят таксата за този период 15.11.-13.01.

Много се надявам да отменят и за февруари, когато ще ходя. 

Връзка към мнение

Аз също го разбирам като отменяне на визата, която по принцип струва толкова. Само че в стъпките за попълване има плащане, затова съм объркана в информацията.

Връзка към мнение
преди 4 минути , ivelina666 каза:

Ти стигна ли до тази стъпка "плащане"? Може да е стойност 0, ако е в промо периода.

Не, нямам още билет т.е бордова карта, защото не сме се чекирали. Предполагам това трябва да приложа там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като гледам падащото меню (в което има 15 държави), България я няма в него, въпреки, че е в списъка на 20-те държави с безплатни VOA. Явно няма да може да се подава такова заявление на сайта от българи и ще трябва намясто на летището.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Passport holders of the following countries / territories
may apply online for e-Visa on Arrival on www.eVisaThailand.com

И под нашето знаме... 

THE REPUBLIC
OF BULGARIA
(SOON

😋

Връзка към мнение

Здравейте! Извинявам се предварително, че връхлитам в темата, но четох различни неща и както се очакваше много се обърках, а виждам, че тук сте се събрали хора с опит и се надявам да можете да ме ориентирате 😐 

Кацам на летището в Бангкок на 30.12. и летя обратно от там на 15.01., което технически минимално прехвърля 15-дневния период, в който безпроблемно мога да вляза с VOA. Това означава ли, че трябва да си вадя 30-дневна туритическа виза? Ако да, това може ли да стане безпроблемно при пристигането ми на летището или трябва да се извади предварително? 

Другият въпрос е, че планирам отскачане до Сием Реап за 3 дни на края на престоя си и доколкото разбирам нещата с визата за Камбоджа са сравнително лесни, но се получава повторно влизане в Тайланд (полетът е на 15.01. REP-BKK и същата вечер летя от BKK обратно). Как стои визовият въпрос тук?

Връзка към мнение

Хора преди 2 часа пристигнахме в Банкок и си изкарахме безплатно VOA, така че потвърдено вече! За снимките също няма проблем размера стига да си приличате. Ако ви интересува нещо друго питайте.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 1 час, ves.dim каза:

Здравейте! Извинявам се предварително, че връхлитам в темата, но четох различни неща и както се очакваше много се обърках, а виждам, че тук сте се събрали хора с опит и се надявам да можете да ме ориентирате 😐 

Кацам на летището в Бангкок на 30.12. и летя обратно от там на 15.01., което технически минимално прехвърля 15-дневния период, в който безпроблемно мога да вляза с VOA. Това означава ли, че трябва да си вадя 30-дневна туритическа виза? Ако да, това може ли да стане безпроблемно при пристигането ми на летището или трябва да се извади предварително? 

Другият въпрос е, че планирам отскачане до Сием Реап за 3 дни на края на престоя си и доколкото разбирам нещата с визата за Камбоджа са сравнително лесни, но се получава повторно влизане в Тайланд (полетът е на 15.01. REP-BKK и същата вечер летя от BKK обратно). Как стои визовият въпрос тук?

VOA е за престой до 15 дни. Ако ще стоите по-дълго, трябва да вадите виза от консулството. След като ще ходите до Камбоджа обаче, това ви решава проблема, тъй като ще излезете преди да изтекат 15-те дни, след което на връщане ще си извадите нова  VOA в Банкок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , chandni каза:

VOA е за престой до 15 дни. Ако ще стоите по-дълго, трябва да вадите виза от консулството. След като ще ходите до Камбоджа обаче, това ви решава проблема, тъй като ще излезете преди да изтекат 15-те дни, след което на връщане ще си извадите нова  VOA в Банкок.

Така казано определено не изглежда толкова сложно колкото си го представях 😁 Много благодаря за отговора! В такъв случай ще оправям визите на летището  и няма да го мисля отсега 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, krasio0803 каза:

Хора преди 2 часа пристигнахме в Банкок и си изкарахме безплатно VOA, така че потвърдено вече! За снимките също няма проблем размера стига да си приличате. Ако ви интересува нещо друго питайте.

Става ли бързо? Проверяваха ли за налични 10 000 бата на човек?

Връзка към мнение

За бързото се приготви за всякакви ситуации, може да е 10 минути, може да е 3+ часа. Има различни фактори, които влияят. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Kamen каза:

Става ли бързо? Проверяваха ли за налични 10 000 бата на човек?

Не проверяваха за налични пари. Проверяваха само за адрес в Тайланд и им показах на телефона си скрийншот от потвърждението на резервацията и им беше достатъчно. Иначе при мен щеше да отнеме около 30-40 минути, но решихме да платим по 200 Бата за приорити лейн и стана за 5-6 мин .

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз също взех visa on arrival на летището в чианг май, без да се налага да плащам. До средата на януари ще е безплатна, след това може би ще се плаща (имаше надпис за 2000 thb). 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Като гледам се заформя сБирка в Тайланд 😉 

Някой да има инфо за евтини полети до там, отиване и връщане да е около 400 евро?

Че с отпадане на тези визи си заслужава една разходка до там след 15.12.2018 да мине коледната сбирка.

Връзка към мнение

Новата информация за онлайн визите направо ми разби детските мечти. Средата на февруари стартират само за Пекин. Постепенно и супер бавно ще добавят още региони и страни. Англия през март, Франция през април... Визите ще се издават пак от местните консулства, не централно както е почти навсякъде другаде. Срокът всички консулства да се включат в системата и да започнат да издават визи е цели три години!!!

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте! Предстои ни пътуване до Тайланд края на месец Феврури. Та искам да попитам ако сега се извадят от тези безплатни визи дали ще важат до деня на заминаването ни, че четох когато се извади виза важи да 90 дена за влизане в страната ? 

Това което прочетох във форума за визите е много полезно, но дали някой няма как се попълва самата виза, че има полета в които не ми е много ясно какво се пише- а фирмата с която заминаваме ми искат по 20лв на човек за изваждане на виза /ние сме четирима/ и мисля че ще се справя сама

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , mimi0205 каза:

Здравейте! Предстои ни пътуване до Тайланд края на месец Феврури. Та искам да попитам ако сега се извадят от тези безплатни визи дали ще важат до деня на заминаването ни, че четох когато се извади виза важи да 90 дена за влизане в страната ? 

Това което прочетох във форума за визите е много полезно, но дали някой няма как се попълва самата виза, че има полета в които не ми е много ясно какво се пише- а фирмата с която заминаваме ми искат по 20лв на човек за изваждане на виза /ние сме четирима/ и мисля че ще се справя сама

 

Здравей, мисля, че безплатната виза, за която говориш се издава само на пристигане в Тайланд, тоест няма как да си я извадиш предварително. Иначе 20 лв на човек е обир, изпрати ги документите по поща или на място отиди в тайландското посолство в София. Питай за нещата, които не са ясни, хората тук ще ти отговорят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , krasio0803 каза:

тайландското посолство

В София няма посолство, а почетно консулство. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам нужда от малко помощ и съвет ... Кацам в Банкок на 19-ти януари в 10 сутринта(за съжаление няма да мога да се възползвам от безплатните визи)  , полета ми за Копенхаген е на 20-ти в 00:20 . Реално ще съм в Банкок 14 часа. По добре да си извадя виза там на място или тук от България? За еднократно влизане или транзитна ? Благодаря ви предварително 😊

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.