Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

имам следния въпрос - (отчасти е отговорен от последната публикация на Георги)

 

Есента ще ходим в Тайланд - кацаме в Краби , след няколко дена в Тайланд отиваме в Камбоджа и после обратно в Тайланд.

 

В момент в сайта на консулството пише, че цената на виза за многократно влизане е 175 евро..

 

Та ако си взема от тука една виза (туристическа) и след това при повторния полет от Сием Реп към Тайланд направо като кацна да си взема на място втора? Има ли как това да стане? Така ще излезе доста по-евтино в сравнение с тези 175 евро.

 

Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, ipg каза:

Здравейте,

 

имам следния въпрос - (отчасти е отговорен от последната публикация на Георги)

 

Есента ще ходим в Тайланд - кацаме в Краби , след няколко дена в Тайланд отиваме в Камбоджа и после обратно в Тайланд.

 

В момент в сайта на консулството пише, че цената на виза за многократно влизане е 175 евро..

 

Та ако си взема от тука една виза (туристическа) и след това при повторния полет от Сием Реп към Тайланд направо като кацна да си взема на място втора? Има ли как това да стане? Така ще излезе доста по-евтино в сравнение с тези 175 евро.

 

Благодаря предварително!

 

Вземаш си от тук еднократна виза, като тръгнеш за Камбоджа на изходното летище в Тайланд си вземаш едно риентри. Риентрито е по-евтино от виза он арайвъл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Oldkozel каза:

Вземаш си от тук еднократна виза, като тръгнеш за Камбоджа на изходното летище в Тайланд си вземаш едно риентри. Риентрито е по-евтино от виза он арайвъл.

А това риентри  е различно от тази за 175 евро в сайта на консулството нали? 

Връзка към мнение
преди 10 минути , ipg каза:

А това риентри  е различно от тази за 175 евро в сайта на консулството нали? 

Да, различни са. Ето ти подробно инфо: https://www.thaiembassy.com/thailand/re-entry-permit-thailand.php Реентрито ти е 1000 бата (50 лева), а виза он арайвъл 2000 бата (100 лева). Но и двете са далеч под 175 евро за мулти ентрито, което не ти трябва.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 14.07.2019 г. в 0:52, Oldkozel каза:

Вземаш си от тук еднократна виза, като тръгнеш за Камбоджа на изходното летище в Тайланд си вземаш едно риентри. Риентрито е по-евтино от виза он арайвъл.

А при риентрито има ли значение колко време е престоя? Аз ще пътувам общо за 13 дни, като искам да прекарам 4 от тях в Камбоджа.

На сайта на Thai Embassy пише, че издаването отнема от 1 час до половин ден. Може ли и тук да се плати такса за бързо издаване?

https://www.thaiembassy.com/thailand/re-entry-permit-thailand.php

Връзка към мнение

Да, неофициално даваш на лелята 10 евро на виза и ти ги прави същия ден. 🙂

 

За реентри ти изчисляват колко дни ти остават до края на двата месеца и толкова имаш право да седиш още. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

Да, неофициално даваш на лелята 10 евро на виза и ти ги прави същия ден. 🙂

 

За реентри ти изчисляват колко дни ти остават до края на двата месеца и толкова имаш право да седиш още. 

Аха значи за обратния престой ще имам право на останалите дни до 60. Аз четох нещо за 48 часа, но може би по-скоро е било за транзит, отколкото за риентри. Благодаря много!

А знаете ли дали в Пукет има офис, където предварително може да се издаде въпросното риентри или е задължително да се направи в същия ден на летище? Притесняваме, че полета е доста ранен и незнам колко време да предвидя преди това.

Връзка към мнение

В почти  всяка област има имиграционни, вкл. Пукет, но не знам дали си заслужава да губиш цял ден за това. Обикновено няма тълпа от желаещи за рееентри на летището. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , T.E.Lawrence каза:

В почти  всяка област има имиграционни, вкл. Пукет, но не знам дали си заслужава да губиш цял ден за това. Обикновено няма тълпа от желаещи за рееентри на летището. 

Мерси! И последен въпрос ако към момента е активно промото за free VAO виза, може ли да се мине с 2 такива визи без риентри? Или няма да мине номера 🙂

Връзка към мнение
На 16.07.2019 г. в 16:43, mimietka каза:

Мерси! И последен въпрос ако към момента е активно промото за free VAO виза, може ли да се мине с 2 такива визи без риентри? Или няма да мине номера 🙂

Да, проверено е. Ние вадихме по две безплатни VoA на пътуващ, вместо риентри. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, dotiraz каза:

Да, проверено е. Ние вадихме по две безплатни VoA на пътуващ, вместо риентри. 

При VOA няма и как да се извади reentry permit. Той е само за визи, издадени от посолство/консулство.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 19 минути , Tani каза:

Брои ли се денят на пристигане за " on arrival" ? Ако влизаш на 16.12 и напускаш на 31. 12. става ли?

Брои се. Дават ти 15 дни тотал с включени дните на пристигане и заминаване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Приятелско напомняне, че имаме нови победители в състезанието по дебелоглавие. Пак недопускане в страната и екстрадиране заради липса на кеш.

 

Колкото и да сте фенове на нулите и единиците и всякакви пластики, гледайте да имате 20к в батове/евро/долари на влизане в страната. Рядко искат да се показват, но като стане драмата е пълна. 

 

Да кажа за 10+ път:

 

В АЗИЯ КЕШ ИС КИНГ! 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , VVP каза:

Е това не го знаех. Трябва ли да носиш 20к батове в себе си? 

Или тяхната равностойна сума в друга конвертируема валута (най-добре USD или EUR, но може и AUD, JPY или SGD например).

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Все още не решено, но има сериозна вероятност да премахнат визите за китайци и индийци от 1ви ноември. Ако това стане, ще останем една шепа "прокажени" туристи, които още ги тормозят с виза. Единственото положително ще бъде, че с VOA ще се влиза винаги за минути в страната, без значение от час пик и висок сезон.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

По-горе се спомена за новите такси на визите. Еднократните също са завишени на 35 евро в София. За щастие поне ако се вадят от консулство, където се плаща в долари, цената остава непроменена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

прочетох ви, благодаря за инфото!

идвам с практически данни и въпроси по тях, за да потвърдя дали правилно съм разбрала горното.

1. в четвъртък другата седмица, 29ти август, кацаме семейно (2 възрастни + 2 деца) в Банкок.
ще ъплайваме за VoA на място на летището, която виза следва да е безплатна.
необходимо е да носим документи за отлитане, х 2 снимки на човек, размер 4 х 6 см (за всеки случай направихме и 3.5 х 4 см) + да имам наличен кеш - това е ясно.
по тази точка имам 1 въпрос: колко трябва да е наличният кеш: по 10.000 на човек или 20.000 на семейство?

2. на 6тия, 3ти септември, ден ще излезем сухопътно от Тайланд - посока Патая -> Сием Рип
С това излизане първата ни VoA се затваря.
3. на 10тия ден, 7ми септември ще влезем отново в Тайланд, в посока Сием Рип-Банкок, през пункт Поипет-Араняпратет, където се твърди, че има пункт за издаване на VoA. Инфо тук: https://www.thai.lt/thailand-travel/thailand-visas/visa-on-arrival-border-crossings + тук: http://www.thaiembassy.org/bsb/en/services/4636/69330-Visa-on-Arrival-(VOA)

Въпрос по тази точка: отново следва да имаме 2 снимки на човек (4 х 6 см) + пак пари, колкото първия път, нали така?

4. На 14ти ден, 11 септември, излитаме окончателно към Европа, с което и втората VoA се затваря.

 

Някакви драми в плана виждате ли? С деца ще сме, така че всяко предвиждане на всякакви усложнения, ще полезно за нас.

ПП Били сме и в Тайланд, и в Камбоджа, и в Лаос, и в Казахстан, и в други 'диви' страни, но БЕЗ деца. Очевидно когато пътуваме с децата привиждам всякакви усложнения, та затуй, извинете ме, ако ви дразня с повторение на една и съща информация.
Пожелавам добро настроение и здраве 🙂

 

Връзка към мнение

Ефектен обрат, драги читатели! Тайланд няма да махне визите за Китай и Индия, НО... удължава срока за безплатна VOA до април догодина! :dance3:

  • Харесвам 6
  • Благодаря 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Ефектен обрат, драги читатели! Тайланд няма да махне визите за Китай и Индия, НО... удължава срока за безплатна VOA до април догодина! :dance3:

В официялният сайт няма подобна информация, а точно обратното ???? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.