Прескочи до съдържание

Искам да си купя ДРОН.


Препоръчани мнения

преди 18 минути , chandni каза:

Странно... Тук мълчиш, не цитираш, не пишеш...не дишаш даже! :haha:

Това е, защото вече се разбрахме на лични съобщения да ми подари старото дронче за Коледа :wink:, така или иначе вече е решил да си купи новата мини-двойка, защо да хвърля старото на боклука. :grin:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Фил каза:

Това е, защото вече се разбрахме на лични съобщения да ми подари старото дронче за Коледа :wink:, така или иначе вече е решил да си купи новата мини-двойка, защо да хвърля стария на боклука. :grin:

Би било твърде жалко да загубим генератора на най-шантавите комбинации и маршрути заради един дрон, при това втора употреба... :butcher::crazy::laugh1:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , Фил каза:

Това е, защото вече се разбрахме на лични съобщения да ми подари старото дронче за Коледа :wink:, така или иначе вече е решил да си купи новата мини-двойка, защо да хвърля старото на боклука. :grin:

 

преди 43 минути , chandni каза:

Би било твърде жалко да загубим генератора на най-шантавите комбинации и маршрути заради един дрон, при това втора употреба... :butcher::crazy::laugh1:

 

Ако си мислите, че с тези психологически атаки ще успеете …

Питайте @Георги Матеев с неговата изключителна настоятелност по отношение на басейна му с водка.

:wink:

  • Смея се 4
Връзка към коментар

 

преди 4 часа, ven62 каза:

Мерси, аз имам същото мини от преди теб, но ти явно се учиш далеч по-бързо. Успех и споделяй. Подобни изживявания, с тази разлика, че аз бързо, бързо си го приземих, изпитах в пещера Проходна.

Като се похвали, че си си купил дрона, ме хвана малко яд. Да беше се обадил да ти дам моя, а аз щях да си купя мини 2.

 

Гледах го Mini 2, но като параметри не е нещо много по-добро от единицата. И някак си при почти еднакъв корпус да му дават малко по-добри параметри на полет не ми се вярва. Основна разлика има в камерата, но аз си снимам на FHD, така, че това не ме интересува. Трябва ми да е практично и не безбожно скъпо, та да не ме е яд като отлети на някъде. 😂🤣 Трябва практика да се натрупа, като го ползвам често ще стане работата по един или друг начин. 

 

Никой не каза кой е водопада от края на видеото... 😁🤘

Връзка към коментар
преди 24 минути , Tonyco каза:

Основна разлика има в камерата

Не, основната разлика е в Occusync 😉 Това е най-големият ъпгрейд от 1-вата версия, който сам по себеси осмисля  избора на 2-ката.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

Не, основната разлика е в Occusync 😉 Това е най-големият ъпгрейд от 1-вата версия, който сам по себеси осмисля  избора на 2-ката.

Ще мина и без него за 200 - 300 лв горница 😉 Важното е, че върши работа и се управлява лесно. Взех и втора батерия на промоция, та ми се вързаха нещата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Tonyco каза:

Ще мина и без него за 200 - 300 лв горница

Явно все още не си изпитвал тръпката от загубата на връзка между дрон и дистанционно (и по-специално video feed-a) :girl_crazy:Особено в градска среда, където ефирът е изключително замърсен, да летиш с дрон, който използва WiFi връзка с дистанционното и я губи понякога и на 100 метра... Ще установиш, че не е забавно 😉

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Явно все още не си изпитвал тръпката от загубата на връзка между дрон и дистанционно (и по-специално video feed-a) :girl_crazy:Особено в градска среда, където ефирът е изключително замърсен, да летиш с дрон, който използва WiFi връзка с дистанционното и я губи понякога и на 100 метра... Ще установиш, че не е забавно 😉

Напротив, още при първия опит пред блока я изпитах тази загуба на връзка и се включи системата за автоматично връщане, която пък си свърши идеално работата и като наближи пак минах в ръчен режим. Няколко пъти ми казва за интерференция, даже и на водопада ми се случи и картината насича, пък беше близко до мен. В останалите случай обаче не съм губил връзка, та не е толкова страшно. Слагаш 100 м RTH височина и всичко е наред. 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преместих дискусията в темата за дроновете.

преди 12 минути , Tonyco каза:

Слагаш 100 м RTH височина и всичко е наред.

@Tonyco, де да беще толкова просто... 🙂 Нямаше да има и самолетни катастрофи... Нали и те затова са бъкани с толкова електроника, за да предотвратяват злощастни събития, пък пак стават бели. Реалността обаче е малко по-различна. Представи си, че летиш на 2 м височина, загубиш връзка с дрона (първо ще загубиш video feed, няколко секунди по-късно и връзката с дистанционното ще прекъсне)... та, в момента, в който връзката прекъсне, ще се включи RTH и дронът ще се вдигне на предварително зададената височина от 100 м, освен ако не се случи нещо непредвидено, като например по пътя си нагоре да срещне я клони на дърво, я жици... Не ме разбирай погрешно, надявам се, че ще имаш безоблачна връзка с машинката. Просто те предупреждавам да не разчиташ на 100% на safety feature-ите, защото много неща могат да се объркат. 

 

На всички желая приятно и безаварийно летене! 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , chandni каза:

Преместих дискусията в темата за дроновете.

@Tonyco, де да беще толкова просто... 🙂 Нямаше да има и самолетни катастрофи... Нали и те затова са бъкани с толкова електроника, за да предотвратяват злощастни събития, пък пак стават бели. Реалността обаче е малко по-различна. Представи си, че летиш на 2 м височина, загубиш връзка с дрона (първо ще загубиш video feed, няколко секунди по-късно и връзката с дистанционното ще прекъсне)... та, в момента, в който връзката прекъсне, ще се включи RTH и дронът ще се вдигне на предварително зададената височина от 100 м, освен ако не се случи нещо непредвидено, като например по пътя си нагоре да срещне я клони на дърво, я жици... Не ме разбирай погрешно, надявам се, че ще имаш безоблачна връзка с машинката. Просто те предупреждавам да не разчиташ на 100% на safety feature-ите, защото много неща могат да се объркат. 

 

На всички желая приятно и безаварийно летене! 🙂

Изобщо не разчитам даже на тея фичъри, както установих в тунела. Ясно е, че проблеми има колкото искаш, ама кой го е страх от мечки да не ходи в гората. 😁 Иначе да, оказва се, че някъде около 90 % от самолетните катастрофи са човешка грешка. С Боби сме изгледали всички епизоди по няколко пъти на NG. 😁😁😁

Връзка към коментар
преди 27 минути , chandni каза:

Не, основната разлика е в Occusync 😉 Това е най-големият ъпгрейд от 1-вата версия, който сам по себеси осмисля  избора на 2-ката.

Това наистина е много сериозен ъпгрейд. Не че ще го пусна да си лети на 3-4 км. от мен (камо ли на 8-10)

Но с минито често е доста стресиращо на 100-200-300 метра той да пищи че губи връзка, в резултат на което да побелявам прогресивно.

А като се прибави и zoom-а на камерата и по-добрите мотори...

@Фил ще се окаже печеливш с това изчакване (най-после нещо положително от ковидпандемията/истерията)

:biggrin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , ven62 каза:

Не че ще го пусна да си лети на 3-4 км. от мен (камо ли на 8-10)

Изобщо не става дума да го пращаш на километри. Въпросът е в безпроблемната комуникация и липсата на загуба на video feed. Както казах, в градски условия връзката се губи и по права линия на много малко разстояние. За пример ще дам Пловдив, където бяхме застанали на булеварда пред голямата базилика и загубихме връзка с дрона преди да стигне до античния театър - без препятствия по средата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , ven62 каза:

в резултат на което да побелявам прогресивно.

Абе дрона не е ли за развлечение, какво побеляване... Като ви слушам, не ми трябва такова такова нещо 😂

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 23 минути , neuromancer каза:

Абе дрона не е ли за развлечение, какво побеляване

Уж е така, ама питай го @ven62  например като паркира Бентлито пред Billa как трепери да го не го одраска някоя кифла, докато той пазарува вътре вратни пържолки и щолени.  


Майтапът настрана, обаче се сещам как ми спря дъхът:scare:, когато изпуснахме на едни каменни плочи фотоапаратът ми преди 3 години, докато си го прехвърляхме с моите приятели ... При това не става дума за Хаселблат, или даже за някой DSLR Канон/Никон, а за турбосапунерка Sony RX100 .... Обаче оттогава нещо взе да му куца фокусирането и отпред капачетата не закриват лещите на обектива при изключване :sad: .  
Обаче пък за тази Коледа си подарих ново апаратче и след почти месец чакане, днес ми се обадиха, че е пристигнало! :dance2:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Загубата на самия дрон като устройство дори не е най-сериозното притеснение. Когато летим в необитаеми местности и прекъсне връзката пак има треперене, но поне знаеш, че най-лошото, което може да се случи, е да останеш без играчката. Когато обаче може да нараниш някого, тогава вече притеснението расте в геометрична прогресия.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Майтапа настрана, ама се сещам за няколко интересни места, където с дрон биха станали страхотни снимки, и още няколко, където не съм бил. Обаче хич не ми се плащат двойните цени на тия неща тук, та съм на изчакване...

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Видях, че има доста теми за дронове, та реших да се регистрирам да питам нещо.

Относно новите правила, които влизат от утре. Имам DJI Mavic Air 2. Пътуваме много често и обичаме да снимаме с него.

 

Изчетох един куп публикации на тази тема, но не успях да се ориентирам напълно... Регистрацията е ясна - трябва да се регистрира. В крайна сметка трябва ли да карам курс за да летя? И знаете ли дали има някакъв сертификат или книжка (или каквото и да е), който мога да изкарам за мога да снимам на спокойствие из Е.С., не само в България?

Благодаря и весело посрещане на 2021!

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Да обърна винмание на тези, които имат интерес за купуване на DJI Mini 2, че след като дълго време навсякъде (в България) държеше цена 919лв., вече се продава за 799лв. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте. Имам въпрос относно дроновете към по знаещите. Има ли нужда телефона от обхват? С Мавик Мини 2 съм, ммм прохвръкващ от няколко дни. Питам, понеже се врем из разни пушинаци. Там има крокодили и човекоядци, но често нема обхват / шегувам се🙃/.

П.П.Това ми е първото мнение тук, сори че не се представих, ма нищо интересно. Обикаляме си, предимно с жена ми - по земята, под нея, вече и над и за водата така. Предимно в Бг, но чат пат и в Проклетия, Комови, а ако има сгода леко и Алпи и Доломити. Благодаря, приятна вечер на сички😎

Връзка към коментар
преди 32 минути , Gebirgsjäger каза:

Здравейте. Имам въпрос относно дроновете към по знаещите. Има ли нужда телефона от обхват? С Мавик Мини 2 съм, ммм прохвръкващ от няколко дни. Питам, понеже се врем из разни пушинаци. Там има крокодили и човекоядци, но често нема обхват / шегувам се🙃/.

П.П.Това ми е първото мнение тук, сори че не се представих, ма нищо интересно. Обикаляме си, предимно с жена ми - по земята, под нея, вече и над и за водата така. Предимно в Бг, но чат пат и в Проклетия, Комови, а ако има сгода леко и Алпи и Доломити. Благодаря, приятна вечер на сички😎

Здравей,

Ами първо добре дошъл във форума. 

А сега на въпроса ти, нямаш нужда от връзка с мобилния оператор нито от интернет. Единственото което ползват телефона и дрона са GPS сигналите от сателитите и да има естествено връзка между двете устройства. Дерзай и да споделяш снимки с магеланци. Даже ето сега ме наведе на мисълта че във форума си нямаме тема за споделяне на снимки от места снимани с дрон. Ще взема на спретна една утре.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.