Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

On 8/4/2020 at 10:30 PM, Eva eva said:

Да докладвам - свързах се бързо, около 7 минути чаках, промениха ни полета без проблем. Вече излиза в сайта. Новият е малко по-скъп, но ни го промениха без доплащане. Новият полет е също с флекс, както и стария. Сега остава и да литнем 🙂  Благодаря още веднъж на всички 🙂

Днес и моите полети 1-9.09 ги резнаха, сега чакам да се свържа с кол центъра за смяна....

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Имам два отменени полета на Aegean/Olympic. Първият е за 29.09. Мисля да подам формата за кредитен ваучер, но въпросът ми е кога и възможно ли е да го направя след датата на отменения полет. Търсих в правилата им какво пише, но не открих отговор. В имейла, с който ме уведомяват за отмяната пише, че ако искаш да промениш билета си през кол центъра, можеш да го направиш и след датата на първоначално планирания полет, но до 12 месеца от датата на издаване на билета. Тия 12 месеца дали важат, ако искаш кредитен ваучер? Така бих отложила във времето началото на 18-месечната му валидност.

Връзка към коментар

Намерих отговора на горния си въпрос. В сайта на Олимпик бил https://www.olympicair.com/en/voucher-application/voucher-terms/?_id=F9D75978FB624C4EB105AB100134E024&_z=z

Срокът да искаш ваучер е до 11 месеца от датата на отменения полет. Друго интересно е, че ако след 12 месеца от издаването му не е използван изцяло или частично, може да се иска връщане на сумата или неизползвания остатък.

 

Terms and Conditions of Credit Voucher

  1. Passengers interested to apply for a Credit Voucher, must do so within eleven (11) months after the initial flight date of the cancelled flight.

10. After the 12 months of the date of its issuance, and provided that the Credit Voucher has not been used in full or at all, passenger is eligible to request refund of the full or the (remaining) unused amount paid for his initial booking.

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Тези кога са намалили позволения багаж в Light Fare тарифата им? До колкото помня можеше два багажа на борда.

 

Υou are entitled to one (1) piece on board:

1 carry-on bag up to 8kg and dimensions up to 56cm X 45cm X 25cm that can be stored in the overhead bin, or 1 personal item (women’s/men’s handbag or a thin laptop case) that must fit under the seat in front of you.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Ivko каза:

Тези кога са намалили позволения багаж в Light Fare тарифата им? До колкото помня можеше два багажа на борда.

 

Υou are entitled to one (1) piece on board:

1 carry-on bag up to 8kg and dimensions up to 56cm X 45cm X 25cm that can be stored in the overhead bin, or 1 personal item (women’s/men’s handbag or a thin laptop case) that must fit under the seat in front of you.

Лятото си имахме разправия по този повод на летището в Миконос. Честитиха ни с 38 eur за по-тежък куфар. Накараха ме даже да си прибера фотоапарата в багажа, щото отделно бил another piece....

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Тези кога са намалили позволения багаж в Light Fare тарифата им? До колкото помня можеше два багажа на борда.

 

Υou are entitled to one (1) piece on board:

1 carry-on bag up to 8kg and dimensions up to 56cm X 45cm X 25cm that can be stored in the overhead bin, or 1 personal item (women’s/men’s handbag or a thin laptop case) that must fit under the seat in front of you.

С началото на Ковида , и аз имах разправии на летището в Атина по този повод...много са стриктни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Aegean дават като подарък 1000 мили, ако сте регистриран за тяхната програма. Проверете си мейла, с който сте регистрирани или влезте в акаунта си и цъкнете върху Gift. 🙂

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , Мари Николова каза:

цъкнете върху Gift

Цъкнах и благодаря.

 

По абсолютна случайност видях, че имат полети Варна - София - Атина.

Но ми ги дава само април и до 5-ти май.... много странно.

Някой да е чувал или да знае нещо по въпроса.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Мари Николова каза:

Aegean дават като подарък 1000 мили, ако сте регистриран за тяхната програма. Проверете си мейла, с който сте регистрирани или влезте в акаунта си и цъкнете върху Gift. 🙂

 

Аз преди два часа го запратих този имейл в кошчето, без да го отварям😄. Все още е там и може да възкръсне. Нали е подарък, не бива да се изхвърля.

Връзка към коментар

Аз в Аегеан имам ваучери за над 400 евро и се чудя за какво до ги изхарча. Иначе е добре това с милите на който му трябват.

Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Аз преди два часа го запратих този имейл в кошчето, без да го отварям😄. Все още е там и може да възкръсне. Нали е подарък, не бива да се изхвърля.

И аз така направих, но след това влязох директно в сайта на Aegean и там също ми излезе съобщение за подаръка 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Взех милите и веднага ги дарих за една от кампаниите им, стори ми се добра идея.

 

Иначе и аз имам Aegean ваучери за 500-600 евро, приемам идеи за употребата им 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Взех милите и веднага ги дарих за една от кампаниите им, стори ми се добра идея.

 

Иначе и аз имам Aegean ваучери за 500-600 евро, приемам идеи за употребата им 🙂

Ако ни беше пандемията, веднага ти пусках оферта. Билети до Бейрут и от там Сирия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Мирослав Василев

Искам да похваля Aegean, след като ми отмениха полет на 22 Февруари, вчера са ми възстановили пълната сумата!

 

Все пак, не са ми любимата авиокомпания след като няма нормален багаж и трябва да заплащаш допълнително, но пък съпорта им е един от най-добрите, след като си комуникирахме няколко пъти.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Имам 6 000 мили в профила си. Как мога ги използвам по-най добрият начин?

Влязох във Spend miles, където ми показва това:

image.png.72ea8804f4adc674080d2798db15a138.png

Да разбирам ли, че максималната отстъпка ще бъде 15 евро? Коментираше се, че за 5 000 мили може да се вземе вътрешен полет, но най-евтините такива са 50 - 60 евро.

Колебая се за вътрешен между Атина - Солун и Хераклион - Солун. Може ли да проверя колко мили ще струват преди да стигна до плащането?

 Не съм си играла с тази АК досега, ще съм благодарна, ако дадете на малко насоки. 🙂

 

Връзка към коментар

За покупка на билети с мили ли е това или друго? Преди беше 5000 за вътрешен полет + таксите естествено, не фиксирана сума.

 

На spend избираш airlines. Толкова е, 5000 за domestic. Това което си показала е друго

Връзка към коментар

 

преди 8 минути , neuromancer каза:

За покупка на билети с мили ли е това или друго? Преди беше 5000 за вътрешен полет + таксите естествено, не фиксирана сума.

Да, сега "намерих" това:

 

image.png.84e55a6c7dcb05ca4d23b77b1a6be176.png

 

 Да разбирам ли, че при тази цена на  билет за вътрешен полет 5 000мили покриват 49 евро, а аз трябва да доплатя само 12,30?

image.png.2475146e8be1638e568c1429a0059166.png

А останалите 1000 може ли да ги използвам за билет на друг пътник?

Връзка към коментар

Аз от телефона не намерих откъде се резервират билет с мили, ама виж първо има ли места, преди да правиш планове с дати. Че те са малка част от всички билети и може и да няма.

Гледам, че дава разни опции за харчене на по-малки суми за кафета и пр., ама те май работеха само ако си спечелила някакви мили с полет, само с бонуса не става.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Имам 6 000 мили в профила си. Как мога ги използвам по-най добрият начин?

Дари ги за някоя от кампаниите им.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , neuromancer каза:

Гледам, че дава разни опции за харчене на по-малки суми за кафета и пр., ама те май работеха само ако си спечелила някакви мили с полет, само с бонуса не става.

Мерси, това ме подсеща да питам пак 🙂

Когато купуваш полет веднага ли се начисляват милите или след като мине полета?

Начисляват се само ако купуваш директно от сайта или има начин да се добавят след купуване от посредник?

Цитат

Аз от телефона не намерих откъде се резервират билет с мили, ама виж първо има ли места, преди да правиш планове с дати. Че те са малка част от всички билети и може и да няма.

Би трябвало да може да се провери предварително, а не като стигнеш до плащане, така ли?

Връзка към коментар
преди 13 минути , Мари Николова каза:

Мерси, това ме подсеща да питам пак 🙂

Когато купуваш полет веднага ли се начисляват милите или след като мине полета?

Начисляват се само ако купуваш директно от сайта или има начин да се добавят след купуване от посредник?

Начисляват се след полета.Няма значение откъде е купуван билета. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.