Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Някой го беше минал това (на един билет) и каза, че са ги чакали и са прередили опашката... Кой и как точно, може да потърсиш...

От international към domestic по принцип без митническа проверка няма как да се мине, защото се обезсмисля цялата идея за да има international и domestic.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В такъв случай още на летище BKK ще вземете VOA. Хубавото е, че за пътниците, които продължават с вътрешен полет в Тайланд, има отделен паспортен контрол (на друго място, встрани от основните гишета) и не се редите на голямата опашка с всички други.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 hours ago, joro_pld said:

international arrivals в БКК дали имаше директно стигане до domestic departures през транзитна зона без да минавам customs

Няма. Пробвано преди 2 седмици. При положение, че следващият полет е вътрешен, задължително се минава през customs, бият печат за влизане в Тайланд и започваш да си търсиш вътрешния полет. Ние кацнахме към 17:30, имахме визи от София, вадени още през декември, на VOA нямаше никой, на другите гишета имаше по 20-на човека на митничар, но става бързо. С много тичане успяхме да пристигнем на нашия гейт за вътрешния полет към 18:45. Бяхме само с ръчен багаж. Успех!

Редактирано от Dango
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И преди три години нямаше. Тогава използвах един гайд, подобен на този и лесно се ориентирах, но си искаха виза още в Банкок: https://www.kohsamuisunset.com/bangkok-airport-transfer-flight-how-to/#other-airlines

Ние летяхме с Тай от Куала Лумпур до Ко Самуи през Банкок на един билет, както ще е при вас. Тогава безплатна беше визата от посолството и опашките за виза бяха там, а не в летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте магеланци. Предстои ми ваканция в Тайланд в края на март. Полетът ми е от Виена до Банкок с Украинска авиолиния. При закупуване на билета е пропусната една буква от името изписано е YULIA а правилното е YULIYA. Въпросът ми е дали това би ми създало проблем на летището в Виена и след това за визата в Банкок. До колкото разбирам визите за българи се издават там при пристигането и са напълно безплатни до края на Април. Но тук в консулството в София се заплаща такса от 30 евро. Обадих се да ги питам и в консулството ми обясниха че объркването на името при тях няма да е проблем и че издаването на виза там при пристигане отнемало доста време и се чакало на опашка 10ч поне. Аз се притеснявам най вече за обърканото име на билета.Моля за вашето  мнение

Връзка към мнение
преди 57 минути , julianka каза:

Здравейте магеланци. Предстои ми ваканция в Тайланд в края на март. Полетът ми е от Виена до Банкок с Украинска авиолиния. При закупуване на билета е пропусната една буква от името изписано е YULIA а правилното е YULIYA. Въпросът ми е дали това би ми създало проблем на летището в Виена и след това за визата в Банкок. До колкото разбирам визите за българи се издават там при пристигането и са напълно безплатни до края на Април. Но тук в консулството в София се заплаща такса от 30 евро. Обадих се да ги питам и в консулството ми обясниха че объркването на името при тях няма да е проблем и че издаването на виза там при пристигане отнемало доста време и се чакало на опашка 10ч поне. Аз се притеснявам най вече за обърканото име на билета.Моля за вашето  мнение

Мда, даже 20 часа... Тези ще излязат големи лъжци... 

Името мисля, че не е проблем за авиокомпанията като цяло (май имаше нещо, че една грешка не е проблем?), а при издаването на виза не виждам какво общо има името ти при резервацията за самолетен билет и издаването на виза. Даваш паспорта заедно с другите документи си ок според мен. Искат резервация за билет за излизане, но не мисля, че изобщо някой ще забележи такава грешка. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обадете на Украинските авиолинии да ви сменят името. За една буква не е проблем. При мен беше объркана годината на раждане и веднага я коригираха. Обяснете им, че става въпрос за последващо вадене на виза и да ви изпратят ел.билет с промененото име.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
On 1/26/2019 at 1:56 PM, czykler said:

Здравейте, след 4 дни кацаме със съпругата ми в Краби в 06:45 местно време и вътрешния полет от Краби до Ко Самуи ни е от 13:00ч. Предполагам ще имаме достатъчно време да си извадим виза на летището в Краби, вие какво мислите?

Здравейте, приеха ли Ви в Краби на ЛЕТИЩЕТО , visa on arrival, защото то НЕ Е отбелязано в списъка, където може да се издават. Само Краби imigration point  Е вътре в списъка. Дивно приключение ви желая!

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, kalinski каза:

Здравейте, приеха ли Ви в Краби на ЛЕТИЩЕТО , visa on arrival, защото то НЕ Е отбелязано в списъка, където може да се издават. Само Краби imigration point  Е вътре в списъка. Дивно приключение ви желая!

KBV е в списъка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте пътешественици! Отдавна ви чета, но за първи път се осмелявам да пиша и аз. Вече няколко човека потвърдиха безплатната VoA , но как стоят нещата с получаването на две такива една след друга в рамките на няколко дни. Ние кацаме на 18ти февруари сутринта в Краби, на 24ти заминаваме за Камбоджа със самолет и на 1ви март отново влизаме в Краби с полет от Куала Лумпур.От деня на кацане и излитане за България имаме 16 дни. Питането ми е - ще можем ли да вземем 2 VoA или да си вземем една тук от посолството и една VoA за второто ни влизане. Сърдечно благодаря!

Връзка към мнение
3 hours ago, Elssi said:

От деня на кацане и излитане за България имаме 16 дни. Питането ми е - ще можем ли да вземем 2 VoA или да си вземем една тук от посолството и една VoA за второто ни влизане.

Ако второто посещение е за 16 дни няма как да ви дадат VOA, защото тя е за престой до 15 дни.

• Purpose of touring not more than 15 days. 
• Must have confirmed return ticket within 15 days. 

Следователно, трябва да си вземете една виза от тук, но да я ползвате при второто влизане, а за първото да ползвате VOA.

Връзка към мнение
преди 39 минути , Dango каза:

Ако второто посещение е за 16 дни няма как да ви дадат VOA, защото тя е за престой до 15 дни.

• Purpose of touring not more than 15 days. 
• Must have confirmed return ticket within 15 days. 

Следователно, трябва да си вземете една виза от тук, но да я ползвате при второто влизане, а за първото да ползвате VOA.

Написали са, че 16 дни са от кацането в Тайланд до излитането за България. Аз поне разбирам, че 16 дни им е целият престой там с двете влизания в Тайланд. Не мисля, че има проблем да си вземат две безплатни VOA. 

Връзка към мнение

Да, 16 дни е целият престой общо в 3те държави.Първото влизане - престой 7 дни и след това излизане през Камбоджа и след 5 дни отново влизане в Тайланд за още 4 дни и оттам прибиране за България.

Връзка към мнение
На 10.02.2019 г. в 9:56, Elssi каза:

Здравейте пътешественици! Отдавна ви чета, но за първи път се осмелявам да пиша и аз. Вече няколко човека потвърдиха безплатната VoA , но как стоят нещата с получаването на две такива една след друга в рамките на няколко дни. Ние кацаме на 18ти февруари сутринта в Краби, на 24ти заминаваме за Камбоджа със самолет и на 1ви март отново влизаме в Краби с полет от Куала Лумпур.От деня на кацане и излитане за България имаме 16 дни. Питането ми е - ще можем ли да вземем 2 VoA или да си вземем една тук от посолството и една VoA за второто ни влизане. Сърдечно благодаря!

Никакви грижи за 2 през няколко дни, на 2ри вадиха на BKK, на 6ти на DMK, няма проблеми, само има някакъв проблем с български и румънски паспорти и минават втора проверка на една машина. На Суварнабхуми служител ми каза, че имало много фалшиви български и румънски паспорти, а консула с тия 10 часа... Първата ми отне 15мин но платих за fast lane, втората час, пред мен кацна самолет индийци

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На летището никога не са ми го искали този документ, въпреки че го носих. А иначе си изкарвах през онлайн банкирането разпечатка на сметката ми (еврова) на английски. В посолството в Куала Лумпур обаче винаги го искаха този документ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На 14ти сутринта кацнах на ВКК и имаше огромна опашка за VOA, затова си платихме на гишето по 200 бата, прегледаха обстойно всички документи (извлечение от банковата сметка не съм давала, нито са ми искали), дадоха ни номерче и след 10 минути ми върнаха паспортите. Но на гишето за документите също имаше навалица и сигурно 20-30 минути минаха и там. Но ако бяхме чакали на бавната опашка, може би поне 2 часа щяха да минат. Снимката не я бях залепила, те си я закрепиха. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли го това, където го чета в сайта на посолството в България за влизане в Тайланд?

 

Цитат

Посещението е строго за туристически цели.Трябва да притежавате валиден адрес в Тайланд, независимо дали е хотел или апартамент и той да може да бъде проверен. Трябва да имате потвърден билет за връщане, за да покажете, че напускате Тайланд в рамките на 15 дни от влизането(петнадесетият ден е денят на напускане). Също така е необходимо да докажете, че имате средства в размер най-малко 10 000 THB /около 500лв/ на човек и 20 000 THB на семейство по време на престоя ви в Тайланд. Трябва да носите две цветни портретни снимки 3Х5 см.При влизане може да заплатите такса, която подлежи на промяна без предизвестие. Ако такава е обявена, тя трябва да се заплати само в брой и в тайландска валута. Граничните власти си запазват правото да определят без коментар времето на вашия престой, той може и да е по-малък от 15 дни.

 

И още куб други изисквания?!

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 25 минути , Ivko каза:

Има ли го това, където го чета в сайта на посолството в България за влизане в Тайланд?

 

 

И още куб други изисквания?!

„Почетният“ пак е развързал торбата с лъжите :angry:

Връзка към мнение

Онлайн подаването вече е активно и за бг, но има юнашка такса от 600 бата за обработка. Иначе на летището с evisa се минава отделно. Не съм вадил, просто наскоро минах от там и на evisa гишето нямаше никой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя как стоят нещатав Чанг Май. Снабдихме се с визи за 5 мин. Аз бях приготвила всички приложения към формуляра - жената ги отдели без да ги погледне, захвана снимката с телбод за формуляра и толкова. И така насъбра на 10-15 човека още само паспорт и формуляр и след 5 мин върнаха всички паспорти обратно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.