Прескочи до съдържание

Авиоинциденти...


Oshko

Препоръчани мнения

Двигател на 747-400 е ударен от машина за товарене на контейнери на летището в Амстердам. Няма пострадали хора:

image.png.7e6585983c70245c9387ed72e9d0a5d7.png

 

image.png.dca5a7e354d144a43973acd9fa337283.png

 

https://thepointsguy.com/news/klm-aircraft-engine-damaged-in-collision-at-schiphol/

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , akair каза:

Двигател на 747-400 е ударен от машина за товарене на контейнери на летището в Амстердам. Няма пострадали хора:

PH-BFN "Nairobi"

 

С тоя имам един полет 1999-та от Сантяго де Чили до Амстердам с кацане в Буенос Айрес. Беше ми рекорд по дължина тогава 😎

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

 

21201702_358bf36d8724d23ab985b7514277547

 

 

Швабите нямаше да разберат, че WWII е свършила, и щяха кой знае още колко десетилетия да се мотаят из въздуха в търсене на вражески самолети, ако заблуден изстрел с шампанско не ги беше свалил.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Goal & Boss каза:

Швабите нямаше да разберат, че WWII е свършила, и щяха кой знае още колко десетилетия да се мотаят из въздуха в търсене на вражески самолети, ако заблуден изстрел с шампанско не ги беше свалил.

офтопик ама не се сдържах -

Отива един на църква да се изповяда -

"Отче, имам един грях дето мира не ми дава... По време на войната скрих един евреин на тавана."

Отчето  - "Ама как бе чадо, това не е грях, скрил си го, спасил си му живота!"

"Ама, аз.... такова... разбрахме се за всяка седмица докато го крия да ми плаща по 50 кинта"

"Еее, чадо! И пак не е толкоз голям грях, все пак си го спасил. Върви си, добро дело си сторил."

"Отче, само един въпрос ме гложди - Да му кажа ли, че войната свърши?"

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

 

21201702_358bf36d8724d23ab985b7514277547

 

 

E, то повечето магистрали в Германия нали са строени още по времето на Хитлер с двойно предназначение - да се използват и като летищни писти. Та този си каца на правилното място, просто не го е направил добре... 🙂 🙂  Опитвам се да позная модела на самолета - изглежда ми с въздушно охлаждане двигателя. Фоке-Вулф 190? Само дето витлото ми се вижда да е с две лопати, вместо с три.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , FlyTraveler каза:

E, то повечето магистрали в Германия нали са строени още по времето на Хитлер с двойно предназначение - да се използват и като летищни писти. Та този си каца на правилното място, просто не го е направил добре... 🙂 🙂  Опитвам се да позная модела на самолета - изглежда ми с въздушно охлаждане двигателя. Фокевулф 190? 

Имаше една отсечка на автомагистрала „Тракия“, между Пазарджик и Пловдив, която десетилетия наред беше без разделителна ограда по средата. Точно поради същата причина - мястото беше предвидено за аварийно кацане.

Иначе самолетът е SNJ-5, в Калифорния.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Goal & Boss каза:

Имаше една отсечка на автомагистрала „Тракия“, между Пазарджик и Пловдив, която десетилетия наред беше без разделителна ограда по средата. Точно поради същата причина - мястото беше предвидено за аварийно кацане.

Иначе самолетът е SNJ-5, в Калифорния.

Такива "писти" имаше и продължава да има на доста места - от двете страни на Пловдив (мантинелата беше сложена, и за щастие, защото такива участъци са забранени на магистрали с ЕС), около Ботевград, на стария път в посока Благоевград при с. Усойка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Goal & Boss каза:

Имаше една отсечка на автомагистрала „Тракия“, между Пазарджик и Пловдив, която десетилетия наред беше без разделителна ограда по средата. Точно поради същата причина - мястото беше предвидено за аварийно кацане.

Иначе самолетът е SNJ-5, в Калифорния.

Благодаря, мислел съм, че в Германия е станал инцидента (по асоциация със знаците на самолета), даже не съм погледнал и регистрационните номера на колите, които ясно се вижда да са "по-квадратни" (северно-американски).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Самолет 737 МАХ 8 на индонезийската а/к Lion Air, изпълняващ редовен полет  JT-610 от столицата Джакарта до Пангкал Пинанг е катастрофирал няколко минути след излитане. Спасителните екипи работят по случая.

https://www.bbc.com/news/world-asia-46014463

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, akair каза:

Самолет 737 МАХ 8 на индонезийската а/к Lion Air, изпълняващ редовен полет  JT-610 от столицата Джакарта до Пангкал Пинанг е катастрофирал няколко минути след излитане. Спасителните екипи работят по случая.

https://www.bbc.com/news/world-asia-46014463

Лошо. Има повтаряемост в тази АК. Преди няколко години , 3-4 може би, един колега изкара 5-6 месеца командир на В737 при тях. По негови думи нещата са отчайващи и безнадежни.   

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И друг път съм го писал като не уцелиха пистата на Бали преди няколко години. Най-рисковата авиокомпания в региона и една от най-рисковите в света. При евтиния и конкурентен местен транспорт, не пестете на дребно, избор и качество бол. Хората правят чудеса при стари машини, тези нямат обучени пилоти да им управляват накупените на кило модерни самолети, пълен абсурд!

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 2 часа, akair каза:

Самолет 737 МАХ 8 на индонезийската а/к Lion Air, изпълняващ редовен полет  JT-610 от столицата Джакарта до Пангкал Пинанг е катастрофирал няколко минути след излитане. Спасителните екипи работят по случая.

https://www.bbc.com/news/world-asia-46014463

Значи да не летя със самолет от Джакарта до Бали? Ии да избера друга компания?

Връзка към мнение
1 hour ago, дядо Пепи said:

Лошо. Има повтаряемост в тази АК. Преди няколко години , 3-4 може би, един колега изкара 5-6 месеца командир на В737 при тях. По негови думи нещата са отчайващи и безнадежни.   

ЕС ги изкара скоро от черната листа и дори вече си правят планове да летят до Европа...Дано е случаен инцидент, а не повтаряне на стари системни проблеми...

 

Lion Air considering flights to France and Germany following lift of EU ban on Indonesian airlines

https://coconuts.co/jakarta/news/lion-air-considering-flights-france-germany-following-lift-eu-ban-indonesian-airlines/

25 minutes ago, muchachote said:

Значи да не летя със самолет от Джакарта до Бали? Ии да избера друга компания?

До скоро само националният им превозвач Garuda и местното разпределение на Air Asia не бяха в черната листа на ЕС. Аз лично предпочитам да летя основно с Air Asia в региона. Сега уж всички индонезийски компании излезнаха от черния списък на ЕС....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
7 hours ago, дядо Пепи said:

Лошо. Има повтаряемост в тази АК. Преди няколко години , 3-4 може би, един колега изкара 5-6 месеца командир на В737 при тях. По негови думи нещата са отчайващи и безнадежни.   

От това, което съм чел по темата, сериозен проблем са им ремонтите на машините. Няма да се изненадам, ако се окаже че инцидентът е причинен от лош мейнтънънс - машината е на не повече от 2 години...

6 hours ago, muchachote said:

Значи да не летя със самолет от Джакарта до Бали? Ии да избера друга компания?

По-скоро аз бих избрал друга а/к, на която да се доверя - Air Asia, може би Garuda, ...

Редактирано от akair
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз прочетох някъде, че при полета предишната вечер (DPS-CGK) пилотите са докладвали за технически проблем.

 

Citilink е нискотарифното подразделение на Garuda и също става.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , akair каза:

лош мейнтънънс - машината е на не повече от 2 години...

Машината уж била закупена през август и имала само 800 часа полети. И аз четох, че предишния ден имало проблем с нея, който уж бил отстранен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, chandni said:

Машината уж била закупена през август и имала само 800 часа полети. И аз четох, че предишния ден имало проблем с нея, който уж бил отстранен.

Наистина е закупена през август тази година. Доставен е на 13 август: https://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737ng-43000.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , akair каза:

Доставен е на 13 август

Доставена на 13-ти август, паднала 13 минути след излитането... слОчайност...? Не мислА! :shok:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В една от статиите пише, че това е втория трагичен случай на авиокомпанията за 6 месеца: "Сегашния случай само затвърждава печалната репутация на Lion. Преди 6 месеца техен самолет със 181 души на борда се разби в Горонтало и никой не оцеля."

Връзка към мнение
преди 7 минути , gertrudaa каза:

Преди 6 месеца техен самолет със 181 души на борда се разби в Горонтало и никой не оцеля.

Фейк нюз. Инцидент има, жертви няма.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Полет на ЛАТАМ LA8050 от 31.10.2018 между Сао Пауло и Сантяго се е приземил аварийно в Буенос Айрес, след като е влязъл в градоносен облак. Няма пострадали, самолета е за поправка.

 

  • Харесвам 3
  • Шок 6
Връзка към мнение

Интересното е, че е летял на 30 000 фита. Трябва бая да е била градушката, за да пукне 2-те предни стъкла и да намачка така конуса...

Екипажът е летял на 32к ,после е сменил на 34к, след това на 30к фита.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.