Прескочи до съдържание

Искам да си купя ДРОН.


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Evgeni Dankov каза:

Здравейте, как мога да увелича видеозаписа, защото ми е ограничено до 12 секунди? Имам gji mavic mini, забравих да спомена. 

Виж и това:

https://forum.dji.com/thread-203059-1-1.html

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, t_petkov каза:

И аз имах такъв проблем, че не ми записваше дълги видеа. Не знам точно как се оправи, но аз си взех по-хубава SD карта и от там нататък нямах проблем с продължителността на видеата. 🙂

 

Благодаря за отговора. Моята е SanDisk ultra 64 gb. Напиши моля, каква е твоята, за да знам какво да купя. 

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Evgeni Dankov каза:

Благодаря за отговора. Моята е SanDisk ultra 64 gb. Напиши моля, каква е твоята, за да знам какво да купя. 

 

Въпросът е дали е оригинална, защото SanDisk са с най-много ментета. Кажи ми моля те, че на гърба ѝ няма златист яйцевиден стикер 🙂 

 

Препоръчвам SanDisk Extreme Pro.

  • Браво 1
Връзка към мнение

 

преди 8 минути , Фил каза:

Бре, не знаех, че има такива животни по 1 терабайт :ohmy:

 

image.png.879fb1bb9d96e217904cc9597c6c3835.png

За имането - има... Друг е въпросът трябва ли ти 🙂 Далеч по-разумно е да си купиш за същите пари 10 х 128 GB и да ги метнеш в чантата на дрона/фотоапарата. Както се казва, най-добрата карта е тази, която носиш със себе си... :girl_crazy:Ако имаш само една карта и си я забравил в компютъра при последното "разтоварване" и излезеш да снимаш - гориш... Ако вземе, че се повреди с всичките снимки на нея, понеже "има място" и не бързаш да я разтовариш - пак гориш... 🙂  Ако недай боже дронът падне/загубиш го и не сменяш картата, пак целият материал "гори". Вярно, че в такъв момент това вероятно ще ти е последна грижа, но все пак... 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , Goal & Boss каза:

А аз се изненадах, че @chandni пише в тая тема, а не в кулинарната! :grin:

Внимавай да не влезеш и ти в обяснителен режим като @ven62 :girl_werewolf:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , Goal & Boss каза:

Какъв е тоя режим, що е? Я обясни, че не разбрах! :rolleyes:

Ако те интересува детайли ще трябва да прегледаш темата "Искам да попитам" от преди 2-3 години.

@chandni , ме "открехна" (впрочем не само мен) как да си "метам" обекти, набелязани в google maps от PC  в телефона и да си се навигирам към тях, било пеша, било с кола.

Благодарих й, но все пак казах и нещо, свързано с изненадата ми, че е от женски пол, но с най-добри чувства и възхищение ... и така, … както се вижда … писано ми е още да страдам.

 

-------

И все пак е жена  - виж как помни "Ven62 нещо подметнал преди 3 години". :wink:

 

---------------

Тя и за power банките е компетентна и за батериите 18650. И аз помня, особено хората, от които може да се научи нещо. :good:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Не бе, той иска Chandni да обясни какво е обяснителен режим. А ти пак захапа въдицата, нищо че не беше за теб 😀

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

Не бе, той иска Chandni да обясни какво е обяснителен режим. А ти пак захапа въдицата, нищо че не беше за теб 😀

Баш за мен си беше.

Извинявай @neuromancer но не познаваш жените.

:laugh::biggrin:

 

------------

Леле, сега видях че @chandni не само помни, ами и линк е сложила. И не били 2-3 години, а 4.

 

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 23.06.2020 г. в 15:06, chandni каза:

Въпросът е дали е оригинална, защото SanDisk са с най-много ментета. Кажи ми моля те, че на гърба ѝ няма златист яйцевиден стикер 🙂 

 

Препоръчвам SanDisk Extreme Pro.

Оказа се фалшива. Купих друга от технополис. Благодаря за отговора 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли проблем при видеозаснемане, да има леко насичане през 1 секунда? Писах на DJI и им изпратих един клип, в който се вижда. Посъветваха ме да им изпратя дрона с куриер за диагностика. 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Закупих си и аз едно мини на детето, но ще си играя и аз :). Предложиха ми застраховка DJI Care Refresh (Mavic Mini) и сега трябва да реша до 48h дали ще го купя. Та в този ред на мисли някой ползвал ли е тази застраховка заслужава ли си? Прочетох противоречиви мнения в Амазон и съм в чуденка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте колеги, искам да си закупя моя първи дрон като бюджета ми е до към 250лв и естествено търся нещо употребявано. Знам, че бюджета е оскъден, но като за първи дрон не мога да заделя повече. Моля за някакви съвети като единствено искам полет с едно зареждане около 30 Мин. За момента съм се спрял на модели като 4Drc F3 ( но май камерата ми е трагична ) и sjrc f11 pro.

Връзка към мнение

На вниманието на @Фил (@Фичо - защо ги сменяте тия самоличности, направо да ти се скъса сърцето)

 

Та, Филчо, излезе новото DJI mini (DJI Mini 2).

Скачай, не се колебай, има доста по-добра камера, зуум и др. екстри. Пак си е под 250 гр. и май е по-устойчиво на вятър.

Направо ми идва да си тресна в някоя стена моето мини и ще си взема новото.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 минути , Tonyco каза:

Да се похваля, че във вчерашния неделен ден с Боби и "Дрони" успяхме да намерим още един мистери геокеш от серията изоставените структури на България - Тунел Кашана.  Преди време бях пуснал снимки от същата серия, когато се катерих по един стълб на изоставения лифт Ледника. Този път имаше пак елементи на екстремизъм, но не чак толкова, а и "Железото" участваше активно. Успяхме и да заснемем много добри кадри, въпреки, че нямаше слънце. Който познае водопада в края на видеото печели бонбонче... 😁😁😁 Приятно мистериозно/магеланско гледане.

 

 

Браво!

Аз, щото, вече знам какво е геокеш.

Да използвам това видео с частта му от дрона и да питам.

Ако в тунела дрона изгуби връзка с управлението и реши да се връща там откъдето е излетял, няма ли опасност да се вдигне и да се шибне в тавана на тунела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , ven62 каза:

Браво!

Аз, щото, вече знам какво е геокеш.

Да използвам това видео с частта му от дрона и да питам.

Ако в тунела дрона изгуби връзка с управлението и реши да се връща там откъдето е излетял, няма ли опасност да се вдигне и да се шибне в тавана на тунела.

Много точен и уместен въпрос Вен. Като начинаещ пилот на дрон ще ти кажа какво ми се случи и какво ново открих вчера. Моя дрон има две системи за автопилот, които го държат в стабилен полет. Едната е GPS-а, другата е малка камера отдолу под него, която следи терена. Та какво става, излитам вътре от тунела, поради невъзможност отвън. Дотук добре, казва ми, че няма GPS сигнал и се позиционира само с камерата отдолу и да летя с внимание, така и правя. Излязох на открито и след малко ми каза, че е намерило сигнал на GPS-а и вече имам записана точка за връщане. Отново добре, лети стабилно нагоре надолу, зависва добре въпреки течението, което става в тунела успява да компенсира. Влизам отново в тунела да снимам видеото което се вижда, наближавам тъмната част на тунела и получавам съобщение на таблото, че освен загубения GPS сигнал навлизам в тъмен участък и камерата няма да работи добре, викам си ОК, реших, че става дума за основната камера. Получих и съобщение, че преминава в ATTI режим, ама го игнорирах. В този момент разбрах защо стават самолетните катастрофи, когато пилотите не си следят внимателно уредите на таблото и не слушат алармите от компютъра. 🤣😂 Като го поде течението и хукна към изхода на тунела, но в нестабилен полет и носещ се към една от стените на тунела, сърцето ми спря, светкавични опити за компенсиране ръчно на течението и в последния момент преди да се разбие в стената го върнах в центъра и последва незабавно приземяване. Направо инфаркт щях да получа. После летях още няколко пъти навън с лек вятър, няма проблеми стабилен полет. Преди полетите ме караше да калибрирам компаса и го правех всеки път. Като се прибрах исках да разбера какво се случи в тунела и влязох по форумите да прочета. Разбрах, че когато си в GPS затъмнение, долната камера следи терена и прави компенсации, така, че да компенсира въздушното течение и това работи докато има някаква видимост на земята, но като навлезеш на тъмно тази система спира да работи и получих информация за това, но кой да ти се замисли, а и като не знаех какво означава. Та влезеш ли в абсолютно ръчен режим на управление без никакъв автопилот става доста забавно, особенно ако има въздушно течение, почва да го подмята като сламка. И така, имам още доста да уча по въпроса с пилотирането на дрона и атмосферните условия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Tonyco каза:

Много точен и уместен въпрос Вен. Като начинаещ пилот на дрон ще ти кажа какво ми се случи и какво ново открих вчера. Моя дрон има две системи за автопилот, които го държат в стабилен полет. Едната е GPS-а, другата е малка камера отдолу под него, която следи терена. Та какво става, излитам вътре от тунела, поради невъзможност отвън. Дотук добре, казва ми, че няма GPS сигнал и се позиционира само с камерата отдолу и да летя с внимание, така и правя. Излязох на открито и след малко ми каза, че е намерило сигнал на GPS-а и вече имам записана точка за връщане. Отново добре, лети стабилно нагоре надолу, зависва добре въпреки течението, което става в тунела успява да компенсира. Влизам отново в тунела да снимам видеото което се вижда, наближавам тъмната част на тунела и получавам съобщение на таблото, че освен загубения GPS сигнал навлизам в тъмен участък и камерата няма да работи добре, викам си ОК, реших, че става дума за основната камера. Получих и съобщение, че преминава в ATTI режим, ама го игнорирах. В този момент разбрах защо стават самолетните катастрофи, когато пилотите не си следят внимателно уредите на таблото и не слушат алармите от компютъра. 🤣😂 Като го поде течението и хукна към изхода на тунела, но в нестабилен полет и носещ се към една от стените на тунела, сърцето ми спря, светкавични опити за компенсиране ръчно на течението и в последния момент преди да се разбие в стената го върнах в центъра и последва незабавно приземяване. Направо инфаркт щях да получа. После летях още няколко пъти навън с лек вятър, няма проблеми стабилен полет. Преди полетите ме караше да калибрирам компаса и го правех всеки път. Като се прибрах исках да разбера какво се случи в тунела и влязох по форумите да прочета. Разбрах, че когато си в GPS затъмнение, долната камера следи терена и прави компенсации, така, че да компенсира въздушното течение и това работи докато има някаква видимост на земята, но като навлезеш на тъмно тази система спира да работи и получих информация за това, но кой да ти се замисли, а и като не знаех какво означава. Та влезеш ли в абсолютно ръчен режим на управление без никакъв автопилот става доста забавно, особенно ако има въздушно течение, почва да го подмята като сламка. И така, имам още доста да уча по въпроса с пилотирането на дрона и атмосферните условия.

Мерси, аз имам същото мини от преди теб, но ти явно се учиш далеч по-бързо. Успех и споделяй. Подобни изживявания, с тази разлика, че аз бързо, бързо си го приземих, изпитах в пещера Проходна.

Като се похвали, че си си купил дрона, ме хвана малко яд. Да беше се обадил да ти дам моя, а аз щях да си купя мини 2.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Да беше се обадил да ти дам моя

Ама ако е за даване давай, вземам! :laugh1: Ама ти сега ще кажеш, че и пари искаш и ще развалим сделката! :girl_crazy:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Минавам и аз да споделя, че обмислям да си взема (като на Tonyco) , но още чета, че нищо не разбирам от дронове.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Граф Вронски каза:

... че нищо не разбирам от дронове.

Можеш да разгледаш темата Искам да си купя дрон като отправна точка. Също така щом си се насочил към Mini, 100-те евро горница за Mini 2 са Money well spent 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

Ама ако е за даване давай, вземам! :laugh1: Ама ти сега ще кажеш, че и пари искаш и ще развалим сделката! :girl_crazy:

Ти не се обаждай, че …

От 2-3 дни сънувам кюнефета.

:grin:

Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Ти не се обаждай, че …

От 2-3 дни сънувам кюнефета.

:grin:

Тихо там, че на мен пък ми е тежко... :girl_werewolf:Кюнефета, баклави, баници, локуми... Да не мислиш, че е лесно? :fool:

 

преди 2 часа, chandni каза:

Ама ако е за даване давай, вземам! 

Странно... Тук мълчиш, не цитираш, не пишеш...не дишаш даже! :haha:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.