Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 19 минути , T.E.Lawrence каза:

Значи тайландския министър на туризма е направил изявление тази сутрин, в което се казва: "Срокът на безплатните VOA е удължен до април 2020, но може да ги направим за постоянно безплатни. Целта е над 40 милиона туристи да посетят Тайланд догодина." 

Найс. Значи ще трябва да гледаме в тази посока 😉 Скоро, надявам се.

Нищо, чудно, че Банкок е най-посещавания град в света.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам питане във връзка с последната новина за VOA. 

Група от 15 души ще посетим Тайланд, като ще влезем в страната с полет от Сингапур до Краби. 

Дали ще загубим доста време с вадене то на VOA, в предвид голямата група? 

Ако е така по-добре да пръсне по 35 Евро за Виза от БГ. 

Връзка към мнение

Това няма да зависи от вашата група, а колко други туристи ще има. Самата VOA има и бърза линия, кяото се плаща 200 бата. Няма гаранция, но е много по-вероятно от там да минете по-бързо, околкото да се редите с почти целия свят на другите входове, ако вземете предварително виза.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Щастливеца каза:

@T.E.Lawrence много благодаря.

Да се доверия на фаст трака а? 

Поне ще е по-евтино, ако не по-бързо. 

Тази година на Пукет, което е по-натоварено от Краби, ваденето на VOA ни отне 50 секунди (тъкмо събрах от единия служител наръча от документи - резервация за хотел, билет за обратен полет, доказателства за пари (който наръч те въобще не погледнаха), и другият служител ми вика “Мистър, мистър, документите са готови!”

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Щастливеца каза:

@T.E.Lawrence много благодаря.

Да се доверия на фаст трака а? 

Поне ще е по-евтино, ако не по-бързо. 

Ние февруари на Пукет бяхме 6 души, като четирима си бяхме извадили визи от София, a двамата си извадиха на място VOA. Тия на място можеха да ни изпреварят с 15 минути поне.

За да не се чувстваме тотално прецакани, че плащахме повече в София, пък и да минем след тях проверките, им казахме в последния момент, че има фаст трак за тях :lol:

Мисля, че е по-добре с VOA да си действате.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Здравейте, предстои ми пътуване до Пукет през Ноември и последните месеци следя с интерес темата. Въпреки това ще помоля за няколко съвета от хора, кото наскоро са пътували. Първо към най-важния въпрос - колко снимки трябват за VOA - 1 или 2? Изчетох доста сайтове и попадам на противоречива информация... Другото, което ме интересува е как стои въпросът с обмяната на пари. Четох, че има официални и неофициални офиси за обмяна на пари, като естествено неофициалните били с по-изгодни курсове. Останах с впечатлението, че официалните са офиси на банки, а така наречените неофициални просто не били свързани с банките и нямало никакъв проблем да си обмениш парите там? Та въпросът всъщност е какво бихте препоръчали - официален офис, неофициален офис или да си обменя парите още в София?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 9 часа, cecoww19 каза:

Здравейте, пътуваме за Банкок на 30.12.2019г.Искам да попитам някой знае ли до кога е удължен срока на безплатните визи?

Поздрави

Всички, четящи тази тема, знаят - до края на април 2020 г. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още 2 въпроса ми изникнаха:

 

1) "Банков документ/извлечение от банкова сметка за наличност на 10 000 THB на човек или 20 000 THB на семейство за престоя в Тайланд" - банково извлечение мога да изкарам само в лева, та се зачудих дали ще приемат такова? Iли е най-добре да си изтегля парите в брой (вероятно USD) и ако питат за тях, да им ги покажа?

 

2) " Попълнен формуляр - От този линк може да се изтегли формулярът и да се попълни предварително:https://www.immigration.go.th/download/1486544488315.pdf " - на формуляра пише, че таксата за VOA e 2000 бата. Има ли друг формуляр за безплатната VOA или е само този?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Svetlin каза:

Здравейте, от къде е тази информация и от кога ?

Прочетете последните страници на тази тема, цитирани са източниците. Тайландското правителство е взело решението наскоро, излезе преди около месец, мисля. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само че ако се прочете по-внимателно има някои притеснително момента:

" New extension of Visa on Arrival fee waiver should be available for 18 countries and once finally confirmed ";

" Be noted that all the laws in Thailand are considered to be in power only once published in the Royal Gazette. This cabinet decision isn't finally confirmed because it wasn't published in the Royal Gazette yet and there might be some changes before it becomes official as it already happened before. "

 

 

Връзка към мнение
На 18.10.2019 г. в 16:17, bobbyfm каза:

Само че ако се прочете по-внимателно има някои притеснително момента:

" New extension of Visa on Arrival fee waiver should be available for 18 countries and once finally confirmed ";

" Be noted that all the laws in Thailand are considered to be in power only once published in the Royal Gazette. This cabinet decision isn't finally confirmed because it wasn't published in the Royal Gazette yet and there might be some changes before it becomes official as it already happened before. "

 

 

Според мен в цитирания текст няма нищо притеснително. Сега VOA е безплатна за нас до 31 октомври. Преди тази дата правителството ще потвърди удължаването, а решението ще се публикува в Държавен вестник, така че на 1 ноември да продължат да издават безплатна VOA на гражданите на 18-те държави от списъка. И така (поне) до 30.04.2020.

Връзка към мнение

Мисълта ми беше, че уж решението е взето , но още все пак не е официално. И като ще пътувам на 6ти ноември, към момента планирам  в графата разходи и съответната сума за издаване на виза.

Връзка към мнение

Тръгвам на круиз на 8 ноември  с продължителност 32 дни. Една от визите, които трябва да си извадим е Тайландската. При нас "проблемът", е че влизаме няколко пъти в Тайланд, като първото влизане е на о-в Пукет, след което в Малайзия няколко дни и пак в Тайланд - Ко Самуи за 1 ден и Лаем Чабанг за 2 дни - корабът остава на пристанището, преди да продължим. Та питането ми е, да вадя ли транзитна виза с до 3 влизания и дали качването на борда при двудневния престой се брои за ново влизане (дали успях да обясня.....)......С тази информация за безплатна VAO се пообърках. Важи ли това за нас, можем ли да тръгнем без визи от тук и да разчитам там на това или да си пускам от тук е-виза, да е спокойно положението? 

Знаете предполагам, как стои въпрсът с информацията от посолството....днес ми казаха да си пусна за многократно влизане 175 евро или 90 за трикратно.

Кой е правилният начин?

Благодаря предварително.

Връзка към мнение
On 2/2/2019 at 4:51 PM, Trumtram said:

Потвърдено, VOA e free... Опашките за потресаващи, може и заради китайската НГ... Платих си 200 Бата за фаст Лейн и за 10мин имах виза... Само фаст Лейн 200 Бата платих, другото фри... Документи на фаст Лейн хич не  гледаха, само сравни потвърждението на Катарците кога изпитам и ми върнаха всички  разпечатки. Абе няма час слязох от самолета, взех VOA, купих специален Сим, смених пари на Супер Рич долу и се натоварих на експреса...Ебаси жегата ... Сряда ще докладвам и на Дон Муанг как е за втора Voa, като се връщам от Камбоджа... 

С кеф ще пропия след малко спестените €30 от консула

Да разбирам ли, че мога да тръгна за Тайланд само с международен паспорт....без нищо друго платено в нашето посолство или онлайн?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Veve каза:

Да разбирам ли, че мога да тръгна за Тайланд само с международен паспорт....без нищо друго платено в нашето посолство или онлайн?

@luba_rizova, ти може би ще можеш да отговориш на горния въпрос; нали и на вас ви предстои круиз в района, а и бяхте наскоро пак на такъв круиз?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аа, сега видях. Да кажа, миналата година имахме спирки на Ко Самуи и после на Банкок 2 дни, имах една (1) виза. Казаха, че не се излиза от териториалните води на Тайланд и една ще е достатъчна. Преди това казаха, че трябва двукратна, все от посолството. Така или иначе, от кораба също вадят визи, в моя случай еднократна беше достатъчна. Моя съвет е, вадиш си 1 виза за първото влизане, после за второто, ако има нужда, от кораба ще се погрижат((в твоя случай ще излизаш от Тайланд ЗАРАДИ Малайзия, така че ще се наложи да извадят втора) . Аз лично не смея да тръгвам Без визи, когато мога да извадя от тук. Само ще погледна дали не беше транзитна или си беше нормална. 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Моля за помощ, някой ако зне - отменени ли са визите при пристигане за българи? май-юни тази година вече няма VOA за българи. Говоря за визата, която се издава на летището - за престой 15 дена , с двупосочен билет. Нямало ги вече тези визи. Така ли е?

Връзка към мнение
преди 3 минути , samuraika каза:

Моля за помощ, някой ако зне - отменени ли са визите при пристигане за българи? Един индивид със съмнителни познания по темата ми твърди, че от май-юни тази година вече няма VOA за българи. Говоря за визата, която се издава на летището - за престой 15 дена , с двупосочен билет. Нямало ги вече тези визи. Така ли е?

За Тайланд ли става въпрос?

Връзка към мнение
преди 5 минути , ACM каза:

За Тайланд ли става въпрос?

Да, за Тайланд, извинявам се.

На страницата на посолството още ги има.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.