Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

От това което аз съм изчела във форума е че можуш да си извадиш и на място виза, но за по сигурно е от тук. Най добре е да си извадиш транзитна виза, тъй като няма да стоиш много и тя ще е по добре. Дано някой по компетентен се изкаже по въпроса, за да сме ти по полезни

 

Връзка към мнение
11 hours ago, ellto said:

По добре да си извадя виза там на място или тук от България?

Виза on arrival е с цена 2000 THB ~ 105 лв. Транзитна виза с право на престой до 48 часа е с цена 25 евро и се вади от тук. Не е задължително да посетите Почетното Консулство на Тайланд. 

Връзка към мнение

Здравейте! Някой знае ли мога ли от Непал да си взема предварителна виза за Тайланд, без условие да имам самолетен билет за напускане на Тайланд. Искам да пътувам през Тайланд - Камбоджа и Виетнам. Евентуално връщане през Малайзия, но ако реша да се върна през Тайланд, само за прекачване на летището нужна ли ми е виза? И всякакви други съвета за тези страни ще са ми от полза. Благодаря!

Връзка към мнение
Дани Магелани

На два различни билета имах полети Истанбул- Банкок с Бахрейнските авиолинии и Банкок- Макао с АК на Макао, в транзита ме чекираха, но бях без чекиран багаж. Аналогично от Макао до Банкок с АК на Макао и Банкок - КЛ с Малайзийските авиолинии пак на отделни билети. Отново се чекирах в транзита. И в двата случая не ползвах никаква виза. Но нискотарифни АК май нямат гише за чекиране в транзита.

Връзка към мнение

За да вземете виза от Катманду ви трябва 

Round trip printed plane ticket and a photocopy of it 

цък

За visa on arrival ви трябва

You must have a confirmed return ticket to show that they are flying out of Thailand within 15 days of entry, as appropriate. Open tickets do not qualify. Travelling overland out of Thailand by train, bus, etc to Cambodia, Laos, Malaysia (including en route to Singapore), Myanmar, etc is not accepted as proof of exiting Thailand.

цък

Най-добре е да си купите възможно най-евтиния самолетен билет, за да покажете, че ще напуснете Тайланд в рамките на 15 дни след евентуалното влизане.

Връзка към мнение

Навсякъде, откъдето съм вадил виза, са ми искали билет за напускане. Бях шернал един линк със сайт, който издава фиктивни билети:

 

onewayfly

 

 

Много авиокомпании имат и скъпи билети с безплатна анулация.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 часа, Wild каза:

Т. Е. Вие само сте се прекачвали в Банкок, така ли? Съжалявам, но нищо не разбрах от тези съкращения. 

😀 АК - авиокомпания

      КЛ- Куала Лумпур

Да. Само се прекачвах. Но когато полетите не са на един билет, и не можеш да се чекираш он лайн, не е лесна задача. Иска се излизане от транзита и виза.

Май при вас не е такъв случаят.

Връзка към мнение

Аз съм почти сигурен, че ако имате билет за Европа от някоя близка страна, примерно Камбоджа или Виетнам, ще свърши работа за визата

Ако нямате никакъв, си купете или билет с възможност за отказ или фиктивен, както е написано по-горе (не съм ги ползвал)

Съвсем без никакъв билет за връщане няма да стане, дори може и на самолета за Тайланд да не ви качат, ако решат да проверяват

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм...на мен ми изниква един въпрос, ако някой може да помогне 🙂 

 

При положение че полетът ни е София - Банкок - Пукет (с малък престой в Банкок 1 час), VOA в Пукет директно ли си вадим или минаваме Immigration при транзита в Банкок 🤔

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , VanIvanov каза:

Хм...на мен ми изниква един въпрос, ако някой може да помогне 🙂 

 

При положение че полетът ни е София - Банкок - Пукет (с малък престой в Банкок 1 час), VOA в Пукет директно ли си вадим или минаваме Immigration при транзита в Банкок 🤔

Не е необходимо. Само показвате бордната карта за следващия полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако е същия самолет с престой в Банкок няма да влизате в държавата там, така че направо в Пукет. Ако обаче е прекачване на вътрешен полет трябва да влезете,  и вероятно да си вземете и чекирате п а к багажа

Връзка към мнение
преди 4 минути , neuromancer каза:

Ако е същия самолет с престой в Банкок няма да влизате в държавата там, така че направо в Пукет. Ако обаче е прекачване на вътрешен полет трябва да влезете,  и вероятно да си вземете и чекирате п а к багажа

Билета е с QA - София - Доха - Банкок - Пукет, но последния полет се изпълнява от Bangkok Airways и съответно ще сменяме самолета.

Имаме 75 мин престой в Банкок, тъй като кацаме от Доха в 13.15, а полета за Пукет излита в 14.30. За багажа мисля че няма да се наложи да го чекираме, но въпроса е за VOA, тъй като има доста големи опашки в Банкок, а пък eVisa-та не може да се попълни от българските граждани...

Връзка към мнение

Значи си чекирате багажа до Пукет и вадите виза там. 75 минути са крайно недостатъчни за VOA+смяна на самолет.

Когато си чекирате багажа в София, изрично наблегнете на тази подробност пред служителя на авиокомпанията. А ако се налага да влизате в Тайланд, за да хванете вътрешния полет - забравете за VOA. Вадете визи тук.

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямям опит с Банкок (т.е. дале няма някаква врътка организирана за такива случаи), но стандартно щом взимате вътрешен полет трябва да сте влезли вече в държавата.  При пристигането на вътрешния полет няма паспортен и митнически контрол, просто си излизаш.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Goal & Boss каза:

Значи си чекирате багажа до Пукет и вадите виза там. 75 минути са крайно недостатъчни за VOA+смяна на самолет.

Така е, видях че ТУК може да се попълни апликейшъна и да не се губи времето на летището, отделно за 200 бата има fast-lane, така че ще видим какво ще стане. Ще имаме всичко попълнено предваритено, само arrival card на място за 1 мин се драска и да сме готови.

 

Може пък да ни върже и да оправят и за BG да се подава онлайн за e-Visa-та 😁

преди 3 минути , Goal & Boss каза:

Впрочем ето го точно същият случай, с буквално същия престой: https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic-g293916-i3687-k11223341-VOA_process_at_bangkok_transit_or_Phuket_destination_aiport-Bangkok.html

 

Да, четох го този индиец преди малко и аз 🙂

Връзка към мнение

Според мен рискуваш страшно много. Но може пък да си любител на адреналина и хазартен тип :smile:

Имай предвид, че no-show на тази отсечка ще ти анулира всички следващи полети на този билет.

Редактирано от Goal & Boss
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

Според мен рискуваш страшно много. Но може пък да си любител на адреналина и хазартен тип :smile:

 

Ще им обясня тук на Катарците изрично да чекират багажа директно до Пукет, а не до Банкок, взимаме fastlane и каквото стане 🙂 

 

Ще видим какво ще стане, полети Банкок - Пукет има на всеки част, най-много да се наложи да се вземе някой билет в последния момент 😆

Връзка към мнение

Не разбирам, защо не си вадите визи от тук? Хващате безплатните VOA или причината е друга? Във финансово изражение нещата стоят така:

- виза, взета от БГ, струва 30 евро плюс 2 пъти цената на куриер ~ 11 лв. (ако сте повече от 1 човек се разпределя пропорционално на всички);

- VOA е с цена 2000 THB или около 106 лв.

VOA има смисъл само при повторно влизане в страната, поне аз така смятам. Преди вас може да има 20 човека, но може и да са 200+.

Редактирано от Dango
Връзка към мнение

спокойно де, ако закъснеете за полета заради визата, авиокомпанията ще ви настани на следващия полет

 

Връзка към мнение

VOA има смисъл само ако е безплатна. Когато е платена и се налага повторно влизане, reentry permit е 2 пъти по-евтин - 1000 THB, освен това такъв може да се вземе само при виза от посолство /консулство. Ако VOA не е безплатна и имате двойно влизане, плащате 2Х2000 THB или около 212 лв. Ако сте с виза от консулството - 30€ + 1000 THB. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние пътуваме 5 човека края на декември-януари, когато VOA е безплатна. С тези 500 лв от визите може да си направим някоя и друга екскурзия или няколко доволни вечери по време на престоя 🤨

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте магеланци!предстои ми пътуване Таилапд.Камбоджа.Виетнам.Билета ни е истанбул банкок_банкок истанбул.проблема ми е каква виза да си изкараме за Тайланд?Меламед ми предлага многократна виза за 150евро.Аз не мога да се съглася.Миналата година ходихме за 30 евро ,а сега понеже ще влезем 2 пъти ми иска 150евро.Дайте съвет предполагам много от вас са минали този маршрут.Благодаря ви!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.