Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

т.е. визите са твърдо фри? Че днес писах на "почетния" и отговора е ка биил чел всякакви неща, ама официално нищо не знаел. Посолството в Букурещ, също още не са го публикували на сайта

Връзка към мнение
преди 18 минути , Trumtram каза:

т.е. визите са твърдо фри? Че днес писах на "почетния" и отговора е ка биил чел всякакви неща, ама официално нищо не знаел. Посолството в Букурещ, също още не са го публикували на сайта

Консула и преди така говореше, ама парите от визите за негова издръжка отиват

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То ясно, че консулството в БГ е ЛАПландия, но някои знае ли официален сайт от който да се черпи информация, румънците ми казаха от техния, но там още няма инфо, иначе те за ноември до януари го имат на сайта

Връзка към мнение

На 13.01.2019 влезнхме без проблеми с VOA на летището в Банкок. Искаха общо взето всичко : билет за влизане и излизане, резервация за спане, декларацията от самолета и др. от нета която бяхме попълнили предварително. Без да искаме се бяхме наредили на бързата опашка за по 200 бата и минайме там за 15 - 20м. На безплатната беше мазало и не помръдваше. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 часа, DaBo каза:

Мисля, че това беше бланката:

https://www.immigration.go.th/download/1486544488315.pdf

 

Аз съм чакала 2 часа на Банкок за виза и то, когато се плащаше по 2000 бата. Явно улучих такъв момент, но беше малка лудница. И си искаха всички документи - снимки, резервации, сам.билети, само документът за парите не  искаха.

Ако се наложи попълване на формуляр за eVisa ,снимката вероятно трябва да бъде сканирана, не виждам друг начин,след което формулярът изпратен на адресата,така ли ? Отделен е въпросът, че може би това е ненужно заради възможността от получаване на VOA на място, доколкото разбирам. 

Връзка към мнение

Не знам за е-виза. Това е формулярът за виза при пристигане - visa on arrival или съкратено VOA. Освен попълнен такъв формуляр, трябва да носите снимка и следните документи:

http://www.thaiembassy.com/thailand/visa-on-arrival.php

Дали ще ви поискат всичките документи или не, вече е по преценка на имиграционния служител, така че трябва да ги имате налични във вас. 

За всеки пътуващ трябва да има по един комплект документи.

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Един въпрос от чисто любопитство, за тези които са си вадили re-entry permit. На връщане към Тайланд, като попълвате arrival form-а, който ви дават в самолета, какво пишете в полето visa number? Номера на първоначално издадената виза или на re-entry permit-а? И изобщо някой занимава ли се да следи какво пише на тези картончета или е просто някакъв вид допълнителна бюрокрация?

Връзка към мнение
преди 50 минути , TheLawyer90 каза:

Един въпрос от чисто любопитство, за тези които са си вадили re-entry permit. На връщане към Тайланд, като попълвате arrival form-а, който ви дават в самолета, какво пишете в полето visa number? Номера на първоначално издадената виза или на re-entry permit-а? И изобщо някой занимава ли се да следи какво пише на тези картончета или е просто някакъв вид допълнителна бюрокрация?

Замисли ме силно, но не помня. По принцип тия и подобни картончета ги карам на принципа, пиша докъдето знам, като не им хареса нещо, ще кажат и ще го допиша, т.е. може и нищо да не съм писал

преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

На 13.01.2019 влезнхме без проблеми с VOA на летището в Банкок. Искаха общо взето всичко : билет за влизане и излизане, резервация за спане, декларацията от самолета и др. от нета която бяхме попълнили предварително. Без да искаме се бяхме наредили на бързата опашка за по 200 бата и минайме там за 15 - 20м. На безплатната беше мазало и не помръдваше. 

Я обясни, т.е. дадохте по 200 Бата за fast lane, но 2000 за VOA спестихте? Ако е така, това си е хубав жокер

Връзка към мнение
Преди 1 час, TheLawyer90 каза:

Един въпрос от чисто любопитство, за тези които са си вадили re-entry permit. На връщане към Тайланд, като попълвате arrival form-а, който ви дават в самолета, какво пишете в полето visa number? Номера на първоначално издадената виза или на re-entry permit-а? И изобщо някой занимава ли се да следи какво пише на тези картончета или е просто някакъв вид допълнителна бюрокрация?

Пише се номера на първоначалната виза, но re-entry permit се вади само в случаите на виза от посолство/консолство. Ако вземате безплатната VOA, не може да си вадите re-entry permit, а при връщането отново да чакате за VOA.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! При нас ситуацията е следната влизаме в Тайланд през летището в Ченг Май  /и вадим VOA? Пет дни по-късно от Банког летим за Сием Реап /Мислех на излизане, че се нуждаем от re-entry/ и след 4 дни от Сием Реап летим за Пукет. От прочетеното до тук да разбирам ли, че ще бъде отказана re-entry? Какъв е варианта - в Пукет мога ли да се снабдя с втора VOA? Благодаря на отзовалите се предварително!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 40 минути , dotiraz каза:

Какъв е варианта - в Пукет мога ли да се снабдя с втора VOA? Благодаря на отзовалите се предварително!

Да, за престой до 15 дни, но нека и специалистите по региона го потвърдат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не съм спец, но мисля същото с 2 VOA, няма логика да не може... Кацам Банкок, на другия ден сием Реп и после пак Банкок. Миналата година играх с тукашна и реентри, щото нямаше фри визи

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, една приятелка ще влиза в Тайланд (на Пукет) с круизен кораб. Някой има ли опит там може ли да се извади VOA или е само по летищата? Няма да разполага със самолетен билет за напускане на страната, а с круизната програма 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, Tsvetyto каза:

Здравейте, една приятелка ще влиза в Тайланд (на Пукет) с круизен кораб. Някой има ли опит там може ли да се извади VOA или е само по летищата? Няма да разполага със самолетен билет за напускане на страната, а с круизната програма 🙂

Тагвам @luba_rizova да ти отговори, че тя наскоро влезе в Тайланд с круиз 🙂 , макар и не на Пукет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Tsvetyto, веднага казвам. Виза може да си извади предварително от нашето консулство, транзитна, 25 Евро. Или да чака да й извадят от кораба, по принцип казаха, че за 30 долара,не знам дали като е безплатно в момента, не вадят безплатно, но дълбоко се съмнявам. Няма начин, повтарям, няма начин да нямаш виза в паспорта и те да не ти извадят. За Камбоджа например ти вадят дори да не слизаш от кораба. Паспортите ги вземат от първия ден като се качиш и ти ги връщат последния. Не разполагаш с паспорта си по време на круиза. Ако сте два дни на Пукет и кажеш, че искаш да спиш на сушата, връщат паспорта, но трябва да имаш резервация за хотел, за да слезеш. Сега, не знам дали някой е имало без предварително виза на кораба, за да питам колко точно и дали са го чарджнали, може да питате все пак. Това е положението с корабите, аз вчера се върнах от точно този круиз, но с Банкок. Ако сте с Коста, вие сте на другия кръг явно. Иначе за нашето Консулство е достатъчно да напишеш круизната програма и копие от самолетните билети до началната точка на круиза. Аз лично съм доволна, защото с една еднократна транзитна направих две отсечки - Ко Самуи и Банкок за два дни, тъй като не се излиза от териториалните води на Тайланд. На други българи им бяха взели парите за двукратна транзитна за същото нещо. 

 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да вметна за круизите и визите - когато кораб акостира на дадено пристанище, то той се намира в териториалните води тоест на територията на дадена държава. Ако на борда на кораба има пасажер, които се нуждае от виза за тази държава, а не разполага с такава, то не само той е в нарушение, ами и самата круизна компания. Затова круизните компании могат да откажат бордване на пасажер без виза за държава, която е спирка от круизния маршрут. Това е по принцип. В конкретния случай трябва да се провери със самата круизна компания дадения казус - дали и как съдействат за такава виза на вече качен пасажер.

Тук са посочени входящите пунктове в Тайланд, където може да се извади виза на пристигане. Ако това пристанище е в списъка, то трябва със самата круизна компания да се дискутира изваждането на такава виза на място. Ако ли не, то такава трябва да бъде извадена предварително от посолството/консуството в БГ.

http://www.thaiembassy.com/thailand/visa-on-arrival.php

 

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте!

Предстои ми пътуване до Тайланд на 12.02.2019 и мисля да се възползвам от безплатната VOA.

Въпросът ми е следният - кацаме в Банкок на 13.02, после отиваме в Пукет на 16.02, а след това до Бали 20.02.

Полетът ни обратно към България е от Банкок на 26.02, общо престоят ни е 13 дни и се чудя какъв е най-удачният ми вариант с визите за Тайланд след като имаме пътуване и до Бали и повторно влизане в страната?

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , loasenova каза:

какъв е най-удачният ми вариант с визите за Тайланд

Две VOA - една на 13.02 и още една на 26.02 (или когато там се приберете в Тайланд преди полета за България).

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.