Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Тези дни имам странна случка с Curve картата - взе да прави curveнски номера 😉 ...

Първо - "реакциите" на приложението за направени транзакции започнаха да закъсняват драстично, което при Revolut никога не ми се е случвало.

Второто стряскащо нещо, което ми се случи, е с  една транзакция направена на 8.02 в кауфланд, водеща към мастър картата на Дайнърс. Същата транзакция я получавам отново в мейл в 6 часа сутринта на 12.02 - същата сума и същия търговец, пак през curve, а в самата апликация на curve вече показва двойна сума за дата 08.02.

Пиша май вече трети път през различните менюта на апликейшъна, уж щели да разгледат случая, но досега нищо. Чудя се дали да оспорвам през Дайнърс втората транзакция, защото случая да "прекарваме" по този начин транзакции от карта през друга е доста особен за описание и претенции ....

 

Връзка към мнение

И аз реших, че тази карта може да е полезна, поръчах я, като предпазливо им дадох първо само Revolut-а. Днес, точно за седмица беше в пощенската ми кутия, но при опита ми да я активирам ми поиска друга „карта на мое име, издадена в Европа“, дадох им, въпреки че изредих няколко карти, които явно не подържат, за по-бързо защото не ми се четеше… 

 

Засега всичко изглежда нормално… ще я пробвам тия дни насам натам и ще и хвърлям по едно око да видим как ще се държи, а и развръзката по горния случай ще ми е интересна.

Връзка към мнение
5 hours ago, Adventurer said:

И аз реших, че тази карта може да е полезна, поръчах я, като предпазливо им дадох първо само Revolut-а. Днес, точно за седмица беше в пощенската ми кутия, но при опита ми да я активирам ми поиска друга „карта на мое име, издадена в Европа“, дадох им, въпреки че изредих няколко карти, които явно не подържат, за по-бързо защото не ми се четеше… 

 

Засега всичко изглежда нормално… ще я пробвам тия дни насам натам и ще и хвърлям по едно око да видим как ще се държи, а и развръзката по горния случай ще ми е интересна.

След 3 опита да им обясня че някъде се бъгват и да ми върнат парите, някъде попаднах, че трябва да им пратя мейл със събжект "urgent" , ако се налага да блокирам спешно картата или е открадната 😉 , та обединих всички мои "настоявания", лепнах един URGENT за цвят 🙂 и сутринта се събудих със съобщение, че рефъндват едната сума, което и стана факт - така, че проблем няма, съпорта работи ..... някак си .... но пък работи 🙂 

Връзка към мнение

Потвърждавам за теглене от банкомат на валута с която е и картата - няма такса и не се брои в лимита за 200 паунда на месец. Аз лично теглих лева от левова дебитна карта с Curve от банкомат на друга банка различна от тази , която ми е издала картата и няма такса. Един приятен начин да си спестя 0,30 - 1лв 🙂 И не толкова спестяването, а това че не им ги дадох на тях 🙂  За мен ще е интересна комбинацията Curve- Revolut примерно теглене в евро в чужбина, дали ще се заобиколи 200 евровия лимит на Revolut. Ако стане ще е добър вариант за теглене в чужбина. Също така кобинация с каквато и да е еврова дебитна карта и теглене на евро. Доста такси биха се спестили.

Връзка към мнение
3 minutes ago, Zlia said:

Потвърждавам за теглене от банкомат на валута с която е и картата - няма такса и не се брои в лимита за 200 паунда на месец. Аз лично теглих лева от левова дебитна карта с Curve от банкомат на друга банка различна от тази , която ми е издала картата и няма такса. Един приятен начин да си спестя 0,30 - 1лв 🙂 И не толкова спестяването, а това че не им ги дадох на тях 🙂  За мен ще е интересна комбинацията Curve- Revolut примерно теглене в евро в чужбина, дали ще се заобиколи 200 евровия лимит на Revolut. Ако стане ще е добър вариант за теглене в чужбина. Също така кобинация с каквато и да е еврова дебитна карта и теглене на евро. Доста такси биха се спестили.

Да, но в този случай отиваш на лимита от 200 паунда на Curve, т.е. можеш да правиш безплатни на месец - 200 EUR от Revolut плюс 200 GBR еквивалент  от Curve дали през Revolut или друга еврова карта, което пак е добре, да не говорим ако същата схема се направи и с половинката 🙂 - аз пуснах и двете карти на моята снощи - възползвах се че и се спи и я фокусирах при проверките - взе че мина .... та сега почти 😉 не знае, че ще има карти .... иначе става опасно... 

Връзка към мнение
5 minutes ago, 2326 said:

Да, но в този случай отиваш на лимита от 200 паунда на Curve, т.е. можеш да правиш безплатни на месец - 200 EUR от Revolut плюс 200 GBR еквивалент  от Curve дали през Revolut или друга еврова карта, което пак е добре, да не говорим ако същата схема се направи и с половинката 🙂 - аз пуснах и двете карти на моята снощи - възползвах се че и се спи и я фокусирах при проверките - взе че мина .... та сега почти 😉 не знае, че ще има карти .... иначе става опасно... 

Не знаем със сигурност дали револют ще го отчетат като теглене на АТМ, може да е и като плащане в нета знае ли човек 😄 Логиката ми е, че щом левовата карта не те цака за теглене на АТМ означава, че през curve го третира като плащане в и-нет. 

Редактирано от Jorro
Връзка към мнение
Just now, Jorro said:

Не знаем със сигурност дали револют ще го отчетат като теглене на АТМ, може да е и като плащане на пос знае ли човек 😄

Точно като плащане на ПОС ще го отразят, но това не променя лимита за теглене на Curve - за Curve ще е теглене на банкомат, а там има ограничение за в "чужбина" ....

Връзка към мнение
Just now, 2326 said:

Точно като плащане на ПОС ще го отразят, но това не променя лимита за теглене на Curve - за Curve ще е теглене на банкомат, а там има ограничение за в "чужбина" ....

Ама Революта като е основна карта и те е английска в Англия например няма ли да мога да тегля без лимит като "вкъщи" ?

Връзка към мнение
6 minutes ago, Jorro said:

Ама Революта като е основна карта и те е английска в Англия например няма ли да мога да тегля без лимит като "вкъщи" ?

Да, става интересно и трябва да се пробва :

 

Fee for domestic ATM withdrawal (i.e. ATM withdrawal in the currency of the Payment Card. Note: some ATM providers may raise additional charges. Free for up to 10 ATM withdrawals per calendar month; thereafter £0.50 per ATM withdrawal

 

Това също е интересно като тълкование, какво имат впредвид под  теглене , преди това в друга валута ?

ATM Withdrawals in currency other than the currency of the selected Payment Card Up to a spend of £200 per month - no currency conversion fees will be charged and the transaction will be made at the Standard Exchange Rate, if there are any withdrawals beyond this Curve may charge 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher) over the Standard Exchange Rate as currency conversion fees.
Връзка към мнение

Мда това имах предвид. Лимита от 200 паунда е само когато има превалутиране от страна на Кърв. В останалите случаи имаш 10 тегления месечно. Имаше го разяснено от техен представител в форума им.

Връзка към мнение
9 hours ago, Zlia said:

Мда това имах предвид. Лимита от 200 паунда е само когато има превалутиране от страна на Кърв. В останалите случаи имаш 10 тегления месечно. Имаше го разяснено от техен представител в форума им.

Hmm, т.е нямаме лимит на сумите в рамките на тези 10 транзакции, ограничени сме само по брой и разбира се да теглим от карта в местна валута. Звучи добре.

Връзка към мнение

Някой има ли идея дали Райфайзен отчита плащанията през Кърв като плащания към бг търговец или като към чуждестранен? 

 

Иначе, поръчах си картата, колко време я доставят? Кой я доставя (фирма)? Ако ме няма на адреса, какво става

Връзка към мнение
13 minutes ago, Loverboy said:

Някой има ли идея дали Райфайзен отчита плащанията през Кърв като плащания към бг търговец или като към чуждестранен? 

 

Иначе, поръчах си картата, колко време я доставят? Кой я доставя (фирма)? Ако ме няма на адреса, какво става

В пощенската кутия.

За Curve а и за теб мисля е по-важно валутата на транзакциите т.е. като си добавиш райфайзен картата и сложиш валута bgn, всички транзакции ти минават към тази карта в лева и няма да имаш превалутиране ако я ползваш на ПОС в лева ...

Имах транзакция в евро през Curve към карта, обявена в лева и ми взе от картата директно лева, сега видях курса на превалутиране на curve е бил 1.9563 - това също е вариант, за някой български карти, които при транзакции в друга валута взимат процент-два комисион  ...  мисля , че така курса е приемлив...

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Някой успял ли е да изтегли или да плати някъде с Reward картата?
Аз опитах да изтегля на банкомат и ми отказа транзакцията. В момента не можело ... 

Редактирано от kiriku
Връзка към мнение
3 minutes ago, kiriku said:

Някой успял ли е да изтегли или да плати някъде с Reward картата?
Аз опитах да изтегля на банкомат и ми отказа транзакцията. В момента не можело ... 

А как си вкарал пари в нея ... нали там се трупа само кешбека ...?

Връзка към мнение

Подкарах я тази карта, мина като Viabuy по веднъж в Румбо Pt и Es със стабилни отстъпки, не съм пробвал втори път.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, kiriku каза:

Някой успял ли е да изтегли или да плати някъде с Reward картата?
Аз опитах да изтегля на банкомат и ми отказа транзакцията. В момента не можело ... 

Плащал съм в сайт с точки- купих си електронна книга.

Редактирано от Zlia
Връзка към мнение
преди 13 часа, Loverboy каза:

Някой има ли идея дали Райфайзен отчита плащанията през Кърв като плащания към бг търговец или като към чуждестранен? 

 

Иначе, поръчах си картата, колко време я доставят? Кой я доставя (фирма)? Ако ме няма на адреса, какво става

Плащанията се отчитат като плащания към чуждестранен (Великобритания) търговец в интернет. Но както казаха по-нагоре ако валутата на плащането и тази на картата е еднаква няма никакво значение. Аз лично си теглих на банкомат от дебитна на РББ и плюса е че няма никаква такса. Между другото теглих кеш и от кредитна карта на друга банка и те също не се усещат(в рамките на допустимото от кърв),че тегля кеш, само ми начисляват такса за плащане в интернет.

Връзка към мнение

Да докладвам, че понеже и понаправих малко тест-драйв на картата, понасъбрах и точки, имам и една двойно осчетоводена вече транзакция. Карта не мина първия пия път при едно пин&чип плащане и се наложи втори и те си ме чарджънаха два пъти, сега ще се опознаваме и общуваме със съпорта им.    

Връзка към мнение

Така, точно 53 минути след като използвах бутона "Questions about this transaction" получих доста подробен отговор от съпортът им и проблемa на практика го считам за решен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да докладвам - погасяване на Дайнърс през Curve към ДСК Wizz - все пак ДСК-то го "хваща" и го третира като паричен превод, начислява такса.

Сега чакам пробата с теглене на банкомат Curve-ДСК Wizz, дали и там ще ме резне...

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.