Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Това е меко казано изкривяване на принципа на честната конкуренция.

Така е, но  Райън не веднъж са извършвали субсидирани полети. Освен това част от пилотите им са наети през фирми посредници с цел да се укриват данъци и да не се плащат болнични и т.н. Тъй че ми идва малко като крадецът вика дръжте крадеца 😛 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

Защото на цяла Европа ѝ писна да им гледа циганията и сапунения сериал. Станаха като втори британци с техния брекзит. Хем от една страна се държат като абсолютен лоукостер и не връщат пари на никого, хем от друга страна са тотално наведени на колене, хем от позицията на (може би вече бивши) "най-големи" в Европа са прекалено горди за да правят по-големи компромиси. Ай сиктир.

 

Честно казано винаги са ме дразнели като отношение и ако фалират въобще няма да ми липсват - има предостатъчно компании, които веднага ще запълнят нишата.

 

Между другото съм абсолютно съгласен с МОЛ - откъде накъде едни ще ги спасява държавата, а други ще се борят на пазарен принцип? Това е меко казано изкривяване на принципа на честната конкуренция.

Има една качествена разлика между Brexit и сагата с Lufthansa. При единият случай говорим за държава с огромна икономика и сравнително голямо население, докато в случая с Lufthansa, както Bloomberg пишат, ЕС са се съгласили на условията на частната компания, така, че... критиката трябва да е към ЕС, че уж са за свободен пазар и в случая на Brexit се дърлят с правителството в Лондон, че UK щели да помагат на своите компании с нерегламентирана помощ, а в същото време самите те помагат на Lufthansa, Deutsche Ban, Alitalia и още куп частни субекти с точно това и като че ли на никого в Европа не му прави ама никакво впечатление...

А това с тези 24  слота във Франкфурт е... хаха... хахахахахахахааа, нямам думи. Класическо отбиване на номера и Ryanair са прави да протестират. НО да видим какво ще стане в крайна сметка.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ами да им е честит подаръка на Луфтханза, ЕК са смекчили още повече условията, намален е броя слотове, който да отстъпят, броя самолети - 12 слота, но може да се изпълняват само от 4 самолета, тоест много къси полети, и ще се дадат на авиокомпании, които не летят от Франкфурт и Мюнхен, тоест няма да е Райънеър.

Сега МОЛ ще вдигне яко врява и ще е прав...

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Борда на директорите накрая се е съгласил да бъдат спасени, така че няма да фалират.

https://newsroom.lufthansagroup.com/English/Newsroom/agreement-on-lufthansa-s-stabilization-package/s/1d7a23a2-8f62-42d4-93df-7ab8e2ae3b66

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Ами да им е честит подаръка на Луфтханза, ЕК са смекчили още повече условията, намален е броя слотове, който да отстъпят, броя самолети - 12 слота, но може да се изпълняват само от 4 самолета, тоест много къси полети, и ще се дадат на авиокомпании, които не летят от Франкфурт и Мюнхен, тоест няма да е Райънеър.

Сега МОЛ ще вдигне яко врява и ще е прав...

За всяко летище е отделно. С други думи Райън могат да стъпят в Мюнхен. А ако някой иска може да заяви само 2 слота и да прави дълги полети. Но на дали ще се случи, защото право да участват имат само европейски компании.

Връзка към коментар
1 hour ago, tch said:

За всяко летище е отделно. С други думи Райън могат да стъпят в Мюнхен. А ако някой иска може да заяви само 2 слота и да прави дълги полети. Но на дали ще се случи, защото право да участват имат само европейски компании.

Еми надеждата ни е Уизз да кацнат в Мюнхен и разбира се да пуснат полет от София 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Току-що търсих полети в сайта на Lufthansa и ме изненадаха с нещо ново - поне в щатската версия предлагат билетите освен да се платят изцяло, както си е по принцип, човек да кандидатства за кредит от някакви посредници Uplift и билета да се изплаща на месечни вноски, все едно си купувам хладилник на изплащане, примерно. 😛
Явно са много, много закъсали за клиенти и за кеш, та да се решат на такава стъпка. Поне аз за пръв път виждам авиокомпания да продава самолетни билети с бърз кредит...

Добре, че не ми предложиха да си купя маска и ръкавици, вместо багаж и застраховка, примерно. 😛

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Изключително лошо сравнение си направил, ъплифт е само една от дузината опции:

 

преди 46 минути , Djgeorgie каза:

Току-що търсих полети в сайта на Lufthansa и ме изненадаха с нещо ново - поне в щатската версия предлагат билетите освен да се платят изцяло, както си е по принцип, човек да кандидатства за кредит от някакви посредници Uplift и билета да се изплаща на месечни вноски, все едно си купувам хладилник на изплащане, примерно. 😛
Явно са много, много закъсали за клиенти и за кеш, та да се решат на такава стъпка. Поне аз за пръв път виждам авиокомпания да продава самолетни билети с бърз кредит...

Добре, че не ми предложиха да си купя маска и ръкавици, вместо багаж и застраховка, примерно. 😛

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Изключително лошо сравнение си направил, ъплифт е само една от дузината опции:

 

Така е, опциите за плащане са много, но Uplift излиза в таблицата при търсене на полети, точно до цената за обикновения полет, напр. ако цената е $1350, веднага до нея излиза $112.50/month.

Иначе не оспорвам, че може и преди да я е имало опцията, просто не са ми я предлагали в страницата с резултати от търсенето на полети. А може и това да е някакъв странен A/B тест, който да излиза само на определени потребители, знам ли.

Връзка към коментар
На 26.05.2020 г. в 14:55, Alexander каза:

Пак се оказа, че това което пише в мейла от Луфти, не е това което си мисля-мислим.

 

Днес звънях и се оказа, че дават 50 евро, които да покрият евентуална разлика в билетите. Такова животно като напълно безплатна смяна няма, пак се гледат цените и искат де се доплати.

Правихме няколко опита и излизаха или по-скъпи или по-евтини спрямо моите цени. Ако се вземе по-евтин няма връщане на пари разбира се.

В крайна сметка взех BCN-SFO-BCN за края на октомври като цената на сайта им днес беше 280 евро!

Накрая ме изненадаха, че тези 50 евро не са ваучери, ами щели да ми ги преведат по карта! Дадох виртуалният Револют, взеха 2 стотинки за проба и сега чакам 50 евро.

 

Пропуснах да кажа, че не може да се избере без чекиран багаж в едната посока и с чекиран в другата, системата не позволява смесването им.

Може да се плати на летището само 60 евро уж..

След това пробвах и на сайта за произволни билети  и не става наистина..

 

 

Сега ако кажеш как успя да се свържеш с Луфтханза по телефона ще съм ти много благодарен. Повече от 24 часа правим опити и няма ефект.

При нас проблема е ,че е анулиран полета Франкфурт-София ,а този за връщане ще се изпълни.

В същия ден има полет към София, променен е часа и е вече с едно прекачване.Това не е проблем за нас.

Дали са един телефон за връзка който може да направим промяна на резервацията,ама няма свързване.

Или да пробвам през някакъв имейл да пиша,ама кой знае кога ще отговорят.

Полета е на 03.07 и нямаме много време.

 

Връзка към коментар
преди 50 минути , Бате Иво каза:

Сега ако кажеш как успя да се свържеш с Луфтханза по телефона ще съм ти много благодарен. Повече от 24 часа правим опити и няма ефект.

При нас проблема е ,че е анулиран полета Франкфурт-София ,а този за връщане ще се изпълни.

В същия ден има полет към София, променен е часа и е вече с едно прекачване.Това не е проблем за нас.

Дали са един телефон за връзка който може да направим промяна на резервацията,ама няма свързване.

Или да пробвам през някакъв имейл да пиша,ама кой знае кога ще отговорят.

Полета е на 03.07 и нямаме много време.

 

Повече от 2-3-4 мин не съм чакал никога, само за този билет съм звънял 5-6 пъти.

029358210 в работно време през седмицата

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В началото на юли , Луфтханза плануват да предлагат тестване на двата си хъба в Мюнхен и Франкфурт, засега няма данни за цената:

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-lufthansa/lufthansa-to-offer-coronavirus-testing-at-german-airports-idUSKBN23J1PZ

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За да приключим с игричките и спекулациите по темата и да се върнем към това, което всъщност се очакваше да стане...

 

Shareholders pave the way for stabilization measures

https://newsroom.lufthansagroup.com/english/newsroom/all/shareholders-pave-the-way-for-stabilization-measures/s/925aefc6-695e-41a7-9b30-94c83efdde7a 

 

- 98 percent vote to approve at Extraordinary General Meeting
- Carsten Spohr: “Decision ensures outlook for the future”
- Flight schedules of Group airlines to be further expanded

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Луфти започват да предлагат тестване:
 

Frankfurt Airport coronavirus testing

Plans for this were initially announced a couple of weeks ago, but it’s now happening. Lufthansa plans to offer coronavirus testing at hubs in Frankfurt and Munich, and this could soon expand to more Lufthansa Group hubs.

The company CENTOGENE is working in cooperation with Lufthansa and Fraport to offer coronavirus rapid tests at Frankfurt Airport. With this, passengers can get RT-PCR tests (reverse transcription polymerase chain reaction tests).

The testing center is located between Terminal 1 and “The Squaire,” and has the following hours:

  • 7AM until 7PM Monday through Friday
  • 9AM until 5PM on Saturdays, Sundays, and public holidays

There’s no appointment necessary for this, though you do need to register through the CENTOGENE website, since you’ll receive your test results in digital form.

How much will coronavirus testing cost?

There are two versions of the test available at Frankfurt Airport:

 

  • You can pay 59EUR for a test that gets you results within six to eight hours
  • You can pay 139EUR for a test that gets you results within three hours
  • For an additional 9EUR you can obtain an official and internationally valid attestation of the test results, which you can provide to authorities in many countries; this includes documentation of the travel document and the identity of the tested person, and is mandatory for air travel

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Взеха да ме развеселяват тези хора. Отново получих мейл, че са сменили разписанието си и въпреки, че са търсели алтернативни маршрути, не са намерили и накрая са ме преместили на следващият ден. След 2-3 опита сайтът им захапа и какво да видя, полети колкото искаш поне 3-4, като някои са на минимална цена, под моята..

Въпреки това, след разни сметки реших да приема и да цънка на бутона-приеми, да ама не, грешка, да съм се свържел с тях.

Отделно пише, че трябва да се свържа с тях до 19 юли  или дават 2 седмици време за размисъл, при полет октомври, пак се пише за 50-те евро подарък и т.н. старите условия, които така и не видях, може би догодина ще ги дадат.

С тези хора имам  15-на разговора вече и 7-8 мейла, до сега билета ми се премести един път с месеци, опитаха се да вземат неправомерно пари два пъти, върнаха ги  с голям зор много разговори и мейлове , след това се канселира билета напълно и чаках пари 2-3 месеца,   след това се преиздаде отново, понеже пари не дават и не се знаеше коя година ще дадат, след това се изместиха часове един път и сега отново  дати, въпреки, че полети има и то доста в деня според който те не са намерили нищо подходящо за мен.

 

Сега ще звъня, отново..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Информацията е за Eurowings, публикувам тук, защото са част от Lufthansa, а и не намерих актуална тема за анулирани билети на Eurowings. Ако модераторът прецени, моля, да премести поста.

 

Гледам и не вярвам на очите си. Днес в сметката ми се мъдрят парите за анулиран полет на 20.април с Eurowings.

Бях ги отписала, защото:

-          Страницата им за анулирани полети поради епидемията имаше опция само за ваучер.

-          След дълго промушване през разни бла-бла информации стигнах до бланка, в коята ясно и категорично писах,

           че не искам ваучер, да ми връщат парите. Получих автоматичен входящ номер.

-          Пратих мейл със същото съдържание, като цитирах техния вхдящ номер.

-          През 2 седмици пращах мейл за напомняне.

-          Баннаха ме и мейлите ми се връщаха като спам.

-          На 22.юни получих мейл с ваучер. Нямаше избор – приемам го или не го приемам.

-          Ваучерът беше с обяснение: важи 1 година, важи само за същата отсечка (в моя случай София-Дюселдорф,

           в момента тази линия е спяща), може да смените името на пътника, като платите съответната такса.

-          Предадох се, прежалих парите, забравих, за да не се нервя повече с тях.

-          На 3.юли пълната сума е преведена в картата ми !

Равносметка:

Wizz и Eurowings ми върнаха пълния размер на парите за анулирани полети.

Чакам Ryan – от там още нищо.

Всички билети са купувани директно от сайта на авиокампаниите и са плащани с еврова кредитна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , tonica каза:

Информацията е за Eurowings, публикувам тук, защото са част от Lufthansa, а и не намерих актуална тема за анулирани билети на Eurowings. Ако модераторът прецени, моля, да премести поста.

 

Гледам и не вярвам на очите си. Днес в сметката ми се мъдрят парите за анулиран полет на 20.април с Eurowings.

Бях ги отписала, защото:

-          Страницата им за анулирани полети поради епидемията имаше опция само за ваучер.

-          След дълго промушване през разни бла-бла информации стигнах до бланка, в коята ясно и категорично писах,

           че не искам ваучер, да ми връщат парите. Получих автоматичен входящ номер.

-          Пратих мейл със същото съдържание, като цитирах техния вхдящ номер.

-          През 2 седмици пращах мейл за напомняне.

-          Баннаха ме и мейлите ми се връщаха като спам.

-          На 22.юни получих мейл с ваучер. Нямаше избор – приемам го или не го приемам.

-          Ваучерът беше с обяснение: важи 1 година, важи само за същата отсечка (в моя случай София-Дюселдорф,

           в момента тази линия е спяща), може да смените името на пътника, като платите съответната такса.

-          Предадох се, прежалих парите, забравих, за да не се нервя повече с тях.

-          На 3.юли пълната сума е преведена в картата ми !

Равносметка:

Wizz и Eurowings ми върнаха пълния размер на парите за анулирани полети.

Чакам Ryan – от там още нищо.

Всички билети са купувани директно от сайта на авиокампаниите и са плащани с еврова кредитна карта.

А ваучерът важи ли?

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

През лятното разписание за 2021 са заложени директни полети между Франкфурт и Варна. Трябва да започнат на 01.05 и да се изпълняват два пъти седмично.

Източник

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, ttashkov каза:

През лятното разписание за 2021 са заложени директни полети между Франкфурт и Варна. Трябва да започнат на 01.05 и да се изпълняват два пъти седмично.

Източник

Няма работа и ще "крадат" пътници от традиционните чартъри по тази дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 52 минути , Tim каза:

Край на безплатната храна и напитки на борда на Lufthansa и Austrian

https://offnews.bg/ikonomika/kraj-na-bezplatnata-hrana-i-napitki-na-borda-na-lufthansa-i-austrian-740512.html

Евала, най-накрая свърши тази мъка. Кетърингът на Lufthansa беше потресаващо зле и то още доста преди Ковид кризата - често граничеше с жива подигравка и отбиване на номера. Дори сандвичите на Bulgaria Air изглеждаха 5-звездни на този фон.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.