Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Скуката отново си каза тежката дума и преди малко взех едно "шантаво" маршрутченце.

 

21 Декември - сутрешен полет София-Ливърпул (Ryanair).

 

Ще разглеждам Ливърпул кажи-речи цял ден, не съм ходил там досега. С британската карантина за щастие се минава метър заради транзита.

 

Вечерта летя Ливърпул-Фаро (Ryanair). Във Фаро ще направя 2 нощувки, като взимам кола под наем и смятам доста да повъртя из региона. Изглежда много красиво по снимките, а и времето се очертава учудващо добро. Излишно е да казвам, че ще наблегна и на кулинарната част. За континентална Португалия не трябва тест и няма карантина.

 

23 декември - късно следобед излитане от Фаро и прибиране в София с прекачване в Париж Бове (Ryanair / Wizz Air).

 

Очертава се приятна коледна загрявка 🙂

  • Харесвам 30
  • Браво 5
Връзка към коментар
1 hour ago, Георги Матеев said:

Скуката отново си каза тежката дума и преди малко взех едно "шантаво" маршрутченце.

🙂

Билетите колко излязоха общо? Да разбирам ли, че и за двете държави няма изискване нито за тест, нито за нищо друго? Дано и маски не трябват по улиците 🙂  Супер е маршрутът 🙂 

 

Видях цените, изгодно излиза 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Скуката отново си каза тежката дума и преди малко взех едно "шантаво" маршрутченце.

 

21 Декември - сутрешен полет София-Ливърпул (Ryanair).

 

Ще разглеждам Ливърпул кажи-речи цял ден, не съм ходил там досега. С британската карантина за щастие се минава метър заради транзита.

 

Вечерта летя Ливърпул-Фаро (Ryanair). Във Фаро ще направя 2 нощувки, като взимам кола под наем и смятам доста да повъртя из региона. Изглежда много красиво по снимките, а и времето се очертава учудващо добро. Излишно е да казвам, че ще наблегна и на кулинарната част. За континентална Португалия не трябва тест и няма карантина.

 

23 декември - късно следобед излитане от Фаро и прибиране в София с прекачване в Париж Бове (Ryanair / Wizz Air).

 

Очертава се приятна коледна загрявка 🙂

Супер комбинация.

Ще метнеш ли един жокер, как може на макс да се свали цената на полета Ливърпул - Фаро?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Да разбирам ли, че и за двете държави няма изискване нито за тест, нито за нищо друго? Дано и маски не трябват по улиците

Точно така - напълно официално не трябва тест и за двете държави. Иначе на теория при пристигане в Англия трябва да се самокарантинираме за 14 дни, но в случая това не важи при транзит (проверено).

 

Единствено и за двете държави трябва предварително да се попълни стандартна здравна форма - няма никакви уловки.

 

преди 15 минути , vl_stamboliev каза:

Ще метнеш ли един жокер, как може на макс да се свали цената на полета Ливърпул - Фаро?

Чрез jetcost.com.au -> au.mytrip.com билетът излиза 83 AUD (€51.20), т.е. с намаление €15 спрямо сайта на Ryan. Плащане с Visa credit.

 

Ако пък имаш неизползван в последните 3 месеца Diners може да вземеш същия билет за само €43 от jetcost.de -> lastminute.de

 

Хайде идвайте? Ще е забавно да се пошматкаме 🙂 Хотелите също са доста евтини. Мисля да взема този Best Western.

  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към коментар

От толкова мислене и планува къде да се дяна за НГ накрая реших да си седя на....ама все пак от скука си правя някакви вярно 'шантави' маршрути и защо да не ги споделя, а някой луд като мен може и да му потрябва, че при мен малко ми трябваше да го направя, но идеята е по-скоро за летене не почивка/екскурзия 😃😄 та:

 

31.12. София-Айндховен       8:15-10:00      5 евро с Ryan

01.01. Айндховен-Лисабон  17:55-19:55     5 евро с Ryan

02.01. Лисабон-Мадрид        11:25-13:45     35 евро с AirEuropa

            Мадрид-София            18:35-23:05     18 евро с Wizz

 

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Ivko said:

От толкова мислене и планува къде да се дяна за НГ накрая реших да си седя на....ама все пак от скука си правя някакви вярно 'шантави' маршрути и защо да не ги споделя, а някой луд като мен може и да му потрябва, че при мен малко ми трябваше да го направя, но идеята е по-скоро за летене не почивка/екскурзия 😃😄 та:

 

31.12. София-Айндховен       8:15-10:00      5 евро с Ryan

01.01. Айндховен-Лисабон  17:55-19:55     5 евро с Ryan

02.01. Лисабон-Мадрид        11:25-13:45     35 евро с AirEuropa

            Мадрид-София            18:35-23:05     18 евро с Wizz

 

Ще може ли да се мине само с един тест от България, и всъщност нужен ли е? Карантината е ясна - няма такава поради транзитно преминаване.

 

На мен много ми се иска да отида на едно кафе в Берлин и да видя новото летище, без нощувка, но само в едната посока намирам цена 5 евро, ако някой намери добра комбинация и му се отскача до Берлин, можем да основем партия 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Raindrop каза:

Ще може ли да се мине само с един тест от България, и всъщност нужен ли е? Карантината е ясна - няма такава поради транзитно преминаване.

Карантина и тест няма при влизане в България. И да само с един тест може да се мине, както е в случая първия полет е на 31-ви да кажем си правиш тест на 30-ти то той остава валиден до 2-ри включително.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да поизтупам малко праха от темичката, че и много паяжини хвана покрай тоя шиб@н ковид (да му изсъхнат шиповете, да му се спука липидната обвивка, да му се оплете РНК-то и да не види гостоприемник, дано! :grin:

Та ето какво е предложението - близо седмица атлантическо-средиземноморско круизче и пътьом мюзикъл в Уест Енд, портвайн, песто дженовезе и къщата на Христофор Колумб, магеланска пица в Бергамо.  

И така петък, 19.11.2021, се меткаме на полета на Бритиш за Лондон - €23

 

 image.png.9115365c84e375a3d61129d72899b060.png

Кацаме на Хийтроу, и отиваме да поогледаме британската столица след Брекзит. Според желаинето и вкуса или обикаляме пъбовете  (мъжете да внимават с англичанките, че петък и събота вечер често се понапиват и стават леко агресивни :grin:)   или отиваме да гледаме някой популярен мюзикъл в Уест Енд - "Фантомът на операта", "Цар Лъв",  "Mamma Mia!" или "Клетниците", например.  Предварително сме се подготвили, прочитайки специализираната тема на Основателя.


Преспиваме и в събота, 20.11 хващаме полет на Easyjet до Порто - €21
image.png.56e37cec2d43842617b6485d9985dcc1.png

Пийваме портвайн, замезваме бакаляо, заслаждаме с паштейш, разхождаме се покрай р. Дуеро ...

Неделя, 21.11. пак с полет на Easyjet се отправяме  към Фуншал - €14
image.png.e87342eb6114c67326ef708fb18293b3.png

Имаме на разположение два дни за Мадейра, защото на 23.11. вечерта ще се качваме на MSC Splendida за 6-дневен круиз - 
image.png.d7032119d4e2b8811bc093d95d8b58eb.png

Букваме круиза от тук , цени започващи от €189 на човек в двойна каюта. 

На 28.11 сутринта акостираме на пристанището в Генуа, правим разходка - пиаца де Ферари, къщата на Хр. Колумб, палацо Реале, при желание посещаваме аквариума, който май е вторият по големина в Европа, хапваме и паста с песто дженовезе. 

Идва ред на италианските железници -ползваме регионалните влакове до Бергамо - €17
image.png.530bd721ebb88d66c0cfda4adcddf561.png

Пътуването е към своя край и от Бергамо (където не пропускаме да хапнем в известната "магеланска" пицария :grin:) се прибираме до София с полет на Ryan или Wizz - още не са пусанти билетите, но като за ноември цената на такъв полет едва ли ще е повече от €20. 

Volia! 
Обобщение - около 10-тина дни, един круиз, 4 полета, два влака, 4 държави, 7 града и  около €265  (без такса обслужване за круиза, 5  нощувки и обичайните ежедневни разходи)
 

 

image.png.1aafbddf4dad512bd413de9feb48a0aa.png

  • Харесвам 18
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 22
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Фил каза:

Да поизтупам малко праха от темичката, че и много паяжини хвана покрай тоя шиб@н ковид (да му изсъхнат шиповете, да му се спука липидната обвивка, да му се оплете РНК-то и да не види гостоприемник, дано! :grin:

Та ето какво е предложението - близо седмица атлантическо-средиземноморско круизче и пътьом мюзикъл в Уест Енд, портвайн, песто дженовезе и къщата на Христофор Колумб, магеланска пица в Бергамо.  

И така петък, 19.11.2021, се меткаме на полета на Бритиш за Лондон - €23

 

 image.png.9115365c84e375a3d61129d72899b060.png

Кацаме на Хийтроу, и отиваме да поогледаме британската столица след Брекзит. Според желаинето и вкуса или обикаляме пъбовете  (мъжете да внимават с англичанките, че петък и събота вечер често се понапиват и стават леко агресивни :grin:)   или отиваме да гледаме някой популярен мюзикъл в Уест Енд - "Фантомът на операта", "Цар Лъв",  "Mamma Mia!" или "Клетниците", например.  Предварително сме се подготвили, прочитайки специализираната тема на Основателя.


Преспиваме и в събота, 20.11 хващаме полет на Easyjet до Порто - €21
image.png.56e37cec2d43842617b6485d9985dcc1.png

Пийваме портвайн, замезваме бакаляо, заслаждаме с паштейш, разхождаме се покрай р. Дуеро ...

Неделя, 21.11. пак с полет на Easyjet се отправяме  към Фуншал - €14
image.png.e87342eb6114c67326ef708fb18293b3.png

Имаме на разположение два дни за Мадейра, защото на 23.11. вечерта ще се качваме на MSC Splendida за 6-дневен круиз - 
image.png.d7032119d4e2b8811bc093d95d8b58eb.png

Букваме круиза от тук , цени започващи от €189 на човек в двойна каюта. 

На 28.11 сутринта акостираме на пристанището в Генуа, правим разходка - пиаца де Ферари, къщата на Хр. Колумб, палацо Реале, при желание посещаваме аквариума, който май е вторият по големина в Европа, хапваме и паста с песто дженовезе. 

Идва ред на италианските железници -ползваме регионалните влакове до Бергамо - €17
image.png.530bd721ebb88d66c0cfda4adcddf561.png

Пътуването е към своя край и от Бергамо (където не пропускаме да хапнем в известната "магеланска" пицария :grin:) се прибираме до София с полет на Ryan или Wizz - още не са пусанти билетите, но като за ноември цената на такъв полет едва ли ще е повече от €20. 

Volia! 
Обобщение - около 10-тина дни, един круиз, 4 полета, два влака, 4 държави, 7 града и  около €265  (без такса обслужване за круиза, 5  нощувки и обичайните ежедневни разходи)
 

 

image.png.1aafbddf4dad512bd413de9feb48a0aa.png

Благодаря!

С Ева имаме ваучери за MSC и може да се прежалим за този тур. Като не може Кариби, и това става. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Дани Магелани каза:

Благодаря!

С Ева имаме ваучери за MSC и може да се прежалим за този тур. Като не може Кариби, и това става. 

Дани, всичко е чудесно, но с нашите ваучери @Фил ще трябва да ни измисли още 4-5 такива маршрута 🙃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Eva eva каза:

Дани, всичко е чудесно, но с нашите ваучери @Фил ще трябва да ни измисли още 4-5 такива маршрута 🙃

Ще вземем родата. И Фичо, също.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Да споделя идея във връзка с текущата промоция на Cebu Pаcific.   ( То аз вече си взех билетки, де :wink: - верно че нищо сигурно няма в момента и не се знае каква ще е ситуцията и възможностите/ограниченията за пътуване, но пък сумите и съответно рискът не са големи). 

Номеври месец като цяло започва по-сухият сезон във Филипините.  
Взимаме от  Cebu полетите DXB-MNL-DXB за  8-16.11.2021 , цена ~ €55  ( 242 AED ) 

 

 image.png.ae0c62750608eebed0a4f4211a1bdd62.png  image.png.8cc440d6959c8142e85e0000fc686889.png

 

И за свързващите полети до Емирствата  от Wizz в момента SOF - AUH - SOF   7-17.11. 2021 са ~€59 .116лв. )  
Или общо от София до Манила и обратно ~ €114  има по едно преспиване на отиване и на връщане в Емирствата.
Възможни са и други дати, с повече време за Филипините. 


Полетите с Wizz ги взех като промених и доплатих с налични кредити едни същестуващи резервации с наличен флекс и приорити. 

Има  и две дребни капанчета при резервацията на сайта на Cebu - по подразбиране са избрани места, което повишава цената  (май ставаше 528AED )  т.е. трябва да се откаже този избор на места за да стане цената пак 241.66 AED  и другото е, че накрая, при плащането, по подразбиране е чекнато превалутиране (което разбира се не е изгодно) , т.е. трябва да се махне отметката и да се плати в дирхами. 

Ами това е.  :wink:
А - и благодарности на @Dian , че днес ми спомена за  промоцията на cebu :drinks: :smile3:

image.png.b55281c026f91ab4f8eb5bda6cceaa90.png


 

  • Харесвам 25
  • Благодаря 4
  • Браво 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

На мен същите дати ми ги дава 700 дирхама 🙄 нещо връщането много скочило 5 пъти 

Възможно е. Бях споменавал някъде в темата за cebu, че при техните промоции, евтините билети често свършват много бързо, за часове.

 

P.S. сега забелязах, че по-горе погрешно съм изписал дубайското летище като  DHB, вместо DXB.

Ако някой модератор скучае, може да го поправи, че аз вече не мога :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , Фил каза:

Възможно е. Бях споменавал някъде в темата за cebu, че при техните промоции, евтините билети често свършват много бързо, за часове.

 

P.S. сега забелязах, че по-горе погрешно съм изписал дубайското летище като  DHB, вместо DXB.

Ако някой модератор скучае, може да го поправи, че аз вече не мога :smile3:

Аз като пробвах цената е ок,но накрая преди плащане ми изписва ,че офертата е валидна само за филипинци или притежатели на визи.При вас беше ли така?

Връзка към коментар
преди 37 минути , Blagovesta78 каза:

Аз като пробвах цената е ок,но накрая преди плащане ми изписва ,че офертата е валидна само за филипинци или притежатели на визи.При вас беше ли така?

Излиза такова съобщение, но прочети внимателно - това е дали искаш да платиш някаква допълнителна такса, която е валидна само за филипинци.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хаха, и аз взех билетки за края на Ноември с 2 седмици престой, ама се вързах и на двата капана 😂 - платих за места и си платих превалутирането... Явно нещо съм изгубила тренинг... Карай, в крайна сметка билетите ми излязоха по 125 евро на човек и като добавим на Уиз са по 60-70 евро ще станат по около 200 евро/човек от София до Манила, което както и да го гледам пак си е супер...

 

Междувременно миналата година бях взела отново от тези билети по 60 евро за Февруари 2021 (тогава не се заблудих да платя за места ) и сега като се опитах да ги сменя с тези от сегашната промоция, естествено не ми даде - просто не излизаха най-ниските тарифи.

 

Здраве да е. Втори опит правим да отидем на Филипините, дано да ни се получи най-накрая!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , Фил каза:

Все още ги има билетите за по ~ €55 , но за други дати.

Тоест да не агитирам хората да идват с нас? А на Филипините бирата е изненадващо евтина, благоприятства сбирки 🙂

Ние си взехме 08-22.11,  защото усещането да си имаш билети е много ценно и необходимо за душевното равновесие. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Ние си взехме 08-22.11,  защото усещането да си имаш билети е много ценно и необходимо за душевното равновесие. 

Ха-ха, то и при мен в мотивите да си взема билетките го имаше и този психотерапевтичен елемент.:grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Хайде и аз се качих на филипинския влак. Риск така или иначе няма - билетът на практика ми излезна нула, тъй като платих чрез пейпал с натрупан от topcashback кешбек 🙂

 

Терапевтичният момент доста натежа, пък и ми липсваше лека тръпка  - едночасовата борба със забиващия сайт на Cebu беше забавна както всеки път. А и малко да поуспокоя @Lindt, която вчера май без да искам я стресирах с информацията ми за (може би) затворени Филипини до края на годината :grin: Шанс винаги има :beach:

 

И естествено да благодаря на @Dian и @Фил, че обърнаха внимание. Вярно сме позагубили тренинг да следим промоциите.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Хайде и аз се качих на филипинския влак. Риск така или иначе няма - билетът на практика ми излезна нула, тъй като платих чрез пейпал с натрупан от topcashback кешбек 🙂

 

Терапевтичният момент доста натежа, пък и ми липсваше лека тръпка  - едночасовата борба със забиващия сайт на Cebu беше забавна както всеки път! А и малко да поуспокоя @Lindt, която вчера май без да искам я стресирах с информацията ми за (може би) затворени Филипини до края на годината :grin: Шанс винаги има :beach:

Хехе, така е като Украйна ни сложи в някакъв червен списък, преди да успеем да изпланираме този европейски Занзибар и да си споделим риска 😄 

 

Преди години когато се изсипа целия форум във Филипините с тази промоция, ние я проспахме и си купихме после билети с Луфтханза за 300 евро до Хонг Конг и от там пак със Себу Пасифик за 200 евро до Себу. Пладнешки обир. Та това ни е вторият шанс и трябваше да ги вземем. 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.