Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

В момента, Dian каза:

Начисляват се след полета.Няма значение откъде е купуван билета. 

Благодаря! 🙂 Но само когато полета се изпълнява от Ейджън, нали, ако е с БГ ер - не става?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Мари Николова каза:

Благодаря! 🙂 Но само когато полета се изпълнява от Ейджън, нали, ако е с БГ ер - не става?

 

 

Може ,ако билета е издаден от Aegean,въпреки че полета се изпълнява от БГ еър. 🙂

Връзка към коментар
преди 1 час, Мари Николова каза:

Имам 6 000 мили в профила си. Как мога ги използвам по-най добрият начин?

Влязох във Spend miles, където ми показва това:

image.png.72ea8804f4adc674080d2798db15a138.png

Да разбирам ли, че максималната отстъпка ще бъде 15 евро? Коментираше се, че за 5 000 мили може да се вземе вътрешен полет, но най-евтините такива са 50 - 60 евро.

Колебая се за вътрешен между Атина - Солун и Хераклион - Солун. Може ли да проверя колко мили ще струват преди да стигна до плащането?

 Не съм си играла с тази АК досега, ще съм благодарна, ако дадете на малко насоки. 🙂

 

До 28-ми април имат промо -20% за билети купени с точки. За 6000 мили можеш да вземеш някой от по-скъпите вътрешни полети,които регулярно са по 7500 мили. Обикновено такива са до по-непопулярните острови.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Dian каза:

Може ,ако билета е издаден от Aegean,въпреки че полета се изпълнява от БГ еър. 🙂

А как го разбирам това при покупката?

Ето например този полет се изпълнява от БГ ер:

image.png.1b9af6973d3677ea1224ad5dd13574ae.png

От къде да знам, кой ще ми издаде билета? 🙂

 

Индианци в лагера 😃 Колкото повече отговяряте, толкова повече въпроси имам! 😂

Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

А как го разбирам това при покупката?

Ето например този полет се изпълнява от БГ ер:

image.png.1b9af6973d3677ea1224ad5dd13574ae.png

От къде да знам, кой ще ми издаде билета? 🙂

 

Индианци в лагера 😃 Колкото повече отговяряте, толкова повече въпроси имам! 😂

Ако го купиш от Aegean ,билета е техен и ще си получиш милите.

Може да си вземеш и София - Атина за 5600 мили.

 

AE89E506-22DA-4186-A7A3-A53A797CAFF0.jpeg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Dian каза:

 

Може да си вземеш и София - Атина за 5600 мили.

 

AE89E506-22DA-4186-A7A3-A53A797CAFF0.jpeg

Много ти благодаря! Около празниците сега също има такива билети , някой може да се възползва. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.04.2021 г. в 10:39, Dian каза:

My account —> Award ticket

 

0BDF0241-B8C0-4197-985F-5F5E8C1C36AA.jpeg

Абе дали нещо не са ми направили по акаунта, не мога да го намеря това award ticket. Как се стига до тази страница, може ли скриншот? Дали защото не съм летял? Ама и други тук не са...

Връзка към коментар

 

Screenshot_20210424_014900.jpg.f3d1e3602d98c7094edbac417bca7403.jpgКато влезеш с акаунта си и през иконата за профила -> My Miles+Bonus account.

 

Ако го нямаш това подменю може просто да не си регистриран за програмата, а да имаш само профил в сайта.

При първоначална регистрация питат дали искаш само акаунт за сайта, или и Miles+Bonus регистрация.

Другия вариант е да са минали повече от 5 години от регистрацията и ако нямаш кредитиран полет към програмата да са ти канселирали регистрацията за Miles+Bonus и да е останала само тази за сайта.

Връзка към коментар

Е баш там, ама онова каре с Miles redemption го няма... А мили си имам, точно от бонусите за регистрация, без други, не съм летял, да не би да е за това? Ама май няма да се разправям, и без това сигурно няма да ги ползвам...

Връзка към коментар

Ще спомена и тук , хубаво е да се събират мили само от една а/к в алианс, най-много от две. В случая полета  е на Егейците , но може да акумулирате мили в която и да е а/к по избор от Стар Алианса, както и да купите билета с Юнайтед 6000мили  +13$ , Авианка( LifeMiles) мили и т.н. 
Прави ми впечатление , че милите са напълно игнорирани в този форум, а те са най-големият инструмент за безплатни пътувания в света, следвани от кодираните self-dump билети,  които се оказаха , че нямат почва в Магеланци. А хората си летят за жълти стотинки междуконтинентално  с този трик години наред..., включая и бизнес класа.

 

преди 1 час, neuromancer каза:

без това сигурно няма да ги ползвам...

Защо не ?  Не ми се рови сега за вътрешни полети в Бразилия , но има доста случаи, когато използването на техните мили е доста изгодно :


Business Class (or First Class) in Asia – 21,000 Miles

I wrote about this the other day so check out that post for more details, but this sweet spot really opens up the best Asian airlines and their business class cabins for just 21,000 miles! This is an awesome deal as it can give you routes that would total over 7 hours in some really sweet business class cabins. Also, there are no fuel surcharges for these flights so the taxes are around/under $30.

 

или

 

Economy Class Around North America – 12,500 Miles | Business Class Around North America – 21,000 Miles

This is a great one if you want to use United to bounce around the US and not pay the annoying $75 close-in booking fee that United would charge if you are under 21 days before the flight. It is also great to take advantage of things like flights between Alaska and the Caribbean (if you wanted the enjoy the extreme of temperatures!).

If you wanted to fly transcontinental business class on United, United would charge you 35,000 for their premium cabins. You could save 14,000 miles by using Aegean miles instead.


или

 

Economy and Business Class in Oceania – 12,500 Miles in Economy | 21,000 Miles in Business

While the Oceanic region does not have a lot of Star Alliance presence, Air New Zealand is based there and that can be helpful. The beauty of this sweet spot is the amount of territory that Aegean’s regional classification gives you. Here are the countries they list as being in Oceania: Australia, New Zealand, Fiji, New Caledonia, Papua New Guinea, Solomon Islands, Vanuatu, Micronesia, Guam, Kiribati, Marshall Islands, Nauru, Northern Mariana Islands, Palau, Wake Island, American Samoa, Cook Islands, Easter Island, French Polynesia, Niue, Pitcairn Islands, Samoa, Tokelau, Tonga, Tuvalu, Wallis and Futuna.

Some of these places can be expensive to fly to but with economy flights at just 12,500 miles and business class being at 21,000 miles, there are some great deals to be had!

 

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

Абе дали нещо не са ми направили по акаунта, не мога да го намеря това award ticket. Как се стига до тази страница, може ли скриншот? Дали защото не съм летял? Ама и други тук не са...

Ето как изглежда и през приложението:

098E1D1B-6356-4931-92D1-848773FFB93A.jpeg

963E87FA-B092-4124-B66D-79D96B4FDFA4.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е чак пък аз да ги игнорирам, аз съм първия ентусиаст тук.

Обаче тия егейците ми лазят по нервите от началото. Като обявиха бонуса се регистрирах, за да ги прехвърля към Accor, а те забраниха прехвърлянето на бонус мили след като обявиха бонуса. Сега излиза, че явно нещо са ми направили с акаунта и не мога да ги ползвам по никакъв начин. Просто ме дразнят много.

 

Я предложи добра програма от стар алианс, която има семейни сметки, че не обичам поотделно? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, neuromancer каза:

Сега излиза, че явно нещо са ми направили с акаунта и не мога да ги ползвам по никакъв начин. Просто ме дразнят много.

Понякога са големи буквояди. Пиши на ffprevention@aegeanair.com (антифрауд екипа им) да ти възстановят членството, ако не се отказал, де 🙂

преди 14 часа, neuromancer каза:

не съм летял, да не би да е за това?

Ако не си летял, ти пада tier level-а. Милите трябва да си стоят, нямаха давност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма начин да е неактивност, аз се включих миналата година заради бонуса. Може да са решили, че искам да го кеширам и да бягам, което си е така де, и да са ме отрязали. Ще видя някой ден като няма какво да правя какво ще ми кажат...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, neuromancer каза:

Я предложи добра програма от стар алианс, която има семейни сметки, че не обичам поотделно? 

 

Аероплан

Майлс & Смайлс

ANA

Egypt Air

Егейците също , но трябва да си минимум Силвър

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 24.04.2021 г. в 12:04, neuromancer каза:

Няма начин да е неактивност, аз се включих миналата година заради бонуса. Може да са решили, че искам да го кеширам и да бягам, което си е така де, и да са ме отрязали. Ще видя някой ден като няма какво да правя какво ще ми кажат...

Хаха, тия гадове направо ми канселираха акаунта

  • Шок 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Имам няколко събрани ваучера от Aegean, които няма да ползвам и в петък сутринта заявих, че искам кеш рифънд за един от тях (условието е да са минали 12 месеца от издаването на ваучера). Следобед ми писаха, че заявката е одобрена и сега точно получих парите по сметката си. 
 

Билетите са купувани от посредник с намаление, но Aegean връщат по банкова сметка директно на пътника. Така реално съм на плюс от това упражнение. 😁

 

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 36 минути , yordanov каза:

Имам няколко събрани ваучера от Aegean, които няма да ползвам и в петък сутринта заявих, че искам кеш рифънд за един от тях (условието е да са минали 12 месеца от издаването на ваучера). Следобед ми писаха, че заявката е одобрена и сега точно получих парите по сметката си. 
 

Билетите са купувани от посредник с намаление, но Aegean връщат по банкова сметка директно на пътника. Така реално съм на плюс от това упражнение. 😁

 

Чудесна новина. Сега ще им драсна и аз, че останаха неупотребени още 4 техни ваучера.

 

При мен ще е двоен бонус - покрай хаоса с кризата посредникът отдавна ми върна пълните суми, но ваучерите не бяха отменени 🙂

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Чудесна новина. Сега ще им драсна и аз, че ми останаха неупотребени още 4 техни ваучера.

 

При мен ще е двоен бонус - покрай хаоса с кризата посредникът отдавна ми върна пълните суми, но ваучерите не бяха отменени 🙂

Ето от тук можеш да заявиш кеш рифънда: https://en.aegeanair.com/refund-voucher/

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , yordanov каза:

Имам няколко събрани ваучера от Aegean, които няма да ползвам и в петък сутринта заявих, че искам кеш рифънд за един от тях (условието е да са минали 12 месеца от издаването на ваучера). Следобед ми писаха, че заявката е одобрена и сега точно получих парите по сметката си. 
 

Билетите са купувани от посредник с намаление, но Aegean връщат по банкова сметка директно на пътника. Така реално съм на плюс от това упражнение. 😁

 

Ако имаш и 10% отгоре, ехеее🙂

Моите ваучери са такива с бонус от 10% за отменени полети след 01.07.2020. Заявих ги наскоро обаче, за да имат по-дълга валидност и с намерение да ги ползвам за другото лято🙂. Но ще видим с ваучерите на Егейците ли, с кредите на Уиз ли... то много дестинации, малко дни отпуск😄

Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Ако имаш и 10% отгоре, ехеее🙂

Моите ваучери са такива с бонус от 10% за отменени полети след 01.07.2020. Заявих ги наскоро обаче, за да имат по-дълга валидност и с намерение да ги ползвам за другото лято🙂. Но ще видим с ваучерите на Егейците ли, с кредите на Уиз ли... то много дестинации, малко дни отпуск😄

Ваучерите са издадени с 10% отгоре, но като връщат кеш тези 10% отпадат. И аз малко се разочаровах 😄 но пък после видях, че единия билет съм го взел за 0.03 евро от eDreams, а те ще ми върнат евентуално 30 евро, така че бързо ми мина. 😄 

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.