Прескочи до съдържание

Летище Истанбул (Новото летище) - Istanbul Airport (Istanbul Havalimanı)


Mary

Препоръчани мнения

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Едни турски влогъри преди 2 г. направиха експеримент

Това е могло да се случи именно тогава, защото  след пускането на  "Мармарай" от Халкалъ до Гебзе (март 2019).  От "Ататюрк" до "Сабиха" се стига за 90-110 минути с градски транспорт.  Явно експериментът се е провел преди март 2019 година .

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Утре (живот и здраве) ще имам 3,5 часа престой на летище IST и понеже ще ми се наложи да поработя малко и да имам една видеоконференция, какви варианти имам за бърз и стабилен интернет (не е нужно да е безплатен)? С безплатния нещо не се разбрахме последния път.

Връзка към мнение
преди 15 минути , ivailo_radev каза:

Утре (живот и здраве) ще имам 3,5 часа престой на летище IST и понеже ще ми се наложи да поработя малко и да имам една видеоконференция, какви варианти имам за бърз и стабилен интернет (не е нужно да е безплатен)? С безплатния нещо не се разбрахме последния път.

В lounge-a IGA беше ок , а и имеше места да си седнеш удобно. 

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
преди 39 минути , ruwenzogy каза:

За транзитен престой на летището в Истанбул, Туркиш изискват ли нещо повече от зелени сертификати ?

За транзит не се изискван нищо, освен документите за крайната ти дестинация. За Богота ли ти е транзитът?

Връзка към мнение
преди 1 минута , agenta каза:

За транзит не се изискван нищо, освен документите за крайната ти дестинация. За Богота ли ти е транзитът?

За Богота. Вие кога идвате?

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 19.05.2021 г. в 9:32, Jorro каза:

В lounge-a IGA беше ок , а и имеше места да си седнеш удобно. 

Виждам, че си ползвал IGA lounge на Истанбул. Питането ми е не само към теб, а и към всички, които са го ползвали дали може да се влезе по-рано от 4-те или 3-те часа преди полет по условия вътре?

Ще имаме престой около 5-6 часа на летище, защото пристигане а късния полет от София и летим с ранен към 8 от Истанбул нататък, тоест ще можеш ли да прекараме времето на предстои в лоунджа? 

Връзка към мнение
преди 7 часа, agenta каза:

Виждам, че си ползвал IGA lounge на Истанбул. Питането ми е не само към теб, а и към всички, които са го ползвали дали може да се влезе по-рано от 4-те или 3-те часа преди полет по условия вътре?

Ще имаме престой около 5-6 часа на летище, защото пристигане а късния полет от София и летим с ранен към 8 от Истанбул нататък, тоест ще можеш ли да прекараме времето на предстои в лоунджа? 

Мисля, че не са ни правили проблем за времето, но честно казано, не помня добре колко дълъг ни беше престоя.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

същия случай като на @agenta, престой около 7 часа до сутрешен полет,  има ли нещо друго отворено, освен lounge, на летището? ако не, предполагам, просто си намираш някъде местенце и дремеш до сутринта?

Връзка към мнение
преди 3 минути , antea каза:

същия случай като на @agenta, престой около 7 часа до сутрешен полет,  има ли нещо друго отворено, освен lounge, на летището? ако не, предполагам, просто си намираш някъде местенце и дремеш до сутринта?

Има отворени заведения, има и кабинки за спане, както и лежанки,  lounge си е супер - не съм забелязала да ограничават часовете, но кой знае, ако е много натоварено, дали няма да се появат и ограничения.

Аз го ползвах преди няколко дни и нито дума не казаха за някакво ограничение. Има огромно предимство, че вътре си без маска, каквато трябва все още да носиш в останалите зони на летището.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , antea каза:

същия случай като на @agenta, престой около 7 часа до сутрешен полет,  има ли нещо друго отворено, освен lounge, на летището? ако не, предполагам, просто си намираш някъде местенце и дремеш до сутринта?

Ние си изкарахме добре в лоунджа. Просто при влизане ни казаха, че след 4 часа да се появим пак за удължаване на престоя, но така и не отидохме, защото тогава спяхме по лежанките в лоунджа. Сутринта си излязохме без проблем. Не отивайте в частта на лоунджа, където са многото лежанки, защото е точно под покрива на самото летище и много свети осветление от покрива. Иначе вътрешните части по-приглушените по отношение на светлината, откъм страната на терасата за пушене са по-добри, стига да има място къде да се излегнеш там на лежанка, че всичко е окупирано. Доста народ се извървява.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 6 минути , Stefan каза:

Досега не съм летял през това летище и ме интересува дали два часа и половина са ОК за трансфер?

Достатъчно са.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 6 часа, Stanislav Dimitrov каза:

как е предвижването от новото летище на Истанбул до автогарата с автобусите за София, че връщането ще ми в до Истанбул?

 С автобус HVIST-5 - тези автобуси тръгват от най-долното ниво на летище Истанбул. Билети се купуват с банкова карта направо от шофьора. Имайте предвид, че цените, които са дадени в сайта им не са актуализирани, т.е. по-високи са. Например, за HVIST-12 е дадена цена на билета 35 лири, а преди две седмици беше 52 лири.
Инфо и разписание:
https://istanbeautiful.com/havaist-new-istanbul-airport-shuttles-buses-info/
https://www.hava.ist/en/Voyage/VoyageTime

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Искам да летя за първи път и от това летище,но няма нищо евтино,дори в едната посока под 10-15 евро и с посредник.

Най-евтино съм летяла до Измир за около 18€ еднопосочно, ноември 2020 г. с Пегасъс. Но Пегасъс по-рядко летят до това летище, а Търкиш не предлагат от IST такива цени (но ми се е случвало да летя SAW-AYT с търкиш за 65 лв двупосочно). Сега с търсачката видях, че има зимни билети до Атина с Aegean под 60 лв/посока, което не е лоша идея понякога.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Достъп до салон IGA и спалните кабини вече и с премиум мастър кард картите на Бг банки

 

Инфо: https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.