Прескочи до съдържание

Летище Истанбул (Новото летище) - Istanbul Airport (Istanbul Havalimanı)


Mary

Препоръчани мнения

преди 20 минути , Дани Магелани каза:

Как да ги разпозная?

Гледай табели от сорта short transfer time <90min, ние бяхме към изхода за града и като излязохме и тръгнахме по дългия коридор на единия пиер (май беше D)  видях, че посредата на един от преходите имаше турникет, на който си сканираш бордната карта и след нвго лента за багаж след което те вкарва в зоната за заминаващи на долния етаж. Не знам как да ти го обясня, а и не се знае на кой гейт ще ви разтоварят, но просто гледай за тези табели... Не мога да заредя картата на летището в момента да ти ги покажа... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
Иван Попов

Летище "Ататюрк" отвори врати като най-големия обществен парк на Турция (видео)

orig.jpg?_=1683914472

Бившето летище "Ататюрк" в Истанбул отвори врати за посетители като най-големия обществен парк в страната, съобщи "Дейли сабах", цитиран от БТА.

 

Бившето летище, превърнато в градски парк, разполага с 2,5-километров изкуствен поток, тераси за наблюдение, места за пикник и почивка, както и велосипедни и пешеходни алеи.

Градският парк ще бъде достъпен от девет входни точки. В него са създадени и оранжерии, където гражданите ще могат да се възползват от биологичните продукти, отгледани в парка.

Министерството на околната среда, градоустройството и климатичните промени е открило досега 15 национални парка в Истанбул, а изграждането на още 27 национални парка продължава. В цялата страна е в ход създаването на 314 обществени градини, като министерството се поставя за цел до 2028 г. да постигне 200 кв. км зелени площи.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нов рекорд: На 2 юли, летището е приело 1642 полета и 265 961 пътници..

 

https://www.trt.net.tr/bulgarian/turtsiia-2/2023/07/03/lietishchie-istanbul-schupi-nov-riekord-po-broi-na-ptnitsi-2006413

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Имам въпрос във връзка с безмитните магазини на новото летище в Истанбул - Алкохолът на прилични цени ли е в тези магазини, или е скъп както е скъп в цяла Турция? 

Връзка към мнение
преди 13 минути , Pantelej Putnik каза:

Имам въпрос във връзка с безмитните магазини на новото летище в Истанбул - Алкохолът на прилични цени ли е в тези магазини, или е скъп както е скъп в цяла Турция? 

Скъп е, ние като тръгвахме за Индия купувахме от там и уискито си беше скъпо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, MayaS каза:

Скъп е, ние като тръгвахме за Индия купувахме от там и уискито си беше скъпо.

А на полет през Истанбул на Търкиш мога ли да си купя алкохола от Летище София за крайната ми дестинация, или на летище Истанбул няма да признаят това като покупка от дютифрий магазин? 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

А на полет през Истанбул на Търкиш мога ли да си купя алкохола от Летище София за крайната ми дестинация, или на летище Истанбул няма да признаят това като покупка от дютифрий магазин? 

Виж това не знам, но мисля, че би могло.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, доста е скъп. Ние преди две седмици минаваме сухопътно границата  Грузия- Турция под Батуми. Там имаше огромен магазин от турската страна и цените бяха безумно ниски. Говоря за JB 1l 8€  и подобни.

Но на летище Истанбул всичко е ужасно скъпо, сандвич  е около 20 лева и нагоре, пица 50 лева.

Сега като се наложи да чакаме там 5 часа директно си ги прекарахме в салон. Револут ми пратиха ваучер за салон за мен и един придружител, но и да не бяха пак щяхме да влезем, при положение че за толкова време има всички видове питиета и доста храна.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Pantelej Putnik каза:

А на полет през Истанбул на Търкиш мога ли да си купя алкохола от Летище София за крайната ми дестинация, или на летище Истанбул няма да признаят това като покупка от дютифрий магазин? 

Можеш, до 24 часа не е проблем

На шопа на софийското летище трябва  да кажеш за да го сложат в плик

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Branko каза:

Можеш, до 24 часа не е проблем

На шопа на софийското летище трябва  да кажеш за да го сложат в плик

Ето това е важното. Щом мога, ще купя това-онова от София, ще ги накарам да го сложат в плик. 

А, ако не уважат това в Истанбул, ще те викам в Истанбул да пием, че ако всичко аз изпия за няколко часа там, има вероятност голяма излагация да стане 🤣🤣🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Може и изобщо да не минаваш проверки. Последните пъти от София ни стовариха на същия concourse (подскажете ми как се казва това на български), като на следващия самолет. Само трябваше да се предвижим до съответния гейт. Това са полети за Малайзия тоест Азия.

А защо не видиш какви са цените на алкохола на летището, където кацаш?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Pantelej Putnik каза:

Ето това е важното. Щом мога, ще купя това-онова от София, ще ги накарам да го сложат в плик. 

А, ако не уважат това в Истанбул, ще те викам в Истанбул да пием, че ако всичко аз изпия за няколко часа там, има вероятност голяма излагация да стане 🤣🤣🤣

Викай , твърде възможно е да съм там😃

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , DaBo каза:

Може и изобщо да не минаваш проверки. Последните пъти от София ни стовариха на същия concourse (подскажете ми как се казва това на български), като на следващия самолет. Само трябваше да се предвижим до съответния гейт. Това са полети за Малайзия тоест Азия.

А защо не видиш какви са цените на алкохола на летището, където кацаш?

Много добра идея, @DaBo! А как са цените там където ще кацам? 😄

Връзка към мнение
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Много добра идея, @DaBo! А как са цените там където ще кацам? 😄

Хаха, кажи ми за кой алкохол точно се интересуваш и ще ти дам инфо след две седмици! А и в самия град има откъде да се купи алкохол (бутилки) на нормална цена, само да знаеш къде. 😉 Навън не е чак пък толкова скъпо, особено ако сравняваме с южната съседка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Ето това е важното. Щом мога, ще купя това-онова от София, ще ги накарам да го сложат в плик. 

А, ако не уважат това в Истанбул, ще те викам в Истанбул да пием, че ако всичко аз изпия за няколко часа там, има вероятност голяма излагация да стане 🤣🤣🤣

Дори в запечатан плик от летищен магазин, в транзитната зона на Виена ми взеха водката, при смяната на полетите. А някои така загубиха парфюмите си. Така, че се подготви за вариант "Голямото пиене".

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Дани Магелани каза:

Дори в запечатан плик от летищен магазин, в транзитната зона на Виена ми взеха водката, при смяната на полетите. А някои така загубиха парфюмите си. Така, че се подготви за вариант "Голямото пиене".

Точно на Виена  , преди две седмици минах с литрово шише в запечатан плик на секюритито , отделно го пуснаха и нямаше никакъв проблем

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , Branko каза:

Точно на Виена  , преди две седмици минах с литрово шише в запечатан плик на секюритито , отделно го пуснаха и нямаше никакъв проблем

Провървяло ти е. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване до САЩ с турските авиолинии Варна-Истанбул-Атланта. Колко стекове цигари Heets мога да взема в чекирания багаж? А в ръчния багаж? Дали на летището в Истанбул продават Heets и цената им дали е много по-висока? Също обмислям в чекирания багаж да сложа и една българска ракия (купежка) това дали ще е проблем?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Nistiv каза:

Здравейте, предстои ми пътуване до САЩ с турските авиолинии Варна-Истанбул-Атланта. Колко стекове цигари Heets мога да взема в чекирания багаж? А в ръчния багаж? Дали на летището в Истанбул продават Heets и цената им дали е много по-висока? Също обмислям в чекирания багаж да сложа и една българска ракия (купежка) това дали ще е проблем?

Проверете в сайта на американската митница колко цигари допускат, иначе от магазина може да купите и в багажа да носите колкото си искате. Една ракия с бандерол не е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, мой близък приятел ще лети до  летище Истанбул и оттам трябва да се оправя до европейската част, най вероятно Фатих. Какви са опциите с обществен транспорт или такси. Благодаря 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Nayden Bondzhev каза:

Здравейте, мой близък приятел ще лети до  летище Истанбул и оттам трябва да се оправя до европейската част, най вероятно Фатих. Какви са опциите с обществен транспорт или такси. Благодаря 

Има автобус до множество точки в Истанбул и метро, но изисква смяна на линиите и по-добре ще му е с автобуса.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Jorro каза:

Има автобус до множество точки в Истанбул и метро, но изисква смяна на линиите и по-добре ще му е с автобуса.

Сега ми потвърди за Бешикташ. Може ли конкретика.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.