Прескочи до съдържание

Летище Истанбул (Новото летище) - Istanbul Airport (Istanbul Havalimanı)


Mary

Препоръчани мнения

Не знам, не ползвам таксита в Турция. Ето цените от 1 януари на жълтите таксита. Началната такса е увеличена от  9.80 на 12.65 лири, а на километър от 6.30 е увеличено до 8.51 лири/км. И двете летища са отдалечени на десетки километри от центъра, Вие си преценете дали при толкова уреден транспорт и метро почти до навсякъде, си струва да давате на бакшишите толкова пари. Аз за себе си имам решение (с метро и Мармарай, бързо и удобно), с такси като ме хване трафика и... 😄

 

 

Няма налично описание.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Guinness каза:

Ако се хване такси от летището до хотела (примерно на 7-10 км.) колко би струвало според теб или са с фиксирана тарифа?

Аз съм ползвала такси до летището, но преди време и цената не е актуална сега.

Тарифите на такситата, както и примерни цени от летището до различни зони има в Магеланския пътеводител за Истанбул.

Не возят на фиксирана тарифа, което не изключва договорка, но със сигурност ти ще си прецаканият при такава.

На брояч няма да излезе много скъпо за 10-тина километра, стига да има кой да те вземе за такова разстояние. Предполагам около 150 лири би трябвало да струва.

Но нямам личен опит в посока от летището към града.

Трансферите от хотелите и преди бяха скъпи, а сега стана още по-скъпо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последно пътувахме в края на септември'22 в четири сутринта с такси от Samandira Otogar до Sabiha към 16-17 км, на брояч излезе 130 лири. След последното увеличение ще е по-скъпо, но пак ми се струва по-евтино от такситата в София. Просто там разстоянията са големи. През деня бих избрала обществен транспорт.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тази Самандъра се оказа само паркинг на автобусите Metro. Нито една друга фирма не спира там. И в индустриалната зона е доста трудна връзката с транспорта, макар че минават едни автобуси наблизо, до Kartal köprüsü, после с прекачване до летището. Но нощем...няма много избор. Тези таксита са си резачка на големи разстояния. 

От Сабиха Гьокчен до район Фатих е 42 км, а от новото летище до Фатих - 47 км. 

Връзка към мнение

Вчера пътувахме с такси от летище до хотела в Арнавуткьой и обратно до летище с uber. С таксито ни излезе 200 лири в 2 часа през нощта. С uber в 8 сутринта 160 лири.

Ако пристигане по нормално време, може да се ползва и автобус Н6 до Арнавуткьой.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Marisha каза:

Вчера пътувахме с такси от летище до хотела в Арнавуткьой и обратно до летище с uber. С таксито ни излезе 200 лири в 2 часа през нощта. С uber в 8 сутринта 160 лири.

Ако пристигане по нормално време, може да се ползва и автобус Н6 до Арнавуткьой.

Ще споделиш ли кой хотел избрахте и доволни ли сте?

Връзка към мнение
Милена Модева
преди 5 часа, Marisha каза:

Вчера пътувахме с такси от летище до хотела в Арнавуткьой и обратно до летище с uber. С таксито ни излезе 200 лири в 2 часа през нощта. С uber в 8 сутринта 160 лири.

Ако пристигане по нормално време, може да се ползва и автобус Н6 до Арнавуткьой.

Може ли да дадете име на хотела и локация за вземане на таксита. Имам престой около 8-9 часа. Колко време Ви отне за излизане от летището : паспортна проверка и секюрити и съответно обратната процедура. Предварително ви благодаря?!

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Marisha каза:

С таксито ни излезе 200 лири в 2 часа през нощта. С uber в 8 сутринта 160 лири.

Приблизително такива  цени очаквах някой да напише.  Колкото и да са  "страшни" летищните таксита, все пак разстоянието не е голямо.  Остава загадка защо са поскъпнали така много трансферите, предлагани от хотелите. Вероятно от 1ви януари са се повишили таксите за влизане с автомобил на летището, докато такситата сигурно имат преференциални условия. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Приблизително такива  цени очаквах някой да напише.  Колкото и да са  "страшни" летищните таксита, все пак разстоянието не е голямо.  Остава загадка защо са поскъпнали така много трансферите, предлагани от хотелите. Вероятно от 1ви януари са се повишили таксите за влизане с автомобил на летището, докато такситата сигурно имат преференциални условия. 

Таксита сме ползвали и през октомври, цените бяха 120-150 лири. Двупосочен трансфер от хотела и тогава беше 50 евро.

Връзка към мнение
преди 1 час, Милена Модева каза:

Може ли да дадете име на хотела и локация за вземане на таксита. Имам престой около 8-9 часа. Колко време Ви отне за излизане от летището : паспортна проверка и секюрити и съответно обратната процедура. Предварително ви благодаря?!

 

Всеки път сме в различен хотел. И ние сега имахме 10 часа, но самолета закъсня и ни останаха 8. Излизането ни зае не повече от половин час. Следвайте табели за такси и точно срещу изхода е стоянка  на таксита. Качваш се в първото, даваш адрес на хотела на шофьора. 

Сега бяхме FRT airport hotel. Става за една нощ.

Бяхме и в pearl airport hotel, пак е добре.

Сега на връщане сме в Melanji hotel, ще видим как е там.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой има ли пресен опит с времето от опиране в пистата до излизане от летището?

 

Евентуално ще летим април с 6.5 часа престой и искаме да скокнем до Emirgan парк да видим лалетата. Най-вероятно ще взема кола под наем, че гугъл смята доста сериозно време с градски транспорт до там (с кола е около 40 мин), но ме притеснява малко времето за влизане/излизане от летището. 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Георги каза:

Някой има ли пресен опит с времето от опиране в пистата до излизане от летището?

 

Евентуално ще летим април с 6.5 часа престой и искаме да скокнем до Emirgan парк да видим лалетата. Най-вероятно ще взема кола под наем, че гугъл смята доста сериозно време с градски транспорт до там (с кола е около 40 мин), но ме притеснява малко времето за влизане/излизане от летището. 

Последният път ни отне около 40 минути от кацане до излизане от летището. Много зависи дали ще има друг пристигащ полет по това време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През януари ни отне около 30 минути, нямаше други пристигащи полети и нямахме багаж за взимане. Но самолета закъсня с около час.

Половината от пътници бяха транзитни , така че на паспортен контрол контрол нямаше опашка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.03.2023 г. в 22:58, Георги каза:

Някой има ли пресен опит с времето от опиране в пистата до излизане от летището?

 

Евентуално ще летим април с 6.5 часа престой и искаме да скокнем до Emirgan парк да видим лалетата. Най-вероятно ще взема кола под наем, че гугъл смята доста сериозно време с градски транспорт до там (с кола е около 40 мин), но ме притеснява малко времето за влизане/излизане от летището. 

Преди малко кацнахме с полет от Мексико. От тъч даун до напускане на самолета (35-ти ред на 777) - 25 минути. От там нататък имаш поне още 20 до излизането и то при бърз ход.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как ви се вижда следния план: имаме кацане в 11 през нощта, та се чудя дали е възможно "спане" на летището докато отвори метрото, за да се придвижим към и в града, и престой от 2-3 дни преди връщане в София? Има ли къде да се престои, места за хранене през нощта на летището, някое столче... при положение, че не сме транзит. Чудя се дали да купя мулти-сити и да останем малко и в Истанбул. Благодаря.

Връзка към мнение

Ама то метрото си е отворено и в 23 ч, а и автобусите Həvəİst са денонощни, така че не се налага да нощувате на летището. Към полунощ вече ще сте в града с транспорт. https://www.hava.ist/en/Voyage/VoyageTime

А местата за хранене са безброй на летището. То си е като един безкраен мол, върви се с километри, ресторанти, кафенета, книжарници, магазини за дрехи, сувенири, куфари, сладкарници, чайни... Едно голямо Капалъчаршъ, ама и цените са солени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Hakkari Spor, @Hakkâri Spor много благодаря за подробния отговор! Видях, че метрото от летището е денонощно, но стига до Kagithane. Ще съм сама с дете на 15 г, и не искам да съм посред нощ в града Истанбул и да си търсим хотела. 

Значи можем да вземем  Həvəİst в 4 сутринта от летището. Много благодаря за линка! Ориентирах се.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.03.2023 г. в 23:58, Георги каза:

Някой има ли пресен опит с времето от опиране в пистата до излизане от летището?

 

Евентуално ще летим април с 6.5 часа престой и искаме да скокнем до Emirgan парк да видим лалетата. Най-вероятно ще взема кола под наем, че гугъл смята доста сериозно време с градски транспорт до там (с кола е около 40 мин), но ме притеснява малко времето за влизане/излизане от летището. 

в четвъртък кацнах с вечерния поле от София. От кацането до излизането от самолета, около 40мин. Бях транзит и не съм излизал от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Deskar,метрото не е удобно за момента, защото стига едва до Kağıthane, но автобуси (Havaİst) има до 45 точки в Истанбул на всеки час през цялата нощ. На излизане от летището може да си вземете автобуса и да се настаните в хотел към полунощ някъде в града. Иначе на летището ще ви е трудно да заспите. А към 4-5 сутринта вече ще ви е доста тегаво, ако не сте спали. Камо ли после през целия ден на крак без сън. Но вие си знаете.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 2.03.2023 г. в 19:58, Георги каза:

Евентуално ще летим април с 6.5 часа престой и искаме да скокнем до Emirgan парк да видим лалетата. Най-вероятно ще взема кола под наем, че гугъл смята доста сериозно време с градски транспорт до там (с кола е около 40 мин), но ме притеснява малко времето за влизане/излизане от летището. 

Според мен трябва да те притесни друго - невъзможността да паркираш в/до/около парка с автомобил. Миналата година се пробвах точно в сезона на лалетата и на втория час висене в задръствания за паркингите просто се отказах от Емирган и продължих програмата по друг начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изглежда, че 6.5 часа и половина ще са проблемни. Ще видим да кацнем с вечерния полет предишния ден, така ще е по-гъвкаво. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес пътувахме през Истанбул с дълъг престой. Кацнахме с ранния полет от София в 12.15, рулирахме 15 мин, излизахме още 30 мин, оставихме багажа до хотел деск гишето и от там 10мин пеша до метрото. Под час трудно ще се оправиш особено, ако за първи път си на летището. Ако целта ти е Емирган, според мен с метрото до Каджине и после с такси/убер ще ти е оптималния вариант и има шанс да го направиш. От летището до Каджине е 25 мин, но влаковете са през 15-20 мин. Ако искаш да отидеж по-близо до междикьой с прекачване на Каджине на м7 за 2 спирки си сложи още 20-25 мин. 

 

За тези, които ще ползват метрото до града в момента е супер неудобно и ако сте с багаж ще ви излезе душицата с тези прекачвания. На Каджине прекачването на м7 не е директно, а се излиза отгоре, минава се един площад, чака се на 2 светофара по 5 мин и после стигате на другата метростанция, която е надземна.... 

Като пари в момента на всяко прекачване на метро/трамвай ви взима по 9.90, за влака до летището 12.70... Аз си бях забравил картите и трябваше да си купя нова за 50 лири, но я ползвахме двамата с приятелката ми. В момента ви трябват към 36 лири за да стигнете от лвтището до Беязит например сменяйки 2 метролинии и влака до летището. 

Като време излезе 1ч и 40 мин и 10 000 крачки в посока. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани

При последното ми пътуване на летище Истанбул се упражнявах в тичане от излизане от F  до гейта ми, май беше А или D, защото закъсняхме от София още.  При по-малко от 2 часа си е риск връзката.

Сега се чудя за обратните полети. И там времето е малко за прехвърлянето. А никой не те чака с възможност за бърз коридор.  Ако изтърва полета за София,  поради километрите бягане, ще ми дадат ли хотел?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

При последното ми пътуване на летище Истанбул се упражнявах в тичане от излизане от F  до гейта ми, май беше А или D, защото закъсняхме от София още.  При по-малко от 2 часа си е риск връзката.

Сега се чудя за обратните полети. И там времето е малко за прехвърлянето. А никой не те чака с възможност за бърз коридор.  Ако изтърва полета за София,  поради километрите бягане, ще ми дадат ли хотел?

Всъщност вчера видях случайно как става номера. Когато бързаш и имаш под 90 мин трансфер има опция да не ходиш до основния пункт за секюрити, а да спестиш едни 5000 крачки и минеш през едни малки такива пунктове, които се намират в началото на дългите коридори където ви оставят с автобусите... Може да ги изпуснеш лесно, затова попитай някой. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Jorro каза:

Всъщност вчера видях случайно как става номера. Когато бързаш и имаш под 90 мин трансфер има опция да не ходиш до основния пункт за секюрити, а да спестиш едни 5000 крачки и минеш през едни малки такива пунктове, които се намират в началото на дългите коридори където ви оставят с автобусите... Може да ги изпуснеш лесно, затова попитай някой. 

 

Как да ги разпозная?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.