Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 15 минути , IPBurov каза:

Преди един месец вадих VOA на летището в Краби. Поискаха ми една снимка, която да залепя на формуляра (който се взима от летището) и всичко стана доста бързо. 

Т.е. от България трябва да нося само снимка 3 на 5 см? Формулярът го взимам на място, а билетът за напускане си е в мен така или иначе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , ACM каза:

Т.е. от България трябва да нося само снимка 3 на 5 см? Формулярът го взимам на място, а билетът за напускане си е в мен така или иначе.

 

Точно така. Мойта снимка беше 2х2, от преди 10 години, но никой не им обръща внимание - просто са формалност. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година за реентри на DMK хич не ми искаха и снимката, каза ми да гледам в една кръгла камера, пита ме къде отивам и кога се връщам и харесва ли ми Тайланд, закърпи ме 1200бата и бягай... 5мин

Връзка към мнение
преди 22 минути , Trumtram каза:

хич не ми искаха и снимката

преди 22 минути , Trumtram каза:

закърпи ме 1200бата

200-те бата горница са за снимката, която са ви направили. Reentry permit e 1000THB. Ако бяхте дали вашата, щяха да ви вземат 1000.

 

Връзка към мнение

Според скорошна информация в пресата българските граждани се освобождават от визова такса за виза on arrival при посещения на Тайланд до края на април. Потвърдено ли е? Другото питане е колко се чака на летището за виза on arrival и дали това чакане оправдава спестените 30 евро, колкото е визовата такса, платима в консулството в България? А как се удостоверява наличието на парични средства за престоя? Може ли с извлечение от банкова сметка?

Редактирано от Stefan
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Stefan каза:

Според скорошна информация в пресата българските граждани се освобождават от визова такса за виза on arrival при посещения на Тайланд до края на април. Питането е колко се чака на летището за виза on arrival и дали това чакане оправдава спестените 30 евро, колкото е визовата такса, платима в консулството?

При мен не беше дълго. При подготвен формуляр и снимка, изчакваш една опашка, колкото е при граничния контрол или малко повече, оставяш ги на гишето и сядаш в чакалнята за още 10-15 мин. След това бърз граничен контрол, без чакане.

Но това беше сутрин около 9 ч. Сигурно има значение часовия пояс. Ако бързате, спестете си го.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Stefan каза:

 Може ли с извлечение от банкова сметка?

С кредитна карта. Повечето пъти никой не те пита за това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 22 минути , Stefan каза:

А как се удостоверява наличието на парични средства за престоя? Може ли с извлечение от банкова сметка?

Винаги нося малко кеш в местна валута, повече в долари и 3-4 кредитни карти. 

Никой не ме е питал за наличие на парични средства я Азия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 10.01.2019 г. в 16:17, chandni каза:

200-те бата горница са за снимката, която са ви направили. Reentry permit e 1000THB. Ако бяхте дали вашата, щяха да ви вземат 1000.

 

Възможно е, снимката ми беше в ръката, готова, но освен да я сканира, не виждам как иначе, всичко го попълваше на компа и имаше поле снимка (компа им е под ъгъл и виждах кво прави) и направо се включи тяхната камера, не видях да имат и скенер, че да сканира моята дето си носех

Връзка към мнение

Здравейте Магеланци! 

Във връзка  безплатните визи, вече е проверено ,че до 31.04.2019 са безплатни.

На моето семейство ни предстои пътуване края на м.Февруари и в тази връзка звъннах да питам в консулството за визовия режим.

Там ми отговориха, че наистина има такива безплатни визи, но човекът ме посъветва да си извадя такива визи, защото при кацане на летището се чакало от 4 до 6 часа, /за  хора които нямат визи/  и те разпитват къде отиваш, колко ще стоии и т.н. А опашката била много голяма.

Та въпроса ми е Вие какво ще ме посъветвате?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Kamen каза:

С предварително попълнена апликация, 3 минути на летище Пукет преди 10 дни 

На Банкок малко повече - до 1 час всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Kamen каза:

С предварително попълнена апликация, 3 минути на летище Пукет преди 10 дни 

И преди 15 дни беше абсолютно същото на Пукет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В такъв случай /след като няма да си вадя визи от тук/ когато кацна на летището трябва ли да си нося попълнен формуляр и снимки? Или нещо друго ще ми трябва още?

 Това ли е апликацията за която става на въпрос в предния коментар? 

file_45.doc

11 hours ago, ACM said:

Откъде се взима апликацията? 

Мисля че е това, но по опитните да кажат

file_45.doc

Връзка към мнение

Мисля, че това беше бланката:

https://www.immigration.go.th/download/1486544488315.pdf

 

Аз съм чакала 2 часа на Банкок за виза и то, когато се плащаше по 2000 бата. Явно улучих такъв момент, но беше малка лудница. И си искаха всички документи - снимки, резервации, сам.билети, само документът за парите не  искаха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, имам питане във връзка с visa on arrival за Тайланд - от страната ще излезем с JetStar Asia, но имаме само потвърждение на мейла, нямаме електронни билето от тях - това проблем ли ще е за издаването на визата (поне така пише на официалната им страница)? Ако има някой преминал през подобен казус - моля да сподели 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , Tsvetyto каза:

Здравейте, имам питане във връзка с visa on arrival за Тайланд - от страната ще излезем с JetStar Asia, но имаме само потвърждение на мейла, нямаме електронни билето от тях - това проблем ли ще е за издаването на визата (поне така пише на официалната им страница)? Ако има някой преминал през подобен казус - моля да сподели 🙂

Трябва да им покажете на разпечатка дата и час на излитане от Тайланд. Предполагам в потвърждението ги има.

Ако сте се чекирали, бордната карта също би свършила работа.

Връзка към мнение

На Пукет не са ни искали никакви разпечатки. Просто написахме номера на полета, с който излизаме от Тайланд. Разпечатка не сме имали, а и онлайн чек-ин още не беше отворен. Бях помолил още на тръгване от Истанбул служителката на RJ да направи снимка с моя телефон на нейния монитор, на която да се виждат номерата на всичките полети от билета ни. Но никой не ни поиска такова нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-странното беше, че в Банкок не ни поискаха и другия отрязък за напускането на страната, а ни бяха казали изрично да го пазим.

Връзка към мнение
преди 1 минута , mary_shery каза:

Най-странното беше, че в Банкок не ни поискаха и другия отрязък за напускането на страната, а ни бяха казали изрично да го пазим.

Напротив. Не са го искали, защото просто си го взеха тихомълком, понеже ние като прилежни магеланци си го бяхме сложили вътре в паспортите 😉

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.