Прескочи до съдържание

Летище Истанбул (Новото летище) - Istanbul Airport (Istanbul Havalimanı)


Mary

Препоръчани мнения

преди 4 минути , Nayden Bondzhev каза:

Сега ми потвърди за Бешикташ. Може ли конкретика.

https://www.istairport.com/en/airport/airport-transportation/urban-transportation/public-transportation/?locale=en

havaIst е комапнията превозвач от сайта им може да си избереш дестинацията и да видиш линията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Nayden Bondzhev каза:

Сега ми потвърди за Бешикташ. Може ли конкретика.

Ако не познава града най-лесно е с шатълите на Havaist.

До Бешикташ е HVİST - 16. Цена 170 лири.

 

Ако се интересува от типичен градски транспорт(метро железница, автобус), мога да напиша и него, но са поне 3 смени.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Mary каза:

Ако не познава града най-лесно е с шатълите на Havaist.

До Бешикташ е HVİST - 16. Цена 170 лири.

 

Ако се интересува от типичен градски транспорт(метро железница, автобус), мога да напиша и него, но са поне 3 смени.

Таксито брутално скъпо ли е? Той е командировка и ще му поемат разходите.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Nayden Bondzhev каза:

Таксито брутално скъпо ли е? Той е командировка и ще му поемат разходите.

Обикновеното такси ще е между 700 и 800 лири.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mary каза:

Обикновеното такси ще е между 700 и 800 лири.

 

Има ли приложение за такси за да се избегнат копърки и тема подобни. Чака ли се на опашка за да хванеш? Благодаря и се извинявам за спама.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Nayden Bondzhev каза:

Има ли приложение за такси за да се избегнат копърки и тема подобни. Чака ли се на опашка за да хванеш? Благодаря и се извинявам за спама.

BiTaksi , но от летището май няма копърки или поне аз не съм засичала.

Обикновено има опашка, но върви бързо.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Или въпрос, ще имаме престой на прибиране през април 6 часа, ще може ли да изляза за два три часа, и пак до премина през паспортен контрол с ръчния ми багаж? Разрешават ли при толкова часа престой? 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , Bella A каза:

Или въпрос, ще имаме престой на прибиране през април 6 часа, ще може ли да изляза за два три часа, и пак до премина през паспортен контрол с ръчния ми багаж? Разрешават ли при толкова часа престой? 

Може.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Bella A каза:

Или въпрос, ще имаме престой на прибиране през април 6 часа, ще може ли да изляза за два три часа, и пак до премина през паспортен контрол с ръчния ми багаж? Разрешават ли при толкова часа престой? 

Може да се излезе, но излизането е доста бавно... мисля че ни отне около 1 час и 15 минути докато стигнем мястото за транспорт на изхода..  бяхме група от над 10 човека, това малко забавя.. влизането и преминаването през проверката на ръчния багаж на влизане, мина доста по-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Bella A каза:

Или въпрос, ще имаме престой на прибиране през април 6 часа, ще може ли да изляза за два три часа, и пак до премина през паспортен контрол с ръчния ми багаж? Разрешават ли при толкова часа престой? 

И ние сме така. Как смятате да си уплътните времето?

Връзка към коментар

Аз не бих рискувала. 6 часа ще стигнат  за излизане  от летището/ после чекиране проверки, плюс транспорт до някакво място за разглеждане и обратно и примерно да седнете да пиете кафе някъде. 
 

Допълвам - може да погледнете какво предлага самото летище. 

 

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/fly-different/touristanbul/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 55 минути , Oshko каза:

И ние сме така. Как смятате да си уплътните времето?

Такси до първият град Арнауткой, преспахме две вечери преди година при прибиране от Аржентина, в отличен хотел, 7 км от летището, хапване и бърз шопинг плюс закупуване на лекарства и обратно. Преди година таксито беше 150-200 турски лири. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Bella A каза:

Такси до първият град Арнауткой, преспахме две вечери преди година при прибиране от Аржентина, в отличен хотел, 7 км от летището, хапване и бърз шопинг плюс закупуване на лекарства и обратно. Преди година таксито беше 150-200 турски лири. 

 

В началото на този месец таксито беше 350 лири, но след това има ново увеличение.

6 часа са достатъчни за ядене и кратко помотаване в Арнавуткьой.

Кой беше отличния хотел? Че сега вече има много хотели там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Bella A каза:

Разрешават ли при толкова часа престой? 

Дори и 1ч и 10 мин престой да имате, пак можете да излезете от летището. Няма правна норма забраняваща това на гражданите, за които Турция е безвизова страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Mary каза:

В началото на този месец таксито беше 350 лири, но след това има ново увеличение.

6 часа са достатъчни за ядене и кратко помотаване в Арнавуткьой.

Кой беше отличния хотел? Че сега вече има много хотели там.

Operla hotwl 4  отворен 2022. Арнауткой , най-духовития град с изкачвания и слизания,  с отличен пазар в събота. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Съжалявам, може и да е отговаряно по-назад в темата, но при транзитиране от София за Азия, минава ли се през паспортен контрол и какво е приблизителното време за придвижване между двата перона/гейта? Също така ме интересува къде на летището се намира IGA Lounge и дали е удобен за ползване по време на подобно транзитиране? 

Връзка към коментар
преди 15 минути , Duke каза:

Съжалявам, може и да е отговаряно по-назад в темата, но при транзитиране от София за Азия, минава ли се през паспортен контрол и какво е приблизителното време за придвижване между двата перона/гейта? Също така ме интересува къде на летището се намира IGA Lounge и дали е удобен за ползване по време на подобно транзитиране?

Не се минава паспортен контрол. Лаунджа е над магазин lcwikiki  има достатъчно табели за лесно намиране. Лаунджа е хубав, но често има голяма опашка за влизане.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

Не се минава паспортен контрол. Лаунджа е над магазин lcwikiki  има достатъчно табели за лесно намиране. Лаунджа е хубав, но често има голяма опашка за влизане.

А по отношение на разстоянията можеш ли да дадеш някакво инфо?

Връзка към коментар

Вече опашките за влизане в салона не са чак толкова големи, защото са увеличи и изнесли гишетата за регистриране извън помещението и става доста по-бързо. 

Магазините и заведенията, включително и този салон, са в центъра на летището и различите групи гейтове са като ръкави. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.