Прескочи до съдържание

дневник Примерна програма за Грузия 2019


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

Да раздвижа темата! След дълго лутане накъде да запраша с Реното, си заплюх Грузия (и малко Северна Турция, но питането ми е за първата). Няколко дни чета, и както обикновено става, се обърках. Имам 8 дни, и започвам с Батуми. После?! Инак съм (полу)градски турист, но разбира се искам да видя и основната забележителност на Грузия - Кавказ, в някакъв олекотен вариант (както споменах - не съм планинар, и нямам опит). Но все пак - Военната магистрала задължително, на столицата мисля да отделя 3 или 4 нощувки... Друго?

 Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение

Вардзия, Казбег, манастира Давид Гареджи и Местия са интересни, за мен задължителни. Отдалечени са едно от друго и по път имаш и други обекти.

Както и Тбилиси. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 5.05.2019 г. в 0:09, Tisho каза:

Да раздвижа темата! След дълго лутане накъде да запраша с Реното, си заплюх Грузия (и малко Северна Турция, но питането ми е за първата). Няколко дни чета, и както обикновено става, се обърках. Имам 8 дни, и започвам с Батуми. После?! Инак съм (полу)градски турист, но разбира се искам да видя и основната забележителност на Грузия - Кавказ, в някакъв олекотен вариант (както споменах - не съм планинар, и нямам опит). Но все пак - Военната магистрала задължително, на столицата мисля да отделя 3 или 4 нощувки... Друго?

 Благодаря предварително!

 

Според мен после, или - посока Казбег, или- в посока Сванетия.. трабва да си избереш.

От двете, аз съм била само в Сванетия, нямам личен опит за да изкажа предпочитание, но съм се позовала на хора които са били на двете места и смятат че Сванетия е по-красива.

Там, в Сванетия от Местия се прави един 3 дневен трек, през малки селца до Ушгули / може да се направи и с джип/, там гледките са нистина впечатляващи има една пътека край река на височина около 2300 м, а масива Шхара ти е псотоянно пред погледа...препоръчвам... и другото е от местия в посока Ушба, също много красив..

В Сванетия,  спокойно има какво да правиш седмица,  ако харесваш планината.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 24.05.2019 г. в 10:18, gini каза:

Според мен после, или - посока Казбег, или- в посока Сванетия.. трабва да си избереш.

От двете, аз съм била само в Сванетия, нямам личен опит за да изкажа предпочитание, но съм се позовала на хора които са били на двете места и смятат че Сванетия е по-красива.

Там, в Сванетия от Местия се прави един 3 дневен трек, през малки селца до Ушгули / може да се направи и с джип/, там гледките са нистина впечатляващи има една пътека край река на височина около 2300 м, а масива Шхара ти е псотоянно пред погледа...препоръчвам... и другото е от местия в посока Ушба, също много красив..

В Сванетия,  спокойно има какво да правиш седмица,  ако харесваш планината.

Ти сама ли пътува? Какво е отношението там към жените? Аз ще пътувам сама и ми се иска да е на автостоп.  

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Йосиф Милчов

Успяхме да се внедрим със самолетни билети от Местия до Кутаиси. Много съм щастлив, че ще мога да се кача и возя на този нискофюзелажен, 19 местен красавец.

vanilla-sky-plane-mestia-airport.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте, и моето време за Грузия дойде. Полетите са ми Солун-Кутаиси-Солун (29.06 -  06.07, събота- събота). Моля ви за съвети как да планирам. Ще се придвижвам с обществен транспорт, а идеята ми е да посетя и Ереван. Видях, че до арменската столица има варианти и  за нощен превоз, предвид малкото време, с което разполагам.

Интересите са в пътуването са ми главно свързани  с докосване до същността на хората, самата страна, кухня, бит  и т.н. Т.е. туристическите обекти не са от голямо значение. Благодаря предварително за съветите 🙂

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
5 minutes ago, Salsam said:

Здравейте, и моето време за Грузия дойде. Полетите са ми Солун-Кутаиси-Солун (29.06 -  06.07, събота- събота). Моля ви за съвети как да планирам. Ще се придвижвам с обществен транспорт, а идеята ми е да посетя и Ереван. Видях, че до арменската столица има варианти и  за нощен превоз, предвид малкото време, с което разполагам.

Интересите са в пътуването са ми главно свързани  с докосване до същността на хората, самата страна, кухня, бит  и т.н. Т.е. туристическите обекти не са от голямо значение. Благодаря предварително за съветите 🙂

Моят съвет е да се придвижиш веднага след кацане до Тбилиси с автобус на Джорджиан бус, цената е 20 лари на човек, пътува се 5 часа и е съобразен с полета който пристига. Относно придвижване до Ереван, аз лично не бих то направил. Грузия предлага достатъчно места за които и седмица няма да ти стигне. Бих направил Армения в отделно пътуване. Ако все пак държите на Ереван, влака е най-неудобната опция. Губи се много време и пътуват през ден, на четна дата от Грузия и на нечетна от Армения или обратното беше. Препоръчвам  ти да си хванете маршрутка до Ереван, до колкото съм проучвал ги има през 30 мин. от Тбилиси. Другият ви вариант е да си спазарите такси, не мисля, че ще излезе непосилна сума за плащане и ще е евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Йосиф Милчов каза:

Моят съвет е да се придвижиш веднага след кацане до Тбилиси с автобус на Джорджиан бус, цената е 20 лари на човек, пътува се 5 часа и е съобразен с полета който пристига. Относно придвижване до Ереван, аз лично не бих то направил. Грузия предлага достатъчно места за които и седмица няма да ти стигне. Бих направил Армения в отделно пътуване. Ако все пак държите на Ереван, влака е най-неудобната опция. Губи се много време и пътуват през ден, на четна дата от Грузия и на нечетна от Армения или обратното беше. Препоръчвам  ти да си хванете маршрутка до Ереван, до колкото съм проучвал ги има през 30 мин. от Тбилиси. Другият ви вариант е да си спазарите такси, не мисля, че ще излезе непосилна сума за плащане и ще е евтино.

Предполагам, че е така, но съм ги планувал заедно. Билетите трябва ли да се закупят предварително или може на место?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
4 minutes ago, Salsam said:

Предполагам, че е така, но съм ги планувал заедно. Билетите трябва ли да се закупят предварително или може на место?

През сайта на Джорджиан можете да си ги купите предварително с карта. Аз лично така правя винаги където има опция за предварително закупуване. Така, че ако можете си ги вземете предварително, заложете на сигурното, ще спестите и време и главоболия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Йосиф Милчов каза:

През сайта на Джорджиан можете да си ги купите предварително с карта. Аз лично така правя винаги където има опция за предварително закупуване. Така, че ако можете си ги вземете предварително, заложете на сигурното, ще спестите и време и главоболия.

Ами, горе-долу начертах схемата. Ще направя това, което писа и директно от Кутаиси в Тбилиси. По-скоро не знам Армения кога да планувам в началото или края?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

@Salsam би ли пуснал някаква примерна програма.

Това което аз бих дал съвет е следното:

1 ден - Пристигане и трансфер до Тбилиси и нощувка в Тбилиси за почивка.

2 ден - закуска, кафе и тръгване към Ереван. Нощувка в Ереван

3 и 4 ден - Ереван и каквото те интересува в Армения.

5 ден - преход до Тбилиси и нощувка там

6 ден - Тбилиси и вечерта преход до Кутаиси.

7 ден - Кутаиси и нощувка там. Сутринта рано трансфер за полета да Солун.

 

Разбира се програмата е груба, просто давам идея и не те задължава да е следваш точно така. Аз винаги давам съвет и правя така. Стигам до крайна точка в началото и после се връщам към полета за обратно, ако кацам и излитам от едно и също летище. Мултито разбира се е най-перфектния вариант, особено ако разполагаш с малко време, а искаш да видиш повече неща. Пример - кацаш в Кутаиси и излиташ от Ереван. 

Разбира се всичко, което написах е условно и решението е твое.

Връзка към мнение
преди 56 минути , Йосиф Милчов каза:

@Salsam би ли пуснал някаква примерна програма.

Това което аз бих дал съвет е следното:

1 ден - Пристигане и трансфер до Тбилиси и нощувка в Тбилиси за почивка.

2 ден - закуска, кафе и тръгване към Ереван. Нощувка в Ереван

3 и 4 ден - Ереван и каквото те интересува в Армения.

5 ден - преход до Тбилиси и нощувка там

6 ден - Тбилиси и вечерта преход до Кутаиси.

7 ден - Кутаиси и нощувка там. Сутринта рано трансфер за полета да Солун.

 

Разбира се програмата е груба, просто давам идея и не те задължава да е следваш точно така. Аз винаги давам съвет и правя така. Стигам до крайна точка в началото и после се връщам към полета за обратно, ако кацам и излитам от едно и също летище. Мултито разбира се е най-перфектния вариант, особено ако разполагаш с малко време, а искаш да видиш повече неща. Пример - кацаш в Кутаиси и излиташ от Ереван. 

Разбира се всичко, което написах е условно и решението е твое.

А Кутаиси заслужава ли си да се харчи ден или мога да го пропусна?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
12 minutes ago, Salsam said:

А Кутаиси заслужава ли си да се харчи ден или мога да го пропусна?

Максимум му отдели половин ден, даже можеш и да го пропуснеш. Според повечето магеланци тук и по инфо от руските форуми, няма нищо интересно за гледане в Кутаиси и не си заслужава повече от половин ден. 

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

След дълго четене, лутане и изглаждане на нещата около пътуването най-после е готова и нашата подробна програма за Грузия. Надявам се на някой да му е полезна.

 

Програма Грузия 30.09. - 08.10.2019

1 ден 30.09. - отпътуване от София до Солун с автобус.
фирма "Юнион Ивкони" тръгване в 7:30 сутринта, пристигане в 12:30 в Солун. Настаняване в Hotel Kastoria -  Leontos Sofou 17, Солун, 54626, Гърция. Почивка в Солун преди полета за Кутаиси.


2 ден 01.10. - Трансфер с нощен автобус на градския транспорт до летище Македония. Полет до Кутаиси с Wizz Air - W66402. Излита в 8:35 каца в 12:10 местно време. Трансфер до Тбилиси с автобус на Джорджиън бус, цена 20 лари на човек. Заминава в 12:45 пристига 16:45, време на пътуване 4 часа. Настаняване в ALCATRAZ JAIL HOSTEL - 28/30 Betlemi Street, Tbilisi. 3 нощувки. Почивка с разглеждане на вечерен и нощен Тбилиси.


3 ден 02.10. - Ден посветен изцяло на забележителностите на Тбилиси. Площад Руставели, Абанотубани квартала със сярните бани, каньона и водопадите в центъра на стария град, уличките из стария град, Крепоста Нарикала, площад Европа и лифта, Театъра на марионетките, Големият пазар "Сух Мост", Националния музей на Грузия, Етнографския музей на открито, парка Рике, храма Метехи и църквата Цминда Самеба, моста на мира, ботаническата градина, разходка по булевард Агмашенебели. Нощувка


4 ден 03.10. - 12 часова екскурзия до Вардзия - Рабат - Боржоми. Букната от georgia4travel.ru цена 36 евро на човек. Начало на ексурзията 8:30 сутринта. Нощувка


5 ден 04.10. - Ранно ставане закуска и трансфер до Мцхета, старата столица на Грузия. Придвижване със такси, на място след пазарене за цената. Връщане в Тбилиси и доразглеждане на набелязаните обекти от ден трети. Нощен преход с влак номер 602 от Тбилиси до Зугдиди. Спален вагон модерн цена 35 лари на човек, заминава в 21:45 от Тбилиси, пристигане в Зугдиди в 6:05 сутринта, време на пътуване 8:20 часа.


6 ден 05.10. - Пристигане в Зугдиди и трансфер до Местия. Маршрутка от централна Ж.П. гара или Сванской башни. Разтояние 130 километра, цена 20 лари на човек, време на пътуване 3 часа. Пристигане в Местия около обяд, настаняване в къща за гости Hilltop Mestia - Betlemi Alley 4, 3200 Местия. 2 нощувки с включени закуска и вечеря. Разглеждане на града - историческия и етнографски музей, църквата Преображение от 9 век, Сванските кули. По възможност наемане на такси за посещение на ледника Чалаади. Вечеря и нощувка.


7 ден 06.10. - Ранно ставане, закуска и целодневен трек до Ушгули. Групова екскурзия, резервирана чрез собственика на хотела. Изпълнява се с джипове, цена 40 лари на човек. Връщане в Местия, вечера и нощувка.


8 ден 07.10. - Закуска и последно доразглеждане красотите на Местия. Трансфер до летище царица Тамара в Местия. Полет до Кутаиси с Vanilla Sky, заминава в 12:00 от Местия, пристигане в 12:30 в Кутаиси. Настаняване в Guest House Minimal -Kazbegi Street, 27, Kutaisi. Разглеждане на кутаиси - храма Баграти, белия мост, еврейския квартал, пазара на Кутаиси, Колхидския фонтан, парка. Нощувка.


09 ден 08.10. - Ранно ставане около 3 часа и трансфер до летището в Кутаиси. Организиран от собственика на хотела, цена 30 лари. Полет до Солун на Wizz Air - W66401. Излита в 6:10 каца в 8:00 местно време. Трансфер до центъра, разходка в Солун и отпътуване за София с автобус. Фирма "Юнион Ивкони" тръгване в 13:55, пристигане в 19:30 в София.

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Йосиф Милчов каза:

След дълго четене, лутане и изглаждане на нещата около пътуването най-после е готова и нашата подробна програма за Грузия. Надявам се на някой да му е полезна.

 

Програма Грузия 30.09. - 08.10.2019

1 ден 30.09. - отпътуване от София до Солун с автобус.
фирма "Юнион Ивкони" тръгване в 7:30 сутринта, пристигане в 12:30 в Солун. Настаняване в Hotel Kastoria -  Leontos Sofou 17, Солун, 54626, Гърция. Почивка в Солун преди полета за Кутаиси.


2 ден 01.10. - Трансфер с нощен автобус на градския транспорт до летище Македония. Полет до Кутаиси с Wizz Air - W66402. Излита в 8:35 каца в 12:10 местно време. Трансфер до Тбилиси с автобус на Джорджиън бус, цена 20 лари на човек. Заминава в 12:45 пристига 16:45, време на пътуване 4 часа. Настаняване в ALCATRAZ JAIL HOSTEL - 28/30 Betlemi Street, Tbilisi. 3 нощувки. Почивка с разглеждане на вечерен и нощен Тбилиси.


3 ден 02.10. - Ден посветен изцяло на забележителностите на Тбилиси. Площад Руставели, Абанотубани квартала със сярните бани, каньона и водопадите в центъра на стария град, уличките из стария град, Крепоста Нарикала, площад Европа и лифта, Театъра на марионетките, Големият пазар "Сух Мост", Националния музей на Грузия, Етнографския музей на открито, парка Рике, храма Метехи и църквата Цминда Самеба, моста на мира, ботаническата градина, разходка по булевард Агмашенебели. Нощувка


4 ден 03.10. - 12 часова екскурзия до Вардзия - Рабат - Боржоми. Букната от georgia4travel.ru цена 36 евро на човек. Начало на ексурзията 8:30 сутринта. Нощувка


5 ден 04.10. - Ранно ставане закуска и трансфер до Мцхета, старата столица на Грузия. Придвижване със такси, на място след пазарене за цената. Връщане в Тбилиси и доразглеждане на набелязаните обекти от ден трети. Нощен преход с влак номер 602 от Тбилиси до Зугдиди. Спален вагон модерн цена 35 лари на човек, заминава в 21:45 от Тбилиси, пристигане в Зугдиди в 6:05 сутринта, време на пътуване 8:20 часа.


6 ден 05.10. - Пристигане в Зугдиди и трансфер до Местия. Маршрутка от централна Ж.П. гара или Сванской башни. Разтояние 130 километра, цена 20 лари на човек, време на пътуване 3 часа. Пристигане в Местия около обяд, настаняване в къща за гости Hilltop Mestia - Betlemi Alley 4, 3200 Местия. 2 нощувки с включени закуска и вечеря. Разглеждане на града - историческия и етнографски музей, църквата Преображение от 9 век, Сванските кули. По възможност наемане на такси за посещение на ледника Чалаади. Вечеря и нощувка.


7 ден 06.10. - Ранно ставане, закуска и целодневен трек до Ушгули. Групова екскурзия, резервирана чрез собственика на хотела. Изпълнява се с джипове, цена 40 лари на човек. Връщане в Местия, вечера и нощувка.


8 ден 07.10. - Закуска и последно доразглеждане красотите на Местия. Трансфер до летище царица Тамара в Местия. Полет до Кутаиси с Vanilla Sky, заминава в 12:00 от Местия, пристигане в 12:30 в Кутаиси. Настаняване в Guest House Minimal -Kazbegi Street, 27, Kutaisi. Разглеждане на кутаиси - храма Баграти, белия мост, еврейския квартал, пазара на Кутаиси, Колхидския фонтан, парка. Нощувка.


09 ден 08.10. - Ранно ставане около 3 часа и трансфер до летището в Кутаиси. Организиран от собственика на хотела, цена 30 лари. Полет до Солун на Wizz Air - W66401. Излита в 6:10 каца в 8:00 местно време. Трансфер до центъра, разходка в Солун и отпътуване за София с автобус. Фирма "Юнион Ивкони" тръгване в 13:55, пристигане в 19:30 в София.

 

 

 

 

Много благодаря за споделения план, но защо нощен автобус до летищете в Солун, че аз нещо не съм го предвидил?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
22 minutes ago, Salsam said:

Много благодаря за споделения план, но защо нощен автобус до летищете в Солун, че аз нещо не съм го предвидил?

Нощен автобус е условно. При полет в 8:35 Сутринта, трябва да си на летището в 6:30-7:00 часа. Трансфера от центъра на Солун до летище Македония го дават между 40 и 50 мин. Което ще рече, че трябва да се види по разписание да се хване автобус около 5:30 сутринта.  Писал съм нощен, защото върви по това време линия N1 за летището с билет 2 евро на човек. Винаги има и опцията да отидеш с такси, ако ти се дават 15-20 евро. Както и разбира се може да се спести хотела в Солун, да се хване късния автобус от София който стига в 1 часа след полунощ и да се отиде директно на летището след това с нощен автобус. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 30.05.2019 г. в 9:22, Lorette каза:

Ти сама ли пътува? Какво е отношението там към жените? Аз ще пътувам сама и ми се иска да е на автостоп.  

Група бяхме.. Грузия си е съвсем нормална държава, с разлчини нива на развитие в различните региони разбира се с белезите на пост комунистическа. Тбилиси си изглежда съвсем като европейски град, Кутаиси малко по-запуснат, Сванетия е един век назад :), но много красива.. навсякъде е интересно, според мен няма никакакъв проблем да пътуваш сама, за автостоп не зная, ама маршрутките са наистина евтини. Единствено стряскащ беше един руски пост, с автомати в близост с Абхазия. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На ‎12‎.‎2‎.‎2019 в 9:56, Дарчо каза:

Грузия ми е мечта. Започнах да чета за нея и маршрутите, които мога да направя.  За мен обаче първа спирка ще е Батуми - с ферибота от Бургас и от там вече може би ще следвам част  програмата на BlackArt77, но все още имам много за четене и обмисляне. . 

Фериботът от БС мисля, че беше около 100 Е, пътува 2 или 3 дни до Батуми. Иначе Батуми на мен също много ми хареса. Красиви сгради, природа, морето е интересно да го видиш от другата страна За разлика от повечето , които не са харесали Кутаиси , на нас ни допадна  и доста разгледахме около него. Отделихме му два дни и напълно смятам ,че си заслужаваха.  Тбилиси определено най-много ми допадна.За съжаление не успяхме да посетим Сванетия и Местия и ги оставихме за друг път, но за съжаление спряха полетите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Йосиф Милчов

Успяхме да вземем и билети за влак номер 602 от Тбилиси до Зугдиди, през сайта на грузинските железници. Купихме спални места първа класа в купе за двама човека, цена 43 лева за двамата. 

С придобиването на тези билети, вече може да кажем, че сме букнали всичко и сме готови за пътуването. Чакаме го с голямо нетърпение.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

През руските сайтове успях да резервирам кола с шофьор за индивидуална еднодневна екскурзия от Тбилиси до Уплисцихе и Ананури на цена от 40 евро за двама човека, като максимум могат да бъдат 3ма човека за тази цена. Прехода е около 4 часа чисто шофиране, не броим стоповете по обекти и пътя, те са неограничени. Цялата екскурзия може да продължи и 8 часа и 12 часа. Ако някой се интересува мога да дам контакти на нашия шофьор в Whats Up или сайта от който направихме резервацията и да си избере друг шофьор.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-накрая, почти година след като взехме билетите за Кутаиси вече сме на път. Въоръжени със знамето магеланско, което за пръв път ще стъпи в Грузия и фотоапарат. Обяд в Солун преди утрешния ни полет. Ще се опитам тук в следващите дни да водя нашия грузински фотопис, надявам се да се справим.

20190930_151523.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ще използвам темата, за да задам два /засега/ въпроса за планирането на Грузия, с обществен транспорт.

Има ли смисъл при ограничено време да се гледат и Вардзия, и Уплисцихе? Какъв да е избора?

Ако държим на Вардзия, как да я направим - с организиран тур от Тбилиси, с тур от Кутаиси или с тур от Боржоми с преспиване там? Вероятно от Боржоми ще е най-добре, но пък 2 нощувки ще отидат там?

Връзка към мнение
преди 19 минути , noshtna_ptica каза:

Ще използвам темата, за да задам два /засега/ въпроса за планирането на Грузия, с обществен транспорт.

Има ли смисъл при ограничено време да се гледат и Вардзия, и Уплисцихе? Какъв да е избора?

Ако държим на Вардзия, как да я направим - с организиран тур от Тбилиси, с тур от Кутаиси или с тур от Боржоми с преспиване там? Вероятно от Боржоми ще е най-добре, но пък 2 нощувки ще отидат там?

Вървете до Вардзия. За да стигнете там първо трябва да отидете до град Ахалцихе. В Тбилиси на автогара  Дидубе има маршрутки на всеки час от 8ч до 19ч до там. Пътя е 4часа, а билета е около 15 лари. От Ахалцихе до Вардзия има автобус в 10.30, 12.20, 16 и 17ч. Билетът е 5 лари, а пътя е 1час.

Независимо от къде идвате - Тбилиси или Боржоми първо трябва да стигнете до Ахалцихе. 

Разбира се тук става дума за обществен транспорт, а не туристически маршрутки, където цените са два пъти повече.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Един въпрос по темата:Някой има ли инфо за хора или агенции-грузинци/ски/, които организират турове...начална точка Тбилиси?

Ако съм пропуснала това назад в четенето по темите, моля за извинение.

Връзка към мнение
преди 20 минути , Lorette каза:

Вървете до Вардзия. За да стигнете там първо трябва да отидете до град Ахалцихе. В Тбилиси на автогара  Дидубе има маршрутки на всеки час от 8ч до 19ч до там. Пътя е 4часа, а билета е около 15 лари. От Ахалцихе до Вардзия има автобус в 10.30, 12.20, 16 и 17ч. Билетът е 5 лари, а пътя е 1час.

Независимо от къде идвате - Тбилиси или Боржоми първо трябва да стигнете до Ахалцихе. 

Разбира се тук става дума за обществен транспорт, а не туристически маршрутки, където цените са два пъти повече.

Да разбирам, че препоръчваш Вардзия самостоятелно? А може ли да се разчита на маршрутките от Вардзия до Ахалцихе?

При всички положения имаме пътуване Кутаиси - Тбилиси. Ако правим Вардзия самостоятелно, не е ли по добре да е пътьом с преспиване?

Ще съм благодарна за линк на маршрутките до Вардзия ...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.