Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Това с курсовете е "тънката" 🙂  прилика с Revolut , и оттам основно се получава, че обяда не е безплатен 😉, но понеже малко хора ги забелязват тези 0.5% флуктуации в курса и нещата изглеждат много добре, направо безплатни ... а курса на revolut за мое съжаление, както съм го улучвал да тегля при 1.96 така наскоро забравяйки, че уикенда е дърво, теглих на 1.942 ... та си платих обяда 🙂 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 29.12.2018 г. в 8:39, 2326 каза:

Това с 14 дни за смяна на картата някой наясно ли е с механизма му. Дали 14 дни след дадена покупка парите са само авторизирани, без да се теглят от картата (май така е най-чисто) , или се прави транзакция, и ако се смени картата се правят операции по връщане на сумата в първата карта, което при някой банки струва пари, някой имат такса 1% при такава операция.

Доколкото разбирам от обясненият в клипа, просто връщат парите в картата, от която са изтеглени и ги теглят от новата. Процесът по промяната е еднократен. 

 

Моята (втора) карта пристигна днес (първата изобщо не пристигна). Има изискан дизайн, пристигна в черна запечатана кутийка, подобна на Revolut (без плик и допълнителна опаковка) с Royal Mail.

 

IMG_20190125_131136.jpg

 

IMG_20190125_131511.jpg

 

IMG_20190125_131620.jpg

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бравоо! Супер е. Моята още я няма. Уж я изпратиха на 28.12.2018г.
Твоята кога я изпратиха (втората) ?
 

Редактирано от kiriku
Връзка към мнение
преди 6 минути , kiriku каза:

Бравоо! Супер е. Моята още я няма. Уж я изпратиха на 28.12.2018г.
Твоята кога я изпратиха (втората) ?
 

На 16.01.2019 г. Първата ми беше също на 28.12, но след като не пристигна, им писах и изпратиха новата.

Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

На 16.01.2019 г. Първата ми беше също на 28.12, но след като не пристигна, им писах и изпратиха новата.

Ехаа доста бързо. Добре писах им и аз мейл. Да видим.
Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, не може - също като при дигиталната карта на ПИБ. За сметка на това обаче, можеш по всяко време да отвориш приложението и да видиш ПИН кода, след като въведеш кода, който си избрал за приложението (който пък вероятно ще избереш като "стандартния" си ПИН код).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, chandni said:

Не, не може - също като при дигиталната карта на ПИБ. За сметка на това обаче, можеш по всяко време да отвориш приложението и да видиш ПИН кода, след като въведеш кода, който си избрал за приложението (който пък вероятно ще избереш като "стандартния" си ПИН код).

То така или иначе ползата от тази карта е никаква т.е. остава за използване в сайтовете, блокиращи карти за по 3 месеца ...

Връзка към мнение
преди 1 минута , 2326 каза:

То така или иначе ползата от тази карта е никаква т.е. остава за използване в сайтовете, блокиращи карти за по 3 месеца ...

Внимавай какво пишеш, че оня с "tapite programisti" или другите - с есе-тата - ще решат, че има сайтове, които им блокират картите за по три месеца 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , 2326 каза:

То така или иначе ползата от тази карта е никаква т.е. остава за използване в сайтовете, блокиращи карти за по 3 месеца ...

Не съм много съгласен, ама всеки си има мнение де. 

Връзка към мнение
преди 23 часа, 2326 каза:

Aко твоето го подкрепиш с конкретни уникални свойства, бих те послушал 🙂 

Безплатно теглене на банкомат на друга банка. ( Не , Револют не изпълнява това условие, защото превалутира)
Връщане " назад във времето " и смяна на картата, с която е платено.
Cash back първите 3 месеца. 
5 паунда бонус при регистрация.
Една безплатна пластика на mastercard ( удобна в случайте за rumbo, opodo, edreams, jetcost)

 

 

Вчера пристигна и моята. Мога да потвърдя, че пин кодът се сменя на банкомат и веднага може да се види в приложението. Нотификациите за теглене/плащане са мигновени. По-бързи от на револют. До тук съм доста доволен.

 

Редактирано от kiriku
Връзка към мнение
преди 6 часа, kiriku каза:

Вчера пристигна и моята.

Да не се окаже, че тази, която съм получила, всъщност е първата, която изпратиха на 28.12? След като с твоята пристигат в един и същи ден, ми е трудно да повярвам, че съм получила изпратената на 16.01.2019... Явно предстои да пристигне още една пластика...

 

Връзка към мнение
14 hours ago, chandni said:

Да не се окаже, че тази, която съм получила, всъщност е първата, която изпратиха на 28.12? След като с твоята пристигат в един и същи ден, ми е трудно да повярвам, че съм получила изпратената на 16.01.2019... Явно предстои да пристигне още една пластика...

 

Така е, като гледам и периода на пътуване на моята ...

Връзка към мнение

Добавят и Amex в списъка с приемани карти.

 

Цитат

We have added two new sections:
- American Express wallet in Curve; and
- We have introduced Amex top-up wallets to Curve.

 

Връзка към мнение

 не съвсем:

Quote

This is why we’re so excited to share these mic-drop announcements:

  • Say hi to Curve Metal, our most premium card ever

  • Introducing our new Curve Black benefits

  • Welcome back Amex®, which we’re launching as an Open Beta to all Curve (UK) customers

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Някой има ли опит с тегленето на АТМ през Curve - не мога да вникна в условията им - 200Е на месец пише извън страната, а в страната си в национална валута - колко може без комисионни и такси ?

Връзка към мнение
преди 11 часа, 2326 каза:

Някой има ли опит с тегленето на АТМ през Curve - не мога да вникна в условията им - 200Е на месец пише извън страната, а в страната си в национална валута - колко може без комисионни и такси ?

Аз теглих няколко пъти. Все още не съм минал лимита, за да ти кажа, но имам други наблюдения. Първото важно нещо е , че картовата "сметка" е в паундове и ако си вързал карта в левове, те пита дали да изтегли в BGN или да превалутира, трябва да избереш BGN. Второто нещо е, че въпреки това понякога ми взима по някоя друга стотинка. От 3 тегления веднъж ми взе 3 ст, веднъж 6 ст и веднъж 0 стотинки, като всеки път в онлайн банкирането (на българската сметка) ми изписва, че съм издърпал точната сума - т.е. къде потъват тези стотинки не разбирам.

Връзка към мнение
преди 14 минути , vinidj каза:

Нещо не мога да я подкарам тази карта, опитах 4-5 плащания не минаха.

В момента ми изписва, че картата им е temporary unavailable.

Първото плащане трябва да бъде на POS терминал с PIN код. Едва след това може да се плаща безконтактно (а вероятно и онлайн). 

Връзка към мнение
2 hours ago, vinidj said:

Нещо не мога да я подкарам тази карта, опитах 4-5 плащания не минаха.

В момента ми изписва, че картата им е temporary unavailable.

Toва ти го изписва за Curve Rewards вероятно, гледай на таб-а Cards ...

Връзка към мнение
Преди 1 час, 2326 каза:

Toва ти го изписва за Curve Rewards

Явно и при вас е така. Вече се бях притеснил. Иначе колегата дали не си е пуснал Rewards картата за main и затова да не може да плаща.

Връзка към мнение

Току-що ми пристигна и втората карта... Тази, която преиздадоха на 16-ти януари. Писах на съпорта им да видим дали може да се добави и тя и да имам две паралелни карти, макар, че се съмнявам.

 

P.S. Всъщност, тази, която сега получих явно е първата, тъй като валидността ѝ е до 11/21, а получената на 25-ти януари е с валидност до 12/21.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.