Прескочи до съдържание

Искам да си купя ДРОН.


Препоръчани мнения

Толкова време отлагам да си направя този подарък и сега, с това mini се усещам как крача към Технополис.

@t_petkov , пусни някои клипчета. Друго си е да види човек нещо от първа ръка...

Мерси предварително.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами за бюджета който съм отделил, смятам че минито отговаря на всички изисквания. Имах леки заходи към други марки, но не ми се рискува. Имах и помисли за втора ръка, примерно phantom 3, но и там не е много сигурно на какво ще попадна, а и са почти аналогични с минито (изключвам размерите, т.е. устойчивостта на вятър). Затова се насочих към мъника, но с тези ограничения по обхвата, който разбрах, колебанията почнаха да се обаждат. Затова и търся мнение от някой притежаващ. 

Връзка към мнение
1 hour ago, ven62 said:

Толкова време отлагам да си направя този подарък и сега, с това mini се усещам как крача към Технополис.

@t_petkov , пусни някои клипчета. Друго си е да види човек нещо от първа ръка...

Мерси предварително.

 

Като се прибера от работа ще видя да кача едно клипче, което наскоро направих.  🙂

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, jimmy_h каза:

Да, в това ми се заключава проблема. В България се предлага само тази модификация. Обаче дори и да прежаля време и да поръчам китайски, не съм сигурен (поне от един магазин, няма да споменавам име, така ми казаха) че няма да има ефект и пак ще е ограничен.

Има и друг проблем. При внос почти сигурно първо се лети до българските митници с ддс в джобчето.

преди 3 часа, jimmy_h каза:

Ами за бюджета който съм отделил, смятам че минито отговаря на всички изисквания. Имах леки заходи към други марки, но не ми се рискува. Имах и помисли за втора ръка, примерно phantom 3, но и там не е много сигурно на какво ще попадна, а и са почти аналогични с минито (изключвам размерите, т.е. устойчивостта на вятър). Затова се насочих към мъника, но с тези ограничения по обхвата, който разбрах, колебанията почнаха да се обаждат. Затова и търся мнение от някой притежаващ. 

Всички фантоми са много по-стабилни на вятър спрямо мавиците. Изключение е може би мавик 2.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, t_petkov каза:

Като се прибера от работа ще видя да кача едно клипче, което наскоро направих.  🙂

Ако може и да споделиш каква далечина и височина си достигал.

Връзка към мнение

Фантомите може да са стабилни, но никак не са компактни, а хората в този форум пътуват и търсят машина, с която да могат да го правят.

 

Mini e твърде лек и вятърът наистина би бил проблем. По чуждите форуми много хора се оплакват от fly aways, т.е. дронът отлита и забравяш за него. Поради ниското си тего, в някои случаи просто не може да се справи с вятъра и бива отнесен. Mavic Air е много по-стабилен в силен вятър, но както и @ivooo каза, при изпращане на дрона на по-голямо разстояние (beyond visual line of sight), на собственика му, колкото и пъти да го е правил, пръстите му ( и не само ) започват рязко да се изпотяват... 🙂 А летенето извън visual line of sight e незаконно във всяка държава. За височина - в повечето държави е до 120 м, а има и по-рестриктивни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
4 hours ago, ven62 said:

Толкова време отлагам да си направя този подарък и сега, с това mini се усещам как крача към Технополис.

@t_petkov , пусни някои клипчета. Друго си е да види човек нещо от първа ръка...

Мерси предварително.

 

От Плесио ще ти го доставят с 10 кинта надолу от цената на Технополис без да ти се налага да крачиш до него. Генерала не дава 😉 https://plesio.bg/vsichki-dronove-c-69981613/dji-mavic-mini-p-339742.html

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
7 hours ago, ven62 said:

Толкова време отлагам да си направя този подарък и сега, с това mini се усещам как крача към Технополис.

@t_petkov , пусни някои клипчета. Друго си е да види човек нещо от първа ръка...

Мерси предварително.

 

Quote

 

Това е съвсем кратко първо мое видео, което направих с мавика. Не претендирам за синематографско качество. Надявам се youtube да не е компресирал много качеството. Дайте го на 1080p като го гледате 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, t_petkov каза:

Това е съвсем кратко първо мое видео, което направих с мавика. Не претендирам за синематографско качество. Надявам се youtube да не е компресирал много качеството. Дайте го на 1080p като го гледате 🙂 

Я, я, Вундаба… 

т.е.

Oh, wunderbar!

:biggrin:

 

Наистина е супер … поне за мен.

 

А този въпрос, който възникна по-нагоре - Доколко Mavic mini се отдалечава от задклавиатурното устройство. Само 500 м. или 2000 м.

Четох един отзив в холандския mediamarkt.nl ,  че собственика го пробвал на 1800 м. настрани и 30 м. височина и дронът се справил, след което се върнал.

Предполагам, че моделите в EU са едни и същи.

Връзка към мнение
11 minutes ago, ven62 said:

Я, я, Вундаба… 

т.е.

Oh, wunderbar!

:biggrin:

 

Наистина е супер … поне за мен.

 

А този въпрос, който възникна по-нагоре - Доколко Mavic mini се отдалечава от задклавиатурното устройство. Само 500 м. или 2000 м.

Четох един отзив в холандския mediamarkt.nl ,  че собственика го пробвал на 1800 м. настрани и 30 м. височина и дронът се справил, след което се върнал.

Предполагам, че моделите в EU са едни и същи.

Ами аз нямам още много опит с летенето на дрона.Откакто съм си го взел, по-голямата част от времето тук беше доста мрачно, дъждовно и ветровито и съм нямал досега много опции да летя с него. Надявам се сега като се пооправи времето да излизам по-често с него и да правя клипчета и снимки. На минито ми харесва много това, че е доста малък и преносим. В една раничка се събира лесно и за пътувания го намирам за супер компактен. 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

собственика го пробвал на 1800 м. настрани и 30

Всичко е мноооого относително. Проблемът при Mavic Mini и Mavic Air, e че комуникацията между дрона и дистанционното се извършва през WiFi и това дали ще има много смущения и дали връзката ще прекъсва, зависи изцяло от "шума" на ефира. В градска среда "замърсяването" е много високо, а освен това има и много препятствия, сгради, които също влияят негативно. Преди година и нещо бяхме пуснали нашия Mavic Air в Пловдив - съпругът ми излетя от пощата и го прати към античния театър и още преди да стигне до тунела, връзката започна да прекъсва, загуби както картина, така и управление на дрона. Разстоянието беше не повече от 300-400 м. Няма да ви казвам колко притеснен вид имаше дрон операторът... 🙂 В същото време, в едно село, разположено в подножието на два ската, от къща високо на баира в края на селото, бяхме го пратили на над 3 км и нито връзката се загуби, нито картината изчезна. При Mavic Pro, Mavic 2 Pro, Mavic Zoom, връзката не е през WiFi, a през ocusync - технология на DJI, при която няма абсолютно никакъв проблем с връзката и единственото ограничение на разстоянието, на което може да изпратите дрона, е софтуерното - 8 km.  

 

За Mavic Air има "хак" за малко по-добър обхват, като се премине от CE mode (европейските честоти) на FCC mode (американските честоти), което не е никак legal friendly, но пък прекъсванията са много по-малко. Не знам за Mini дали има такава възможност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , jimmy_h каза:

Ами в крайна сметка, колкото и да го умувах, сключих сделка с магазина днес. Почвам да правя магии против дъжд и вятър за утре, че ме сърбят пръстчетата вече.

IMG-e3772e23bb21a96d712e0b8b20d56e04-V.jpg

Билбордове с лика на ген. Мутафчийски се появиха в родния му град ...

Връзка към мнение
7 minutes ago, jimmy_h said:

Ами в крайна сметка, колкото и да го умувах, сключих сделка с магазина днес. Почвам да правя магии против дъжд и вятър за утре, че ме сърбят пръстчетата вече.

IMG-e3772e23bb21a96d712e0b8b20d56e04-V.jpg

Честита придобивка! С радост и удоволствие да си я ползваш и да качваш и тук първите клипчета, да се радваме и ние 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 2.04.2020 г. в 18:15, jimmy_h каза:

Ами в крайна сметка, колкото и да го умувах, сключих сделка с магазина днес. Почвам да правя магии против дъжд и вятър за утре, че ме сърбят пръстчетата вече.

IMG-e3772e23bb21a96d712e0b8b20d56e04-V.jpg

Та да отговоря на собствения си въпрос, относно възможностите на минито. Първи полет, в покрайнините на Пловдив - 100 метра далечина и загуби сигнал, към 60 метра височина и отново. Това на 5.8 GHz. Ужас, почнах да обмислям връщане.

Днес, в открито поле след ръчно преминаване на 2.4 GHz, дрончето се развихри. 1006 метра, с моментни загуби на връзка, но с още възможности, просто ме достраша. На височина до 366 метра успя и също ме хвана шубето, предвид че имаше и хубав ветрец. Отбелязвам че бях в непосредствена близост до военно летище (даже се наложи да отключвам зоната, понеже не даваше да излети даже). Останах доволен, няма да се връща. Мисля че дори да има повече възможности (ще пробвам някъде другаде със сигурност), няма да рискувам да се препотявам .

Отчитам моя грешка при управлението, а именно положението на антените, което може би и първия, и втория път даде отражение. За следващия път ще следвам някои указания, за по-ефективен полет.

Още съм новак в заснемането на видео и съответно неговото качване,така че по нататък ще споделям 😁

 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Тони каза:

Ние Мавик Про 2 го пробвахме на  над 7 км, почти до 8-те,  никакъв проблем нямаше. 

Супер. Той спрямо минито е все едно БМВ срещу голф 2 🤣

А да попитам. Тази проба в България .и се случва. И съответно, машината от България или от САЩ/Китай е закупена? 

Питам, защото до колкото разбрах, на нашия пазар се предлагат модификации на дронове на DJI, с намалени възможности относно далечина/височина на полет (FCC - САЩ и Китай и CE - Европа)

Редактирано от jimmy_h
Връзка към мнение
преди 2 часа, jimmy_h каза:

Супер. Той спрямо минито е все едно БМВ срещу голф 2 🤣

А да попитам. Тази проба в България .и се случва. И съответно, машината от България или от САЩ/Китай е закупена? 

Питам, защото до колкото разбрах, на нашия пазар се предлагат модификации на дронове на DJI, с намалени възможности относно далечина/височина на полет (FCC - САЩ и Китай и CE - Европа)

Няма значение от къде е купен дронът. Разликата дали е от САЩ, Китай или Европа има значение единствено и само за гаранцията. Гаранция можеш да предявиш само в гаранционните центрове на региона, от който е закупен дронът. Това означава, че ако си купил дрона си в САЩ, не можеш да го изпратиш на ремонт по гаранция в Германия или Малайзия, защото не е закупен нито от европейския, нито от азиатския пазар. Можеш да го изпратиш за ремонт единствено в някой от центровете за Северна Америка. Както ти обясних и по-рано, Mavic Pro и Mavic 2 Pro, както и Mavic Zoom не работят по WiFi, а използват Ocusync - там няма CE и FCC mode, няма смущения и прекъсване на връзката. 

 

Оказа се, че както за Mavic Air, така и за Mavic Mini работи "хакът" за смяна на CE с FCC mode, само трябва да потърсиш 🙂

Връзка към мнение
преди 55 минути , chandni каза:

Няма значение от къде е купен дронът. Разликата дали е от САЩ, Китай или Европа има значение единствено и само за гаранцията. Гаранция можеш да предявиш само в гаранционните центрове на региона, от който е закупен дронът. Това означава, че ако си купил дрона си в САЩ, не можеш да го изпратиш на ремонт по гаранция в Германия или Малайзия, защото не е закупен нито от европейския, нито от азиатския пазар. Можеш да го изпратиш за ремонт единствено в някой от центровете за Северна Америка. Както ти обясних и по-рано, Mavic Pro и Mavic 2 Pro, както и Mavic Zoom не работят по WiFi, а използват Ocusync - там няма CE и FCC mode, няма смущения и прекъсване на връзката. 

 

Оказа се, че както за Mavic Air, така и за Mavic Mini работи "хакът" за смяна на CE с FCC mode, само трябва да потърсиш🙂

Не претендирам че знам как седят нещата. Просто от това което изчетох за mini, направих и извода за другите. И четейки спецификацията специално за Mavic 2 Pro (приложената снимка), стигнах до това си съждение. Човек се учи с времето. 

П.П. Благодаря за линка 👏

Screenshot_2020-04-07-21-34-46-597_com.android.chrome.jpg

Връзка към мнение
преди 10 минути , jimmy_h каза:

И четейки спецификацията специално за Mavic 2 Pro (приложената снимка), стигнах до това си съждение.

Преди 1 час, chandni каза:

там няма CE и FCC mode, няма смущения и прекъсване на връзката. 

Всъщност това не е вярно. FCC (Federal Communication Comission) е комисията в САЩ, която регулира мощността на радиоизлъчване, a CE е европейската такава, така че да, дали е WiFi или Ocusync, винаги има радиоизлъчване и то се регулира от една от комисиите.

 

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , chandni каза:

Всъщност това не е вярно. FCC (Federal Communication Comission) е комисията в САЩ, която регулира мощността на радиоизлъчване, a CE е европейската такава, така че да, дали е WiFi или Ocusync, винаги има радиоизлъчване и то се регулира от една от комисиите.

 

 

T.e.? Да разбирам ли че наистина, ако е дрона е произведен за американския пазар е с едни възможности, а за европейския - с други? 

Малко навлязох в не много понятна за мен част от науките.

Връзка към мнение
преди 25 минути , jimmy_h каза:

T.e.? Да разбирам ли че наистина, ако е дрона е произведен за американския пазар е с едни възможности, а за европейския - с други? 

Малко навлязох в не много понятна за мен част от науките.

Гледа ли клипчето?

Връзка към мнение
преди 9 часа, jimmy_h каза:

Супер. Той спрямо минито е все едно БМВ срещу голф 2 🤣

А да попитам. Тази проба в България .и се случва. И съответно, машината от България или от САЩ/Китай е закупена? 

Питам, защото до колкото разбрах, на нашия пазар се предлагат модификации на дронове на DJI, с намалени възможности относно далечина/височина на полет (FCC - САЩ и Китай и CE - Европа)

Купихме го в Австралия и но такова разстояние го пробвахме пак тук. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.