Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

в първия сайт инфто е старо - от януари 2019
във втория сайт наистина се говори за безплатни VoA, но пък не съм сигурна доколко инфо от е-вестник може да се счита за достоверна информация. За мен е маловажно, впрочем - аз ще пътувам другата седмица, а не другата година; просто имам уклон към пунктуалност 🙂 
дано инфото се потвърди.

моите 2 въпроса стоят висящи. надявам се на отговор. те бяха:
1. колко пари кеш следва да носи семейство от 4ма при влизне в страната.
2. допустимо ли е да получим в рамките на 10 дни 2 пъти безплатни VoA.
т.е. за общо 14 дни трип вкл. дните на каЦане и излитане, искаме да влезем в страната, да излезем в посока Камбоджа и да се върнем в Тайланд сухопътно през Араняпратет.
благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

„Старостта“ на информацията не се определя от нейната възраст, а от актуалността ѝ. След като Tourism Authority of Thailand не са публикували по-нова информация, според която предишните правила, дати и срокове са отменени, значи януарската информация е прясна, не стара. Разбира се, никой те задължава да я приемаш за достоверна, можеш да решиш да се довериш на Меламед, който нееднократно е изобличаван, включително и в този форум, в премълчаване на факти. Достатъчно хитър е да не изрича откровени лъжи.

 

edit: Всъщност съм недогледал - ТАТ пишат за 30 април 2019, не 2020, следващата публикация по темата говори за удължаване на срока до края на октомври. Доколкото те са официален източник, бих се доверил на тях и бих ги проверявал за нови публикации, свързани с април 2020. Предвид инертността на държавните институции, нищо чудно информацията да излезе на техния сайт по-късно, отколкото във вестниците.

 

По твоите въпроси:

1. Ако четиримата пътуващи сте семейство, очевидно ще ви е достатъчно да представите 20000 THB.

2. Не съм сигурен, мисля, че има писано по този въпрос назад в тази тема, но другият вариант е да се снабдиш с виза оттук, а второто ти влизане да стане с reentry permit. И понеже пак опряхме до „почетния“ Меламед, с голяма доза сигурност предсказвам, че ако му поставиш въпроса си, той ще ти отговори, че ти трябва виза за многократно влизане, която струва колко? Правилно - много повече. Ако ти се занимава, пусни му едно запитване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

„Старостта“ на информацията не се определя от нейната възраст, а от актуалността ѝ. След като Tourism Authority of Thailand не са публикували по-нова информация, според която предишните правила, дати и срокове са отменени, значи януарската информация е прясна, не стара. Разбира се, никой те задължава да я приемаш за достоверна, можеш да решиш да се довериш на Меламед, който нееднократно е изобличаван, включително и в този форум, в премълчаване на факти. Достатъчно хитър е да не изрича откровени лъжи.

именно! инфото в линка е от 15 януари, цитирам:
...Bangkok, 15 January, 2019 – The Tourism Authority of Thailand (TAT) is pleased to announce that the Royal Thai Government has approved the extension of the visa-on-arrival fee waiver for citizens of 20 countries until 30 April...
и очевидно 30 април касае 2019, а не 2020 година. т.е. към днешна дата съществува дисонанс в инфото от този първи линк и реалността. затова и казах, че инфото е старо, но може да се чете и неактуално. обичайно работя прецизно с думите 🙂
Меламед следва да се досетя е потребител на сайта, нали така? благодаря за съвета да се свържа с него или да го избягвам като източник на информация според предпочитанията си 🙂 

за останалото също благодаря.
да, хрумна ни да извадим виза от тук (4 човека х 30 = 120Е) , а там на място да получим ре-ентри, но тогава тукашната виза ще бъде 'употребена' за първото ни влизане, а ние искаме да се възползваме от безплатната VoA, която очакваме с лекота да получим при това наше първо влизане. в най-лошия случай ще трябва да платим второто си влизане на границата, въпреки че в моите линкове е указано, че Араняпртатет е един от пунктовете, където се издават VoA, т.е. надеждите ми са,ч е и второто ни влизане ще е безплатно.
след 2 седмици ще имам инфо от първа ръка и ще го споделя.

Връзка към мнение
Преди 1 час, maik каза:


2. допустимо ли е да получим в рамките на 10 дни 2 пъти безплатни VoA.
т.е. за общо 14 дни трип вкл. дните на каЦане и излитане, искаме да влезем в страната, да излезем в посока Камбоджа и да се върнем в Тайланд сухопътно през Араняпратет.
благодаря.

Абсолютно допустимо е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Oldkozel каза:

Влизам с ВоА 24.02.19-10.03.19. На 28.02 отивам в Камбоджа. Връщам се в Тайланд с ВоА 04.03.19-18.03.19. Напускам Тайланд на 10.03.19. Никви грижи.

Супер си! Сърдечно благодаря!
Ще ми се хем да спестя юро, хем да нямам проблеми на границата, докато сме с децата. Даваш ми надежда за добър резултат 🙂  

Връзка към мнение
преди 9 минути , maik каза:

Супер си! Сърдечно благодаря!
Ще ми се хем да спестя юро, хем да нямам проблеми на границата, докато сме с децата. Даваш ми надежда за добър резултат 🙂  

Ако те е страх дали на второто влизане ще има пункт за ВоА може да си вземеш реентри пас на излизане от Тайланд. Пак ще ти излезе доста по-евтино от мултипаса от България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Oldkozel каза:

Ако те е страх дали на второто влизане ще има пункт за ВоА може да си вземеш реентри пас на излизане от Тайланд. Пак ще ти излезе доста по-евтино от мултипаса от България.

Реентри не може да се изкара към ВоА, а само към нормална виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , mililia каза:

Реентри не може да се изкара към ВоА, а само към нормална виза.

Явно съм се изразил неправилно. Идеята ми беше виза от България + реентри вместо мултипас от България, ако го е страх, че на второто влизане няма да има пункт за ВоА и с децата ще трябва да търси друг пункт за влизане в Тайланд с ВоА.

Връзка към мнение
преди 12 часа, Goal & Boss каза:

Много благодаря!

Вторият линк, статията от Bangkok Post, съобщава точно същата новина, която Lawrence е споделил - правителствено решение от вторник. Аз лично нямам причина да се съмнявам в достоверността на информацията. Надявах се на това, понеже ще ходим в Пукет през декември. Дано не се променят нещата. 

 

Сумата от 20 000 бата в кеш, която е коментирана по-горе, че трябва да се носи от семейство от 4-ма, важи ли и за семейство от 3-ма? Какво точно е изискването за кеша всъщност? Извинявам се, ако е коментирано вече, не съм прочела. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Jenbel каза:

Много благодаря!

Вторият линк, статията от Bangkok Post, съобщава точно същата новина, която Lawrence е споделил - правителствено решение от вторник. Аз лично нямам причина да се съмнявам в достоверността на информацията. Надявах се на това, понеже ще ходим в Пукет през декември. Дано не се променят нещата. 

 

Сумата от 20 000 бата в кеш, която е коментирана по-горе, че трябва да се носи от семейство от 4-ма, важи ли и за семейство от 3-ма? Какво точно е изискването за кеша всъщност? Извинявам се, ако е коментирано вече, не съм прочела. 

Най-вероятно изобщо няма да ти искат кеш да показваш. За редките случаи, когато искат и е добре да имаш, е 10 000 бата на човек или 20 000 на семейство. Равностойността в евро или долари също върши работа. Изобщо при всички положения  кеш си е необходим. Всичко става, банкоматът гълта/не приема картата, хотелът/ресторантът пише, че работи с карти, но  отхвърля твоята... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

update от последните дни:
VoA на летището в Банкок - лесно, бързо, без проблеми. инфото е от дата 29 август;
снимките трябва да са 4 Х 6 - така пише на формуляра. дали ще одобрят или не по-малък формат, това не знам. нашите бяха според изискванията; попълва се 1 страница формуляр + емиграционна бланка; няма такса за издаване; на летището има безплатен интернет;
VoA на сухопътен пункт Поипет-Араняпратет (Камбоджа - Тайланд) - налична опция. инфо от вчера - 07 септември;
попълва се формулярЪТ от по-горе + емиграционна бланка + още една страница някакво приложение към основния формуляр - нямахме такова на летището при първата виза; няма такса за издаване на визата; читава тоалетна има в казината на ничията земя.

преминаването в посока Араняпратет - Поипет е бързо. Белите минавахме през отделна опашка на излизане от Тайланд, което силно забъра процеса; влизането в Камбоджа е съпътствано освен от плащане на самата виза ($ 30) и от подкуп от 100 бата на човек (ок 6 лв.). разбира се, може да откажете да ги платите, но тогава е възможно да се наложи на поседите някакви часове на пункта, докато си чакате визата - четох, че това е наказателната реакция; ние движим с деца и платихме 24 лева без колебание.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 8.09.2019 г. в 23:04, maik каза:

update от последните дни:
VoA на летището в Банкок - лесно, бързо, без проблеми. инфото е от дата 29 август;
снимките трябва да са 4 Х 6 - така пише на формуляра. дали ще одобрят или не по-малък формат, това не знам. нашите бяха според изискванията; попълва се 1 страница формуляр + емиграционна бланка; няма такса за издаване; на летището има безплатен интернет;
VoA на сухопътен пункт Поипет-Араняпратет (Камбоджа - Тайланд) - налична опция. инфо от вчера - 07 септември;
попълва се формулярЪТ от по-горе + емиграционна бланка + още една страница някакво приложение към основния формуляр - нямахме такова на летището при първата виза; няма такса за издаване на визата; читава тоалетна има в казината на ничията земя.

преминаването в посока Араняпратет - Поипет е бързо. Белите минавахме през отделна опашка на излизане от Тайланд, което силно забъра процеса; влизането в Камбоджа е съпътствано освен от плащане на самата виза ($ 30) и от подкуп от 100 бата на човек (ок 6 лв.). разбира се, може да откажете да ги платите, но тогава е възможно да се наложи на поседите някакви часове на пункта, докато си чакате визата - четох, че това е наказателната реакция; ние движим с деца и платихме 24 лева без колебание.

Значи информацията за безплатна VoA на летището до края на октомври е вярна информация?

Връзка към мнение

@xligon Да, така считам.
Въпреки че на летището има табела, че VoA се издава срещу платима такса. На гишето обаче не ни взеха таксата - явно определени държави (България вкл.) получават VoA без да заплащат въпросната такса. Дори да се наложи да платиш таксата, тя би била същата, каквото би платил тук, т.е. нищо не губиш, ако отложиш каквото и да е плащне до кацане в Банкок - само би спестил, ако има налична опция, информация за която която тук, на място, не би получил. Нас поне от тукашното консулство ни къпаха да си платим многократна виза или ако не многократна, поне еднократна туристическа, която да сме използвали при второто ни влизане. Поради моето запъване да не давам и един цент предварително ние лично спестихме в най-олекотения случай 120 Е (4 човека х 30 Е) Е, а в по-тежкия - 700 (4 човека х 175 Е).
Пожелавам успех. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

След последното удължаване - април 2020 за VOA. Другите визи от консулство (еднократни) си имат такса, която вече е 35 евро.

 

По-интересното е срещата на 7 октомври, когато с разни по-дребни за нас неща, ще се обсъжда отпадaне на таксата и за reentry permit.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, T.E.Lawrence каза:

След последното удължаване - април 2020 за VOA. Другите визи от консулство (еднократни) си имат такса, която вече е 35 евро.

 

По-интересното е срещата на 7 октомври, когато с разни по-дребни за нас неща, ще се обсъжда отпадaне на таксата и за reentry permit.

Удължаването официално ли е вече? Ще пътувам януари и ме вълнува доста 🙂

Връзка към мнение

Значи тайландския министър на туризма е направил изявление тази сутрин, в което се казва: "Срокът на безплатните VOA е удължен до април 2020, но може да ги направим за постоянно безплатни. Целта е над 40 милиона туристи да посетят Тайланд догодина." 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.